Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας!

Εδώ και 1 εβδομάδα έχουν κάνει την εμφάνισή τους 2 προβλήματα χωρίς να έχω κάνει καμία αλλαγή σε ρυθμίσεις/επεκτάσεις του chrome...

 

 'Οσες φορές και να πατήσω το "backspace" για να πάω πίσω σε μία σελίδα δείχνει να φορτώνει αλλά δεν πάει πίσω. Επίσης αν πάω να δω το ιστορικό είναι γεμάτο από τη συγκεκριμένη σελίδα που είμαι εκείνη τη στιγμή...

Chiomegarho3AF0sigmaftau3AF0taulambdaomi

 

 Και 2ον το addblock μπλοκάρει τις διαφημίσεις μέσα στη σελίδα αλλά εμφανίζει κενά πλαίσια και επιτρέπει να ανοίγουν pop-ups windows. Το απεγκατέστησα και το ξαναεγκατέστησα αλλά τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα παιδια !! Τα φωτα σας παρακαλω !! Εχω ενα θεματακι καθε φορα που παω να ψαξω κατι στο Youtube η στο Google η σε οποιαδηποτε μηχανη αναζητησης κατι παθενει το Pc και δεν μπορω να αλλαξω γλωσσα !! Κυρια γλωσσα εχω τα ελληνικα και δευτερευουσα τα αγγλικα !! οταν γινεται αυτο για να το φτιαξω πρεπει η να κανω Restart η να παω στον πινακα ελεγχου να σβησω τα αγγλικα σαν γλωσσα και να τα ξαναβαλω !! Αυτο μου το κανει μονο στο Chrome Δοκιμασα με Explorer δεν υπαρχει θεμα !! Δοκιμασα απεγκατασταση και επανεγκατασταση του προγραμματος αλλα μου κανει τα ιδια !! Καμια ιδεα για το τι μπορω να κανω ?! γιατι εχει αρχισει και κατανταει σπαστικο !?!  :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας!

Εδώ και 1 εβδομάδα έχουν κάνει την εμφάνισή τους 2 προβλήματα χωρίς να έχω κάνει καμία αλλαγή σε ρυθμίσεις/επεκτάσεις του chrome...

 

 'Οσες φορές και να πατήσω το "backspace" για να πάω πίσω σε μία σελίδα δείχνει να φορτώνει αλλά δεν πάει πίσω. Επίσης αν πάω να δω το ιστορικό είναι γεμάτο από τη συγκεκριμένη σελίδα που είμαι εκείνη τη στιγμή...

Chiomegarho3AF0sigmaftau3AF0taulambdaomi

 

 Και 2ον το addblock μπλοκάρει τις διαφημίσεις μέσα στη σελίδα αλλά εμφανίζει κενά πλαίσια και επιτρέπει να ανοίγουν pop-ups windows. Το απεγκατέστησα και το ξαναεγκατέστησα αλλά τίποτα...

To πρωτο προβλημα σου ισως να σχετιζεται με το adblock με ενα search που εκανα.

Δοκιμασε τα εξης:

1) κανε uninstall το adblock και restart τον chrome. Δες αν αλλαξε κατι ΚΑΙ στα 2 προβληματα σου.

2) αν δεν αλλαξει κατι, κανε install το adblock Plus, restart και ξανα δες αν αλλαξε κατι.

3) κανει delete ολο το history και δες αν εφτιαξε το πρωτο προβλημα.

4) κανε uninstall-install τον chrome.

 

Oσο αναφορα το pοpup, στα settings του chrome υπαρχει επιλογη να μην ανοιγουν τα popups.

Eδω σου δειχνει που πρεπει να πας για να κανεις block. (sorry αλλα δεν το εχω στα ελληνικα να σου πω πως λεγεται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εκδοση που εχω ειναι η 36.0.1985.12. Υποθετω οτι ειναι η τελευταια ετσι δεν ειναι?

Ξαφνικα εχω καποια προβληματα τα οποια δεν τα ειχα παλαιοτερα.

Δεν εβαλα καποιο add-on, δεν αλλαξα τιποτα στον chrome.

 

1.ανοιξω νεο tab και πατησω το enter για αναζητηση, δεν κανει με τπτ.

Kανει οτι παει να ανοιξει το google, σταματαει εκει. Αν κανω 2-3 refresh απλα με βαζει στην αρχικη.

 

2.Το αλλο ειναι στο youtube. Οτιδηποτε και αν ανοιξω, ακομα και διαρκειας 1 λεπτου, κολλαει.

Κολλαει βεβαια με τετοιο τροπο, ωστε αν βαλω να παιζει μουσικη π.χ και παραλληλα σερφαρω εστω στο google, κανει τα σπασιματα και αν κλικαρω πανω στην καρτελα με το tube το video εχει γινει pause.

 

3.Σε καποια site πεταει κατω ενα "παραθυρακι" το οποιο λεει Trust Rating 87% π.χ και εχει χ για να το κλεισω. Οπως και αν επιλεξω ενα κειμενο με το να το .. μπλεδισω, βγαζει καποιες επιλογες του findright.

 

Σκεφτηκα να δοκιμασω να τον βγαλω και να τον ξαναβαλω αλλα φοβαμαι μην χασω κωδικους, αγαπημενα κ ολα αυτα.

Προς το παρον εχω βολευτει με mozilla αλλα.. Η συνηθεια ειναι μεγαλο πραγμα(και η ευχρηστια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, σαν νέος στο Chrome και πρώην Mozilaς έχω κάποιες απορίες. Υπάρει κάποια επέκταση για να εμφανίζει στην μπάρα διεύθυνσης το βελάκι για ανανέωση σελίδας και το βελάκι για να σου ανοίγει την λίστα με τις πιο συχνές σελίδες που επισκέπτεσαι;

 

Επίσης, φαίνεται πιο γρήγορο από Mozila, αλλά κλείνει και πολύ πιο εύκολα, έτσι; Είχα ξεχάσει τι θα πει να κλείσει ο broswer από πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, σαν νέος στο Chrome και πρώην Mozilaς έχω κάποιες απορίες. Υπάρει κάποια επέκταση για να εμφανίζει στην μπάρα διεύθυνσης το βελάκι για ανανέωση σελίδας και το βελάκι για να σου ανοίγει την λίστα με τις πιο συχνές σελίδες που επισκέπτεσαι;

 

Επίσης, φαίνεται πιο γρήγορο από Mozila, αλλά κλείνει και πολύ πιο εύκολα, έτσι; Είχα ξεχάσει τι θα πει να κλείσει ο broswer από πρόβλημα.

 

 

post-280447-0-07267300-1407626855_thumb.png

post-280447-0-61841600-1407626857_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποια επέκταση για να εμφανίζει [...] το βελάκι για να σου ανοίγει την λίστα με τις πιο συχνές σελίδες που επισκέπτεσαι;

Το Recent Tabs εμφανίζει τις σελίδες που έκλεισες τελευταίες. Τις συχνότερα επισκεπτόμενες δεν σου τις δείχνει στο New Tab; https://support.google.com/chrome/answer/2918032?hl=en

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα.

Εχω το εξης θεμα..

Ανοιγω το CCleaner και παω στα προγραμμα που εκκινουν με την εναρξη του υπολογιστη.

Εκει συνανταω το "πορτοφολι google".

Τωρα τι ειναι αυτο και πως το εβαλα εκει, δεν ξερω..

Οσες φορες και αν το διαγραψω για να μην ξεκιναει κατα την εκκινηση.. καθε φορα που κανω εκκινηση υπολογιστη.. αυτο τσουπ! εκει..

Τι να κανω?

post-280447-0-51368400-1408453226_thumb.png

post-280447-0-62899900-1408453382_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα.

Εχω το εξης θεμα..

Ανοιγω το CCleaner και παω στα προγραμμα που εκκινουν με την εναρξη του υπολογιστη.

Εκει συνανταω το "πορτοφολι google".

Τωρα τι ειναι αυτο και πως το εβαλα εκει, δεν ξερω..

Οσες φορες και αν το διαγραψω για να μην ξεκιναει κατα την εκκινηση.. καθε φορα που κανω εκκινηση υπολογιστη.. αυτο τσουπ! εκει..

Τι να κανω?

Κάνεις διαγραφή ή απενεργοποίηση;

 

Το έκανα διαγραφή μόλις τώρα και επανεκκίνηση και δεν ήρθε πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν κανω διαγραφη.. και κανω εκκινηση του υπολογιστη, ειναι παλι εκει! (και ενεργο)

(Τωρα ειδα πως) οταν του κανω απενεργοποίηση (οπως ειναι λογικο ειναι παλι εκει και) ειναι ανενεργο!

Γιατι ομως δεν διαγραφεται τελειως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...