Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θα κοιμηθούμε απόψε!

 

 

Δεν μιλάς με δεκάχρονο..

Ναί, το έχω ακουστά, και κατά περίεργο τρόπο, το έπαιξα κι όλας. :whistle:

Μήπως είχε ένα campaign 5-6 ωρών και το υπόλοιπο είναι καθαρά για MP?

 

Βγάλε τα cutscenes από το MGS4 και η διαρκεια ειναι περίπου η ίδια...

 

 

 

Κάνε ένα search τι κράξιμο έπεσε με το FF XIII και μετά πές μου.

 

Τρομερός τίτλος. Έθεσε νέα πρότυπα στο χώρο του gameplay. Κόλλα το μοχλό στην επάνω κατευθυνση με σελοτέιπ και πάτα επανηλλημένα Χ. Ευτυχώς που είχε blu-ray το PS3, τώρα μάλιστα, δικαιολογείται!

 

 

Είχε και πιο προσιτή τιμή, δε λέω, εκεί που με 300€ έπαιρνες PSP, άλλοι έπαιρναν 360 (RRoD anyone?).

 

PSP άλλη μια επιτυχία με τεράστια βιβλιοθήκη τίτλων. Όχι φίλε μου, οι έξυπνοι τοτε έδειναν 100 ευρώ και έπερναν DS.

 

 

Ε άμα είναι να μην βγαίνουν νέα εξαρτήματα για υπολογιστές, να μη βγούν νέες κονσόλες, να μην προχωράει γενικά η τεχνολογία..

Καλά ήμασταν και με τις δισκέτες. Στην τελική, δεν σε βάλαν να πάρεις PS3 με το ζόρι.

 

Η τεχνολογία καλύτερα να προχωρούσε σε κάτι πιο ουσιαστικό. Στο συγκεκριμένο τομέα καλύτερα να έβαζαν παραπάνω μνήμη. Η τεχνολογία του PS3 κρατήθηκε πίσω από μια αδύναμη κάρτα γραφικών και περιορισμένη μνήμη.

 

 

Αφού σε χαλάει το οτι έχει BluRay, έπρεπε να πάρεις Χ360.

 

Έχω και 360 και PS3. Καλό να υποστηρίζεις κάτι που αγόρασες αλλά θα πρέπει να μάθεις και να αποδέχεσαι τα μειονεκτήματά του. Μην μπαίνεις στο τρυπάκι του οπαδισμού. Ούτε εσύ μιλάς με δεκάχρονο...

 

 

-Ώστε πάτωσε, επιμένεις.. Οκ, απόψεις..

-Γι' αυτό και ακούστηκαν φήμες οτι το επόμενο ΧΒΟΧ θα έχει BluRay, γιατί πάτωσε το BluRay σαν μέσο..

-υγ : το HD DVD πάτωσε, όχι το BluRay

 

-Από που κι ως που απόψεις? Στις πωλήσεις δεν έχεις άποψη, μάτια έχεις και βλέπεις.

 

-Μα η επόμενη γενιά είναι αυτή που πρέπει να έχει μεγαλύτερη χωρητικότητα. Η συγκεκριμένη δεν απέδειξε τελικά ότι χρειαζόταν παραπάνω από ένα dvd.

 

-Το HD-DVD αναφέρθηκε ως παραπλήσια τεχνολογία επειδή μίλησες για καινοτομίες. Όχι για τις πωλήσεις που έκανε ή δεν έκανε.

 

 

 

Αν θέλεις να παίξεις όμως μερικά παιχνίδια, πρέπει να έχεις Kinect πλέον (Kinect = PSEye..?)

 

Σε παραπληροφορήσανε. Μια χαρά παίζω Gears 3 και Forza χωρίς Kinect.

Στο PS3 όμως γιατί να θέλω Blu-ray για να παίξω multiplatform τίτλους??

 

 

Επανάσταση θα δείς απο PC που έχει δύναμη, όχι απο κονσόλα που έχει υλικό 2003-04.

 

Φίλε μου μιλάμε για την εποχή που βγήκε το PS3... Δεν μπήκε blu-ray φέτος στην κονσόλα. Και όταν βγήκε εννοείτε ότι δεν έφερε καμία επανάσταση...

 

 

Είπα εγώ πουθενά πως το μέσο κάνει το παιχνίδι? Είπα πως έβαλαν BluRay για να έχουν περιθώριο ανάπτυξης, το 3D απο μόνο του θέλει χώρο.

 

Μα σκέφτονται πολύ μπροστά ρε παιδί μου εκεί οι άνθρωποι της Sony. Είπαν βάλτε blu-ray γιατί θα χρειαστούμε χώρο για 3D περιεχόμενο και κάποιος βλάκας είπε ωραία, 256Mb μνήμη είναι μια χαρά οκ παίδες? Ελπίζω να απολύθηκε...

 

 

Το Uncharted 2 έχει βγεί απο τα καλύτερα παιχνίδια όλων των εποχών, δε νομίζω πως είχε την αντίστοιχη τιμή κάποιο παιχνίδι απο τις άλλες κονσόλες.

 

Ωραίος! Πήραμε δηλαδή όλοι το PS3 πανάκριβα για να δεήσουμε να παίξουμε ένα ριμάδι Uncharted 2. Τώρα μάλιστα! Τα 660 ευρώ που έκανε όταν βγήκε έπιασαν τόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάλε τα cutscenes από το MGS4 και η διαρκεια ειναι περίπου η ίδια...

Δεν το έχω παίξει ακόμα, δεν μπορώ να κρίνω.

 

Τρομερός τίτλος. Έθεσε νέα πρότυπα στο χώρο του gameplay. Κόλλα το μοχλό στην επάνω κατευθυνση με σελοτέιπ και πάτα επανηλλημένα Χ. Ευτυχώς που είχε blu-ray το PS3, τώρα μάλιστα, δικαιολογείται!

Εγώ αναφέρομαι στο κράξιμο που έφαγε, όχι στον αν έθεσε πρότυπα.

 

PSP άλλη μια επιτυχία με τεράστια βιβλιοθήκη τίτλων. Όχι φίλε μου, οι έξυπνοι τοτε έδειναν 100 ευρώ και έπερναν DS.

Είχα ήδη DS, και πήρα PSP.

 

Η τεχνολογία καλύτερα να προχωρούσε σε κάτι πιο ουσιαστικό. Στο συγκεκριμένο τομέα καλύτερα να έβαζαν παραπάνω μνήμη. Η τεχνολογία του PS3 κρατήθηκε πίσω από μια αδύναμη κάρτα γραφικών και περιορισμένη μνήμη.

Απο τα μηδαμηνά 4.7 και 8.5GB πήγαμε στα 25 και 50GB, σε ένα δισκάκι, και δεν είναι ουσιαστικό?

Έχω την αίσθηση οτι με κοροϊδεύεις.

 

Έχω και 360 και PS3. Καλό να υποστηρίζεις κάτι που αγόρασες αλλά θα πρέπει να μάθεις και να αποδέχεσαι τα μειονεκτήματά του. Μην μπαίνεις στο τρυπάκι του οπαδισμού. Ούτε εσύ μιλάς με δεκάχρονο...

Κι εγώ τα έχω, και παραδέχομαι που χάνει το PS3, αλλά το BluRay είναι μεγάλο σύν.

Δεν μπαίνω σε τρυπάκι, μάλλον μπερδεύτηκες κάπου.

Το να λές είναι βλακεία οτι έβαλαν BluRay είναι σα να λές οτι είναι βλακεία που προχωράει η τεχνολογία.

Η sony σε κάθε κονσόλα, παρουσιάζει νέο μέσο (PSX-CD, PS2-DVD, PS3-BR).

 

-Από που κι ως που απόψεις? Στις πωλήσεις δεν έχεις άποψη, μάτια έχεις και βλέπεις.

-Μα η επόμενη γενιά είναι αυτή που πρέπει να έχει μεγαλύτερη χωρητικότητα. Η συγκεκριμένη δεν απέδειξε τελικά ότι χρειαζόταν παραπάνω από ένα dvd.

-Το HD-DVD αναφέρθηκε ως παραπλήσια τεχνολογία επειδή μίλησες για καινοτομίες. Όχι για τις πωλήσεις που έκανε ή δεν έκανε.

-Δεν σχολιάζω.

-Γιατί, σε αυτή δεν εκμεταλεύτηκαν την χωριτηκότητα που προσφέρει το BluRay?

-Τo DVD υπάρχει απο το 1995, το HD-DVD πήγαν να το πλασάρουν και καλά για να μην αλλάζουμε format, αλλά απο τη στιγμή που υπάρχει κάτι καλύτερο, γιατί να μην το δεχτούμε??

 

Σε παραπληροφορήσανε. Μια χαρά παίζω Gears 3 και Forza χωρίς Kinect.

Στο PS3 όμως γιατί να θέλω Blu-ray για να παίξω multiplatform τίτλους??

Είπα εγώ κάτι για τα συγκεκριμένα παιχνίδια?

Δεν με παραπληροφορήσανε, όπως είπα, έχω κι εγώ 360 και ξέρω τι γίνεται.

Έχεις κάποιο μειονέκτημα που είναι BluRay?

Εξάλλου, έχεις 360, οι multiplatform τίτλοι είναι ανώτεροι εκεί, γιατί να τους πάρεις στο PS3, αφού σε χαλάει κι όλας το PS3..?

 

Φίλε μου μιλάμε για την εποχή που βγήκε το PS3... Δεν μπήκε blu-ray φέτος στην κονσόλα. Και όταν βγήκε εννοείτε ότι δεν έφερε καμία επανάσταση...

Καμία επανάσταση, απλά επιτέλους είχαμε άφθονο χώρο για χρήση πολυμέσων, οι ταινίες δεν ήταν άθλιες οταν την έβαζες σε μια 32αρα και άνω και δεν έχουν τον περιορισμό χώρου οι devs.

Και τέλος, γι' αυτό η Μ$ έκανε τόσο ντόρο με το XGD3 που κέρδησε 1GB χώρο στο δισκάκι αλλάζοντας τη δομή..

 

Μα σκέφτονται πολύ μπροστά ρε παιδί μου εκεί οι άνθρωποι της Sony. Είπαν βάλτε blu-ray γιατί θα χρειαστούμε χώρο για 3D περιεχόμενο και κάποιος βλάκας είπε ωραία, 256Mb μνήμη είναι μια χαρά οκ παίδες? Ελπίζω να απολύθηκε...

Δε νομίζω πως έχει σχέση το μέσο, με τη μνήμη που έχει το PS3.

Αν δεν σου αρέσει, πούλα το, απλά.

 

Ωραίος! Πήραμε δηλαδή όλοι το PS3 πανάκριβα για να δεήσουμε να παίξουμε ένα ριμάδι Uncharted 2. Τώρα μάλιστα! Τα 660 ευρώ που έκανε όταν βγήκε έπιασαν τόπο.

Δεν σε έβαλε κανένας να το πάρεις, μόνος σου αποφάσησες, και δεν υπάρχουν μόνο τα Uncharted στο PS3.

Κανένας δεν σου είπε να το πάρεις launch day, να περίμενες αν ήθελες να έπαιρνες κανένα slim με 250-300€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως αυτό με τις 2 εκδόσεις θα ήταν καλή επιλογή αλλα μετά θα πρεπει ΒΑ βγάζανε και 2 εκδόσεις παιχνίδιων για κάθε παιχνίδι. πάντως μου αρεσει η λύση σε κος οικονομική και μια φουλ ακριβή κονσόλα. κατι σαν το ps vita με 3g και χωρίς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερός τίτλος. Έθεσε νέα πρότυπα στο χώρο του gameplay. Κόλλα το μοχλό στην επάνω κατευθυνση με σελοτέιπ και πάτα επανηλλημένα Χ. Ευτυχώς που είχε blu-ray το PS3, τώρα μάλιστα, δικαιολογείται!

Oταν βγαινει ενα παιχνιδι και ειναι multiplatform,το blu ray ειναι αχρηστο ουσιαστικα.Το παιχνιδι εχει οσα GB θα εχει και στο 360.

O JohnVani18 μιλαει για το κραξιμο που εφαγε επειδη ακριβως υπηρχε αυτος ο περιορισμος.

PSP άλλη μια επιτυχία με τεράστια βιβλιοθήκη τίτλων. Όχι φίλε μου, οι έξυπνοι τοτε έδειναν 100 ευρώ και έπερναν DS.

λολ δηλαδη ειναι αποτυχια το psp με τα 75εκ πωλησεις και εχει μικρη βιβλιοθηκη τιτλων?

Εισαι σιγουρος?

Η τεχνολογία καλύτερα να προχωρούσε σε κάτι πιο ουσιαστικό. Στο συγκεκριμένο τομέα καλύτερα να έβαζαν παραπάνω μνήμη. Η τεχνολογία του PS3 κρατήθηκε πίσω από μια αδύναμη κάρτα γραφικών και περιορισμένη μνήμη.

 

-Μα η επόμενη γενιά είναι αυτή που πρέπει να έχει μεγαλύτερη χωρητικότητα. Η συγκεκριμένη δεν απέδειξε τελικά ότι χρειαζόταν παραπάνω από ένα dvd.

 

Μια χαρα τα πηγε με αυτη τη μνημη και βγαζει καλυτερα γραφικα απο 360.

Οσο για το blu ray.Ειναι πρωτη φορα που δεν αλλαζει format σε μια γενια(γιατι ουσιαστικα δεν αλλαξε,διοτι τα multiplatform δεν εκμεταλευονται blu ray).Θυμιζω οτι κατι αναλογο με το 360 ειχαν κανει και τα N64,DC και μπορεις ευκολα να φανταστεις τι θα γινοταν αν ειχαν την επιτυχια του 360 και ποιος θα ηταν χαμενος τελικα(ο gamer?).

 

Αν ειχαμε cd στην γενια ps2 και κασετα στην γενια ps1(ανετα γινοταν),μια χαρα θα νομιζες και τοτε οτι αποδειχθηκε πως δεν χρειαζοταν το cd ή το dvd αντιστοιχα.Με λιγα λογια δεν μπορεις να ξερεις ποσο ζημια εκανε η επικρατηση του dvd σε αυτη τη γενια.

-Από που κι ως που απόψεις? Στις πωλήσεις δεν έχεις άποψη, μάτια έχεις και βλέπεις.

 

Στο εγραψα και πριν.Πατωσε πουλωντας περισσοτερες κονσολες ανα χρονια?

Αν πατωσε το ps3,πατωσε και το 360.Δεκτο αν υποστηριζεις οτι πατωσε και το 360.

Για μενα και τα 2 τα πανε μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναλέω, με την ίδια λογική ούτε η προηγούμενη γενιά χρειαζόταν το DVD αφού μπορούσαν τα παιχνίδια να βγαίνουν σε 4-5 CD-ROM το καθένα. Όπως είπε και ο PDS, ούτε το PS1 χρειαζόταν CD, ας έπαιζε με cartridges.

 

Η πλάκα είναι οτι υπερασπίζονται μερικοί απαρχαιωμένα μέσα όπως το DVD, ενώ την ίδια στιγμή θέλουν next-gen κονσόλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σε αυτή τη σελίδα μάθαμε ότι μια κονσόλα με 70+ εκατομμύρια πωλήσεις από το πουθενά είναι αποτυχία... :rolleyes:

http://www.vgchartz.com/

 

ούτε καν 63... ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ειναι τοσο προσηλωμενοι στο pc που απο pc exclusive devs που ηταν ,εβγαλαν την CE3 για κονσολες και καθε νεο τους game θα βγαινει και σε κονσολες πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι τοσο προσηλωμενοι στο pc που απο pc exclusive devs που ηταν ,εβγαλαν την CE3 για κονσολες και καθε νεο τους game θα βγαινει και σε κονσολες πλεον.

 

Για αυτο το Crysis 2 πηγε απατο στο pc.Ας βγαζουν για τις κονσολες μονο.Δεν θα λειψουν σε κανεναν σοβαρο pc gamer.Οποιος dev δεν γουσταρει ας βγαζει τα 3ωρα παιχνιδια του στις κονσολες.Υπαρχουν και οι indie devs που 2 χρονια τωρα κανουν παπαδες στα pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτο το Crysis 2 πηγε απατο στο pc.Ας βγαζουν για τις κονσολες μονο.Δεν θα λειψουν σε κανεναν σοβαρο pc gamer.Οποιος dev δεν γουσταρει ας βγαζει τα 3ωρα παιχνιδια του στις κονσολες.Υπαρχουν και οι indie devs που 2 χρονια τωρα κανουν παπαδες στα pc.

 

Aν και δεν εχω παιξει το crysis2,διαβαζω οτι πολλοι το θεωρουν καλυτερο απο το crysis1.Δεν αμφιβαλλω γιατι τερματιζοντας το πρωτο ,το θεωρω ισως το πιο υπερεκτιμημενο παιχνιδι ever(λογο γραφικων φανταζομαι).

 

Οσο για τα 3ωρα,σαφως και υπερβαλεις.Υπαρχουν 10ωρα-20ωρα-40αωρα και 100ωρα παιχνιδια στις κονσολες.Αναλογα το παιχνιδι.

 

Επισης αραρωτιεμαι αν εχω παιξει καλυτερο παιχνιδι απο το journey τελευταια.Μιας και μιλας για indie devs.

 

 

 

 

 

 

YΓ.Στα του θεματος τωρα,εχουν γραφτει τοσα που δεν πιστευω τιποτα πλεον.Ελπιζω μονο να μη βγει πριν το τελος του 13.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...