Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρετε πώς λύνεται το πρόβλημα όταν εμφανίζεται το εξής μήνυμα και δε σε αφήνει να χρησιμοποιήσεις το Chrome; "Το προφίλ σας δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί επειδή προέρχεται από μία νεότερη έκδοση έκδοση του Google Chrome. Ορισμένες λειτουργίες μπορεί να μην είναι διαθέσιμες. Προσδιορίστε ένα διαφορετικό κατάλογο προφίλ ή χρησιμοποιήστε μία νεότερη έκδοση του Chrome."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξέρετε πώς λύνεται το πρόβλημα όταν εμφανίζεται το εξής μήνυμα και δε σε αφήνει να χρησιμοποιήσεις το Chrome; "Το προφίλ σας δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί επειδή προέρχεται από μία νεότερη έκδοση έκδοση του Google Chrome. Ορισμένες λειτουργίες μπορεί να μην είναι διαθέσιμες. Προσδιορίστε ένα διαφορετικό κατάλογο προφίλ ή χρησιμοποιήστε μία νεότερη έκδοση του Chrome."

 

Το ρολόι του υπολογιστή, πάει καλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, στάνταρ.Το πρόβλημα -αν βοηθάει αυτό- εμφανίστηκε όταν τρίτο άτομο χρησιμοποίηση τον chrome και δυστυχώς δεν ήμουν μπροστά για να δω τι λάθος έκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόκειται για το pc της μαμάς μου, δεν έχω πρόσβαση εγώ και από το screenshot που κατάφερε να μου στείλει φαίνεται ο chrome αποσυνδεδεμένος. Αν έχει κάποιος ξανασυναντήσει το πρόβλημα ή ξέρει τι μπορεί να φταίει, θα με βοηθούσε πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την αφήνει να κάνει sign in απ' τις ρυθμίσεις;

Μπορείς να ανεβάσεις το screenshot;

 

 

 

Υ/Γ Πάντως μια φορά που μου το είχε κάνει ήταν η ημερομηνία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά το χρησιμοποιεί χωρίς sign in κι εκεί είναι το ανεξήγητο της υπόθεσης.

 

Το screenshot είναι αυτό, δεν είναι και ιδιαίτερα ευκρινές, πάντως δείχνει το Chrome μη συνδεδεμένο κι αυτό το μήνυμα σφάλματος που δε φεύγει και δεν την αφήνει να κάνει δουλειά. Ήδη δοκίμασε καθαρισμό ιστορικού και επαναφορά προεπιλογών browser και έκανε επανεκκίνηση του υπολογιστή, αλλά τίποτα.

 

Λες να λυθεί αν ξαναρυθμιστεί η ημερομηνία;

post-281908-0-63782800-1401287793_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις κοιτα

 

Γενικά το χρησιμοποιεί χωρίς sign in κι εκεί είναι το ανεξήγητο της υπόθεσης.

 

Το screenshot είναι αυτό, δεν είναι και ιδιαίτερα ευκρινές, πάντως δείχνει το Chrome μη συνδεδεμένο κι αυτό το μήνυμα σφάλματος που δε φεύγει και δεν την αφήνει να κάνει δουλειά. Ήδη δοκίμασε καθαρισμό ιστορικού και επαναφορά προεπιλογών browser και έκανε επανεκκίνηση του υπολογιστή, αλλά τίποτα.

 

Λες να λυθεί αν ξαναρυθμιστεί η ημερομηνία;

Εχεις κοιταξει το google?
Mε μια πρωτη ματια ειδα αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθώ να εγκαταστήσω τον Chrome στα Αγγλικά, αλλά δεν μπορώ.
Υπάρχει κανένα κόλπο; Θέλω να κάνει μετάφραση των σελίδων στα Αγγλικά αντί στα Ελληνικά, αλλά προσθέτοντας την Αγγλική γλώσσα στο μενού «Ρυθμίσεις» -> «Γλώσσες» λέει δεν μπορεί να εμφανισθεί σε αυτή την γλώσσα ούτε να κάνει ορθογραφικό έλεγχο (τότε γιατί την βάζει;...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις κοιτα

 

Εχεις κοιταξει το google?

Mε μια πρωτη ματια ειδα αυτο.

Λόγω έλλειψης χρόνου δεν έκανα αναζήτηση στα αγγλικά. Ευχαριστώ πολύ πάντως. Θα το δοκιμάσουμε και αυτό, γιατί μέχρι στιγμής τίποτα δεν έφερε αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθώ να εγκαταστήσω τον Chrome στα Αγγλικά, αλλά δεν μπορώ.

Υπάρχει κανένα κόλπο; Θέλω να κάνει μετάφραση των σελίδων στα Αγγλικά αντί στα Ελληνικά, αλλά προσθέτοντας την Αγγλική γλώσσα στο μενού «Ρυθμίσεις» -> «Γλώσσες» λέει δεν μπορεί να εμφανισθεί σε αυτή την γλώσσα ούτε να κάνει ορθογραφικό έλεγχο (τότε γιατί την βάζει;...)

Επελεξε τα Αγγλικα απο UK.

Εγω που  εχω στα αγγλικα τον chrome, το σκετο english μου βγαζει το ιδιο προβλημα με εσενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...