Προς το περιεχόμενο

XCOM: Enemy Unknown


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Eγώ εξακολουθώ να βλέπω το €49,99 στη σελίδα. Τώρα, από Αγγλική ip ίσως να βγάζει σε λίρες. Πάντως η διαφορά είναι παντελώς αδικαιολόγητη (θυμίζω την ιστορία με την υποχρεωτική τιμολόγηση του Witcher 2 όπου ισοσκέλισαν δολάρια και ευρώ και το fair price που προσφέρει η CDProjekt).

 

Το βρίσκω στα 39 από Ελλάδα, ίσως για να έχω το κουτί σκεφτώ να τα δώσω -συν του ότι η σύνδεσή μου δεν είναι για πολλά-πολλά, θα κάνω ώρες να το κατεβάσω, ειδικά πάνω στον πανικό της ημέρας κυκλοφορίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ εξακολουθώ να βλέπω το €49,99 στη σελίδα. Τώρα, από Αγγλική ip ίσως να βγάζει σε λίρες.

 

Δοκίμασε αυτό το link (θα χρειαστεί restart το browser για να ξαναγυρίσει σε €). Γενικά (σε browser πάντα) με την χρήση του /?cc=[x], όπου [x] το επιθυμητό region μπορείτε να βλέπετε το Steam store άλλων region για συγκρίσεις κ.τ.λ. (π.χ. store.steampowered.com/?cc=us για το US store).

 

Edit: Πράγματι, σε αυτή την περίπτωση κράτησαν το $ = €, μια και το US store το δείχνει στα $49,99 (κάπου €38,00).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξύ το ευρώ έχει πάει κοντά στο 1,30 δολάρια.

 

40.5 ευρώ από το play.com με free delivery

 

http://www.play.com/Games/PC/4-/28742503/0/XCOM-Enemy-Unknown/ListingDetails.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Aν δεν κάνω λάθος και το Amazon λόγω κόστους δε χρεώνει μεταφορικά στο συγκεκριμένο αντικείμενο.

 

Πάντως, επειδή ουκ ολίγες φορές έχουμε "κράξει" (δικαίως) τα ελληνικά καταστήματα, να πούμε πως αυτή τη φορά έχουν απολύτως ανταγωνιστικές τιμές (κι εφόσον έχουν παραλάβει εγκαίρως, αξίζει να τα δει κανείς).

 

Τώρα, για το απίθανο της εξίσωσης δολαρίου και ευρώ, τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειληκρινά είναι προκλητικό στο Steam να το έχει 49.99$ και παράλληλα 49.99 Euro ειδικά σε ένα προϊόν που το προσφέρουν μόνο στην ηλεκτρονική του μορφή! Έλεος είναι άδικο και προσβλητικό προς τον πελάτη και τα λέω ολά αυτά γιατί μου αρέσει το Steam!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειληκρινά είναι προκλητικό στο Steam να το έχει 49.99$ και παράλληλα 49.99 Euro ειδικά σε ένα προϊόν που το προσφέρουν μόνο στην ηλεκτρονική του μορφή! Έλεος είναι άδικο και προσβλητικό προς τον πελάτη και τα λέω ολά αυτά γιατί μου αρέσει το Steam!

 

Μάλλον πρέπει να σταματήσει να σου αρέσει. Γιατί αν συνεχίσει να σου αρέσει, μάλλον θα σου αρέσει να σε αδικούν και να σε προσβάλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν δεν κάνω λάθος και το Amazon λόγω κόστους δε χρεώνει μεταφορικά στο συγκεκριμένο αντικείμενο.

 

Πάντως, επειδή ουκ ολίγες φορές έχουμε "κράξει" (δικαίως) τα ελληνικά καταστήματα, να πούμε πως αυτή τη φορά έχουν απολύτως ανταγωνιστικές τιμές (κι εφόσον έχουν παραλάβει εγκαίρως, αξίζει να τα δει κανείς).

 

Τώρα, για το απίθανο της εξίσωσης δολαρίου και ευρώ, τι να πω...

 

To game explorers πάντως το έχει 39.40 όσο δλδ βγαίνει και από play και από amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ε, το συγκεκριμένο rts-style παιχνίδι δεν το είχα ματακούσει (μόνο το αντίστοιχο FPS) και τα παλιά δεν τα είχα παίξει (έχω διαβάσει πάντως ότι ήτανε μεγάλο κόλλημα), άλλα το τελευταίο GT preview που είδα... έπαθα πλάκα! Φαίνεται να έχει απίστευτο βάθος σαν tactical RTS, όχι μόνο στις αποστολές αυτές καθ'εαυτές, άλλα γενικότερα στα logistics.

 

/subscribed (αν και θα περιμένω να βγει σε προσφορά, έχω μια λίστα από παιχνίδια που ακόμη περιμένουν :( )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ είχα επίγνωση του συγκεκριμένου τίτλου μέχρι που πρόσφατα είδα το απίστευτο gameplay βιντεάκι. Βλέποντας και το παραπάνω preview που δείχνει πόσο ενδιαφέρον είναι και εκτός μάχης , το game έχει ελπίδες να γίνει epic!

Με την πρώτη καλή προσφορά θα το τιμήσω και γω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...