Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ευχαριστώ, είναια πάντως απαράδεκτο να σε υποχρεώνουν να βάλεις extension σχςδόν 1ΜΒ για να μη βλέπεις το πεδίο search Google.

 

Μία ερώτηση ακόμα:

Στο kizo.com δεν εμφανίζονται τα παιχνίδια πχ εδώ

Επεξ/σία από hariskar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε ευχαριστώ, είναια πάντως απαράδεκτο να σε υποχρεώνουν να βάλεις extension σχςδόν 1ΜΒ για να μη βλέπεις το πεδίο search Google. Τώρα βλέπω ότι στο Chromium 35 (linux) το new tab είναι το παλιό, ενώ στο Chrom (windows) το καινούριο.

 

Μία ερώτηση ακόμα:

Στο kizo.com δεν εμφανίζονται τα παιχνίδια πχ εδώ

 

Σε μένα εμφανίζεται κανονικά. Σου βγάζει κάποιο μήνυμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ, είναια πάντως απαράδεκτο να σε υποχρεώνουν να βάλεις extension σχςδόν 1ΜΒ για να μη βλέπεις το πεδίο search Google. Τώρα βλέπω ότι στο Chromium 35 (linux) το new tab είναι το παλιό, ενώ στο Chrom (windows) το καινούριο.

 

Μία ερώτηση ακόμα:

Στο kizo.com δεν εμφανίζονται τα παιχνίδια πχ εδώ

 

Με το παρακάτω πρόσθετο ξεφορτώνεσαι την search engine και τις μικρογραφίες

https://chrome.google.com/webstore/detail/empty-new-tab-page/dpjamkmjmigaoobjbekmfgabipmfilij.

 

Επίσης με αλλαγή της μηχανής αναζήτησης πάλι φεύγει to google search.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ, μόλις είδα ότι στο Chromium πρέπει να κατεβάσω άλλη έκδοση flash.


Με το παρακάτω πρόσθετο ξεφορτώνεσαι την search engine και τις μικρογραφίες

https://chrome.google.com/webstore/detail/empty-new-tab-page/dpjamkmjmigaoobjbekmfgabipmfilij.

 

Επίσης με αλλαγή της μηχανής αναζήτησης πάλι φεύγει to google search.

 

Τις μικρογραφίες τις θέλω (αλλά πιο μεγάλες), όπως και τα bookmarks στο New tab. Οπότε μάλλον λούζομαι και το Google search..

Απορώ τι νόημα έχει αυτό, αφού ψάχνουμε από το omnibar..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εδώ και πάρα πολύ καιρό το πρόβλημα της εικόνας.
Ο Chrome δεν μπαίνει πουθενά. Δοκίμασα μέχρι και reinstall, διορθώθηκε και ξαναέγινε έτσι.
 
image.jpg

Καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, η αδερφη μου ενα προβλημα, καποιες φωτογραφιες που υπαρχουν στο ιντερνετ δεν εμφανιζονται παρολο που υπαρχουν στο διαδικτυο. Πως αντιμετωπιζεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, η αδερφη μου ενα προβλημα, καποιες φωτογραφιες που υπαρχουν στο ιντερνετ δεν εμφανιζονται παρολο που υπαρχουν στο διαδικτυο. Πως αντιμετωπιζεται;

 

Δοκιμασε να κανεις καθαρισμο ιστορικου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Protecting Chrome users from malicious extensions

 

http://chrome.blogspot.gr/2014/05/protecting-chrome-users-from-malicious.html

 

From now on, to protect Windows users from this kind of attack, extensions can be installed only if they're hosted on the Chrome Web Store. With this change, extensions that were previously installed may be automatically disabled and cannot be re-enabled or re-installed until they're hosted in the Chrome Web Store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guys, απο εχθες μου εμφανιζεται σε κειμενα hyperlink παραθυρακι με διαφημιση By pirrit suggestor και απο οτι εψαξα ειναι malware, τροπο να το βγαλω δεν βρηκα(δεν υπαρχει σαν extension στον chrome), γραφουν οτι νανε στα αρθρα που διαβασα, και δεν μπορω να καταλαβω πως το κολλησα απο την ωρα που δεν περασα τιποτα καινουργιο στο πισι, εχω panda cloud δεν βρισκει τιποτα, εβαλα Malwarebytes Anti-Malware το βρηκε σε μια φαση το εσβησε αλλα βλεπω ξανα-εμφανιζεται ,δοκιμασα και σε safe mode και παλι τα ιδια.... καμια ιδεα γιατι μου εχει σπασει τα νευρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...