Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ταβέρνα στο βουνό; Καλά υπάρχουν πολλά τέτοια μέρη, δεν ξέρω ακριβώς που εννοείς. Τέσπα, αν θες το συνεχίζουμε μέσω ΠΜ γιατί βγήκαμε εντελώς εκτός θέματος!

 

Χαχαχαχαχαχά! Όχι πες μας TIlemaxx.

Ταβέρνα στο βουνό vs Ταβέρνα στην Θάλασσα?

Λογικά ο Ktjemis θα εννοεί τις Καρυές και τις ταβέρνες που έχουν εκεί πάνω στο βουνό. Έτσι υποθέτω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταβέρνα στο βουνό; Καλά υπάρχουν πολλά τέτοια μέρη' date=' δεν ξέρω ακριβώς που εννοείς. Τέσπα, αν θες το συνεχίζουμε μέσω ΠΜ γιατί βγήκαμε εντελώς εκτός θέματος![/quote']

 

:-D

Ξερω γιαυτο αλλωστε εγραψα οτι ειμαι off topic!δν πειραζει απλα ηθελα να πω οτι εχει πλ καλο φαγητο:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά βγήκατε τελείως off topic :P. Ανοίγω το Playstation 4 Topic περιμένοντας να διαβάσω κάτι νέο. Ξεκινάω και βλέπω συζήτηση περί ps vita. Αργότερα μπαίνει και στο παιχνίδι το 3DS. Σαν να μην έφταναν αυτά, μετά αρχίζει το κράξιμο της Sony από τον Cortan και η άμυνα του PDS13. Τέλος η συζήτηση έφτασε στην Λευκάδα (δεν τολμώ να ξαναπάω σε αυτό το νησί έχω τρομερή εμπειρία. Είχα πάει διακοπές χωρίς να κλείσω δωμάτιο και από το μεσημέρι έψαχνα σε όλα τα ενοικιαζόμενα και τα ξενοδοχεία έως τις 12 το βράδυ. Τέλος κατέληξα σε ένα ξενοδοχείο στην Πρέβεζα και το επόμενο πρωί διακοπές στην Κέρκυρα!) Τέτοιοι καβγάδες αποκλειστικά στο insomnia μετά τα μεσάνυχτα. :P

 

Προσωπικά το αποκλείω. Μάλιστα τώρα που έγινε και συγχώνευση θα είναι ακόμα περισσότερο Multimedia Center. Θα είναι πάλι ακριβό. Το XboX θα πουλήσει περισσότερο στην Αμερική όπως πάντα.

To Playstation κοιτάει σε πιο συγκεκριμένη μερίδα καταναλωτών κατά τη γνώμη μου. Έχει τους παλιούς πελάτες του. Βέβαια έχουν φύγει κάποιοι και κάποιοι έχουν έρθει. Μεγάλο σφάλμα η κατάργηση του other OS και τα κλειδώματα που έκανε στην πορεία. Έχω φίλους που ήταν κολλημένοι με SONY, αλλά μετά από αυτό λένε ότι θα πάνε προς XboX μεριά.

 

 

Εγώ τείνω προς SONY, αλλά αν τα παιχνίδια είναι πάλι τα ίδια, δεν νομίζω. Νιώθω λες και η κονσόλα έχει βγει τώρα και περιμένουμε παιχνίδια ακόμα και μετά από 6 χρόνια.

Βέβαια δεν συμβαίνει μόνο στο Playstation αυτό, είναι γενικό το κακό.

 

 

Ναι, σε 7-8 χρόνια από τώρα που μιλάμε.

Slim κονσόλα βγαίνει έναν χρόνο περίπου πριν αποσυρθεί. Τότε να το πάρει; :)

 

Επίσης η Slim κονσόλα δεν είναι η δεύτερη έκδοση. Είναι η πετσοκομμένη έκδοση. Εκδόσεις έχουν βγει πολλές που όσο πέρναγε ο καιρός πετσοκόβονταν.

 

 

Συμφωνώ.

 

Από πότε η slim έκδοση βγαίνει έναν χρόνο πριν αποσυρθεί η κονσόλα? Από που το συμπέρανες αυτό? Πιστεύω 3 χρόνια βαστάνε άνετα.

 

Αυτό με τις πετσοκομμένες εκδόσεις δεν ισχύει πάντα. Ρίξε μια ματιά στην slim έκδοση του 360. Τεράστιες διαφορές με του fat.

 

Να πω ενα αρνητικο σου ακομα?

 

Τα μεγαλα κειμενα!!!:P

 

Tι ωρα που διαβαζα το ποστ σου σκεφτομουν πως θα ξεκινουσα την απαντηση μου και ελεγα να ξεκινησω με το ''μου εισαι ιδιαιτερα συμπαθεις παρολο που διαφωνουμε''.Τελικα παρακατω ειδα οτι εγραψες και εσυ το ιδιο.:P

 

 

Μπορει να εγραψα τα παραπανω αρνητικα(στο προηγουμενο ποστ μου)αλλα μου αρεσουν πολυ οι συζητησεις που κανουμε.Ναι και γιατι οχι,ας βγουμε να τα πουμε και απο κοντα.:)

 

Τωρα δυσκολευομαι να πιασω να απανταω σε ενα ενα απο τα παραπανω που εγραψες,γιατι δεν θα κοιμηθουμε σημερα,αλλα με ρωτησες για το backup και θα σου δωσω μια απαντηση πολυ γενικη που δεν αφορα μονο αυτο τελικα.

Δεν ηξερα για αυτο που λες οτι αλλαξε,οιυτε θα εψαχνα να το μαθω,ουτε με ενδιαφερει.Οταν σου εγραψα οτι δεν ψαχνομαι και δεν μενω σε αυτα το εννοουσα.Δεν ξερω τι κανει αντιστοιχα το 360 με το backup και ουτε με ενδιαφερει.Αυτο που με ενδιαφερει ειναι η ουσια.Δλδ το gaming,ολα τα αλλα μου ειναι αδιαφορα.

Αγοραζω παντα την κονσολα που θεωρω οτι ειναι καλυτερη και οτι θα ειναι καλυτερη οσον αφορα το gaming ,χωρις να με ενδιαφερει τπτ αλλο.Δεν δινω ιδιαιτερη σημασια σε ολα αυτα που δινεις εσυ,αλλα σε ενα πραγμα(παιχνιδια).Εκει ειναι η βασικη διαφορα μας.:P

 

Αυτό με τα μεγάλα posts του cortan δεν το θεωρώ αρνητικό. Ίσα ίσα. Κάθε post του μου παρέχει πολλές πληροφορίες για πράγματα που δεν ήξερα. Το μόνο αρνητικό είναι ότι μέχρι να τα διαβάσω ολόκληρα ξεχνάω τι ήθελα να του απαντήσω (για αυτό και δεν κάνω συχνά quotes στον cortan :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά βγήκατε τελείως off topic :P. Ανοίγω το Playstation 4 Topic περιμένοντας να διαβάσω κάτι νέο. Ξεκινάω και βλέπω συζήτηση περί ps vita. Αργότερα μπαίνει και στο παιχνίδι το 3DS. Σαν να μην έφταναν αυτά, μετά αρχίζει το κράξιμο της Sony από τον Cortan και η άμυνα του PDS13. Τέλος η συζήτηση έφτασε στην Λευκάδα (δεν τολμώ να ξαναπάω σε αυτό το νησί έχω τρομερή εμπειρία.

 

 

 

Εχεις απολυτα δικιο ανοιξα το θεμα για οτι αφορα την επερχομενη κονσολα της sony θα παρακαλουσα να μεναμε σε αυτο ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά βγήκατε τελείως off topic :P. Ανοίγω το Playstation 4 Topic περιμένοντας να διαβάσω κάτι νέο. Ξεκινάω και βλέπω συζήτηση περί ps vita. Αργότερα μπαίνει και στο παιχνίδι το 3DS. Σαν να μην έφταναν αυτά, μετά αρχίζει το κράξιμο της Sony από τον Cortan και η άμυνα του PDS13. Τέλος η συζήτηση έφτασε στην Λευκάδα (δεν τολμώ να ξαναπάω σε αυτό το νησί έχω τρομερή εμπειρία.

 

 

 

Εχεις απολυτα δικιο ανοιξα το θεμα για οτι αφορα την επερχομενη κονσολα της sony θα παρακαλουσα να μεναμε σε αυτο ευχαριστω.

 

Ε περίπου σε αυτό είμαστε!

Δεδομένου πως το ps4 θα υποστηρίζει σύνδεση με το Vita και διάφορες λειτουργίες (εδώ υποστηρίζει το ps3 με το Vita) και το Wii U θα χει κάποιο connectivitty με το 3DS.

Είναι μέσα στο παιχνίδι όλα :P

 

Επίσης μιλήσαμε και για xbox καινούριο (εγώ τουλάχιστον) και για ps4. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε περίπου σε αυτό είμαστε!

Δεδομένου πως το ps4 θα υποστηρίζει σύνδεση με το Vita και διάφορες λειτουργίες (εδώ υποστηρίζει το ps3 με το Vita) και το Wii U θα χει κάποιο connectivitty με το 3DS.

Είναι μέσα στο παιχνίδι όλα :P

 

Επίσης μιλήσαμε και για xbox καινούριο (εγώ τουλάχιστον) και για ps4. :D

 

Cortan@ η σύνδεση σου με έχει τρελάνει! Άντε να πω πως το vita κολλάει με το ps4... το 3DS κολλάει με το vita που κολλάει με το ps4... Η Λευκάδα που κολλάει? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια τι τρωγεστε με το ΠΣ4; Απεχει 1 χρονο τουλαχιστο απο την ανακοινωση κυκλοφοριας του.

Πριν το Q2 2013 δεν προκειται να βγει!! Επισης πιστευω οτι η σονυ θα ακολουθησει την γνωστη της πεπατημενη: αφηνουμε τους αλλους πρωτα να βγαλουν κονσολα και εμεις μετα απο 6 μηνες μινιμουμ

Τωρα για το πως και τι θα βγει; Σιγουρα θα εχει πανω αρκετα κακα απο ολα αυτα που προσαπτονται (οχι αδικα) στην ΣΟΝΥ

Αλλα πιστευω πως θαναι παλι ενα σκαλι παραπανω απο τις υπολοιπες κονσολες οσον αφορα το θεμα αποδοσης γραφικων

Αν καταφερουν και συνδυασουν τον cell με μια καλη GPU (που να ειναι προσβασιμη πιο ευκολα στους multiplatform devs) τοτε θα δουμε πραματα και θαματα !!

Ποιος θαναι ομως σε θεση να αγορασει lounch κονσολα δεν ξερω με την τιμη που θα εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δε με νοιάζει πάντως και το 2016 να βγεί .γιατί το χάκαρα προχθές το ps3 μου και εχω να παίξω 100 αδες παιχνίδια

αυτα ειναι φιλε!!!

αναθεμα απο εμας που δεν μπορουμε να τo χακαρουμε!

τι σκατα πιστευω σε κανα χρονο να βγει cfw και για 4.10 (αν και εχω 4.11,αλλα πιστευω να γινετε downgrade) :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεες φημες περι PS4

Below are the details, to quote: "The PlayStation 4 will not use Sony's Cell processor nor any possible successor to the vaunted chipset that was introduced to the world through the PlayStation 3, gaming industry sources tell Kotaku.

 

What we're hearing from sources follow a Forbes rumor last week that chip-maker AMD would make the graphics chip for a PS4, a shift from the PS3's use of a graphics chip from AMD rival Nvidia.

 

Επικειται εγκαταληψη του cell ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεες φημες περι PS4

Below are the details, to quote: "The PlayStation 4 will not use Sony's Cell processor nor any possible successor to the vaunted chipset that was introduced to the world through the PlayStation 3, gaming industry sources tell Kotaku.

 

What we're hearing from sources follow a Forbes rumor last week that chip-maker AMD would make the graphics chip for a PS4, a shift from the PS3's use of a graphics chip from AMD rival Nvidia.

 

Επικειται εγκαταληψη του cell ?

 

κ εγω το ειχα διαβασει καπου αυτο,αλλα δεν θυμαμαι..Ισως ετσι να μειωθει και το κοστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...