Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όσα παιχνίδια και να εχει το bundle του slim θα είναι σκουπίδια μετά από μερικούς μήνες.

wtf?Απο που και ως που τα παιχνιδια θα ειναι μετα απο μερικους μηνες σκουπιδια?Αλλο Uncharted δηλαδη παιζει ενας κατοχος ps4 slim και αλλο ενας κατοχος ps4 pro?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι αλλά δεν είναι απλά 100 ευρώ, bundle σαν αυτό ας πούμε σπαει κόκκαλα σε vfm οταν το φθηνότερο ps4 pro ειναι μία 400αρα και περνεις μία σκέτη κονσόλα ΧΩΡΙΣ παιχνιδι με ένα controller για να διακοσμήσεις απλά το δωματιο αν δε ξηλωθεις να πάρεις και κάνα παιχνιδάκι (σύνολο 500 ευρώ με τα πολλά) αν είναι έτσι φτιάχνω δεύτερο pc για απλή χρήση. Σιγά μη δώσω πάνω από 400 για "κονσόλα"

 

http://www.skroutz.gr/s/10275662/Sony-Playstation-4-PS4-Slim-1TB-Driveclub-Uncharted-4-A-Thief-s-End-The-Last-of-US-Remastered.html

 

Όμως δεν απάντησε κανείς στην ερώτηση μου, εγώ ρωτησα, αν παίξω σε 1080p έναν τίτλο στη μία κονσόλα και τον ίδιο τίτλο πάλι σε 1080p στην άλλη κονσόλα θα δω κι εκεί διάφορα κυρίως στο framerate, δηλαδή όσα παίζουν 30fps θα τα παίζω 60 στο pro?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά δεν είναι απλά 100 ευρώ, bundle σαν αυτό ας πούμε σπαει κόκκαλα σε vfm οταν το φθηνότερο ps4 pro ειναι μία 400αρα και περνεις μία σκέτη κονσόλα με ένα controller

 

http://www.skroutz.gr/s/10275662/Sony-Playstation-4-PS4-Slim-1TB-Driveclub-Uncharted-4-A-Thief-s-End-The-Last-of-US-Remastered.html

 

Όμως δεν απάντησε κανείς στην ερώτηση μου, εγώ ρωτησα, αν παίξω σε 1080p έναν τίτλο στη μία κονσόλα και τον ίδιο τίτλο πάλι σε 1080p στην άλλη κονσόλα θα δω κι εκεί διάφορα κυρίως στο framerate, δηλαδή όσα παίζουν 30fps θα τα παίζω 60 στο pro?

Οχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α οκ γιατι είχα ακούσει κάτι φήμες ότι λέει και όσοι παίζουν σε 1080p θα έχουν παραπάνω fps λογω καλύτερης gpu-cpu κτλπ.. τότε θα πάω για το slim χαλαρά γιατί μου την έχει δώσει να παίξω Uncharted :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wtf?Απο που και ως που τα παιχνιδια θα ειναι μετα απο μερικους μηνες σκουπιδια?Αλλο Uncharted δηλαδη παιζει ενας κατοχος ps4 slim και αλλο ενας κατοχος ps4 pro?

Φίλε Fulgore άλλο εννοούσα.αυτό που ήθελα να πω είναι ότι τα games χάνουν την αξία τους μετά από λίγο ενώ το ps4 pro θα παραμείνει στα 400 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έστειλε email με κωδικό έκπτωσης το MM για όσους ψάχνουν φθηνότερο PS4 Pro/VR (ή ό,τι άλλο σε αυτό το εύρος τιμών):

 

 

Τα μέλη του Club κερδίζουν πριν από όλους! Χαμηλότερες τιμές το Σάββατο 07/01.

 
Για την εξαργύρωση στο φυσικό κατάστημα θα πρέπει να έχεις τυπωμένο αυτό το email και την Media Markt Club κάρτα σου.
 
Για την εξαργύρωση στο ηλεκτρονικό κατάστημα θα πρέπει να εισάγεις τον παρακάτω κωδικό:
 
MMC6NECLUB

 

 

md_653362.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή όσα παίζουν 30fps θα τα παίζω 60 στο pro?

Μαντης δεν ειναι κανεις αλλα με τα ηδη υπαρχοντα παιχνιδια διαφαινονται οι εξης περιπτωσεις:

 

-Rise of the Tomb Raider, Infamous, κα. Performance mode που φτανει +15 fps σε σχεση με το απλό.

 

-Uncharted 4, Last of Us, κα. Ιδιο performance και στα 2.

 

-The Last Guardian frame drops που φτανουν και -20 στο απλο, σχετικά σταθερα 30 στο pro. Και στο FFXV υπάρχει lite mode (ίδια γραφικα με το απλο σε pro) που δινει στσθερο frame pacing σε σχεση με το απλο. Η μπορείς να διαλέξεις καλύτερα γραφικα με ιδιο frame pacing.

 

Ολα αυτά αποκλειστικά για 1080. Οπότε οπως καταλαβαίνεις σε μελλοντικα παιχνιδια δεν μπορει κανεις να γνωριζει τι διαφορες θα υπαρχουν μεταξυ των 2 PS4.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά δεν είναι απλά 100 ευρώ, bundle σαν αυτό ας πούμε σπαει κόκκαλα σε vfm οταν το φθηνότερο ps4 pro ειναι μία 400αρα και περνεις μία σκέτη κονσόλα ΧΩΡΙΣ παιχνιδι με ένα controller για να διακοσμήσεις απλά το δωματιο αν δε ξηλωθεις να πάρεις και κάνα παιχνιδάκι (σύνολο 500 ευρώ με τα πολλά) αν είναι έτσι φτιάχνω δεύτερο pc για απλή χρήση. Σιγά μη δώσω πάνω από 400 για "κονσόλα"http://www.skroutz.gr/s/10275662/Sony-Playstation-4-PS4-Slim-1TB-Driveclub-Uncharted-4-A-Thief-s-End-The-Last-of-US-Remastered.html

Όμως δεν απάντησε κανείς στην ερώτηση μου, εγώ ρωτησα, αν παίξω σε 1080p έναν τίτλο στη μία κονσόλα και τον ίδιο τίτλο πάλι σε 1080p στην άλλη κονσόλα θα δω κι εκεί διάφορα κυρίως στο framerate, δηλαδή όσα παίζουν 30fps θα τα παίζω 60 στο pro?

Δεν σπάει κανένα κόκκαλο δυστυχώς. Τα τρία παιχνίδια τα βρίσκεις με 75 καινούργια οπότε η διαφορα παραμένει κοντά στα 100 ευρώ.

 

Όσων αφορά το δεύτερο.σου εξήγησα πάνω τον λόγο που δεν έχουμε δει ουσιαστική διαφορά του pro με το απλό.βέβαια αυτό που ρωτάς δεν πρόκειται να γίνει ποτέ αλλά σίγουρα με τον καιρό θα φανεί μεγαλύτερη διαφορά.ίσως στο horizon η το days gone να αρχίσουν να δείχνουν την διαφορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-The Last Guardian frame drops που φτανουν και -20 στο απλο, σχετικά σταθερα 30 στο pro.

 

Στο OG PS4 πέφτει και στα 10FPS σε κάποια σημεία τα οποία δεν έδειξαν στο DF. Στο Pro δεν ξέρω αλλά φαντάζομαι ότι και αυτό σ' αυτά τα ζόρικα σημεία δεν θα κρατάει 30άρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο OG PS4 πέφτει και στα 10FPS σε κάποια σημεία τα οποία δεν έδειξαν στο DF. Στο Pro δεν ξέρω αλλά φαντάζομαι ότι και αυτό σ' αυτά τα ζόρικα σημεία δεν θα κρατάει 30άρι.

Τι να σου πω δεν ειμαι DF :). Φαντάζομαι καποια drops θα εχει.

 

Απο την αρχη εως το τελος του παντως δεν πέτυχα καποιο καραμπινατο frame drop σε Pro. Επισης δεν το εχω δει και σε OG PS4 ωστε να εχω μετρο συγκρισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έστειλε email με κωδικό έκπτωσης το MM για όσους ψάχνουν φθηνότερο PS4 Pro/VR (ή ό,τι άλλο σε αυτό το εύρος τιμών):

 

 

 

Ο κωδικός αυτός πρέπει να είναι ξεχωριστός για κάθε μέλος ε; Ρωτάω γιατί τον δοκίμασα και μου λέει η ενέργεια αυτή δεν είναι διαθέσιμη για την ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξαναδοκίμασε από αύριο (λέει για Σάββατο).

Στη βιασύνη μου δεν το πρόσεξα σε ευχαριστώ! Τώρα βγάζει ότι είναι λανθασμένος θα το ξαναδώ μετά από κάμποσες ώρες αλλά φοβάμαι ότι είναι για κάθε μέλος ξεχωριστά.

 

edit: Ξαναδοκίμασα και πάλι και μου βγάζει ότι ο κωδικός είναι λανθασμένος οπότε μάλλον είναι ξεχωριστός για κάθε μέλος του club.

Επεξ/σία από gRim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια γειας σας... αξιζει κανα game απο τα free αυτου του μηνα???

Επισης βλεπω στο store οτι υπαρχει το triple pack του assasin creed στα 30 ευρω δεν ειμαι φανατικος της σειρας αλλα θυμαμαι οτι τα 2 πρωτα που ειχα παιξει σε pc μου αρεσαν πολυ.... και ουσιαστικα τωρα βγαινει 10 ευρω το game...

Εχετε να πρωτεινετε τπτ αντιστοιχο pack με 2-3 παιχνιδια μεχρι 40 ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...