Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το https ελεγχει, μεταξυ αλλων, και την ημερομηνια/ωρα του υπολογιστη, οποτε για αρχη φροντιζεις αυτα να ειναι σωστα. Αλλος τροπος, εκτος απο το να ορισεις να ΜΗΝ συνδεεσαι με https σε αυτες τις σελιδες, δεν υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα περισσοτερα video στο Youtube ανοιγουν με τον html5 player.Υπαρχει καποιος τροπος να ανοιγουν μονο με τον flash player χωρις να χρησιμοποιησω προσθετο ;

Να ξεγραφτεις απο το html5 προγραμμα του youtube

http://www.youtube.com/html5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι εχω κολλησει στον chrome και ενω διαγραφω τον χρηστη του chrome και φτιαχνω δικο μου με επανεκινηση του chrome δημιουργειται αλλος χρηστης με τα ιδια plug in και ρυθμισεις.Το εχει παθει κανεις αυτο ?με malwarebytes  δεν φτιαχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα. Από το απόγευμα γενικά κολάει το internet, και ανοίγω το Netlimiter και βλέπω πως το chrome χρησιμοποιεί το 70% απ το bandwith της γραμμής μου, χωρίς εγώ να κάνω κάποια ενέργεια, είτε λήψη..

 

Τι παίζει? Δείτε και το screenshot

post-142662-0-30598600-1399332417_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτη η ξεφτιλα για browser, παλι αρχισε τις παπαριες.

 

εντελως ξαφνικα, η custom διαταξη των κουμπιων που ειχα, αλλαξε απο μονη της, σε κατι ασχετο. αν την ξαναλλαξω και κανε restart, παλι θα βγουν οπως ηταν πριν στην ασχετη διαταξη.

σκεφτηκα μηπως εγινε corrupted το profile στα καλα καθουμενα. βαζω ενα backup profile, και τωρα ο browser αρνειται να το δει. καθε φορα που τον τρεχω, ανοιγει σε καθαρο προφιλ.

εκανα full uninstall και clean install, το ιδιο σκηνικο. ανοιγει παντα με το καθαρο προφιλ, ενω εχω κανει πριν copy-paste το backup profile στο user data folder του.

εκανα read only το backup profile, για να εμποδισω τον browser να το σβησει και να τρεξει ενα καθαρο προφιλ, αλλα απλως κρασαρει.

στο ιντερνετ δεν μπορω να βρω καποια λυση, αυτο με το σβησιμο του webdata file δεν ισχυει στην περιπτωση μου, διοτι ο browser δεν μου βγαζει καποιο error οτι δεν μπορει να τρεξει το προφιλ επειδη ειναι παλιο.

γενικα αρνειται να τρεξει με το backup profile, και ανοιγει ενα καθαρο προφιλ καθε φορα.

 

 ΤΙ.ΣΤΟ.ΔΙΑΟΛΟ.ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ;  :mad:

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σας,
εδώ και λίγο καιρό, κάπου στον έναν μήνα, λειτουργό το καινούργιο μου σύστημα και συμβαίνει το εξής παράδοξο.
ο chrome μου σέρνετε και κωλάει πολλές φορές.
συγκριτικά με το παλιό μου σύστημα (ένα λάπτοπ στα 2 ghr με 4 ram) βλέπω έκπληκτος ότι στο καινούργιο σύστημα (8πύρινο με 8ραμ στα 3,5ghz) δεν τρέχει τόσο καλά το κρομε.
τι μπορεί να φταίει;
μήπως δεν έχω κάνει κάτι καλά;
α και κάτι ακόμα παρατήρησα ότι ο κρόμε τρώει πάρα πολύ ραμ είναι φυσιολογικό αυτό;
μιλάμε για 1 gb αν έχω ανοικτές 3,4 σελίδες και 2 βίντεο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σας,

εδώ και λίγο καιρό, κάπου στον έναν μήνα, λειτουργό το καινούργιο μου σύστημα και συμβαίνει το εξής παράδοξο.

ο chrome μου σέρνετε και κωλάει πολλές φορές.

συγκριτικά με το παλιό μου σύστημα (ένα λάπτοπ στα 2 ghr με 4 ram) βλέπω έκπληκτος ότι στο καινούργιο σύστημα (8πύρινο με 8ραμ στα 3,5ghz) δεν τρέχει τόσο καλά το κρομε.

τι μπορεί να φταίει;

μήπως δεν έχω κάνει κάτι καλά;

α και κάτι ακόμα παρατήρησα ότι ο κρόμε τρώει πάρα πολύ ραμ είναι φυσιολογικό αυτό;

μιλάμε για 1 gb αν έχω ανοικτές 3,4 σελίδες και 2 βίντεο...

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις, μετά εμφάνιση σύνθετων ρυθμίσεων και μετα κάνε επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων. Δες μήπως φτιάξει έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως εκανες custom διαταξη των κουμπιων?!

 

αναφερομαι στα κουμπια των extensions που μπαινουν στην δεξια πλευρα. 

αν και απο δεξια, μονο το fast/forward κουμπι μου λειπει. τα home/reload/stop τα εχω βρει ως custom buttons για δεξια.

 

τεσπα, φαινεται πως εφτιαξα και τα δυο προβληματα, με το να σβησω ενα κλειδι στην registry. φυσικα ειναι θεμα χρονου μεχρι να ξαναχαλασει παλι απο μονος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως το εχεις φορτωσει με απειρα extensions?

Ειναι σε ssd ή hdd?

Εχεις δοκιμασει uninstall-install?

όχι μόνο το norton έχει το autoprotect και είναι περασμένο σε ssd

τώρα θα το κάνω εγκατάσταση ξανά το άφησα για τελευταία λύση

Πήγαινε στις ρυθμίσεις, μετά εμφάνιση σύνθετων ρυθμίσεων και μετα κάνε επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων. Δες μήπως φτιάξει έτσι.

οκ θα το κάνω και άμα δεν κάνει κάτι επανεγκατάσταση ξανά.

θα σας γράψω τα αποτελέσματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...