Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν κανω διαγραφη.. και κανω εκκινηση του υπολογιστη, ειναι παλι εκει! (και ενεργο)

(Τωρα ειδα πως) οταν του κανω απενεργοποίηση (οπως ειναι λογικο ειναι παλι εκει και) ειναι ανενεργο!

Γιατι ομως δεν διαγραφεται τελειως?

Σε μένα διαγράφθηκε και δεν ήρθε πίσω.

 

Πάντως αν το έκανε αυτό σαν εμένα, θα δοκίμαζα να διέγραφα τον φάκελο της επέκτασης. (την βλέπεις την τοποθεσία)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο κάτω αριστερό μέρος του Chrome κάθε φορά που πάει το ποντίκι πάνω από κάποιο αντικείμενο που θα μεταβεί σε νέα σελίδα, αυτό δείχνει την διεύθυνση. Πως γίνεται να βγάλω αυτήν την επιλογή; 

 

Δεν με αφήνει να δω την μπάρα στις τσόντες σε full screen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απενεργοποίησα αυτόν (C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\36.0.1985.143\PepperFlash\pepflashplayer.dll) τον Flash Player και δουλεύει. Ξέρουμε αν έχω κάποιο άλλο πρόβλημα με την κίνηση αυτή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, απλα εκανες disable το built in flash player που εχει ο Chrome
και παιζεις με το flash που εχεις κανει install στο pc σου.
Ποσος κοσμος το εχει κανει disable γιατι τους βγαζει διαφορα προβληματα.....
Αν χρεαιστει ποτε, καντο enable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλησπερα παιδια, θελω αν απενεργοποιησω το Hardware Accelalator του Google Chrome. Εχω βρει πως αλλα στα Αγγλικα. Το μενου του Chrome ειναι στα Ελληνικα. Μπορει να μου πει καποιος ποια να απενεργοποιησω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλησπερα παιδια, θελω αν απενεργοποιησω το Hardware Accelalator του Google Chrome. Εχω βρει πως αλλα στα Αγγλικα. Το μενου του Chrome ειναι στα Ελληνικα. Μπορει να μου πει καποιος ποια να απενεργοποιησω?

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις, εμφάνιση σύνθετων ρυθμίσεων, πήγαινε τέρμα κάτω και ξετσεκάρισε την επιλογή Χρήση της επιτάχυνσης υλικού όταν είναι διαθέσιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σε ευχαριστω αλλα οταν το εκανα μου βγαζει σε καθε σελιδα ''Δεν ηταν δυνατη η φορτωση προσθηκης Shokwave Flash'' Εχεις ιδεα τι παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σε ευχαριστω αλλα οταν το εκανα μου βγαζει σε καθε σελιδα ''Δεν ηταν δυνατη η φορτωση προσθηκης Shokwave Flash'' Εχεις ιδεα τι παιζει?

 

Πάτα αυτή τη διεύθυνση στην address bar του chrome

chrome://plugins/

Πάτα πάνω δεξιά στο Λεπτομέρειες, δες εκεί που λέει Adoble Flash Player και πάτα απενεργοποίηση στο ένα απο τα δυο που γράφει στη τοποθεσία

C:\Program Files\Google\Chrome\Application\36.0.1985.143\PepperFlash\pepflashplayer.dll
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τον κανω uninstall και τον ξαναπερασω, θα χαθουν bookmarks και οι κωδικοι που ειναι αποθηκευμενοι?

 

Πάτα πάνω δεξιά το κουμπί με τις τρεις γραμμές και μετά Σύνδεση στο Chrome. Βάλε το gmail σου για να συγχρονιστούν τα bookmarks. Κάνε την ίδια διαδικασία όταν ξανα εγκαταστήσεις τον chrome και δεν θα χαθούν τα bookmarks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...