Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά υπάρχει κάποιο καλό πρόσθετο για ταυτόχρονο έλεγχο ορθογραφίας Ελληνικών ΚΑΙ Αγγλικών χωρίς να χρειάζεται να αλλάζω γλώσσα? (τον chrome τον έχω στα Αγγλικά). 

 

ακόμα υπάρχει κάποιος καλός ftp manager και κάτι αντίστοιχο του download helper?

παλεύω να κάνω 100% switch από firefox και τα βρίσκω λίγο σκούρα.

 

ακόμα υπάρχει τρόπος να ανοίγουν όλα τα bookmarks πάντα σε νέο tab? (α ρε tabmixplus)

 

έχω και άλλα θέματα αλλά θα σας τα φέρω σιγά σιγά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια το παρατηρησατε οτι απο χθες που εγινε ενημερωση στο Chrome κανη προβλημα στη σελιδα του YouTube αργη να φορτωση η σελιδα φορτωνει τον επεξεργαστη πανω απο το φυσιολογικο και κανει κολληματα στα βιντεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά υπάρχει κάποιο καλό πρόσθετο για ταυτόχρονο έλεγχο ορθογραφίας Ελληνικών ΚΑΙ Αγγλικών χωρίς να χρειάζεται να αλλάζω γλώσσα? (τον chrome τον έχω στα Αγγλικά). 

 

ακόμα υπάρχει κάποιος καλός ftp manager και κάτι αντίστοιχο του download helper?

παλεύω να κάνω 100% switch από firefox και τα βρίσκω λίγο σκούρα.

 

ακόμα υπάρχει τρόπος να ανοίγουν όλα τα bookmarks πάντα σε νέο tab? (α ρε tabmixplus)

 

έχω και άλλα θέματα αλλά θα σας τα φέρω σιγά σιγά :P

Τις ίδιες απορίες έχω και εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το παρατηρησατε οτι απο χθες που εγινε ενημερωση στο Chrome κανη προβλημα στη σελιδα του YouTube αργη να φορτωση η σελιδα φορτωνει τον επεξεργαστη πανω απο το φυσιολογικο και κανει κολληματα στα βιντεο

τελικα το προβλημα ηταν το adblock plus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι εχω κολλησει στον chrome και ενω διαγραφω τον χρηστη του chrome και φτιαχνω δικο μου με επανεκινηση του chrome δημιουργειται αλλος χρηστης με τα ιδια plug in και ρυθμισεις.Το εχει παθει κανεις αυτο ?με malwarebytes  δεν φτιαχει.

Τα κρατάει στο AppData των windows.

 

Έναρξη -> Εκτέλεση -> %appdata% -> Πάνε ένα φάκελο πίσω (σε ξεκινά από το roaming) -> μπες στον φάκελο local -> μετά στο φάκελο Chrome.

Και σβήσε τον φάκελο User Data.

 

Μετά δοκίμασε να τρέξεις τον Chrome. Λογικά θα σου έχει σβήσει τα πάντα... bookmarks, extensions...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδω και 2-3 μερες εχω το παρακατω θεμα σε chromium 34 (λινουξ), chrome 34 (windows) και chromium 37 (windows).

 

Σαν πελατης της otenet, κανω χρηση των 5ΜΒ που μου δινει για να στησω μια δικη μου σελιδα στο url users.otenet.gr/~username.

Πλεον, δεν μπορω να μπω στη σελιδα μου με κανεναν απο τους 3 browsers που ανεφερα. Με ff και opera (την παλια 12.17, οχι την μουφα 15+ που ειναι σε webkit) μπαινει κανονικα.

 

Το url ειναι αυτο, σε περιπτωση που δεν εχετε δικη σας σελιδα :P

http://users.otenet.gr/~jim_pits
και προς το παρον εχει ενα τυπικο template. Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά υπάρχει κάποιο καλό πρόσθετο για ταυτόχρονο έλεγχο ορθογραφίας Ελληνικών ΚΑΙ Αγγλικών χωρίς να χρειάζεται να αλλάζω γλώσσα? (τον chrome τον έχω στα Αγγλικά). 

 

ακόμα υπάρχει κάποιος καλός ftp manager και κάτι αντίστοιχο του download helper?

παλεύω να κάνω 100% switch από firefox και τα βρίσκω λίγο σκούρα.

 

ακόμα υπάρχει τρόπος να ανοίγουν όλα τα bookmarks πάντα σε νέο tab? (α ρε tabmixplus)

 

έχω και άλλα θέματα αλλά θα σας τα φέρω σιγά σιγά :P

 

 

nope σε ολα. και γιατι να πας σε αυτο το overrated POS?  μεινε στον FF.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο κινητο με τον android browser και opera classic δεν ανοιγει .

 

Ο chromium 37 για windows ειναι σταθερος ;

Οχι, αλλα σε γενικες γραμμες αντεχεται για καθημερινη χρηση.

 

Ξεχασα να αναφερω οτι με παει σε 403, ευτυχως οχι σε 404.

post-124002-0-34129200-1400212347_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το παρατηρησατε οτι απο χθες που εγινε ενημερωση στο Chrome κανη προβλημα στη σελιδα του YouTube αργη να φορτωση η σελιδα φορτωνει τον επεξεργαστη πανω απο το φυσιολογικο και κανει κολληματα στα βιντεο

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα; Τι εννοείς έφταιγε το adblock plus; Απλώς να το απενεργοποιήσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα; Τι εννοείς έφταιγε το adblock plus; Απλώς να το απενεργοποιήσω;

ναι ειχα πρόβλημα με το adblock plus και το διεγραψα και εβαλα στη θεση του το σκετο adblock 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος στο New tab page να μη δείχνει το τεράστιο πεδίο αναζήτησης της Google; Το speed dial έχει πολύ μικρά εικονίδια έτσι. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος στο New tab page να μη δείχνει το τεράστιο πεδίο αναζήτησης της Google; Το speed dial έχει πολύ μικρά εικονίδια έτσι. Ευχαριστώ

 

Μπορείς να βάλεις το Speed Dial 2. Δυστυχώς έχει απενεργοποιηθεί στις νεες εκδόσεις, η δυνατότητα να γυρίσεις στο παλιό new tab page.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...