Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Hardline δεν βγήκε τόσο για να ανταγωνιστεί κάποιο άλλο παιχνίδι, ούτε καν σαν συνέχεια του battlefield...άσχετο που το αναφέρεις, ούτε καν βγήκε μαζί με το BO3...Το BO3 βγήκε μαζί με το Battlefront, μάλλον η δική σου μνήμη θέλει φρεσκάρισμα...Όχι ότι εγώ προσωπικά τα βλέπω σαν ανταγωνιστές πια...είναι τόσο διαφορετικά πλέον, και οι core χρήστες τους δύσκολα αλλάζουν στρατόπεδα...Μ'άρεσε σαν παιχνίδι το BF1, παίζω χαλαρά multiplayer, γουστάρω αφάνταστα την εμπειρία που προσφέρει το single player, αλλά δεν είναι ο λόγος που ΔΕΝ παίζω IW και δεν το αγοράζω. ΑΝ στο μέλλον αποφασίσουν να δώσουν χωριστά το MWR σε λογική τιμή θα το πάρω. Δεν χρειάζεται να ακολουθώ το hype των μισθοφόρων youtuber, δεν είμαι pro player, δεν είμαι καν pro wannabe player 15χρονο που έχει γεμίσει ο τόπος, ώστε να δίνω τα λεφτά μου σε σκουπίδια μόνο και μόνο γιατί φέρουν το όνομα, αψηφώντας την λογική μου...

Ναι μονο που δεν αναφερθηκα στο τι παιζεις εσυ ή εγω αλλα στο τι ισχυει,επικρατει γενικα. Ουτε ολος ο κοσμος περιστρεφεται γυρω απο τις δικες μας αναγκες και ουτε τα CoD τα αγοραζουν μονο 15χρονα μην τρελαθουμε κιολας.

 

Για τα περι μνημης νομιζω οτι ημουν ξεκαθαρος οτι πρωτα κυκλοφορησε το Hardline και αργοτερα το Starwars μαζι με το BO3(το ανεφερα ως ανταγωνιστη για αυτο το λογο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι μονο που δεν αναφερθηκα στο τι παιζεις εσυ ή εγω αλλα στο τι ισχυει,επικρατει γενικα. Ουτε ολος ο κοσμος περιστρεφεται γυρω απο τις δικες μας αναγκες και ουτε τα CoD τα αγοραζουν μονο 15χρονα μην τρελαθουμε κιολας.

 

Για τα περι μνημης νομιζω οτι ημουν ξεκαθαρος οτι πρωτα κυκλοφορησε το Hardline και αργοτερα το Starwars μαζι με το BO3(το ανεφερα ως ανταγωνιστη για αυτο το λογο).

 

Πιστεύω αν γίνει γκαλοπ θα εκπλαγείς. Κι εγώ μιλάω για τον κορμό του COD, όχι ΟΛΟΥΣ όσους αγοράζουν cod. Ο κορμός θα το πάρει 100%...

 

Έτσι όπως το είπες, "Ειχε (το BO3) στο πρωτο εξαμηνο (ανταγωνιστή) το Battlefield hardline και μετα το Star Wars battlefront"

καταλαβαίνει ο άλλος ότι μιλάς για το πρώτο εξάμηνο κυκλοφορίας του BO3 και ότι άργησε ένα εξάμηνο να κυκλοφορήσει το Battlefront σε σχέση με το BO3...εγώ φταίω; Τεσπα, δεν άρχισα εγώ τη συζήτηση με τους αριθμούς και τις πωλήσεις. Είμαι της άποψης ότι δεν έχουν καμία θέση στα κριτήρια επιλογής παιχνιδιού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια σοβαρα τωρα.. εχει κανεις εδω τριγυρω μαντικες ικανοτητες? Δηλαδη σοβαρα..

Ειχαμε καποια δεδομενα.. το πρωτο δεδομενο ηταν οι προσφορες τεχνολογιας στα black friday.. και επειτα οι κλασσικες προσφορες σε ολα τα πραγματα και στα τεχνολογικα προιοντα κατα την εορταστικη περιοδο.. Αυτα ηταν τα δεδομενα, τα οποια οι μισοι εκαναν προβλεψεις για προσφορες στο Pro και οι αλλοι μισοι λεγαμε με την καμμια στο Pro, αλλα στο slim πολυ πιθανο..

Περνανε οι γιορτες και ακομα διαβαζω τις ιδιες ερωτησεις..

Λες και εχουμε κανεναν αναμεσα μας που εργαζεται στα κεντρικα της Sony και μας λεει για τα σχεδια της Sony..
Αν θελετε ακομα ενα προγνωστικο λοιπον ή μαντεψια ή οσφρηση των δαχτυλων, μιας και περι αυτου προκειται, τοτε ΟΧΙ.. δεν θα υπαρχει προσφορα στο Pro απο Δευτερα 8/1 ουτε απο την επομενη Δευτερα..

 

Ειπαμε οτι καθαρα για θεματα marketing το Pro δεν υπαρχει καμμια περιπτωση να το βγαλουν τοσο νωρις σε προσφορες.. 1 χαρτι εχουν και θα το σπαταλησουν τοσο νωρις? Το πιο ΠΙΘΑΝΟ ενδεχομενο που ΕΙΚΑΖΟΥΜΕ ολοι εδω ειναι οτι τις πρωτες προσφορες στο Pro θα τις δουμε με την κυκλοφορια του XBox Scorpio, για να χτυπησει τις πωλησεις του στην αρχη.. Αυτο.. end of story

Μην περιμενετε τπτ αλλο..

Και οσοι ψαχνετε για PS4 σε προσφορα και ακομα δεν πηρατε το Slim που ειναι ακομα σε τιμη χωμα τοτε τι να σας πω.. θα φυγουν και αυτα τα bundles του slim και θα κλαιγεστε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αν βγαλουν ps4 pro+battlefield 1 στα 450ευρω πχ θα ειναι η τρομερη προσφορα να τρεξουν ολοι να το παρουν?

 

Εγω απο Amazon που ειχα αναφερει πιο πισω για το γνωστο bundle ps4 slim+uncharted+driveclub+ratchet στις 250λιρες,απο τις 2του μηνα ανεβηκε στις 280και 320λιρες και τωρα εμφανιζεται μη διαθεσιμο.

 

Για οσους θελουν Pro και περιμενουν bundle.Ας αγορασουν μερικα παιχνιδια μεταχειρισμενα να τους βγει η κονσολα φθηνοτερα απο το να περιμενουν ποτε θα βγει κανενα bundle.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει το 40άρι και χωρίς να υπάρχει δυνατότητα να το πουλήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει το 40άρι και χωρίς να υπάρχει δυνατότητα να το πουλήσεις;

Για οσους επαιξαν το ico+SoC αξιζει. Για τους υπολοιπους παλι οχι(οχι σαν παιχνιδι αλλα για την τιμη του).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους επαιξαν το ico+SoC αξιζει. Για τους υπολοιπους παλι οχι(οχι σαν παιχνιδι αλλα για την τιμη του).

Οτι σας παιχνίδι τα αξίζει το ξέρω. Έχω παίξει και το Shadow και το ICO, απλά η αλήθεια είναι οτι 40 για ένα παιχνίδι του 5ωρου μου κάνει λίγο υπερβολή. Λέω να περιμένω να σκάσει στο 25άρι του χρόνου να το πάρω τότε, έστω και ψηφιακό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι σας παιχνίδι τα αξίζει το ξέρω. Έχω παίξει και το Shadow και το ICO, απλά η αλήθεια είναι οτι 40 για ένα παιχνίδι του 5ωρου μου κάνει λίγο υπερβολή. Λέω να περιμένω να σκάσει στο 25άρι του χρόνου να το πάρω τότε, έστω και ψηφιακό

Παιχνιδι του 5ωρου δεν ειναι.Το πρωτο run στους περισσοτερους(μεταξυ αυτων και εμενα)πηρε γυρω στις 10-12ωρες περιπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω κατανταω γραφικος, αλλα πιστευετε απο δευτερα 8/1 θα παιξει καμια προσφορα η bundle στο pro;

 

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία αλλά δυστυχώς δεν βλέπω φως. Και εγώ κάτι τέτοιο περιμένω. Το slim τις τελευταίες ημέρες τσίμπησε 10-15€ προς τα πάνω, ελπίζω να σταματήσει εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες δε σκοπευω για τα επομενα 5 χρονια να αγορασω 4κ τηλεοραση και θελω να ρωτησω αν αξιζει να παρω το ps4 pro ή καποια πολυ πιο φθηνοτερη και συμφερουσα οικονομικα προσφορα πχ ps4 slim που δινει και παιχνιδια μαζι, απλα γνωριζετε σε 1080p ας πουμε θα εχω περισοτερα fps στο pro και θα φαινετε οπτικα η διαφορα στο ματι σε σχεση με το slim ή οχι? 

 Εσεις τι λετε σε αυτο? Αξιζει ακομα και για οσους παιζουν σε full hd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που λεω ειναι οτι επειδη την βλεπω εγω την δουλεια να πηγαινει ετσι καθε περιοδο εκπτωσεων/προσφορων(δηλαδη να ρωταει καποιος αν αξιζει το pro σε σχεση με το slim για full hd οθονες)ευχομαι καλο κουραγιο σε οσους ασχοληθουν γενικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες δε σκοπευω για τα επομενα 5 χρονια να αγορασω 4κ τηλεοραση και θελω να ρωτησω αν αξιζει να παρω το ps4 pro ή καποια πολυ πιο φθηνοτερη και συμφερουσα οικονομικα προσφορα πχ ps4 slim που δινει και παιχνιδια μαζι, απλα γνωριζετε σε 1080p ας πουμε θα εχω περισοτερα fps στο pro και θα φαινετε οπτικα η διαφορα στο ματι σε σχεση με το slim ή οχι? 

 Εσεις τι λετε σε αυτο? Αξιζει ακομα και για οσους παιζουν σε full hd?

Συγνώμη τώρα.έχεις την γνώση και τα χρήματα για να φτιάξεις αυτό το αξιόλογο σύνολο της υπογραφής σου και μας ρωτάς άμα αξίζει να πας από το 1.8 στα 4.2 tflops με 100 ευρώ διαφορά?

 

Το ps4 pro είναι μονόδρομος για εμένα.το σύστημα κινείται σε χαμηλους ρυθμούς γιατί η sony δεν θέλει να σβήσει το απλό από τον χάρτη.όσο περνάει ο καιρός και πλησιάζει το scorpio τότε θα δεις και την δύναμη του pro.όσα παιχνίδια και να εχει το bundle του slim θα είναι σκουπίδια μετά από μερικούς μήνες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...