Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Όχι δεν είναι!

Αυτό που ανέβηκε χθες όμως, είναι!

Νοπ, δουλευει μια χαρα σε μενα.

Το προηγουμενο που εβαλες ηταν oos ελαχιστα ξαναλεω. Σε σημειο που να υποθετω πως φταιει η καμερα και το recording του ανθρωπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες έχει εδώ & 48 ώρες ο Chrome αργεί πολύ να μου ανοίξει τις σελίδες (όχι όλες τις σελίδες, ορισμένες! Πχ με το insomnia δεν έχω πρόβλημα).

Πχ μπαίνω στο newsbeast.gr και κάνει η σελίδα κοντά στα 30" να εμφανιστεί! Φαίνεται ότι έχει ανοίξει, αλλά είναι απλά... ένα άσπρο πλαίσιο, κι ύστερα (απότομα) εμφανίζεται.

ή σε άλλες σελίδες ενώ τις ανοίγει κανονικά, είναι "παγωμένες" επί 30"! Κοινώς δε μπορώ να κάνω κλικ πουθενά. Και δεν είναι παγωμένος ο browser... μπορώ κανονικά ν'ανοίξω δεύτερο tab και να μπω όπου θέλω.

Στις ίδιες σελίδες, την ίδια ώρα με IE9 δεν έχω πρόβλημα!

 

Τι παίζει? Έχω σβήσει ιστορικά, cookies, τα πάντα, αλλά επιμένει το πρόβλημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ! Τώρα κατέβασα επίτηδες και τον firefox και τον Opera... Κανείς δε μου δημιουργεί προβλήματα, μόνο ο chrome. Kαι το παράξενο είναι ότι δημιουργεί προβλήματα και στον ανηψιό μου! Τα ίδια ακριβώς προβλήματα! Αλλάξαμε κάρτα γραφικών, κι έκτοτε κολλάει ΜΟΝΟ στον chrome οτιδήποτε έχει flash player. Μετά το τελευταίο update του chrome ξεκίνησε αυτό το πρόβλημα και μάλιστα τώρα το έχω και στο insomnia! Τώρα από IE9 γράφω.

 

Αν συνεχίσει θα τον ξυλώσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε γαμώτο ενώ έχω απενεργοποίηση απο chrome://plugins/ το flash που δημιουργεί πρόβλημα, κάθε φορά που θα κλείσω το pc και θα το ξανανοίξω θα το εχει ενεργοποιήσει αυτόματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μόλις τον έβγαλα και χρησιμοποιώ προσωρινά IE9.

Δε γίνεται άλλο αυτή κατάσταση... "Παγώνουν" οι σελίδες, ενώ τις βλέπω μπροστά μου δε μπορώ να κάνω κλικ πουθενά, κολλάνε, γενικά υπάρχει κάποιο θέμα. Ώσπου να τον διορθώσουν, δε τον χρησιμοποιώ άλλο.

Ενημερώστε αν βγάλετε άκρη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανε το εξης:

 

στο shortcut του Chrome βαλε τις εξης παραμετρους:

--blacklist-accelerated-compositing --blacklist-webgl --disable-accelerated-2d-canvas --disable-accelerated-compositing --disable-accelerated-layers

 

οποτε το shortcut θα ειναι καπως ετσι:

"C:\xxxxfoldersxxxx\chrome.exe" --blacklist-accelerated-compositing --blacklist-webgl --disable-accelerated-2d-canvas --disable-accelerated-compositing --disable-accelerated-layers

 

Tρεξε τον Chrome με αυτο το shortcut και δες αν λυθηκε το προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα τον έβγαλα & δε θέλω να μπαίνω σε τέτοιες διαδικασίες για να κάνω έναν browser να ανοίγει σελίδες!

Όταν τον διορθώσουν σε όσους δημιουργεί προβλήματα, τότε θα επιστρέψω. Και δε μ'ενοχλεί το ότι έγινε ένα στραβοπάτημα (αυτά συμβαίνουν), αλλά μ'ενοχλεί απίστευτα το ότι δε διορθώθηκε άμεσα & παραμένει να υφίσταται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια θελω βοηθεια. Μονο στον chrome, μου εμφανιζεται συνεχεια και σε ολα τα σαιτ διαφημιση (φωτο).

Εχω δοκιμασει να απενεργοποιησω ολα τα εξτενσιονς, νεο προφιλ, εχω σκαναρει με antispyware κτλ, με το ad blocker δεν εμφανιζεται η εικονα αλλα το κομματι εκεινο ειναι ανενεργο.

 

Πειτε μου καμια ιδεα τι αλλο να κανω..

 

iba0bc.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω βοηθεια. Μονο στον chrome, μου εμφανιζεται συνεχεια και σε ολα τα σαιτ διαφημιση (φωτο).

Εχω δοκιμασει να απενεργοποιησω ολα τα εξτενσιονς, νεο προφιλ, εχω σκαναρει με antispyware κτλ, με το ad blocker δεν εμφανιζεται η εικονα αλλα το κομματι εκεινο ειναι ανενεργο.

 

Πειτε μου καμια ιδεα τι αλλο να κανω..

 

iba0bc.png

Με ποια προγράμματα έκανες scan? Κανε scan με Malwarebytes Anti-Malware και SuperAntispyware. Επίσης και το Kaspersky Virus Removal Tool είναι πολύ καλο. Δοκίμασε να κανεις scan με όλα αυτά σε safe mode, για να είσαι σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με ποια προγράμματα έκανες scan? Κανε scan με Malwarebytes Anti-Malware και SuperAntispyware. Επίσης και το Kaspersky Virus Removal Tool είναι πολύ καλο. Δοκίμασε να κανεις scan με όλα αυτά σε safe mode, για να είσαι σίγουρος.

 

Με το πρωτο απο αυτα που λες εχω κανει, με το essensials της microsoft και με ενα αλλο antispyware.. Θα δοκιμασω και τα αλλα 2 που μου λες.. Thanx

 

 

edit: τα δοκιμασα και αυτα.. τπτ δυστυχως..

Επεξ/σία από hydro9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το πρωτο απο αυτα που λες εχω κανει, με το essensials της microsoft και με ενα αλλο antispyware.. Θα δοκιμασω και τα αλλα 2 που μου λες.. Thanx

 

 

edit: τα δοκιμασα και αυτα.. τπτ δυστυχως..

Δοκίμασε και την portable έκδοση του Chrome.

 

http://portableapps.com/apps/internet/google_chrome_portable

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...