Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν κατάλαβες το ύφος του πόστ μου. Τέσπα. Αφού γίνονται αυτά τα epic "fights" τόσο νωρίς εδω μέσα, αναρωτιέμαι το τι θα λέμε στην συνέχεια. Που να ανακοινωθούν και τα PS4-X720 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβες το ύφος του πόστ μου. Τέσπα. Αφού γίνονται αυτά τα epic "fights" τόσο νωρίς εδω μέσα, αναρωτιέμαι το τι θα λέμε στην συνέχεια. Που να ανακοινωθούν και τα PS4-X720 :P

 

Ειναι ωραια τα fights(και εχουν πλακα:P) γιατι οι πολλες αποψεις βοηθανε πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρεις οτι πλέον με το τελευταίο firmware στο PS3, δεν σου επιτρέπει να αντιγράψεις τα saves των καινούργιων σου παιχνιδιών σε USB (παρά μόνο όσο είχες ΗΔΗ μεταφέρει πρίν το update); Δηλαδή σε αναγκάζει να αγοράσεις άμεσα συνδρομή στο PSN Plus, απο την στιγμή που ουδέποτε η υπηρεσία είχε διαφημιστεί ως premium, πόσο μάλλον όταν πλέον σε αναγκάζει να πληρώσεις για να κάνεις backup τα saves σου. Ε όχι, δεν το δέχομαι αυτό με τίποτα. Αν εσύ μου πείς οτι και εδώ έχω άδικο, έ οκ σηκώνω τα χέρια ψηλά.

 

Έχω μάθει να κρίνω μια εταιρία ανα προιόν, και όχι συνολικά. Η Sony στο κομμάτι του PS3 πλέον παίρνει άριστα, στα υπόλοιπα συνεχίζει να είναι η ίδια παλιά, αλλαζονική, ληστρική, επικίνδυνη Sony. Έ, αυτό δεν το ανέχομαι εγώ, και πολλά έκατομμύρια κόσμος ακόμα...

 

 

Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με το παραπάνω.

Aυτό το εξωφρενικό που ανέφερες με τα backup saves δεν το έχω αναφέρει ακόμα. Επίτηδες, να δω αν κάποιος άλλος το ανέφερε.

Σε ευχαριστώ που το ανέφερες και με έβγαλες από τη θέση να αναφέρω ακόμα ένα παράδειγμα άθλιας πολιτικής της Sony και να είμαι εγώ ο "κακός" "επαναστάτης" που νομίζω πως η Sony δε σέβεται τον τελικό καταναλωτή.

Γιατί μετά θα μου λένε και πάλι πως είμαι "εμπαθής".

 

Να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα.

Μου λέει ο PDS13 πως είμαι "εμπαθής" με τη Sony.

Αυτό ΔΕΝ το δέχομαι.

 

Καταρχήν, η εμπάθεια είναι παρεξηγημένη λέξη στις μέρες μας. Εμπάθεια σημαίνει κυριολεκτικά πως παθιάζεσαι με κάποιον, αν πάρεις την ετυμολογία της λέξης εν+πάθος. Δηλαδή είσαι μέσα στο πάθος για κάποιον.

Το να παθιάζεσαι για κάτι, δε σημαίνει πως είσαι κατ' ανάγκη αρνητικός για αυτό.

Οι ξένοι μας έχουν κλέψει τη λέξη και έχουν φτιάξει το αγγλικό empathy. Όποιος θέλει, ας το ψάξει λίγο..υπάρχουν ενδιαφέροντα πράγματα και κάποιοι άνθρωποι έχουν empathy. Προς άλλους ανθρώπους. Και αυτή ή έκφραση είναι με το θετικό της ετυμολογικής ρίζας της λέξεως εμπάθεια. Και θεωρείται το empathy μάλιστα χάρισμα για κάποιους.

Απλά στην ελληνική έχει επικρατήσει η αρνητική εκδοχή της εμπάθειας.

 

Είμαι αρνητικός έναντι στη Sony. Το δέχομαι. Αλλά δεν παθιάζομαι αρνητικά. Δεν είμαι "εμπαθής". Γιατί αυτό θα σήμαινε πως είχα μία αδικαιολόγητη αρνητική κρίση εναντίον της εταιρείας, χωρίς πατήματα. Έχω σαφώς πάτημα για το λόγο μου έναντι της Sony.

Είμαι απεχθής λοιπόν, όχι "εμπαθής".

Αν αισθάνομαι κάτι, αισθάνομαι απέχθεια απέναντι στη Sony.

H στάση μου αυτή απέναντι στην εταιρεία δικαιολογείται από τις ίδιες τις πολιτικές της Sony.

Απλά όλες οι κινήσεις της Sony, όλες οι πολιτικές της που έχω αναφέρει, με κάνουν και είμαι αρνητικός απέναντι στην "αλλαζονική, ληστρική, επικίνδυνη Sony", όπως πολύ εύστοχα τη χαρακτήρισε ο Tilemaxx.

 

Και για μένα όποιος δε το "βλέπει" αυτό, έχει παρωπίδες στα μάτια.

 

Από κει και πέρα, κάποτε ο PDS13, είχε πει πως "νομίζω πως στον τοίχο του δωματίου σου θα έχεις μία αφίσα της Sony και θα παίζεις βελάκια με αυτήν, ενώ παίζεις 360".

To συγκεκριμένο χιουμοριστικό σχόλιο το δέχομαι και είναι αντιπροσωπευτικό της απέχθειάς μου για τη Sony.

"Εμπαθής" ΔΕΝ είμαι. Έχει πάρα πολλά πατήματα η κριτική μου και γι αυτό είμαι απεχθής απέναντί της.

Αλλά ακόμα και όταν παίζω ps3, παίζω βελάκια με την "μαμά Sony". Δεν έχει να κάνει :P

Και μάλιστα σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω μία τέτοια αφίσα από τότε που μου είχες κάνει το αντίστοιχο σχόλιο PDS13.

 

Ειναι ωραια τα fights(και εχουν πλακα:P) γιατι οι πολλες αποψεις βοηθανε πιστευω.

 

Δες παραπάνω.

 

Δεν κατάλαβες το ύφος του πόστ μου. Τέσπα. Αφού γίνονται αυτά τα epic "fights" τόσο νωρίς εδω μέσα, αναρωτιέμαι το τι θα λέμε στην συνέχεια. Που να ανακοινωθούν και τα PS4-X720 :P

 

 

Σχετικά με PS4- X720 που αναφέρεις.

Να ξεκαθαρίσω από τώρα τη στάση μου στην "μάχη".

 

ΑΝ η MS βγάλει το επόμενο xbox - όπως και να λέγεται - και δεν παίζει used games, εγώ σαν Cortan@ δεν πρόκειται να το αγοράσω.

Εκτός και αν γίνουν πράγματα και θάματα, δηλαδή εκτός και αν τα παιχνίδια του νέου xbox είναι τρελά φθηνότερα, εκτός και αν σου δίνει πάρα πολλά πατήματα για να δικαιολογήσει την πολιτική της αυτή.

Αν δηλαδή δεν μπορώ να παίξω used games στο xbox, αν δε μπορώ να παίξω παιχνίδια από τον φίλο μου και ο φίλος μου από μένα, ΔΕΝ πρόκειται να το αγοράσω, και ας είναι και 3 φορές καλύτερο από το 360.

Δηλαδή αν το κάνει αυτό η MS, δίνω πιθανότητες 1 τοις εκατό να αγοράσω την κονσόλα. Και είμαι ήδη προδιατεθειμμένος αρνητικά απέναντι σε αυτό το ενδεχόμενο να μην παίζει used games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν ξέρω ποιόν θα υποστηρίξω στην επόμενη γενιά. Αυτή την στιγμή μιλάμε καθαρά θεωρητικά, μόλις θα μάθουμε τα πρώτα specs θα αρχίζουμε να διαμορφώνουμε γνώμη σιγά-σιγά. Το μόνο σίγουρο είναι οτι η Microsoft δεν μπορεί να μείνει με το DVD, θα πάει σε Blu Ray πιθανότατα.

 

Υ.Γ: Μην κολλάτε με τις εταιρίες ρε σείς. Ξαναλέω, λατρεύω το PS3, μισώ, απεχθάνομαι την Sony. Το κακό είναι όμως ότι ο καρκίνος της Sony επηρεάζει άμεσα το PS3 με όλα αυτά τα εκνευριστικά πράγματα που μας αναγκάζει να υπομένουμε κάθε φορά. Επι Kutaragi δεν είχε υποστεί τόσο βιασμό το PS brand, όσο έχει υποστεί συνολικά τα τελευταία 5 χρόνια. Μακάρι ο Kaz να σώσει ότι μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cortaN@ εχεις κατι αρνητικο(που στην πραγματικοτητα ειναι θετικο στοιχειο του χαρακτηρα σου και γενικοτερο toυ τροπου που εκφραζεσαι)

Χειριζεσαι ομορφα τον λογο και εισαι παντα ευγενικος και μπραβο σου.Και η αληθεια ειναι οτι πιστευω πως εισαι καλο παιδι(περα απο το κραξιμο που σου εχω ριξει:P)

Παμε στο γιατι ειναι αρνητικο αυτο.

Ευκολα μπορεις να ''ξεγελασεις''(σε εισαγωγικα,γιατι δεν θεωρω οτι εχεις τετοιο σκοπο) πολυ κοσμο με αυτον τον τροπο και να αρχισει να συμφωνει με τα ποστ σου,να τα βρισκει απολυτα λογικα και απολυτως αντικειμενικα(καθως και να σε συμπαθησει).

 

Καλως ή κακως ειμαι χροοοοοονια στο gaming και στα φορουμς και μπορω πλεον να διακρινω καποια πραγματα αρκετα ευκολα(δεν ειναι απαραιτητο να συμφωνησεις,αποψη μου ειναι αυτο που θα θα πω),οποτε ναι για μενα εισαι κολλημενος(αφου δεν θες εμπαθης).Βλεπεις αρνητικα τις -συντριπτικα-περισσοτερες φορες μονο στην sony και την εχεις βγαλει την χειροτερη εταιρια που υπηρξε και υπαρχει στο χωρο του gaming.

 

Δεν μπορω να μπω στην λογικη σου(ψαχνω/κανω λιστες και θαβω μια εταιρια) και δεν θελω,θα χασω σιγουρα(δεν ειμαι πολυ καλος σε αυτα) ετσι και αλλιως,αλλα επειδη οπως εγραψα εχω μια αλφα εμπειρια πλεον στα παντα που αφορουν τα gaming forums και γενικα στο gaming γνωριζω και εχω διαβασει απειρους Cortan(σοβαρους με ωραιο λογο) που μισουν αντιστοιχα την MS με επιχειρηματα και την θεωρουν επισης την χειροτερη εταιρια του κοσμου.

 

Εγω δεν μπορω να ακολουθησω.Με εχεις ανετα:P

 

Εγραψα πριν οτι μενω στην ουσια και παντα αυτο θα κανω.

1994 εως 2012 sony ,MS ή Νιντεντο για το gaming?

Sony.-

 

Αυτο μου αρκει.

 

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τέσπα με λίγα λόγια imo η σόνυ πρέπει να βγάλει κονσόλα πριν την ms και πιο φτηνή κονσόλα,και να είναι κονσόλα όχι multimedia center... αν πάει πάλι για τα πολλά θα χάσει και τα λίγα. άποψη μου οτι στην σόνυ δουλέυουν άμπαλοι και θα βγάλουν πάλι τιτανοθυρίο για να χτυπήσουν την ms θα έχει κάπου στα 450-500ε όταν η ms θα έχει την φτηνή έκδοση με 350ε και 6 μήνες launch time advantage. ίδια περίπου δύναμη ,και μαντέψτε ποια κονσόλα θα πατώσει... only time will tell κανείς δεν μπορεί να κοιτάξει στην κρυστάλλινη σφαίρα ,εικασίες κάνουμε απο τα δείγματα που μας έχουν δώσει οι εταιρίες.

Προσωπικά το αποκλείω. Μάλιστα τώρα που έγινε και συγχώνευση θα είναι ακόμα περισσότερο Multimedia Center. Θα είναι πάλι ακριβό. Το XboX θα πουλήσει περισσότερο στην Αμερική όπως πάντα.

To Playstation κοιτάει σε πιο συγκεκριμένη μερίδα καταναλωτών κατά τη γνώμη μου. Έχει τους παλιούς πελάτες του. Βέβαια έχουν φύγει κάποιοι και κάποιοι έχουν έρθει. Μεγάλο σφάλμα η κατάργηση του other OS και τα κλειδώματα που έκανε στην πορεία. Έχω φίλους που ήταν κολλημένοι με SONY, αλλά μετά από αυτό λένε ότι θα πάνε προς XboX μεριά.

 

 

Εγώ τείνω προς SONY, αλλά αν τα παιχνίδια είναι πάλι τα ίδια, δεν νομίζω. Νιώθω λες και η κονσόλα έχει βγει τώρα και περιμένουμε παιχνίδια ακόμα και μετά από 6 χρόνια.

Βέβαια δεν συμβαίνει μόνο στο Playstation αυτό, είναι γενικό το κακό.

 

3ον Πρεπει να περιμενεις να βγει η 2η εκδοση για να αντιμετωπιστουν πιθανα hardwareοειδη προβληματα που θα υπαρξουν (κατα 90% θα βγει, εννοω κατι σαν το ps3 slim)

Ναι, σε 7-8 χρόνια από τώρα που μιλάμε.

Slim κονσόλα βγαίνει έναν χρόνο περίπου πριν αποσυρθεί. Τότε να το πάρει; :)

 

Επίσης η Slim κονσόλα δεν είναι η δεύτερη έκδοση. Είναι η πετσοκομμένη έκδοση. Εκδόσεις έχουν βγει πολλές που όσο πέρναγε ο καιρός πετσοκόβονταν.

 

Αυτη η γενια φανταζει μικρη παντως γιατι τα παιχνιδια ηταν πολυ λιγοτερα ποιοτικα σε αντιθεση με την προηγουμενη που πραγματικα οπου και να κοιταξεις θα πιασεις ποιοτικους και πολλους τιτλους.

Συμφωνώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cortaN@ εχεις κατι αρνητικο(που στην πραγματικοτητα ειναι θετικο στοιχειο του χαρακτηρα σου και γενικοτερο toυ τροπου που εκφραζεσαι)

Χειριζεσαι ομορφα τον λογο και εισαι παντα ευγενικος και μπραβο σου.Και η αληθεια ειναι οτι πιστευω πως εισαι καλο παιδι(περα απο το κραξιμο που σου εχω ριξει:P)

Παμε στο γιατι ειναι αρνητικο αυτο.

Ευκολα μπορεις να ''ξεγελασεις''(σε εισαγωγικα,γιατι δεν θεωρω οτι εχεις τετοιο σκοπο) πολυ κοσμο με αυτον τον τροπο και να αρχισει να συμφωνει με τα ποστ σου,να τα βρισκει απολυτα λογικα και απολυτως αντικειμενικα(καθως και να σε συμπαθησει).

 

Καλως ή κακως ειμαι χροοοοοονια στο gaming και στα φορουμς και μπορω πλεον να διακρινω καποια πραγματα αρκετα ευκολα(δεν ειναι απαραιτητο να συμφωνησεις,αποψη μου ειναι αυτο που θα θα πω),οποτε ναι για μενα εισαι κολλημενος(αφου δεν θες εμπαθης).Βλεπεις αρνητικα τις -συντριπτικα-περισσοτερες φορες μονο στην sony και την εχεις βγαλει την χειροτερη εταιρια που υπηρξε και υπαρχει στο χωρο του gaming.

 

Δεν μπορω να μπω στην λογικη σου(ψαχνω/κανω λιστες και θαβω μια εταιρια) και δεν θελω,θα χασω σιγουρα(δεν ειμαι πολυ καλος σε αυτα) ετσι και αλλιως,αλλα επειδη οπως εγραψα εχω μια αλφα εμπειρια πλεον στα παντα που αφορουν τα gaming forums και γενικα στο gaming γνωριζω και εχω διαβασει απειρους Cortan(σοβαρους με ωραιο λογο) που μισουν αντιστοιχα την MS με επιχειρηματα και την θεωρουν επισης την χειροτερη εταιρια του κοσμου.

 

Εγω δεν μπορω να ακολουθησω.Με εχεις ανετα:P

 

Εγραψα πριν οτι μενω στην ουσια και παντα αυτο θα κανω.

1994 εως 2012 sony ,MS ή Νιντεντο για το gaming?

Sony.-

 

Αυτο μου αρκει.

 

:D

 

Μετά από τις φιλοφρονήσεις του PDS13, να κάνω και εγώ τις δικές μου. :D

 

Καταρχήν για να σε βγάλω από το ερώτημα, δεν γίνεται να είμαι απόλυτα αντικειμενικός.

Ποιος γίνεται να είναι? Προσωπικό λόγο έχω και σαφώς θα υπάρχουν και περιπτώσεις που είτε ήμουν λάθος είτε υπερέβαλλα.

Το θέμα είναι στο σύνολο.

Δεν είμαι blind οπαδός της MS. Θυμάσαι πολύ καλά πως έχω κριτικάρει και το Kinect και το θέμα με το Live.

Απλά σου μένουν οι κριτικές μου απέναντι στη sony περισσότερο.

Με έχεις παρεξηγήσει λίγο πάνω στο θέμα.

 

Σου είπα λοιπόν πως είμαι απεχθής απέναντι στη Sony, γιατί έχω 1000 και 2 λόγους να την κράζω.

Εσύ το λες κόλλημα, anyway, αυτή η απέχθειά μου δεν επηρεάζει την κρίση μου για τις κονσόλες.

Μερικές φορές με παρεξηγείς γιατί στηρίζω μία επιλογή μου οικονομοτεχνικά.

Για μένα value per money, ακόμα και σήμερα, ένα 360 αποτελεί καλύτερη επιλογή, οριακά ίσως, αν εξετάσεις σε τι τιμή το αγοράζεις, πόσα συνολικά παιχνίδια σου προσφέρει, πως διαμορφώνεται η κατάσταση με τα arcade, το πόσο υποστήριξη κατέχει η κονσόλα 6 χρόνια μετά το launch της, η υποστήριξη σε software, το metro interface που είναι δείγμα από το μέλλον κτλ.

Eσύ π.χ. λες πως η αγορά ενός Ps3 αποτελεί καλύτερη λύση. Και υπάρχουν πολλά points.

Από τη στιγμή που οι 2 κονσόλες είναι τόσο κοντά, ακόμα και σε απόλυτα νούμερα, αυτό σημαίνει πως αξίζουν και οι 2 κονσόλες.

 

Δε νομίζω να έχω κράξει το ps3 περισσότερο από ό,τι έπρεπε. Ούτε το PSP.

Κράζω τη Sony. Γιατί έχει αθλιότατη πολιτική.

Δηλαδή ρε PDS13, όταν στο τελευταίο firmware δε σου επιτρέπει να κάνεις backup τα saves σου, τι να πω? Μπράβο ??

Σε ρωτάω κάτι, εσύ ως κάτοχος PS3, σου αρέσει αυτό? Τι θα κάνεις προσωπικά? Θα κάνεις PSN Plus subscription?

Ή δε θα κάνεις backup τα saves σου? Θα το ρισκάρεις? Και αν ο δίσκος αστοχήσει ? Θα τα χάσεις για πάντα?

Με ενδιαφέρει η προσωπική σου άποψη πάνω σε αυτό.

 

Είσαι από τους πιο συμπαθέστατους sony fans που έχω γνωρίσει - έστω και αν λες πως είσαι sony fan στο gaming μόνο - και ξέρεις το να στηρίζεις μία ιδέα δεν είναι άσχημο. Και πίστεψέ με, όπως πάνε τα πράγματα στα επόμενα χρόνια, χρειάζεται στήριξη η Sony :P (έλα σε πειράζω εδώ :P )

Αν δε σε πήγαινα, δε θα άνοιγα διάλογο μαζί σου. Πιστεύω στον διάλογο, όχι στον μηδενισμό και στην καταστροφή ενός ποστ.

Διαφωνούμε σε πολλά, αλλά αυτό δεν είναι και στη φύση του ατόμου? Να υπάρχει ποικιλία στις απόψεις?

Σκοπός μου δεν είναι να αποδειχθώ σωστός και εσύ λάθος, εξάλλου όπως είπα και πριν μία υποψία υποκειμενικότητας δε γίνεται να μην την έχω, από τη στιγμή που γράφω τις απόψεις μου.

 

Σου αναγνωρίζω την αφοσίωσή σου στην εταιρεία, έχεις πολλούς λόγους να είσαι αφοσιωμένος, η Sony έχει δώσει πάρα πολλά στο χώρο του gaming. Απλά για μένα από τη στιγμή που έφυγε ο Kutaragi από το gaming devision, έχει λανθασμένα στραφεί προς πολιτικές που δε σέβονται καθόλου τον καταναλωτή και κυρίως τους φανς που δημιούργησε η ίδια η sony.

 

Προσωπικά δε μου αρέσει η προσκόλληση σε μία εταιρεία τόσο, γι αυτό όσο έχω στηρίξει το 360 και δικαιολογημένα γιατί συνολικά το αξίζει, άλλο τόσο μπορεί στο μέλλον να κριτικάρω την MS αν καβαλήσει το καλάμι και βγάλει το επόμενο xbox με τους περιορισμούς που λένε πως θα έχει.

Μου λες πως έχεις γνωρίσει πολλούς MS haters. Λογικό. Έχει προκαλέσει και η MS. Σε πολλά θέματα. Αλλά εδώ είναι το gaming topic.

Και στο παρόν generation, είμαι σε γενικές γραμμές ικανοποιημένος με την MS, αν εξαιρέσεις τα θέματα με το Live και το shortcoming του Kinect. Στο θέμα του πρώτου xbox η στάση της MS ήταν απαράδεκτη, γι αυτό το λόγο και ποτέ δεν σκέφτηκα να αγοράσω xbox.

Και ειδικά η στάση της να κόψει τόσο γρήγορα το support στο xbox1.

Πρέπει να της αναγνωρίσεις όμως πως έχει διορθώσει πολύ τα πράγματα στο 360. Και το support της κονσόλας είναι υποδειγματικό για 6 χρόνια κονσόλα στην αγορά.

 

Τέλος, δε με ενοχλεί το "κράξιμό σου", πίστεψέ με :D

Δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα από έναν εποικοδομητικό διάλογο, και εξευγενισμένη διαμάχη, καθότι ακούγονται και οι 2 πλευρές και οι τρίτοι μπορούν να εκφέρουν πιο σφαιρική εικόνα. Σκοπός μου δεν είναι να ξεγελάσω κανέναν, εξάλλου οι απόψεις μου πάνω σε κάποια θέματα είναι σταθερές και δεν αλλάζω εύκολα διαμορφωμένη γνώμη.

 

Μου αρέσει το 360 και είμαι κάτοχος. Δε μου αρέσει η πολιτική της πληρωμής στο live και γι αυτό δεν πληρώνω για gold. Θεωρώ υπερτιμημένο και καθυστερημένο στην αγορά το Kinect, και έχω πει πως αν δεν πέσει στα 70 ευρώ δεν το σκέφτομαι καν για αγορά.

Θυμάσαι σου είχα πει πως με ενδιέφερε πολύ το project Cafe. Και μετά το ps3. Είδα μετά την E3 πράγματα που δε μου άρεσαν στο Wii U και τότε αποφάσισα να πουλήσω το 1ο μου 360 και να αγοράσω ps3. Και σου είχα πει πως θα αγόραζα την έκδοση με τα 60gb γιατί ήθελα το backwards compatibility. Και το έκανα. Τώρα έχω δηλώσει πως αν το επόμενο xbox δεν παίζει τα used games, δε θα το αγοράσω. Και δεν πρόκειται...Γιατί όσο αυθόρμητος είμαι στην καθημερινότητά μου, τόσο ψυχρός είμαι στις αγορές μου, τις οποίες τις βλέπω ως λόγους value for money. Και έχω θέσει όρια στις αγορές. Είναι θέματα χαρακτήρα, γιατί αλλιώς αν αγόραζα τυφλά Sony η MS, θα ήμουν ένας δυστυχής καταναλωτής. Επειδή έχω μεγαλώσει και έχω τη δυνατότητα να κρίνω, δε συμμετέχω σε αυτό το παιχνίδι των corporations.

 

Μόνο στην Nintendo δηλώνω φαν, όχι hardcore φαν, αλλά τρέφω συμπάθεια στην εταιρεία και τα προιόντα της έχουν vision, έχουν προοπτική. Αλλά παρόλο που είμαι φαν, wii δεν έχω αγοράσει ακόμα. Το θεωρούσα τόσο καιρό ακριβό. Θα με ενδιέφερε μόνο αν έβρισκα used wii κάτω από 80 ευρώ και μάλιστα το original (όχι το redesigned) που κάθεται οριζόντια, καθώς θέλω να είναι συμβατό με παιχνίδια gamecube.

 

Σου έχω προτείνει να πάμε και για καφέ, να τα πούμε και από κοντά. :D

Αν ψήνεσαι και ψήνεται και ο Tilemaxx, πείτε μου πότε θέλετε να βρεθούμε Αθήνα να τα πούμε.

(δεν ξέρω αν ο Tilemaxx μένει Αθήνα..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου έχω προτείνει να πάμε και για καφέ, να τα πούμε και από κοντά. :D

Αν ψήνεσαι και ψήνεται και ο Tilemaxx, πείτε μου πότε θέλετε να βρεθούμε Αθήνα να τα πούμε.

(δεν ξέρω αν ο Tilemaxx μένει Αθήνα..)

 

Και εγώ πολύ θα το ήθελα, αλλά δυστυχώς μένω εκτός Αθηνών. Όποτε ανέβω όμως, το κανονίζουμε αν είναι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω ενα αρνητικο σου ακομα?

 

Τα μεγαλα κειμενα!!!:P

 

Tι ωρα που διαβαζα το ποστ σου σκεφτομουν πως θα ξεκινουσα την απαντηση μου και ελεγα να ξεκινησω με το ''μου εισαι ιδιαιτερα συμπαθεις παρολο που διαφωνουμε''.Τελικα παρακατω ειδα οτι εγραψες και εσυ το ιδιο.:P

 

 

Μπορει να εγραψα τα παραπανω αρνητικα(στο προηγουμενο ποστ μου)αλλα μου αρεσουν πολυ οι συζητησεις που κανουμε.Ναι και γιατι οχι,ας βγουμε να τα πουμε και απο κοντα.:)

 

Τωρα δυσκολευομαι να πιασω να απανταω σε ενα ενα απο τα παραπανω που εγραψες,γιατι δεν θα κοιμηθουμε σημερα,αλλα με ρωτησες για το backup και θα σου δωσω μια απαντηση πολυ γενικη που δεν αφορα μονο αυτο τελικα.

Δεν ηξερα για αυτο που λες οτι αλλαξε,οιυτε θα εψαχνα να το μαθω,ουτε με ενδιαφερει.Οταν σου εγραψα οτι δεν ψαχνομαι και δεν μενω σε αυτα το εννοουσα.Δεν ξερω τι κανει αντιστοιχα το 360 με το backup και ουτε με ενδιαφερει.Αυτο που με ενδιαφερει ειναι η ουσια.Δλδ το gaming,ολα τα αλλα μου ειναι αδιαφορα.

Αγοραζω παντα την κονσολα που θεωρω οτι ειναι καλυτερη και οτι θα ειναι καλυτερη οσον αφορα το gaming ,χωρις να με ενδιαφερει τπτ αλλο.Δεν δινω ιδιαιτερη σημασια σε ολα αυτα που δινεις εσυ,αλλα σε ενα πραγμα(παιχνιδια).Εκει ειναι η βασικη διαφορα μας.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<----- Στο προφίλ μου λέει :P

 

Συγνώμη είσαι μόνιμος κάτοιχος??

Την αγαπάω!!

 

Έχω έρθει 3 φορές Καλοκαίρι για διακοπές.

Φέτος πρέπει να έρθω, θέλω καφέ καλοκαίρι και θέλω πάλι Εγγρεμούς (τι παραλίαααααα!!)

 

Να πω ενα αρνητικο σου ακομα?

 

Τα μεγαλα κειμενα!!!:P

 

Tι ωρα που διαβαζα το ποστ σου σκεφτομουν πως θα ξεκινουσα την απαντηση μου και ελεγα να ξεκινησω με το ''μου εισαι ιδιαιτερα συμπαθεις παρολο που διαφωνουμε''.Τελικα παρακατω ειδα οτι εγραψες και εσυ το ιδιο.:P

 

 

Μπορει να εγραψα τα παραπανω αρνητικα(στο προηγουμενο ποστ μου)αλλα μου αρεσουν πολυ οι συζητησεις που κανουμε.Ναι και γιατι οχι,ας βγουμε να τα πουμε και απο κοντα.:)

 

Τωρα δυσκολευομαι να πιασω να απανταω σε ενα ενα απο τα παραπανω που εγραψες,γιατι δεν θα κοιμηθουμε σημερα,αλλα με ρωτησες για το backup και θα σου δωσω μια απαντηση πολυ γενικη που δεν αφορα μονο αυτο τελικα.

Δεν ηξερα για αυτο που λες οτι αλλαξε,οιυτε θα εψαχνα να το μαθω,ουτε με ενδιαφερει.Οταν σου εγραψα οτι δεν ψαχνομαι και δεν μενω σε αυτα το εννοουσα.Δεν ξερω τι κανει αντιστοιχα το 360 με το backup και ουτε με ενδιαφερει.Αυτο που με ενδιαφερει ειναι η ουσια.Δλδ το gaming,ολα τα αλλα μου ειναι αδιαφορα.

Αγοραζω παντα την κονσολα που θεωρω οτι ειναι καλυτερη και οτι θα ειναι καλυτερη οσον αφορα το gaming ,χωρις να με ενδιαφερει τπτ αλλο.Δεν δινω ιδιαιτερη σημασια σε ολα αυτα που δινεις εσυ,αλλα σε ενα πραγμα(παιχνιδια).Εκει ειναι η βασικη διαφορα μας.:P

 

 

Ναι μου το έχει πει και ο Naruto για τα μεγάλα ποστ! :P

ΟΚ θα το κανονίσουμε! ;)

(αυτό πρέπει να είναι από τα πιο σύντομα replies σε σένα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη είσαι μόνιμος κάτοιχος??

Την αγαπάω!!

 

Έχω έρθει 3 φορές Καλοκαίρι για διακοπές.

Φέτος πρέπει να έρθω, θέλω καφέ καλοκαίρι και θέλω πάλι Εγγρεμούς (τι παραλίαααααα!!)

 

Ναί μόνιμος. Καλοκαίρι έλα, δεν θα θες να φύγεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναί μόνιμος. Καλοκαίρι έλα, δεν θα θες να φύγεις :P

off topic!

εχω ερθει πολλες φορες λευκαδα...οποτε ερχομε πηγενω παντα σε μια ταβερνα πανω στο βουνο..δεν θυμαμαι τωρα ακριβως που ειναι ουτε την περιοχη...το μονο που θυμαμε (δλδ νμζ) ειναι οτι για να παω περναω απο το λ.. (μια περιοχη οπου ξεκιναει απο λαμδα :rolleyes: ),ειχε φοβερα κοψιδια :mrgreen:

επεισης ειχε τυχει και ημουνα την επομενη μερα αφου ειχε γινει ο μεγαλος σεισμος πριν 4-5 χρονια νομιζω ητανε, ειχε κανει μεγαλες ζημιες:/!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταβέρνα στο βουνό; Καλά υπάρχουν πολλά τέτοια μέρη, δεν ξέρω ακριβώς που εννοείς. Τέσπα, αν θες το συνεχίζουμε μέσω ΠΜ γιατί βγήκαμε εντελώς εκτός θέματος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...