Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μονο σε μενα φαινεται τοσο χαοτικο το Gran Turismo?

Και εγω βεβαια εχω να το πιασω απο το GT 1 στο ps1.. Αλλα το λιγο που ειχα ξαναδει στο ps3 παλι χαοτικο μου φαινοταν με ολες τις κατηγοριες κτλ... γενικα ειναι παιχνιδι που θελει πολυυυυ καψιμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 2015 αγορασα ps4, επαιξα αρκετα παιχνιδια και γενικα ολη την γκαμα των top games....τελικα μαγκες μετα απο σκεψη αποφασισα οτι δυστηχως αυτη η γενια δεν προσφερε τιποτα το ουσιαστικο. δηλαδη μετανιωσα κιολας που πουλησα το ps3 μιας και υπηρχαν ακομα πολλα καλα games που δεν προλαβα να παιξω....λεω να ξαναγορασω ps3 να λιωσω και οταν βγει το ps5 να παρω και μια 4k tv και ολα καλα...τι λετε και εσεις? το εχει σκεφτει κανενας ειμαι ο μοναδικος :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 2015 αγορασα ps4, επαιξα αρκετα παιχνιδια και γενικα ολη την γκαμα των top games....τελικα μαγκες μετα απο σκεψη αποφασισα οτι δυστηχως αυτη η γενια δεν προσφερε τιποτα το ουσιαστικο. δηλαδη μετανιωσα κιολας που πουλησα το ps3 μιας και υπηρχαν ακομα πολλα καλα games που δεν προλαβα να παιξω....λεω να ξαναγορασω ps3 να λιωσω και οταν βγει το ps5 να παρω και μια 4k tv και ολα καλα...τι λετε και εσεις? το εχει σκεφτει κανενας ειμαι ο μοναδικος :D

Οχι γιατι δεν εχει λογικη ο παραπανω τροπος σκεψης σου. Συγκρινεις μια κονσολα που επαιξες οτι ειχε να προσφερει τα πρωτα 2χρονια κυκλοφοριας της στην αγορα,με μια που εχει ολοκληρωσει τον κυκλο της,κυκλοφορει εδω και χρονια και οπως ειναι φυσικο εχει παραπανω παιχνιδια.

 

Με λιγα λογια αν ειχες αγορασει το Ps3 στα δυο πρωτα χρονια τα ιδια και χειροτερα θα εγραφες.

Δεν εισαι ο μονος φιλε μου.Πολυ φιασκο αυτη η γενια.

Οποιοι εχουν απαιτησεις για ποικιλια και αριθμο παιχνιδιων στα πρωτα 2χρονια κυκλοφοριας μιας νεας κονσολας,ελπιζω να ειναι νεοι στον χωρο των video games.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι γιατι δεν εχει λογικη ο παραπανω τροπος σκεψης σου. Συγκρινεις μια κονσολα που επαιξες οτι ειχε να προσφερει τα πρωτα 2χρονια κυκλοφοριας της στην αγορα,με μια που εχει ολοκληρωσει τον κυκλο της,κυκλοφορει εδω και χρονια και οπως ειναι φυσικο εχει παραπανω παιχνιδια.

 

Με λιγα λογια αν ειχες αγορασει το Ps3 στα δυο πρωτα χρονια τα ιδια και χειροτερα θα εγραφες.

Οποιοι εχουν απαιτησεις για ποικιλια και αριθμο παιχνιδιων στα πρωτα 2χρονια κυκλοφοριας μιας νεας κονσολας,ελπιζω να ειναι νεοι στον χωρο των video games.

 

ποια 2 χρονια λες, ειδη παμε σιγα σιγα για τα 4 χρονια κυκλοφοριας του ps4...δηλαδη να παρεις μια κονσολα και να σκονιζεται....κανονικα για εμενα θα επρεπε το φυσιολογικο καποιος που εχει χρονο στην καθημερινοτητα του να παιζει τουλαχιστον το μηνα του 4-8 παιχνιδια, τα 2 σιγουρα αθλητικα, δηλαδη μπασκετ-ποδοσφαιρο, τα αλλα racing, fighting και ολα τα αλλα ειδη, οπως δηλαδη καναμε εποχες ps1,ps2,ps3...πλεον στο ps4 ναι υπαρχουν τετοια games αλλα χωρις νοημα ωστε να σε καθηλωσουν, οποτε εγω θα ελεγα σε οποιον δεν εχει ακομα ps4 μην το παρει.....να κανει υπομονη για το ps5...στο ps3 υπαρχουν παααρα πολλα games, επισης τα γραφικα ακομα δεν εχουν φτασει σε επιπεδο πορωσης στο ps4, ειναι δηλαδη απλα ενα σταδιο καλυτερα απο το ps3, ενα θα επρεπε να ηταν τουλαχιστον 3 φορες καλυτερα σε οπτικο τομεα,,,παραδειγμα δειχνω ενα παρακατω..τωρα θα μου πειτε οτι αν ειχε τετοια γραφικα day 1 το ps4 τοτε δεν θα εκανε 400 ευρω αλλα θα εκανε 1400...και θα ηθελες και αλλα τοσα για μια αξιοπρεπες 4k tv...δεν ξερω για εμενα αργησε και εχει μεινει πισω αυτη η γενια στα γραφικα, δεν με ικανοποιει, νιωθω δηλαδη οτι ολα τρεχουν στην τεχνολογια, αλλα οι κονσολες και γενικα τα games εχουν μεινει στασιμα, με γραφικα επιπεδου ps3..........ενω θα ηθελα να ειναι ετσι απο το 2013 τα games, οπως στο παρακατω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 2015 αγορασα ps4, επαιξα αρκετα παιχνιδια και γενικα ολη την γκαμα των top games....τελικα μαγκες μετα απο σκεψη αποφασισα οτι δυστηχως αυτη η γενια δεν προσφερε τιποτα το ουσιαστικο. δηλαδη μετανιωσα κιολας που πουλησα το ps3 μιας και υπηρχαν ακομα πολλα καλα games που δεν προλαβα να παιξω....λεω να ξαναγορασω ps3 να λιωσω και οταν βγει το ps5 να παρω και μια 4k tv και ολα καλα...τι λετε και εσεις? το εχει σκεφτει κανενας ειμαι ο μοναδικος :D

50 εκατομμύρια πωλήσεις, δείχνουν ότι κάνεις λάθος.

ποια 2 χρονια λες, ειδη παμε σιγα σιγα για τα 4 χρονια κυκλοφοριας του ps4...δηλαδη να παρεις μια κονσολα και να σκονιζεται....κανονικα για εμενα θα επρεπε το φυσιολογικο καποιος που εχει χρονο στην καθημερινοτητα του να παιζει τουλαχιστον το μηνα του 4-8 παιχνιδια, τα 2 σιγουρα αθλητικα, δηλαδη μπασκετ-ποδοσφαιρο, τα αλλα racing, fighting και ολα τα αλλα ειδη, οπως δηλαδη καναμε εποχες ps1,ps2,ps3...πλεον στο ps4 ναι υπαρχουν τετοια games αλλα χωρις νοημα ωστε να σε καθηλωσουν, οποτε εγω θα ελεγα σε οποιον δεν εχει ακομα ps4 μην το παρει.....να κανει υπομονη για το ps5...στο ps3 υπαρχουν παααρα πολλα games, επισης τα γραφικα ακομα δεν εχουν φτασει σε επιπεδο πορωσης στο ps4, ειναι δηλαδη απλα ενα σταδιο καλυτερα απο το ps3, ενα θα επρεπε να ηταν τουλαχιστον 3 φορες καλυτερα σε οπτικο τομεα,,,παραδειγμα δειχνω ενα παρακατω..τωρα θα μου πειτε οτι αν ειχε τετοια γραφικα day 1 το ps4 τοτε δεν θα εκανε 400 ευρω αλλα θα εκανε 1400...και θα ηθελες και αλλα τοσα για μια αξιοπρεπες 4k tv...δεν ξερω για εμενα αργησε και εχει μεινει πισω αυτη η γενια στα γραφικα, δεν με ικανοποιει, νιωθω δηλαδη οτι ολα τρεχουν στην τεχνολογια, αλλα οι κονσολες και γενικα τα games εχουν μεινει στασιμα, με γραφικα επιπεδου ps3..........ενω θα ηθελα να ειναι ετσι απο το 2013 τα games, οπως στο παρακατω...

 

https://www.youtube.com/watch?v=8AsLzKkZVCA

Μέχρις στιγμής υπάρχουν 1295 παιχνίδια. Αν δεν έχεις τί να παίξεις, δεν σου φταίει η κονσόλα. Δεν σου αρέσει να παίζεις. Άλλαξε χόμπι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια 2 χρονια λες, ειδη παμε σιγα σιγα για τα 4 χρονια κυκλοφοριας του ps4...δηλαδη να παρεις μια κονσολα και να σκονιζεται....κανονικα για εμενα θα επρεπε το φυσιολογικο καποιος που εχει χρονο στην καθημερινοτητα του να παιζει τουλαχιστον το μηνα του 4-8 παιχνιδια, τα 2 σιγουρα αθλητικα, δηλαδη μπασκετ-ποδοσφαιρο, τα αλλα racing, fighting και ολα τα αλλα ειδη, οπως δηλαδη καναμε εποχες ps1,ps2,ps3...πλεον στο ps4 ναι υπαρχουν τετοια games αλλα χωρις νοημα ωστε να σε καθηλωσουν, οποτε εγω θα ελεγα σε οποιον δεν εχει ακομα ps4 μην το παρει.....να κανει υπομονη για το ps5...στο ps3 υπαρχουν παααρα πολλα games, επισης τα γραφικα ακομα δεν εχουν φτασει σε επιπεδο πορωσης στο ps4, ειναι δηλαδη απλα ενα σταδιο καλυτερα απο το ps3, ενα θα επρεπε να ηταν τουλαχιστον 3 φορες καλυτερα σε οπτικο τομεα,,,παραδειγμα δειχνω ενα παρακατω..τωρα θα μου πειτε οτι αν ειχε τετοια γραφικα day 1 το ps4 τοτε δεν θα εκανε 400 ευρω αλλα θα εκανε 1400...και θα ηθελες και αλλα τοσα για μια αξιοπρεπες 4k tv...δεν ξερω για εμενα αργησε και εχει μεινει πισω αυτη η γενια στα γραφικα, δεν με ικανοποιει, νιωθω δηλαδη οτι ολα τρεχουν στην τεχνολογια, αλλα οι κονσολες και γενικα τα games εχουν μεινει στασιμα, με γραφικα επιπεδου ps3..........ενω θα ηθελα να ειναι ετσι απο το 2013 τα games, οπως στο παρακατω...

 

 

Έπαιξες Uncharted 4 και δεν είδες άλμα σε σχέση με το PS3;

 

Όσο για το video, τέτοια γραφικά θα δεις μεν στο PS5, αλλά ταυτόχρονα θα δεις και λιγότερα AAA... οι λόγοι έχουν χιλιοαναλυθεί πολλάκις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξες Uncharted 4 και δεν είδες άλμα σε σχέση με το PS3;

 

Όσο για το video, τέτοια γραφικά θα δεις μεν στο PS5, αλλά ταυτόχρονα θα δεις και λιγότερα AAA... οι λόγοι έχουν χιλιοαναλυθεί πολλάκις.

 

επαιξα uncharted, οχι δεν ειδα κατι που να με συγκλονισει, επισης το quantum break το θεωρησα καλυτερο σε γραγικα, τωρα κοιτα δεν εχω παιξει σε 4K tv το uncharted, ισως εκει να μου εκανε μια παραπανω εντυπωση...αλλα οπως ειπα θα ηθελα τα γραφικα 3 χρονια τωρα να ηταν οπως το βιντεο που ποσταρα, αλλα οκ ειπαμε δεν γινεται οποτε θα κανω υπομονη στο μελλον.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαιξα uncharted, οχι δεν ειδα κατι που να με συγκλονισει, επισης το quantum break το θεωρησα καλυτερο σε γραγικα, τωρα κοιτα δεν εχω παιξει σε 4K tv το uncharted, ισως εκει να μου εκανε μια παραπανω εντυπωση...αλλα οπως ειπα θα ηθελα τα γραφικα 3 χρονια τωρα να ηταν οπως το βιντεο που ποσταρα, αλλα οκ ειπαμε δεν γινεται οποτε θα κανω υπομονη στο μελλον.....

Άρα, όπως είσαι το πουλάς και δεν ασχολείσαι άλλο. Έχει τρίλιζα, γκρινιάρη ένα σωρό άλλα παιχνίδι για εσένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα, όπως είσαι το πουλάς και δεν ασχολείσαι άλλο. Έχει τρίλιζα, γκρινιάρη ένα σωρό άλλα παιχνίδι για εσένα.

 

καλα εσυ με τετοιο username που εχεις κατι τετοιο θα απανταγες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλά άμα σου φαίνονται ίδια τα γραφικά του ps3 με του ps4 φίλε έχεις πρόβλημα στα μάτια σου. Έπαιξα σερί τα remaster κιόλας από uncharted 1 έως 4, τα γραφικά και γενικότερα το επίπεδο σε άλλη κλάση. 

 Έτυχε πριν ένα μήνα να πηγαίνω να δοκιμάσω το psvr και τυχαία βλέπω να παίζουν πιτσιρίκια το uncharted 4 που ήδη είχα τερματίσει μήνες πριν και πάλι μου έπεσε το σαγόνι με τα γραφικά. Μην γράφουμε ότι θέλουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια 2 χρονια λες, ειδη παμε σιγα σιγα για τα 4 χρονια κυκλοφοριας του ps4...δηλαδη να παρεις μια κονσολα και να σκονιζεται....κανονικα για εμενα θα επρεπε το φυσιολογικο καποιος που εχει χρονο στην καθημερινοτητα του να παιζει τουλαχιστον το μηνα του 4-8 παιχνιδια, τα 2 σιγουρα αθλητικα, δηλαδη μπασκετ-ποδοσφαιρο, τα αλλα racing, fighting και ολα τα αλλα ειδη, οπως δηλαδη καναμε εποχες ps1,ps2,ps3...πλεον στο ps4 ναι υπαρχουν τετοια games αλλα χωρις νοημα ωστε να σε καθηλωσουν, οποτε εγω θα ελεγα σε οποιον δεν εχει ακομα ps4 μην το παρει.....να κανει υπομονη για το ps5...

Η κονσολα κυκλοφορησε το Νοεμβριο του 2013 στην αγορα,και λιγο πιο μετα σε μας.Αρα ως τωρα εχουμε κλεισει 3χρονια της κονσολας.

 

Το 2015 που την πηρες την κονσολα ειχαμε μολις κλεισει 2χρονια και σιγα σιγα απο το 2015 και μετα εχουν αρχισει να βγαινουν παιχνιδια.

 

Οσο για τα περι ''η κονσολα''σκονιζεται μια χαρα παιχνιδια εχουν βγει για ολα τα γουστα και ποιοτικα.Απλα με λιγα λογια εσυ προσωπικα ηθελες να δεις next gen γραφικα κυριως και φανταζομαι μονο exclusive παιχνιδια(γιατι αν αγοραζες multiplayer παιχνιδια και επαιζες δεν θα σκονιζοταν η κονσολα).

Ξαναδες ποσα παιχνιδια και τι ειχαν βγει στα 2χρονια κυκλοφοριας του Ps3 και μετα τα ξαναλεμε για το αν εχουν βγει παιχνιδια ή οχι...

 

Α και το παραπανω ''προτυπο'' που αναφερεις με τα 8παιχνιδια ουτε στις προηγουμενες κονσολες ισχυε αρα δεν ξερω απο που προκυπτει. Επισης ετσι απο περιεργεια αλλα πες μου σε παρακαλω πως σε καθηλωνε παραπανω το Dirt 1 σε σχεση με το Dirt rally και το SF4 σε σχεση με το SF5 γιατι θα ξεχασουμε και αυτα που ξερουμε σε λιγο με αυτα που διαβαζουμε....

 

Μακραν το πιο αστειο σχολιο που εχω διαβασει ως τωρα σε αυτη την γενια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ίσως χαζή ερώτηση.. έχω τη KDL-55W815B τηλεόραση η οποία έχει 3 HDMI και μια ΜHL-HDMI.

Εχει σημασία σε ποιά θα συνδέσω το PS4 και επίσης θα δω διαφορά αν το βάλω σε Game mode ; Γενικά χρειάζεται ξεχωριστό καλιμπράρισμα; Για το Pro αναφέρομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...