Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπλα μπλα μπλα 150 σελιδες διαβαζω το ιδιο πραγμα μαχη μεταξυ απλου και προ.Ρε μην σπατε μπαλες οποιος τα εχει και πιστευει οτι αξιζει τα 120 ευρω για αυτα που προσφερει το προ τοτε παιρνει αυτο Αλλιως παει στο παλιο και τελειωνει εκει η υποθεση γιατι πρεπει να το κανετε διαγωνισμο.

PS.paparoupa αδικα χαλας την ζαχαρενια σου να εξηγησεις εγω σε επιασα τι θελεις να πεις μερικοι απλα ειναι πνευμα αντιλογιας εδω μεσα μην σκας προσπερνα το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρέπει να το κάνω ταλιρακια για εσένα.

Το 2013, έδινες 400 ευρώ για το ps4. Ήταν καλή αγορά.

Το 2016, δινεις 400 ευρώ για το Pro. Είναι καλή αγορά.

Το 2019 θα δίνεις 400 ευρώ για το ps5. Θα είναι καλή αγορά.

 

Fuck logic... Να σου το κάνω εγώ ταλιράκια γιατί δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά στις έννοιες. 400 ευρώ είναι καλή τιμολόγηση για κάτι καινούριο αλλά όχι καλή αγορά όταν στην αγορά υπάρχει το Slim με την ίδια βιβλιοθήκη παιχνιδιών και σε αρκετά χαμηλότερη τιμή. Και όχι, οι βελτιώσεις που φέρνει δεν αξίζουν τη διαφορά κόστους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fuck logic... Να σου το κάνω εγώ ταλιράκια γιατί δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά στις έννοιες. 400 ευρώ είναι καλή τιμολόγηση για κάτι καινούριο αλλά όχι καλή αγορά όταν στην αγορά υπάρχει το Slim με την ίδια βιβλιοθήκη παιχνιδιών και σε αρκετά χαμηλότερη τιμή. Και όχι, οι βελτιώσεις που φέρνει δεν αξίζουν τη διαφορά κόστους.

Flash back. Το ίδιο ακριβώς διάβαζα όταν βγήκε το ps4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Flash back. Το ίδιο ακριβώς διάβαζα όταν βγήκε το ps4.

 

Τότε η εναλλακτική ήταν άλλη γενιά, τώρα είναι η ίδια! Τι δεν καταλαβαίνεις άνθρωπε μου;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Flash back. Το ίδιο ακριβώς διάβαζα όταν βγήκε το ps4.

Ναι αλλα το PS4 ηταν ΝΕΑ γενια σε σχεση με το PS3. Ετρεχε δικα του παιχνιδια, ειχε το δικο του οικοσυστημα. κλπ. Το Pro ειναι ενα μικρο upgrade σε σχεση με το PS4 που κανει ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια πραγματα, τρεχει ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια παιχνιδια και εχει ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο οικοσυστημα. Απλα τα κανει λιγο καλυτερα.

 

Δεν εχει καμια απολυτως σχεση η συγκριση PS3 -> PS4 με PS4 -> PS4 Pro.

 

Ξαναλεω σε 4k/VR πιστευω οτι αξιζει να παρει καποιος το Pro στην παρουσα φαση. Σε HD ομως και αν δεν σκοπευει καποιος να κανει upgrade η καλυτερη αγορα κατα την γνωμη μου ειναι το PS4 C Chassis με διαφορα 160+ ευρω.

 

Τα καταφερε παντως η Sony. Δημιουργησε και εδω PS Master Race.. :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπείτε skroutz.gr να δείτε τι παίζει με τις τιμές για να μη λέτε πράγματα που δεν ισχύουν! Σκέτο το ps4 slim 500gb έχει 259.20€ Link.png Site: https://www.skroutz.gr/s/9806483/Sony-Playstation-4-PS4-Slim-500GB.html  και το PS4 Pro 398,99€ Link.png Site: https://www.skroutz.gr/c/108/game_consoles.html?from=catspan&keyphrase=ps4+pro . Εάν πάρει κάποιος το PS4 slim σε bundle βγαίνει ακόμα φθηνότερα. Και ναι μιλάμε για τις τιμές ΤΩΡΑ...ένας που ψάχνει να αγοράσει ΤΩΡΑ κονσόλα δεν τον ενδιαφέρει πόσο έκανε το απλό PS4 το 2013 έλεος...

 

Κι εγώ κατά 99% το pro θα αγοράσω έχω τα λεφτά απλά περιμένω μήπως βγει καμιά προσφορά για να μην λέω μετά ότι έκανα βλακεία  που δεν έκανα υπομονή 15 μέρες. Παρόλα αυτά μια χαρά θα βολευόμουν και με το απλό PS4..εάν νομίζετε ότι αγοράζοντας το Pro...ένα μηχάνημα των 400 ευρώ...θα δείτε πολύ καλύτερα γραφικά που κάποιοι το συγκρίνουν και με PC των 2000€ (κλαίω) μην μπείτε ποτέ να δείτε συγκριτικά βίντεο του Digital Foundry θα ξενερώσετε.

 

 

Κάνε μια προσπάθεια να καταλάβεις ότι όταν αγοράζουμε ένα προϊόν το συγκρίνουμε με αντίστοιχα προϊόντα που κυκλοφορούν αυτή την περίοδο. Όταν βγήκε το PS4 ήταν μία ΝΕΑΣ ΓΕΝΙΑΣ κονσόλα σε σχέση με το PS3 που κόστιζε γύρω στα 250€ ενώ το XBOX one έβγαινε πακέτο με το kinect στα 500€. Για τα ΤΟΤΕ δεδομένα συμφωνήσαμε ότι ήταν μια χαρά τιμή. Τι από αυτά ισχύει ΣΗΜΕΡΑ; Είναι το pro νέα γενιά σε σχέση με το ps4 slim και το xbox one s;

Έρχεται ένας και σε ρωτάει τι κονσόλα να αγοράσω ΤΩΡΑ εγώ που έχω 1080p τηλεόραση (όπως το παιδί που ξεκίνησε τη συζήτηση) και εσύ λες το 2013 που κυκλοφόρησε το PS4 η τιμή των 400€ ήταν καλή άρα και τώρα η τιμή του Pro είναι μια χαρά...εσύ έτσι πας και αγοράζεις :shock: ; Δηλαδή εάν αύριο το slim κάνει 50€ και μία GTX 1080 300€ εσύ θα πάρεις το pro γιατί το 2013 τα 400€ ήταν μια χαρά τιμή :mellow: ...

 

 

Πρέπει να το κάνω ταλιρακια για εσένα.

Το 2013, έδινες 400 ευρώ για το ps4. Ήταν καλή αγορά.

Το 2016, δινεις 400 ευρώ για το Pro. Είναι καλή αγορά.

Το 2019 θα δίνεις 400 ευρώ για το ps5. Θα είναι καλή αγορά.

 

Όλα τα άλλα, σε παραπέμπω στις πρώτες σελίδες αυτου του νήματος, όπου οι ειδικοί εσχιζαν τα ρούχα τους ότι το ps4 δεν αξίζει την διαφορά από το ps3. Ότι κάνουν τώρα με το Pro.

 

Τα πράγματα είναι απλά. Το gaming είναι ένα χόμπι και μάλιστα ακριβό. Όταν θες να παίξεις, παίρνεις αυτό που σου προσφέρει η αγορά, την εποχή που θέλεις. Διαφορετικά, έχω κάτι πολύ ωραία Nes με 30 ευρώ.

 

 

Ποστάρω τιμές από σκρουτζ γιατί είπες ότι οι τιμές που αναφέρουν τα παιδιά δεν ισχύουν και αποτελούν προσφορές και μόκο...δεν πήρα ποτέ απάντηση...

 

Σου λέω τι ίσχυε το 2013 για την αγορά του PS4 και σε ρωτάω τι από αυτά ισχύει σήμερα και πάλι δεν παίρνω απάντηση...είναι το PS4 Pro νέα γενιά σε σχέση με το PS4 slim όπως ήταν το PS4 με το PS3; ΕΙΝΑΙ τοσο μεγάλη η διαφορά για να δικαιολογηθεί η διαφορά στην τιμή; Σιγά μην πάρω ποτέ απάντηση με επιχειρήματα... Όσο υπάρχει αυτό Link.png Site: https://www.youtube.com/channel/UC9PBzalIcEQCsiIkq36PyUA να σας ξεβρακώνει θα συνεχίσετε να πετάτε αρλούμπες και να προσπαθείτε να το κάνετε εδώ μέσα νήμα αθλητικών...

 

Αλλά ξέχασα τα 400 ευρώ είναι από δω και πέρα το magic number δεν χρειάζεται πλέον έρευνα αγοράς αφού συμφωνήσαμε το 2013 ότι το 400 είναι ο τέλειος αριθμός. Σε ρώτησα εάν αύριο μία 1080 κάνει 300€ και το ps4 slim κάνει 50€ τα 400€ θα συνεχίσει να είναι καλή τιμή για το Pro; Σου βάζω δύσκολα ε; Ρε τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα.. Κι εγώ θα αγοράσω το pro αλλά δεν θα κάνω λες και ανήκω σε καμιά ελίτ. Που να αγοράζατε και κανένα pc των 2000€...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΑ ΕΙΝΑΙ δυνατον να παρεις ps4 pro σε τηλεοραση full hd !!!!και να δεις διαφορα αν ειναι δυνατον .

 

 

ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ  ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΒΑΣΙΚΟ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ 4k !

 

δεν υπαρχεις λογος αγορας για καποοιον που δεν εχει 4k . to pro

 

**θα δοκιμασω στην 2 τηλεοραση που εχω ,θα συνδεσω την  lg 49 ινστον led full hd με το pro , θα ανεβασω βιντεακι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αλλος παταει Like στο ποστ οτι δεν αξιζει το προ τα λεφτα σε σχεση με το απλο τι στιγμη που περιμενει να βγει ενα καλο bundle για προ για να το τσιμπησει...Αντε βρες εδω λογικη..

Παιδια ξεκοληστε απο το μυαλο σας ειναι υποκειμενικο αν αξιζει η οχι για μενα προσωπικα αξιζει τα παραπανω λεφτα γιατι εκτος απο το γεγονος οτι ειναι πιο γρηγορο σε Loading και download και ενας θεος ξερει που αλλου.Σιγουρα θα παιζει με καλυτερα fps και λιγοτερο κολληματα απο το απλο αυτο για μενα ειναι αρκετος λογος να τσιμπησω το προ δεν βαζω καν μεσα το 4κ.Ολοι αλλοι που ειτε δεν ειχετε λεφτα για το προ ειτε επειδη δεν σας ενδιαφερουν οι λογοι που ανεφερα καλα κανατε και δεν το πηρατε αλλα μην μας πρηζετε αλλο με αυτην την διαμαχη εχει καταντησει κουραστικο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα το PS4 ηταν ΝΕΑ γενια σε σχεση με το PS3. Ετρεχε δικα του παιχνιδια, ειχε το δικο του οικοσυστημα. κλπ. Το Pro ειναι ενα μικρο upgrade σε σχεση με το PS4 που κανει ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια πραγματα, τρεχει ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια παιχνιδια και εχει ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο οικοσυστημα. Απλα τα κανει λιγο καλυτερα.

 

Δεν εχει καμια απολυτως σχεση η συγκριση PS3 -> PS4 με PS4 -> PS4 Pro.

 

Ξαναλεω σε 4k/VR πιστευω οτι αξιζει να παρει καποιος το Pro στην παρουσα φαση. Σε HD ομως και αν δεν σκοπευει καποιος να κανει upgrade η καλυτερη αγορα κατα την γνωμη μου ειναι το PS4 C Chassis με διαφορα 160+ ευρω.

 

Τα καταφερε παντως η Sony. Δημιουργησε και εδω PS Master Race.. :(

 

 

Ναι αλλά 400 είναι και θα είναι το magic number...your argument is invalid

Eχουμε αγορασει και πιο ακριβο.Δεν ειναι το θεμα μας αυτο ομως εδω μιλαμε για ps4 .

 

Από όλο το μήνυμα μου έβγαλες αυτή την πρόταση για να σχολιάσεις; Ξαναδιάβασε το όλο και θα καταλάβεις ότι αναφέρομαι σε κάποιους που το παίζουν PS4 Pro master race επειδή αγοράσαν ένα μηχάνημα 400 ευρών.

ΜΑ ΕΙΝΑΙ δυνατον να παρεις ps4 pro σε τηλεοραση full hd !!!!και να δεις διαφορα αν ειναι δυνατον .

 

 

ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ  ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΒΑΣΙΚΟ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ 4k !

 

δεν υπαρχεις λογος αγορας για καποοιον που δεν εχει 4k . to pro

 

**θα δοκιμασω στην 2 τηλεοραση που εχω ,θα συνδεσω την  lg 49 ινστον led full hd με το pro , θα ανεβασω βιντεακι !

 

Αυτό λέμε φίλε μου! Και με τα offscreen videο δεν βγάζεις νοήμα. Και το απλό ps4 να συνδέσεις σε 4k με ένα offscreen video δύσκολα θα δεις διαφορά. Για παράδειγμα το need for speed που είχες ποστάρει παλαιότερα δεν έχει patch και έπαιζε όπως θα έπαιζε στο απλό PS4. Εσύ το ήξερες αυτό; 

 

Οι σωστές αναλύσεις γίνονται όπως εδώ Link.png Site: https://www.youtube.com/channel/UC9PBzalIcEQCsiIkq36PyUA απλά τα πράγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Από όλο το μήνυμα μου έβγαλες αυτή την πρόταση για να σχολιάσεις; Ξαναδιάβασε το όλο και θα καταλάβεις ότι αναφέρομαι σε κάποιους που το παίζουν PS4 Pro master race επειδή αγοράσαν ένα μηχάνημα 400 ευρών.

Οσο λαθος ειναι αυτο αλλο τοσο λαθος ειναι και οσοι προσπαθουν να εκμηδενισουν την διαφορα στην αποδοση του ps4 pro η οποια επαναλαμβανω σε συνδυασμο με μια καλη 4κ tv  ειναι πολυ μεγαλη .

Στην ουσια προκειται για τις δυο οψεις του ιδιου νομισματος .

Η διαμαχη αυτη ειναι ανουσια ,οποιος θελει και μπορει το παιρνει ,οποιος δεν θελει δεν το παιρνει .

Ο καθενας  κανει τις επιλογες του αρκει αυτες να εχουν βασιμα επιχειρηματα και να μην καλυπτονται απο οικονομικες οι αλλες αδυναμιες(διοτι αυτο συμβαινει στις περισσοτερες περιπτωσεις) διοτι τοτε τα επιχειρηματα ειναι ακυρα (δεν αναφερομαι σε σενα ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αλλος παταει Like στο ποστ οτι δεν αξιζει το προ τα λεφτα σε σχεση με το απλο τι στιγμη που περιμενει να βγει ενα καλο bundle για προ για να το τσιμπησει...Αντε βρες εδω λογικη..

Παιδια ξεκοληστε απο το μυαλο σας ειναι υποκειμενικο αν αξιζει η οχι για μενα προσωπικα αξιζει τα παραπανω λεφτα γιατι εκτος απο το γεγονος οτι ειναι πιο γρηγορο σε Loading και download και ενας θεος ξερει που αλλου.Σιγουρα θα παιζει με καλυτερα fps και λιγοτερο κολληματα απο το απλο αυτο για μενα ειναι αρκετος λογος να τσιμπησω το προ δεν βαζω καν μεσα το 4κ.Ολοι αλλοι που ειτε δεν ειχετε λεφτα για το προ ειτε επειδη δεν σας ενδιαφερουν οι λογοι που ανεφερα καλα κανατε και δεν το πηρατε αλλα μην μας πρηζετε αλλο με αυτην την διαμαχη εχει καταντησει κουραστικο.

Αντε παλι η γνωστη φραση με τα λεφτα.. Εχοντες και κατεχοντες οπως σε ολα τα θεματα.. Ναι επειδη ειμαι κατοχος Pro πρεπει να μειωνω οποιονδηποτε δεν ειναι για να αισθανθω μουρης.

 

Το ιδιο που γινεται δηλαδη και σε καποια θεματα για PC που γραφεις οτι εχεις 1060 και παντα καποιος θα πεταχτει να πει "Πως αντεχεις να παιζεις με τετοια αθλια καρτα? Κατω απο 1080 ειναι Spectrum 48k!".

 

Και να μην θελει καποιος να παει σε 4k πρεπει sony και καλα να τον πεισω οτι και σε 1080p ειναι η μερα με την νυχτα. Και οχι να προσπαθησω να του πω οτι μπορει να γλυτωσει καποια λεφτα και να παρει κανα παραπανω παιχνιδι ακομα και αν τα εχει.

 

Μαγκες, οποιος δεν εχει PS4 Pro (ακομα και σε SD CRT με ανταπτορα) δεν ειναι αληθινος Gamer και δεν αξιζει να γραφει σε αυτο το θεμα!

 

@icenex Happy now?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο λαθος ειναι αυτο αλλο τοσο λαθος ειναι και οσοι προσπαθουν να εκμηδενισουν την διαφορα στην αποδοση του ps4 pro η οποια επαναλαμβανω σε συνδυασμο με μια καλη 4κ tv  ειναι πολυ μεγαλη .

Στην ουσια προκειται για τις δυο οψεις του ιδιου νομισματος .

Η διαμαχη αυτη ειναι ανουσια ,οποιος θελει και μπορει το παιρνει οποιος δεν θελει δεν το παιρνει .

Ο καθενας  κανει τις επιλογες του αρκει αυτες να εχουν βασιμα επιχειρηματα και να μην καλυπτονται απο οικονομικες οι αλλες αδυναμιες(διοτι αυτο συμβαινει στις περισσοτερες περιπτωσεις) διοτι τοτε τα επιχειρηματα ειναι ακυρα (δεν αναφερομαι σε σενα ).

 

 

Εγώ μπορεί να λέω το ένα εσύ το άλλο...Η αλήθεια όμως είναι εδώ Link.png Site: https://www.youtube.com/channel/UC9PBzalIcEQCsiIkq36PyUA μας αρέσει δεν μας αρέσει. Όποιος θέλει μπαίνει και κρίνει πόσο μεγάλη είναι η διαφορά αλλιώς συνεχίζει να ζει το όνειρο του.

 

Και σου ξαναλέω εάν θες κάνε τον κόπο και διάβασε όλο το μήνυμα μου. Δεν αναφερόμουν στην δύναμη του Pro αλλά στη βλακεία ότι αφού το PS4 κόστιζε το 2013 400 ευρώ που ήταν μια χαρά τιμή τότε από δω και πέρα ότι καινούργιο βγαίνει που κοστίζει 400 ευρώ είναι μια χαρά....400 the magic number...αγόρασε ότι να ναι με κλειστά τα μάτια εάν έχει 400€ με λίγα λόγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ερώτηση παιδια. Εχω συνδέσει το ps4 σε μια τηλεόραση hd ready (1366x768). Βαζω το resolution στο automatic και μου βγάζει 1080p στην tv και δείχνει μία χαρα. Υπάρχει περίπτωση να κανω ζημιά στην οθόνη της τηλεόρασης επειδή hd ready?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ερώτηση παιδια. Εχω συνδέσει το ps4 σε μια τηλεόραση hd ready (1366x768). Βαζω το resolution στο automatic και μου βγάζει 1080p στην tv και δείχνει μία χαρα. Υπάρχει περίπτωση να κανω ζημιά στην οθόνη της τηλεόρασης επειδή hd ready?

Κανενα θεμα φιλε μου. Αλλα μπορεις να δοκιμασεις να βαλεις το XMB σε 720p μηπως και το Scaling του PS4 ειναι καλυτερο απο της τηλεορασης σου.

 

Τουλαχιστον στον Projector μου που ειναι 720p το PS4 δειχνει καλυτερα οταν ρυθμιζω σε αυτο την αναλυση στα 720 παρα οταν το εχω στα 1080 και κανει το scaling ο προτζεκτορας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...