Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Το single player του και το split screen coop τι είναι τότε; τύπου death match / skirmish?

 

 

Εδώ το είδα..

https://howlongtobeat.com/game.php?id=29358

Star Wars: Battlefront will have AI-controlled enemies for single-player/co-op modes like Survival, but there won't be a proper single-player campaign for players to dig into

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://wccftech.com/sony-closing-guerrilla-cambridge-studios-amsterdam-team-not-affected/

 

Το studio του Medievil, killzone mercenaries, RIGS κ.α. 

 

Γενικώς η Sony έχει ρίξει τσεκούρι σε πολλά βρετανικά studio. Κρίμα γιατί ήταν σταθερό σε ποιότητα studio. Να δούμε ποιό έχει σειρά..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://wccftech.com/sony-closing-guerrilla-cambridge-studios-amsterdam-team-not-affected/

 

Το studio του Medievil, killzone mercenaries, RIGS κ.α.

 

Γενικώς η Sony έχει ρίξει τσεκούρι σε πολλά βρετανικά studio. Κρίμα γιατί ήταν σταθερό σε ποιότητα studio. Να δούμε ποιό έχει σειρά..

Πιο πολύ με στεναχώρησε η ακύρωση του scalebound για xbox παρά αυτό το νεό. Καλά τα medievil αλλά πάνε πολλά χρόνια από τότε. Κρίμα να κλείνουν studio αλλά από τη στιγμή που περιμένουμε τόσα console exclusive για ps4 ενώ για xbox τίποτα μαλλον κάτι κάνει καλά η sony.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η Sony ξεκίνησε τις εγγραφές για beta testing

 

Ο Andrew Kelly της Sony Interactive Entertainment America, ανακοίνωσε ότι μία μεγάλη αναβάθμιση συστήματος για το Playstation 4(έκδοση 4.5), βρίσκεται στον ορίζοντα  και πως οι χρήστες που επιθυμούν μπορούν να πάρουν μέρος στο beta testing.

Ξεκινώντας από σήμερα λοιπόν και μέχρι την επίσημη έναρξη της beta, όσοι επιθυμούν μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή στο beta testing του νέου system software update. Με την έναρξη της beta βέβαια, η Sony θα σταματήσει τη διαδικασία συμμετοχής.

 

Πως να συμμετάσχετε στη System Software Update 4.5 Beta

Η διαδικασία συμμετοχής είναι πραγματικά πολύ απλή, το μόνο που χρειάζεται να κάνετε είναι να ακολουθήσετε τα εξής βήματα:

  1. Επισκεφθείτε εδώ τον ιστοχώρο της Sony και συμφωνείστε στου όρους συμμετοχής.

  2. Συμπληρώστε το PSN ID σας κι αν θέλετε να λαμβάνετε emails σχετικά με την beta.

Οι επιλαχόντες θα ενημερωθούν μέσω email για το πως και πότε θα καταβάσουν το νέο update για το PS4 και σε περίπτωση οποιοδήποτε προβλήματος με την εγκατάσταση του νέου λογισμικού μην ανησυχείτε, διότι θα υπάρχει roll back λειτουργία που θα επαναφέρει την κονσόλα σας στη προηγούμενη λειτουργική έκδοση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Star Wars: Battlefront will have AI-controlled enemies for single-player/co-op modes like Survival, but there won't be a proper single-player campaign for players to dig into

 

 

Παίζεις διπλό στην ίδια πίστα μέχρι να πεθάνεις. Το βαριέσαι σχετικά εύκολα. Μόνο ως προπόνηση το έχω δει.

Κάτι σαν τα plants vs zombies 

 

ή πετάς κανένα αεροπλανάκι... Ειναι το μεγάλο μείον. Θα μπορούσε να έχει campaign και να ειναι τέλειο. Απλά το πληρώσαμε όλοι ακριβά γιατί ή μόδα ήταν αυτή λόγω της ταινίας. φαντάζεσαι γρίφους θα έπρεπε να λύσεις.... 

Βεβαια όλοι θα βρίσκαμε τις τουαλέτες του death star και θα μπουκάραμε μέσα 

 

Παρόλλα αυτά είναι ένα παιχνίδι που μου άρεσε. Οσο να ναι δε παίζεις και κάθε μέρα star wars

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζεις διπλό στην ίδια πίστα μέχρι να πεθάνεις. Το βαριέσαι σχετικά εύκολα. Μόνο ως προπόνηση το έχω δει.

Κάτι σαν τα plants vs zombies 

 

ή πετάς κανένα αεροπλανάκι... Ειναι το μεγάλο μείον. Θα μπορούσε να έχει campaign και να ειναι τέλειο. Απλά το πληρώσαμε όλοι ακριβά γιατί ή μόδα ήταν αυτή λόγω της ταινίας. φαντάζεσαι γρίφους θα έπρεπε να λύσεις.... 

Βεβαια όλοι θα βρίσκαμε τις τουαλέτες του death star και θα μπουκάραμε μέσα 

 

Παρόλλα αυτά είναι ένα παιχνίδι που μου άρεσε. Οσο να ναι δε παίζεις και κάθε μέρα star wars

 

Μπας και ξες αν αξίζουν τα add-ons που έχει βγάλει, ώστε ν αποφασίσω αν θα πάρω το απλό, το deluxe ή το ultimate edition?

Δηλαδή εμένα ως offline player (single & co-op) θα μου προσφέρει αρκετά πράγματα ?Πχ έχει νέα modes, νέες πίστες, νέους χαρακτήρες, νέα όπλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εμένα ως offline player (single & co-op) θα μου προσφέρει αρκετά πράγματα ?Πχ έχει νέα modes, νέες πίστες, νέους χαρακτήρες, νέα όπλα?

Το παιχνιδι ειναι αποκλειστικα online multiplayer(αφου δεν εχει καν campaign),δεν ειναι για offline οπως και τα περισσοτερα first person shooter παιχνιδια πλεον στις μερες μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι ειναι αποκλειστικα online multiplayer(αφου δεν εχει καν campaign),δεν ειναι για offline οπως και τα περισσοτερα first person shooter παιχνιδια πλεον στις μερες μας.

 Με συγχωρείς αλλά καταντάει λίγο κουραστικό, μου το είπες ότι δεν έχει campaign, δε χρειάζεται να το γράψεις 100 φορές. Από τη στιγμή που έχει offline modes, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ αποκλειστικά online multiplayer όπως λες. Προφανώς και το Online Multiplayer είναι ο βασικός του στόχος, αλλά εγώ βολεύομαι με τα offline που δίνει. 

Καλώς ή κακώς δε με ενδιαφέρει να λιώσω στο παιχνίδι για να μπορώ να ανταπεξέλθω στο Online, με ενδιαφέρει να μπορώ να αράξω λίγο στον καναπέ μου και να ζήσω λίγο ατμόσφαιρα star wars. Το παιχνίδι τη δίνει αυτή τη δυνατότητα με τα offline modes που έχει. Το γεγονός ότι έχει και co-op offline με ψήνει, επομένως θα το πάρω το παιχνίδι και ας μην έχει campaign. Ρωτάω κάτι συγκεκριμένο το φίλο coyote που έχει το παιχνίδι και είναι star wars fan από τα λεγόμενά του για να με βοηθήσει να επιλέξω το πακέτο που θα είναι vfm για εμένα με τη χρήση που θέλω να του κάνω. Εάν μπορείς και εσύ να με βοηθήσεις σε αυτό, πολύ ευχαρίστως να ακούσω τη γνώμη σου. Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπας και ξες αν αξίζουν τα add-ons που έχει βγάλει, ώστε ν αποφασίσω αν θα πάρω το απλό, το deluxe ή το ultimate edition?

Δηλαδή εμένα ως offline player (single & co-op) θα μου προσφέρει αρκετά πράγματα ?Πχ έχει νέα modes, νέες πίστες, νέους χαρακτήρες, νέα όπλα?

 

δεν τα έχω αγοράσει για να σου πω

Πιθανά απ ότι έχω ακούσει από άλλους πιτσιρικάδες που κυκλοφορούν στο σπίτι μάλλον είναι για online.

 

Αλλά σίγουρα μπορείς να το δεις στο internet. Στο youtube υπάρχουν και εκεί φαίνεται

Σοορυ αλλά είμαι ο τρίτος χρήστης του σπιτιού και δε με ενημερώνουν για τα πάντα οι κύριοι...... (τέκνα)

μου κανει κατι κοληματα στα γραφικα το nba2k17 καμια ιδεα ειναι bug?

είναι από τα #NBAVOTE GIANNIS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν τα έχω αγοράσει για να σου πω

Πιθανά απ ότι έχω ακούσει από άλλους πιτσιρικάδες που κυκλοφορούν στο σπίτι μάλλον είναι για online.

 

Αλλά σίγουρα μπορείς να το δεις στο internet. Στο youtube υπάρχουν και εκεί φαίνεται

Σοορυ αλλά είμαι ο τρίτος χρήστης του σπιτιού και δε με ενημερώνουν για τα πάντα οι κύριοι...... (τέκνα)

 

Χαχα, φαντάζομαι!

Θα δω και στο ίντερνετ, αλλά επειδή γενικά εστιάζεται το όλο θέμα στο online, δεν ξέρω αν θα απαντηθούν οι ερωτήσεις μου, οπότε κάθε βοήθεια δεκτή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση SOS!

Παρελαβα σημερα το Bloodborne απο ελληνικο καταστημα.. Αλλα αν κρινω απο αυτα που βλεπω ειναι ασιατικης-μεσης ανατολης προελευση/παραλαβη/εκδοση του παιχνιδιου.. Θα εχω κανενα θεμα in-game επειδη δεν ειναι ευρωπαικης παραλαβης? Να το επιστρεψω πισω ή να το ανοιξω κανονικα?

 

WP_20170113_13_11_49_Raw.jpg WP_20170113_13_11_59_Raw.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μην μασας.Και εγω ειχα αγορασει το Infamous που ειχε απο πισω καποιες γλωσσες οπως στο bloodborne και μια απο αυτες ηταν και τα Ελληνικα και δεν υπηρχε θεμα.

 

Αλλωστε το λεει και κατω αν διαβασεις στα ασπρα γραμματα Sony Entertainment Europe

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις θεμα απο οποια χωρα κ να ειναι το game disc. Εχεις θεματα μονο με DLC που θες να βαλεις που πρεπει να ειναι ιδιο Region και αν παρεις το ιδιο game απο αλλο region δεν δουλευουν τα saves. 

 

Δεν νομιζω να ειναι Ασιατικης προελευσης γιατι λεει Europe. Δες το CUSA που λεει πανω στο cd και googlαρε το κ θα δεις τι region ειναι

 

edit: αν κ πισω λεει authorized for use on middle east and africa, αλλα δεν θα εχεις θεμα να μην παιζει στο ps4. Τα physical games δεν εχουν region lock. Μονο τα DLC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο μου βγαζει στο google

http://www.gamefaqs.com/ps4/181175-bloodborne-complete-edition/data

 

Απο πισω το κουτι λεει licensed to Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) και μετα διπλα λεει Licensed for sale in Middle East and Africa Only.

 

Αυτο δεν θα χει θεμα με updates κτλ ετσι? Ανοιγω αφοβα δηλαδη..

 

Τι μλκες, χαθηκε να μου στειλουν ευρωπαικη εκδοση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...