Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε σελίδα με περισσότερα από ένα βίντεο youtube όταν παίζει τό ένα, ακόμα και όταν τελειώσει δεν παίζει άλλο μέχρι να κάνω refresh τη σελίδα. Με Firefox έπαιζαν ακόμα και συγχρόνως. Υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτό;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αρκετό καιρό τώρα τα εικονίδια με τα οποία αλλάζεις την ανάλυση, βάζεις πλήρη οθόνη στο youtube έχουν μεγαλώσει καπως λες και έχει πάθει κάτι η ανάλυση, εκτός αυτού, όταν βάζω βιντεάκια στο youtube και επιλέγω hd ανάλυση παρόλο που πάνω στο εικονίδιο "μπαίνει" το κοκκινάκι που έχει την ένδειξη hd η ανάλυση του βίντεο δεν αλλάζει... Δοκίμασα να απενεργοποιήσω το pepperflash, να απεγκαταστήσω και να ξανά εγκαταστήσω το flash player καθώς και τον chrome άλλα τίποτα δεν άλλαξε. Το συγκεκριμένο πρόβλημα το αντιμετωπίζω μόνο στον chrome ενώ τα βίντεο παίζουν κανονικά σε full ανάλυση σε άλλους browser όπως mozilla και safari. Έχετε καμία ιδέα στο τι φταίει; 

 

Να και μια εικόνα  TjxcS2P.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπαινω σημερα στο chrome και μου πεταει ποπ-απ οτι εχει μπλοκαρει τα extensions που δεν εχουν εγκατασταθει απο το store  ξερει κανενας κανενα τροπο να τα ενεργοποιησω ξανα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετό καιρό τώρα τα εικονίδια με τα οποία αλλάζεις την ανάλυση, βάζεις πλήρη οθόνη στο youtube έχουν μεγαλώσει καπως λες και έχει πάθει κάτι η ανάλυση, εκτός αυτού, όταν βάζω βιντεάκια στο youtube και επιλέγω hd ανάλυση παρόλο που πάνω στο εικονίδιο "μπαίνει" το κοκκινάκι που έχει την ένδειξη hd η ανάλυση του βίντεο δεν αλλάζει... Δοκίμασα να απενεργοποιήσω το pepperflash, να απεγκαταστήσω και να ξανά εγκαταστήσω το flash player καθώς και τον chrome άλλα τίποτα δεν άλλαξε. Το συγκεκριμένο πρόβλημα το αντιμετωπίζω μόνο στον chrome ενώ τα βίντεο παίζουν κανονικά σε full ανάλυση σε άλλους browser όπως mozilla και safari. Έχετε καμία ιδέα στο τι φταίει; 

 

Να και μια εικόνα  TjxcS2P.png

το youtube στο Google Chrome δεν χρησιμοποιει πια το flash player  μα πεξη τα βιντεο με html5 player

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

 

Εδώ και κάποιες μέρες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, δε μπορώ να ανοίξω link σε καινούργια καρτέλα πατώντας το scroll από το ποντίκι.Έψαξα στο internet και βρήκα πώς  να το ενεργοποιήσω στο chrome. Mε την εντολή  chrome://flags με βάζει στο menu αλλά εκεί που είναι για το scroll μου βγάζει το εξής χωρίς να έχω κάποια επιλογή.

 

Ομαλή κύλιση Linux
Ενεργοποιήστε την πειραματική εφαρμογή ομαλής κύλισης. #enable-smooth-scrolling
Λυπούμαστε, αυτό το πείραμα δεν είναι διαθέσιμο στην πλατφόρμα σας.

 

Επίσης εκτός απ' αυτό κοίταξα να αλλάξω και τις ρυθμίσεις για το ποντίκι μου από τον πίνακα ελέγχου , αλλά και πάλι εκεί δεν μου έβγαζε κάτι για το scroll button.

 

Ξέρει κάποιος αν φταίει  η καινούργια έκδοση του  chrome και πρέπει να βάλω κάποιο extension ή να κάνω κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η νέα έκδοση του chrome μου απενεργοποίησε το Windows Media Player Extension for HTML5 1.0 και τώρα κάποια πράγματα δεν παίζουν (π.χ ραδιόφωνο από e-radio.gr). Έχετε να προτείνετε κάτι; 

Η πρόταση των δημιουργών του extension είναι αυτή:

 

  • If you are running Windows 7, and your Chrome browser is version 33 or newer, the extension will NOT work. This is due to an architectural change in Chrome. The reason was articulated by the Chrome team in this article. As an alternative, we recommend that you download Internet Explorer instead.

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η νέα έκδοση του chrome μου απενεργοποίησε το Windows Media Player Extension for HTML5 1.0 και τώρα κάποια πράγματα δεν παίζουν (π.χ ραδιόφωνο από e-radio.gr). Έχετε να προτείνετε κάτι; 

Η πρόταση των δημιουργών του extension είναι αυτή:

 

  • If you are running Windows 7, and your Chrome browser is version 33 or newer, the extension will NOT work. This is due to an architectural change in Chrome. The reason was articulated by the Chrome team in this article. As an alternative, we recommend that you download Internet Explorer

κατεβασε αυτο εδο (www.filehippo.com/download_windows_media_player_ffplugin/) παιξει και στον Chrome

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω προβλημα με το chrome..μετα απο format οταν βλεπω βιντεακι στο youtube και ανοιγω αλλη σελιδα τοτε κολλαει ο ηχος..καπου διαβασα να βαλω να ανοιγει τα βιντεο με τον flash player..πως γινεται αυτο ρε παιδια.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπαινω σημερα στον chrome και μου δειχνει το παραθυρο του βιντεο ΤΕΡΑΣΤΙΟ προσπαθησα να τον κανω ρεσετ αλλα τπτ.καμια ιδεα κανεις νατο επαναφερω παλι οπως ηταν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα ξαφνικά ενώ ανοίγω τον chrome εμφανίζεται στις διεργασίες παρασκηνίου και ανοίγει το παράθυρο μετά από κάμποση ώρα. Έκανα reinstall αλλά δεν άλλαξε κάτι. Tι παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...