Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εστω και τελευταια στιγμη ετσι στις καθυστερησεις περιμενα να δω κατι και εγω για Last of us 2 αλλα τιποτα....

 

Κατα τα αλλα περα απο οτι αναφερθηκε πριν μoυ αρεσαν τα for honor και days gone.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο λόγος που έκατσα και είδα live τη παρουσίαση είναι επειδή περίμενα να δω έστω ένα teaser από TLOU2 (ή και ανακοίνωση μόνο) και trailer από Crash Bandicoot Collection (και με τα 5 παιχνίδια, όχι μόνο τα 3)..

 

Έμεινα ικανοποιημένος κατά 25%..

Το VR γενικά δεν με τρέλανε, με εξαίρεση το Batman VR λόγω του Batman και μόνο όμως..

Επίσης συμπαθητικό μου φάνηκε και το Days Gone σαν "υποκατάστατο" του TLOU2.. γενικά πιστεύω οτι ο περισσότερος κόσμος περίμενε κάτι από TLOU2.

 

Στα θετικά και το νέο game του Kojima με Norman Reedus (η αλήθεια είναι οτι τη πρώτη φορά που τον έδειξε στο trailer για λίγο πίστεψα οτι ήταν Silent Hills)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Crash Remastered Collection το 2017 από την Activision και τη Vicarious Visions

Καλά χριστούγεννα

 

http://www.sie.com/en/corporate/release/2016/160614b.html

 

Ελπίζω να μη το "λούσουν".. αν και μυρίζει fail από μίλια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Vicarious Visions είχε κάνει παλιά development Crash για gameboy, και οι γνώμες γενικά απ'οτι διαβαζω σε αμερικανικα forum ειναι θετικές. Μια φορά Naughty Dog δεν είναι...

 

Τι να λούσουν ακριβώς ; Τα αναβαθμισμένα γραφικά ;

Το να φέρεις ένα παιχνίδι από το ps1 στο ps4 φαντάζομαι έχει πολύ περισσότερη δουλειά από μια απλή αναβάθμιση γραφικών. Και ειδικά αν όπως ειπε και ο Layden θα είναι "fully remastered from the ground up"

 

Στα θετικά και το νέο game του Kojima με Norman Reedus (η αλήθεια είναι οτι τη πρώτη φορά που τον έδειξε στο trailer για λίγο πίστεψα οτι ήταν Silent Hills)

Νόμιζα ότι άρεσε μόνο σε μένα..

Απ'ότι φαίνεται το Death Stranding έπαθε Silent Hills, σήμερα οι του Playstation έσβησαν οτιδήποτε έχει να κάνει με αυτό από το blog του ps και απ το επισημο κανάλι τους στο youtube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέρνουν τα παλιά καλά Crash στο ps4.. την δουλειά έπρεπε να την αναλάβει η ND.. αλλά έτσι είναι αφού συμμετάσχει και η Activision δυστυχώς.

 

Τέλος πάντων, βλέπω ότι έχουν κάνει κάποια αξιόλογα παιχνίδια στο παρελθόν (κυρίως σε GBA και NDS βέβαια) ελπίζω να κάνουν και τώρα καλή δουλειά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα το Demo του Resi 7. Δεν έχει καμιά σχέση με τη φιλοσοφία Resi, action/horror με ολίγη από survival (για τα μάτια του κόσμου). Αυτό εδώ μου φάνηκε adventure/survival. Αλλά δε με χάλασε καθόλου και τρόμαξα και με έβαλε σε τρελό mood να περπατάω αργά, να ψάχνω αργά και να είμαι σε επιφυλακή. Το First Person βοηθάει απίστευτα πολύ. Μου άρεσε πάρα μα πάρα πολύ, ήθελα να παίξω κι άλλο. Θετική εντύπωση μου έκανε το γεγονός ότι έπαιξα μόνο με τους δύο μοχλούς. Κίνηση και σκύψιμο. Φοβερό ήταν, σε VR έχει όλα τα φόντα να προκαλέσει άσχημα συναισθήματα φόβου και αγωνίας.  Δεν είναι Resident Evil όπως το ξέρουμε αλλά φευ, το παιχνίδι φαίνεται καταπληκτικό,  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Επειδή την πάτησα και πήρα ps4 με 500 gb γιατί δεν ήξερα οτι ακόμα και στα παιχνίδια που τρέχουν απο δισκάκι χρειάζεται απο 25-45 gb χώρος στον δίσκο, σκέφτομαι να πάρω έναν μεγαλύτερο.  Αν πάρω αυτόν τον δίσκο

https://www.skroutz.gr/s/3045289/Hitachi-Travelstar-7K1000-1TB.html?keyphrase=HGST+HTS721010A9E630+7K1000

τον βάζω όπως είναι ή χρειάζεται να του κάνω format πρώτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Επειδή την πάτησα και πήρα ps4 με 500 gb γιατί δεν ήξερα οτι ακόμα και στα παιχνίδια που τρέχουν απο δισκάκι χρειάζεται απο 25-45 gb χώρος στον δίσκο, σκέφτομαι να πάρω έναν μεγαλύτερο.  Αν πάρω αυτόν τον δίσκο

https://www.skroutz.gr/s/3045289/Hitachi-Travelstar-7K1000-1TB.html?keyphrase=HGST+HTS721010A9E630+7K1000

τον βάζω όπως είναι ή χρειάζεται να του κάνω format πρώτα?

θα τον κανει φορματ η κονσολα συμφωνα με το λειτουργικο της.

εσυ απλα κουμπωνεις δισκο και βαζεις σε usb fat32 το firmware

με τους εξης φακελους PS4/UPDATE/PS4UPDAT.PUP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...