Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στη βιασύνη μου δεν το πρόσεξα σε ευχαριστώ! Τώρα βγάζει ότι είναι λανθασμένος θα το ξαναδώ μετά από κάμποσες ώρες αλλά φοβάμαι ότι είναι για κάθε μέλος ξεχωριστά.

 

edit: Ξαναδοκίμασα και πάλι και μου βγάζει ότι ο κωδικός είναι λανθασμένος οπότε μάλλον είναι ξεχωριστός για κάθε μέλος του club.

 

Και εγω που υποτιθεται οτι ειμαι μελος ο κωδικος που μου εστειλαν δεν περναει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγω που υποτιθεται οτι ειμαι μελος ο κωδικος που μου εστειλαν δεν περναει

 

 

Τον ίδιο κωδικό σου έστειλαν; Μήπως είναι για συγκεκριμένα προϊόντα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά δεν είναι απλά 100 ευρώ, bundle σαν αυτό ας πούμε σπαει κόκκαλα σε vfm οταν το φθηνότερο ps4 pro ειναι μία 400αρα και περνεις μία σκέτη κονσόλα ΧΩΡΙΣ παιχνιδι με ένα controller για να διακοσμήσεις απλά το δωματιο αν δε ξηλωθεις να πάρεις και κάνα παιχνιδάκι (σύνολο 500 ευρώ με τα πολλά) αν είναι έτσι φτιάχνω δεύτερο pc για απλή χρήση. Σιγά μη δώσω πάνω από 400 για "κονσόλα"

 

http://www.skroutz.gr/s/10275662/Sony-Playstation-4-PS4-Slim-1TB-Driveclub-Uncharted-4-A-Thief-s-End-The-Last-of-US-Remastered.html

 

Όμως δεν απάντησε κανείς στην ερώτηση μου, εγώ ρωτησα, αν παίξω σε 1080p έναν τίτλο στη μία κονσόλα και τον ίδιο τίτλο πάλι σε 1080p στην άλλη κονσόλα θα δω κι εκεί διάφορα κυρίως στο framerate, δηλαδή όσα παίζουν 30fps θα τα παίζω 60 στο pro?

 

Με εξαίρεση ορισμένα παιχνίδια όπως το Rise of the Tomb Raider που προσφέρουν mode με βελτιωμένα γραφικά ή με βελτιωμένη απόδοση fps, στα περισσότερα μέχρι στιγμής οι developers δίνουν την επιλογή (για όσους έχουν 1080p TV) για βελτιωμένα γραφικά με down sampling από τα 1440p, και καλύτερες σκιές, αλλά όχι καλύτερα fps. Σε μερικές περιπτώσεις τα fps είναι ίδια (~30) ή χειρότερα από αυτά του base PS4 (χωρίς βέβαια τα βελτιωμένα γραφικά).

Αυτό κάνει και πολλούς να ζητάνε την επιλογή για base PS4 mode σε όλα τα παιχνίδια του PS4 pro, κάτι που ακόμα η Sony δεν δίνει.

 

Ακόμα βέβαια είναι νωρίς, θέλω να πιστεύω πως στο μέλλον όλα τα ΑΑΑ παιχνίδια θα είναι σαν το RotTR.

 

Όλα αυτά βέβαια βασίζονται στις αναλύσεις του Digital Foundry που ειλικρινά δεν ξέρω κατά πόσο υπερ-αναλύουν τα παιχνίδια, αν στην πράξη όλα αυτά μπορούν να γίνουν αντιληπτά την στιγμή που κάποιος παίζει και δεν κοιτάει fps counters, μετράει pixels, και πόσο smooth είναι οι σκιές.

Στις αναλύσεις τους έχουν μια νοοτροπία PC Master Race, που δεν ταιριάζει στις consoles.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω που υποτιθεται οτι ειμαι μελος ο κωδικος που μου εστειλαν δεν περναει

 

Τον ίδιο κωδικό πήρες κι εσύ, ε; Δεν μου φάνηκε προσωποποιημένος (όπως του Κώτσου), γι' αυτό τον πόσταρα εδώ... περιέργως ούτε εμένα περνάει.

 

In other news:

 

http://n4g.com/news/2001742/battlefield-1-patch-1-05-significantly-improves-frame-rate-of-ps4

 

Για όσους ανησυχούσαν ότι θα φάει σκόνη το OG... :)

 

Το TLG αν δεν το πιάσει καμία ICE Team να το σενιάρει όπως πρέπει, μην περιμένετε προκοπή... είναι θέμα dev, όχι θέμα hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά βέβαια βασίζονται στις αναλύσεις του Digital Foundry που ειλικρινά δεν ξέρω κατά πόσο υπερ-αναλύουν τα παιχνίδια, αν στην πράξη όλα αυτά μπορούν να γίνουν αντιληπτά την στιγμή που κάποιος παίζει και δεν κοιτάει fps counters, μετράει pixels, και πόσο smooth είναι οι σκιές.

Στις αναλύσεις τους έχουν μια νοοτροπία PC Master Race, που δεν ταιριάζει στις consoles.  

Οι του DigitalFoundry δεν ειναι gamers να τους ενδιαφερουν τα παιχνιδια αυτα καθαυτα γιαυτο και ασχολουνται κυριως με τα frames,τις αναλυσεις και τα γραφικα ειτε σε κονσολες ειτε σε Pc.Επισης τα περι νοοτροπιων του pc master race πλεον περασανε απο αυτη την γενια και στις κονσολες με τις αναβαθμισμενες κονσολες και απο τις δυο πλευρες(sony,ms).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Fulgore και αυτό είναι που εμένα προσωπικά με χαλάει, γιατί δεν με αφήνει να χαρώ το κάθε παιχνίδι αλλά με κάνει να κυνηγάω αναβαθμίσεις σε PC και κονσόλες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Fulgore και αυτό είναι που εμένα προσωπικά με χαλάει, γιατί δεν με αφήνει να χαρώ το κάθε παιχνίδι αλλά με κάνει να κυνηγάω αναβαθμίσεις σε PC και κονσόλες. 

Επειδη ομως η αγορα λειτουργει με βαση την πλειοψηφια και οχι τι δεν αρεσει σε εμενα,εσενα ή και σε ολο το forum του insomnia,οι ιδιοι οι gamers θα κρινουν αν αυτο το νεο μοντελο των εταιρειων θα ειναι θετικο ή οχι.

 

Αν δηλαδη το ps4 pro πουλησει στο τελος ζωης της γενιας αυτης σχεδον οσα το κανονικο ps4 ή και περισσοτερα τοτε η sony και η καθε Sony θα το εκλαβει αυτο οτι για να το αγοραζει ο κοσμος αυτο θελει(και εν μερη δεν θα εχει και αδικο)αρα θα ειναι κατι που θα δουμε και στο μελλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια παιχνίδια multipalyer/open world/ανάπτυξης χαρακτήρων προτείνεται;

 

Γενικά ρωτάω για παιχνίδια που δεν περιορίζονται σε ένα campaign διάρκειας 12/15/20 ωρών...

 

Δεν ξέρω αν διατυπώνω σωστά την ερώτηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες.Δεν γνωριζω αν αυτο ειναι το σωστο post για την ερωτηση μου.Ξαφνικα σημερα το απογευμα το ps4 ανοιγει και εχω μαυρη εικονα αλλα ηχος ακουγεται.Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?.Δοκιμασα 3 διαφορετικα hdmi καλοδια καθως και διαφορετικες hdmi θυρες στην tv.Εκανα restart και προσπαθησα να το ανοιξω σε safe mode αλλα τιποτα.Να σημειωσω οτι εδω και 3 μηνες περιπου που το εχω σε αυτην την tv δεν παρουσιαστηκε ξανα το ιδιο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασες σωστα να το ανοιξεις σε safe mode? με κλειστο το ps4  κρατας πατημενο το power button  μεχρι να ακουσεις δευτερο μπιπ.περιπου 7 δευτερα. αν δεν μπει σε safe mode  και δοκιμασεις και αλλη tv  και δεν δουλευει θα εχει προβλημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το δοκιμασα σε αλλη τηλεοραση και ανοιγε κανονικα.Η πρωην τηλεοραση που το ειχα ομως δεν εχει προβλημα γιατι την συνδεσα με το pc και δουλευει κανονικα.Τι μπορει να φταιει παραμενει μυστηριο........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι προφανές αυτό που θα πω αλλά μερικές φορές η λύση είναι μπροστά μας και δεν την βλέπουμε. Είσαι σίγουρος ότι έχεις επιλέξει το σωστό source από το μενού της τηλεόρασης σε συνδυασμό με την hdmi θύρα που το έχεις συνδέσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παλικαρι ειπε οτι δοκιμασε ολες τις hdmi θυρες και με διαφορετικα hdmi καλωδια.. λες να εκανε λαθος στο source ενω ηδη εχει μπει σε τετοια διαδικασια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...