Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω θα ελεγα σε οποιον δεν εχει ακομα ps4 μην το παρει.....να κανει υπομονη για το ps5...στο ps3 υπαρχουν παααρα πολλα games, επισης τα γραφικα ακομα δεν εχουν φτασει σε επιπεδο πορωσης στο ps4, ειναι δηλαδη απλα ενα σταδιο καλυτερα απο το ps3, ενα θα επρεπε να ηταν τουλαχιστον 3 φορες καλυτερα σε οπτικο τομεα

Οταν μπαινει ατομο στο θεμα του Ps4 και γραφει πραγματα οπως το παραπανω,λογικο ειναι να υπαρχουν και καποιες αναλογες απαντησεις(χωρις να υπολογιζω τα περι γραφικων και τεχνικου τομεα σε τεχνολογικο φορουμ και παει αλλου το πραγμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σοβαρό τόνο, εδώ μέσα κάνουμε το χόμπι μας. Καμία κονσόλα δεν είναι τέλεια, κανένα παιχνίδι επίσης.

 

Το προβλημα ξεκινάει και τελειώνει εκεί. Κάποιοι (λίγοι) έχουν παράλογες απαιτήσεις από παιχνίδια και hardware. Περιμένουν/ψάχνουν κάτι που απλά δεν υπάρχει.

 

Και καταλήγουμε να διαβάζουμε αυτά τα τόσο εκνευριστικά μηδενιστηκα σχόλια, τα γραφικά δεν είναι καλά, το τάδε παιχνίδι είναι χάλια κτλ.

 

Το κακό είναι ότι αυτοί οι λίγοι κάνουν πολύ φασαρία. Δεν με αφήνουν να χαρώ το χόμπι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω τις τιμές του PS4 slim και μου κάνει φοβερή εντύπωση το πόσο έχουν πέσει. Η διαφορά με το PS4 pro είναι πλέον χαοτική. Αναρωτιέμαι για κάποιον που δεν έχει 4Κ TV αξίζει το pro, 165€ διαφορά δεν τα λες και λίγα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σοβαρό τόνο, εδώ μέσα κάνουμε το χόμπι μας. Καμία κονσόλα δεν είναι τέλεια, κανένα παιχνίδι επίσης.

 

Το προβλημα ξεκινάει και τελειώνει εκεί. Κάποιοι (λίγοι) έχουν παράλογες απαιτήσεις από παιχνίδια και hardware. Περιμένουν/ψάχνουν κάτι που απλά δεν υπάρχει.

 

Και καταλήγουμε να διαβάζουμε αυτά τα τόσο εκνευριστικά μηδενιστηκα σχόλια, τα γραφικά δεν είναι καλά, το τάδε παιχνίδι είναι χάλια κτλ.

 

Το κακό είναι ότι αυτοί οι λίγοι κάνουν πολύ φασαρία. Δεν με αφήνουν να χαρώ το χόμπι μου.

Δε σε υποχρεώνει κάνεις να διαβάζεις τις απόψεις τους. Πρέπει να μάθεις να ζεις με την ύπαρξη διαφορετικών απόψεων και σίγουρα να βελτιώσεις τους τρόπους σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σε υποχρεώνει κάνεις να διαβάζεις τις απόψεις τους. Πρέπει να μάθεις να ζεις με την ύπαρξη διαφορετικών απόψεων και σίγουρα να βελτιώσεις τους τρόπους σου.

Στον ίδιο τόνο.

Δε σε υποχρεώνει κάνεις να διαβάζεις τις απόψεις τους. Πρέπει να μάθεις να ζεις με την ύπαρξη διαφορετικών απόψεων και σίγουρα να βελτιώσεις τους τρόπους σου.

 

Τί ακριβώς προσφέρει η απάντηση σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σε υποχρεώνει κάνεις να διαβάζεις τις απόψεις τους. Πρέπει να μάθεις να ζεις με την ύπαρξη διαφορετικών απόψεων και σίγουρα να βελτιώσεις τους τρόπους σου.

Οι διαφορετικες αποψεις να γινονται με βαση λογικα επιχειρηματα και οχι με επιχειρηματα του τυπου''δεν εχει τα γραφικα που βλεπουμε σε tech demo''ή ''επρεπε να ειναι 3φορες καλυτερα τα γραφικα'' λες και ειναι κατι για μετρο συγκρισης.

 

Σε τεχνολογικο forum ειμαστε αλλωστε....

Ποια ειναι δηλαδη η διαφορετικη αποψη,οτι δεν αξιζει η αγορα ps4 επειδη δεν εχει τα γραφικα που βλεπει καποιος σε κατι ακυρα tech demo?

Βεβαια εννοειται οτι τετοιες κουβεντες πιο πολυ σκοπο εχουν να προκαλεσουν αντιδρασεις παρα κατι αλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον κάποιοι πρέπει να βρουν άλλο χόμπι πέρα από το gaming γιατί προφανώς δεν τους καλύπτει  και μπαίνουν στο φόρουμ για να βγάλουν τα κόμπλεξ τους και να εκτονωθούν...

 

2 συμβουλές: Υπάρχει λίστα αγνόησης (πάνω πάνω εκεί που γράφει το Nick κάνεις click και μετά Διαχείριση Λίστας Αγνοήσης)  και επίσης όταν βλέπεται άτομα με λίγα μηνύματα να το παίζουν ιστορία κατά 99% είναι τρολ μην τσιμπάτε..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω τις τιμές του PS4 slim και μου κάνει φοβερή εντύπωση το πόσο έχουν πέσει. Η διαφορά με το PS4 pro είναι πλέον χαοτική. Αναρωτιέμαι για κάποιον που δεν έχει 4Κ TV αξίζει το pro, 165€ διαφορά δεν τα λες και λίγα. 

 

Δεν θεωρώ ότι αξίζει. 165 ευρώ είναι λεφτά που μπορείς να τα αξιοποιήσεις σε παιχνίδια που είναι και το ζουμί της υπόθεσης. Στην χειρότερη παίρνεις 3 παιχνίδια (αν τα πάρεις σε φουλ τιμή 50-70 ευρώ) οπότε με λίγο καλή έρευνα αγοράς μπορείς να αποκτήσεις αρκετά παιχνίδια + 1 χρόνο PS plus. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο tech demo δεν είναι κάτι φοβερό. Αν εξαιρέσεις την ανάλυση που είναι σε 4Κ τα εφέ δεν είναι κάτι ιδιαίτερο. Να μην πω ότι το σπίτι είναι υπερβολικά φωτισμένο, χωρίς να μπορείς να καταλάβεις από που έρχεται το φως, με ελάχιστες σκιές, υπερβολική χρήση ορισμένων εφέ όπως το κεράκι στο 1:49 που προκαλεί πολύ έντονο lens flare, και τα τζάμια επίτηδες θολά για να μην βλέπουμε και πολύ μακρύ στον ορίζοντα. Το Uncharted 4 που αναφέρθηκε, νομίζω ότι έχει πολύ περισσότερα να δείξει σε όλα τα επίπεδα, και μιλάμε για ένα game όχι tech demo.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 2015 αγορασα ps4, επαιξα αρκετα παιχνιδια και γενικα ολη την γκαμα των top games....τελικα μαγκες μετα απο σκεψη αποφασισα οτι δυστηχως αυτη η γενια δεν προσφερε τιποτα το ουσιαστικο. δηλαδη μετανιωσα κιολας που πουλησα το ps3 μιας και υπηρχαν ακομα πολλα καλα games που δεν προλαβα να παιξω....λεω να ξαναγορασω ps3 να λιωσω και οταν βγει το ps5 να παρω και μια 4k tv και ολα καλα...τι λετε και εσεις? το εχει σκεφτει κανενας ειμαι ο μοναδικος :D

Κρίμα ρε γαμώτο,πως θα αντέξει η PSN κοινότητα χωρίς εσένα;Οπως τα λες είναι,ο γιατρός είπε να λέμε ναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα,έχω ένα προβληματάκι .Έχω την κονσόλα περίπου 2 1/2 Χρόνια κ αυτές τις μέρες κάνει κάτι Παράξενα.Ενώ είναι κλειστό κάνει το θόρυβο από την εξαγωγή του παιχνιδιού σαν να το πατάς ,βγάζει το δίσκο κ ανοίγει η κονσόλα.βγάζω το δίσκο κ το αφήνω στην λειτουργία (αναμονής)με κίτρινο φως και αρχίζει από μονο του να κάνει τον θόρυβο της εξαγωγής συνέχεια.μετα το έβγαλα από το ρεύμα για να σταματησει.Όταν το πρωτοεπαθε αυτό το έκλεισα κ το άνοιξα μερικές φορές,και καθάρισα καλά το κουμπί μην τυχόν έχει βρωμιές κ βλέπει κάτι.Αλλά τίποτα,υπάρχει κάνεις που να έχει πάθει κάτι παρόμοιο?ξέχασα να πω πως όταν βγάζει απο μονο του το παιχνίδι μετα δεν μπαίνει μέσα αν το πιέσω λίγο,πρέπει να κλείσω την κονσόλα ,να την ξανάνοιξω για να μπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδιά καλησπέρα,έχω ένα προβληματάκι .Έχω την κονσόλα περίπου 2 1/2 Χρόνια κ αυτές τις μέρες κάνει κάτι Παράξενα.Ενώ είναι κλειστό κάνει το θόρυβο από την εξαγωγή του παιχνιδιού σαν να το πατάς ,βγάζει το δίσκο κ ανοίγει η κονσόλα.βγάζω το δίσκο κ το αφήνω στην λειτουργία (αναμονής)με κίτρινο φως και αρχίζει από μονο του να κάνει τον θόρυβο της εξαγωγής συνέχεια.μετα το έβγαλα από το ρεύμα για να σταματησει.Όταν το πρωτοεπαθε αυτό το έκλεισα κ το άνοιξα μερικές φορές,και καθάρισα καλά το κουμπί μην τυχόν έχει βρωμιές κ βλέπει κάτι.Αλλά τίποτα,υπάρχει κάνεις που να έχει πάθει κάτι παρόμοιο?ξέχασα να πω πως όταν βγάζει απο μονο του το παιχνίδι μετα δεν μπαίνει μέσα αν το πιέσω λίγο,πρέπει να κλείσω την κονσόλα ,να την ξανάνοιξω για να μπει.

 

Ίσως είναι παρόμοια περίπτωση:

 

 

Δεν κάνω πλάκα για το βιβλίο, στις πρώτες παρτίδες PS4 το κάτω κουμπί εξέχει λίγο παραπάνω και από το βάρος του PS4 πατιέται από μόνο του. Βάλε ένα βιβλίο από κάτω που να μην φτάνει να ακουμπήσει τα κουμπιά και πες μας αν συμπεριφέρεται σωστά. Σε άλλους πετάει δισκάκια έξω και δεν δέχεται δισκάκια, σε άλλους ανοίγει από μόνο του και κάτι άλλα τέτοια κουλά.

 

http://www.insomnia.gr/topic/546836-το-ps4-κολλάει-τελείως/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την άμεση απαντηση,σε διαβεβαιωνω πως δε γέλασα καθόλου.έχουν δει πολλά τα μάτια μου με τις συσκευές μου.Πρώτη φορά παρατήρησα ότι κάτω από το κουμπί Αυτό κάναν την προέκταση για

Μια απο τις τρεις βάσεις για να πατάει το σονυ στην ουσία.νομίζω κ πολύς κόσμος δεν το έχει παρατηρήσει.Επίσης όντως το κουμπί πιάνει απο πολυ χαμηλά κ όχι μόνο η επιφάνεια που φαίνεται απο μπροστά.Όπως κ να έχει το καθάρισα κ εκεί χαμηλά κ έβαλα κ ένα βιβλίο χωρίς να ακουμπάει το κουμπί.θα περιμένω κάνα δυο μέρες για να σιγουρευτώ,Ευχαριστώ πολύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...