Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά να ελαφρυνω λίγο το κλίμα και να ρωτησω

 

Αν αφού παίξω ένα παιχνίδι και κλείσω την κονσόλα πειράζει να αφήσω μέσα το cd και να μην το βγάλω; Ή κάθε φορα να το βγάζω και να κλείνω την κονσόλα; Ή δεν έχει καθόλου σημασία;

Μονο απο προσωπικη εμπειρια θα μιλησω φιλτατε. Σε ολες μου τις κονσολες αφηνα παντα μεσα το δισκακι, εκτος εαν ειχα να τις μεταφερω καπου.

 

Σε καμια (PS1, PS2, PS3, Xbox, κλπ) δεν ειχα προβλημα αναγνωσης εως τωρα. Εχω προβλημα στο Xbox 360 που λογο Jtag δεν εχει δει σχεδον ποτε Dvd μεσα στο DVD Drive.. :)

 

Τι να πω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπλα μπλα μπλα και απάντηση καμία όπως ήταν φυσικό...

Μετά από όλο αυτό, αδυνατείς να δεις που είναι η απάντηση; Προσπάθησε να διαβάσεις χωρίς φανατισμο, κάτι θα πιάσεις.

 

Κατά τα άλλα, κάθε χρόνο βγαίνει νέο iPhone/galaxy που έχει καλύτερα χαρακτηριστικά. Μπορεί πχ η cpu να είναι 50% καλύτερη από το περσινό μοντέλο. Δεν σημαίνει ότι εσύ θα δεις 50% καλύτερα γραφικά ή δεν ξέρω τι με τα μάτια σου. Θα δεις ένα βελτιωμένο μοντέλο, στην ίδια τιμή με την περσινή.

 

Το τί θα πάρεις, έχει να κάνει με την κοσμοθεωρια σου. Μπορείς να παίρνεις πάντα το προηγούμενο μοντέλο, να σώζεις λεφτά. Μπορείς να μην παίρνεις τίποτα και να την βγάλεις με τηλεκαρτες.

 

Εγώ (και εκατομμύρια άλλοι) κάνουμε το χόμπι μας. Και σαν χόμπι, ξοδευουμε λεφτά χωρίς απαραίτητα ορθολογικα κριτήρια. Διαφορετικά θα έπαιρνα το Nes με 10 ευρώ και θα διασκεδαζα.

 

Όταν πας ηλιθιωδος και ποσοτικοποιεις την χρηματικη διαφορά, έχεις χάσει το νόημα. Πόσο καλύτερο θα έπρεπε να είναι για να δικαιολογισεις την διαφορά; 150, 75, 36.85 ευρώ; Ποιος είναι ο μαγικός σου αριθμός;

 

Λοιπόν για να κλείνουμε, το μηχάνημα κάνει όσο έκανε το παλιό. Και είναι καλύτερο (στα 1080, ή δε ξέρω που αλλού). Πόσο καλύτερο; Τόσο, είναι η καλύτερη απάντηση που θα σου δώσω. Το χόμπι μου πληρώνω χωρίς μάλιστα να κοστίζει ένα χέρι και ένα πόδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποστάρω τιμές από σκρουτζ γιατί είπες ότι οι τιμές που αναφέρουν τα παιδιά δεν ισχύουν και αποτελούν προσφορές και μόκο...δεν πήρα ποτέ απάντηση...

 

Σου λέω τι ίσχυε το 2013 για την αγορά του PS4 και σε ρωτάω τι από αυτά ισχύει σήμερα και πάλι δεν παίρνω απάντηση...είναι το PS4 Pro νέα γενιά σε σχέση με το PS4 slim όπως ήταν το PS4 με το PS3; ΕΙΝΑΙ τοσο μεγάλη η διαφορά για να δικαιολογηθεί η διαφορά στην τιμή; Σιγά μην πάρω ποτέ απάντηση με επιχειρήματα... Όσο υπάρχει αυτό Link.png Site: https://www.youtube.com/channel/UC9PBzalIcEQCsiIkq36PyUA να σας ξεβρακώνει θα συνεχίσετε να πετάτε αρλούμπες και να προσπαθείτε να το κάνετε εδώ μέσα νήμα αθλητικών...

 

 

 

Άμα βγει PS5 το 2019 στα 15 teraflops αλλά κάνει 450€ μην το πάρεις αφού δεν κάνει τον μαγικό αριθμό 400€.

 

Όσο για τα bundles...άμα βγει bundle του slim με 10 παιχνίδια στα 420 ευρώ σημαίνει ότι είναι πιο ακριβό από το Pro; Επειδή εσύ δυσκολεύεσαι με την αφαίρεση και από ότι κατάλαβα πας και αγοράζεις με κλειστά τα μάτια δεν θα κάνουμε έρευνα αγοράς; 

 

Όσο για τις επιδόσεις στα 1080p κάνε δικές σου αναλύσεις και άμα βγάλεις άλλα αποτελέσματα από το Digital Foundry γράψε μας. Μην μπεις πάντως εδώ Link.png Site: https://www.youtube.com/channel/UC9PBzalIcEQCsiIkq36PyUA γιατί θα ξυπνήσεις απότομα..

 

 

Μετά από όλο αυτό, αδυνατείς να δεις που είναι η απάντηση; ......

Λοιπόν για να κλείνουμε, το μηχάνημα κάνει όσο έκανε το παλιό. Και είναι καλύτερο (στα 1080, ή δε ξέρω που αλλού). Πόσο καλύτερο; Τόσο, είναι η καλύτερη απάντηση που θα σου δώσω. Το χόμπι μου πληρώνω χωρίς μάλιστα να κοστίζει ένα χέρι και ένα πόδι.

 

 

Ξαναπαραθέτω τα μηνύματα μου μιας και στην ουσία δεν απαντάς αλλά σιγά σιγά καταλήγεις στο ότι δεν σε ενδιαφέρει να ψάχνεις τι και πως απλά δίνεις λεφτά με κλειστά τα μάτια. Μαγκιά σου δεν θα σου πω εγώ τι θα κάνεις με τα λεφτά σου αλλά μην έχεις την απαίτηση από τους άλλους να σε ακολουθήσουν...

 

Στο πόσο καλύτερο είναι το νέο μηχάνημα δεν περιμένω την απάντηση σου... Για αυτό τον λόγο υπάρχει το Digital Foundry που συνεχώς αποφεύγεις να αναφέρεις χαχαχα. Θα το ποστάρω συνέχεια File.png Download: https://www.youtube.com/channel/UC9PBzalIcEQCsiIkq36PyUA πρόσεχε μην το πατήσεις κατά λάθος :-D !!! Είχες δίκιο ΤΟΣΗ είναι η διαφορά τελικά!

 

Και σου ξαναλέω αφού σε χαλάει να διαβάζεις διαφορετικές απόψεις γιατί δεν ανοίγεις ένα δικό σου νήμα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε garage sales. Έχει με το κιλό.

 

Για την ακρίβεια, 10$

Έχουμε garage / garden sales στην ελλάδα;

Ειδικότερα τώρα τον χειμώνα;

 

Απλά δεν έχει τύχει να ακούσω κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναπαραθέτω τα μηνύματα μου μιας και στην ουσία δεν απαντάς αλλά σιγά σιγά καταλήγεις στο ότι δεν σε ενδιαφέρει να ψάχνεις τι και πως απλά δίνεις λεφτά με κλειστά τα μάτια. Μαγκιά σου δεν θα σου πω εγώ τι θα κάνεις με τα λεφτά σου αλλά μην έχεις την απαίτηση από τους άλλους να σε ακολουθήσουν...

 

Στο πόσο καλύτερο είναι το νέο μηχάνημα δεν περιμένω την απάντηση σου... Για αυτό τον λόγο υπάρχει το Digital Foundry που συνεχώς αποφεύγεις να αναφέρεις χαχαχα. Θα το ποστάρω συνέχεια File.png Download: https://www.youtube.com/channel/UC9PBzalIcEQCsiIkq36PyUA">https://www.youtube.com/channel/UC9PBzalIcEQCsiIkq36PyUA πρόσεχε μην το πατήσεις κατά λάθος :-D !!! Είχες δίκιο ΤΟΣΗ είναι η διαφορά τελικά!

 

Και σου ξαναλέω αφού σε χαλάει να διαβάζεις διαφορετικές απόψεις γιατί δεν ανοίγεις ένα δικό σου νήμα;

Δεκάδες παιχνίδια, αποδίδουν καλύτερα.

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-playstation-4-pro-game-upgrade-guide

Τί ακριβώς θέλεις να πεις;

 

Υ.Γ

Μου αρέσουν οι smart shoppers. Έκανες μεγάλη έρευνα αγοράς, για τις δύο (και μισή) κονσόλες που κυκλοφορούν; Μοιράσου τις εμπειρίες σου, μη χάσουμε και εμείς τα 30 δευτερόλεπτα σε αυτή την έρευνα αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκάδες παιχνίδια, αποδίδουν καλύτερα.

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-playstation-4-pro-game-upgrade-guide

Τί ακριβώς θέλεις να πεις;

 

Υ.Γ

Μου αρέσουν οι smart shoppers. Έκανες μεγάλη έρευνα αγοράς, για τις δύο (και μισή) κονσόλες που κυκλοφορούν; Μοιράσου τις εμπειρίες σου, μη χάσουμε και εμείς τα 30 δευτερόλεπτα σε αυτή την έρευνα αγοράς.

Εσύ που δεν χρειάζεσαι να κάνεις έρευνες αγοράς και δίνεις με μεγάλη σου χαρά τα 400, κάντο ελεύθερα. Αλλά μην μας λες ότι δεν έχει νόημα ψάχνουμε το value στα λεφτά μας οι υπόλοιποι.

 

Στο θέμα μας τώρα, ανακοινώθηκαν τα παιχνίδια για το PS plus Δεκεμβρίου. Τα γνωρίζετε? Τι λένε?

 

Είναι τα Stories: The Path of Destinies

            Invisible, Inc.  για PS4 

και τα Hyper Void Ps4 PSVita Ps3

          Color Guardians Ps4 Ps Vita

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην εξαπτεσαι. Το θέμα είναι προς το παρόν, αν το νέο έχει νόημα. Ο φίλος παραθέτει ένα link από το digitalfoundry, το οποίο λέει ότι δεκάδες παιχνίδια παίζουν καλύτερα, και σε 1080p.

 

Τί ακριβώς θέλει να πει;

 

Τί έρευνα αγοράς κάνει κάποιος, αν υπάρχει δύο μοντέλα μόνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην εξαπτεσαι. Το θέμα είναι προς το παρόν, αν το νέο έχει νόημα. Ο φίλος παραθέτει ένα link από το digitalfoundry, το οποίο λέει ότι δεκάδες παιχνίδια παίζουν καλύτερα, και σε 1080p.

 

Τί ακριβώς θέλει να πει;

Φίλε μου είναι πολύ απλό.

Αν δεν σε νοιάζει το 400αρι και θες ότι πιο τελευταίο, από hobby οπως λες, πας στο Pro είτε έχεις 720p τηλεόραση είτε 4k με HDR και δεν το ψάχνεις.

 

Αν σε απασχολεί το 150αρι της διαφοράς, τα ζυγίζεις και βλέπεις αν μπορείς να ζήσεις χωρίς τα παραπάνω frames σε κάποια games. Γιατί η μοναδική ουσιαστική διαφορά σε 1080p είναι τα frames σε όποια games υποστηρίζονται (τα υπόλοιπα περί super sampling δεν μου λένε τίποτα να κάθομαι να συγκρίνω δίπλα δίπλα για να καταλάβω διαφορά σε ένα φυτό ή μια λεπτομέρεια στο background).

Αν μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτά πας στο PS4 το απλό και τελειώνεις. Αν θες ότι πιο τελευταίο υπάρχει τα δίνεις και τελειώνει το θέμα εξίσου.

 

Δεν υπάρχει λόγος να το συζητάμε τόσο πολύ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκάδες παιχνίδια, αποδίδουν καλύτερα.

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-playstation-4-pro-game-upgrade-guide

Τί ακριβώς θέλεις να πεις;

 

Υ.Γ

Μου αρέσουν οι smart shoppers. Έκανες μεγάλη έρευνα αγοράς, για τις δύο (και μισή) κονσόλες που κυκλοφορούν; Μοιράσου τις εμπειρίες σου, μη χάσουμε και εμείς τα 30 δευτερόλεπτα σε αυτή την έρευνα αγοράς.

 

 

Ναι δεκάδες παιχνίδια αποδίδουν καλύτερα σε 1080p εκτός από το final fantasy 15 που έχει πρόβλημα με το frame pacing και αποδίδει χειρότερα από το απλό PS4 όταν επιλέξεις high quality, το uncharted 4 που στα 1080p δεν έχει καμιά διαφορά σε 1080p σύμφωνα με DF, το dishonored 2 που πάλι δεν έχει καμία διαφορά στα 1080p, το assasins creed syndicate που αποδίδει χειρότερα από το απλό PS4, το Call of Duty Black Ops 3 που αποδίδει χειρότερα από το απλό PS4 κτλ κτλ... Αυτά τα λέει στο link που πόσταρες lol.

 

Όσο για την έρευνα αγοράς που λες...έχω το χάρισμα να βλέπω πέρα από τον μαγικό αριθμό 400€ και να μπορώ να κρίνω εάν αξίζει ένα bundle βρίσκοντας πόσο θα κοστίζαν ξεχωριστά αυτά που είναι στο πακέτο, μετά προσθέτω τις τιμές τους και συγκρίνω τις τελικές τιμές. Απίστευτο ε :confused: ; Προϋποθέτει να ξέρεις βασικές αριθμητικές πράξεις και να αφιερώσεις 10 λεπτά στο skroutz...

 

Και σου ξαναλέω εάν ενοχλείσαι τόσο πολύ να διαβάζεις μια διαφορετική άποψη άνοιξε ένα δικός σου νήμα που να λένε όλοι πόσο τέλειο  είναι να αγοράζεις κάτι με κλειστά μάτια αρκεί να είναι το τελευταίο μοντέλο και να κάνει 400€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεκάδες παιχνίδια αποδίδουν καλύτερα σε 1080p εκτός από το final fantasy 15 που έχει πρόβλημα με το frame pacing και αποδίδει χειρότερα από το απλό PS4 όταν επιλέξεις high quality, το uncharted 4 που στα 1080p δεν έχει καμιά διαφορά σε 1080p σύμφωνα με DF, το dishonored 2 που πάλι δεν έχει καμία διαφορά στα 1080p, το assasins creed syndicate που αποδίδει χειρότερα από το απλό PS4, το Call of Duty Black Ops 3 που αποδίδει χειρότερα από το απλό PS4 κτλ κτλ... Αυτά τα λέει στο link που πόσταρες lol.

 

Όσο για την έρευνα αγοράς που λες...έχω το χάρισμα να βλέπω πέρα από τον μαγικό αριθμό 400€ και να μπορώ να κρίνω εάν αξίζει ένα bundle βρίσκοντας πόσο θα κοστίζαν ξεχωριστά αυτά που είναι στο πακέτο, μετά προσθέτω τις τιμές τους και συγκρίνω τις τελικές τιμές. Απίστευτο ε :confused: ; Προϋποθέτει να ξέρεις βασικές αριθμητικές πράξεις και να αφιερώσεις 10 λεπτά στο skroutz...

 

Και σου ξαναλέω εάν ενοχλείσαι τόσο πολύ να διαβάζεις μια διαφορετική άποψη άνοιξε ένα δικός σου νήμα που να λένε όλοι πόσο τέλειο  είναι να αγοράζεις κάτι με κλειστά μάτια αρκεί να είναι το τελευταίο μοντέλο και να κάνει 400€.

 

Όσο και να προσπαθείς, δεν θα πείσεις κανένα ότι ενοχλούμε. Απόρω γιατί το αναφέρεις τόσες φορές.

 

Επίσης, η λίστα λέει ΞΕΚΑΘΑΡΑ ότι όλα αυτά τα παιχνίδια έχουν 

" uper-sampling down to 1080p, enriched visuals or unlocked frame-rate at native 1080p¨" ή κάποιο συνδυασμό αυτών.

 

Έλα τώρα, μην το συνεχίζεις άλλο, δεν σε παίρνει. Το θέμα τελέιωσε, το ερώτημα είναι αν για ΕΣΕΝΑ αξίζουν τα 150 ευρώ διαφορά. Για εμένα αξίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...