Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λεφτα υπαρχουν! Φραγκα δεν εχουμε..

 

Χρονος.. Πολυ ατιμο πραγμα. Τουλαχιστον αυτος τρεχει με σταθερα FPS..

 

(πωωωωω τι γυρισμα εκανα παλι ο τεραστιος! Το φερα παλι στα frames per second το θεμα! :P )

 

Και για να το πάμε και λίγο στο φιλοσοφικό, το πιο πολύτιμο πράγμα που έχουμε είναι ο χρόνος, το μόνο πεπερασμένο..όμως δυστυχώς το ξεχνάμε, έχουμε την ψευδαίσθηση της αθανασίας. Δουλεύουμε από το πρωί μέχρι το βράδυ και παίρνουμε τα εύσημα γιατί είμαστε εργατικοί και είναι μεγάλη αρετή....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με καψατε μλκες.. ο ενας το πηγε στα fps παλι το θεμα, και ο αλλος εστριψε 2 μονοφυλλα πριν ποσταρει..

 

 

 

no offence.. για το καλαμπουρι το 'γραψα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ αρκετα του δωσαμε και καταλαβε! :)

 

Κανα remaster κανεις; Οχι τιποτα αλλο αλλα υπαρχει ελλειψη παλαιων παιχνιδιων στο PS4.

 

http://www.eurogamer.net/articles/2017-01-31-final-fantasy-12-the-zodiac-age-gets-july-release-on-ps4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ αρκετα του δωσαμε και καταλαβε! :)

 

Κανα remaster κανεις; Οχι τιποτα αλλο αλλα υπαρχει ελλειψη παλαιων παιχνιδιων στο PS4.

 

http://www.eurogamer.net/articles/2017-01-31-final-fantasy-12-the-zodiac-age-gets-july-release-on-ps4

Ps2 παιχνιδι ειναι αρα χαλαλι το remastered,ειδικα μιας και ειναι απο τα πιο underrated final fantasy και γενικα παιχνιδια του ps2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ps2 παιχνιδι ειναι αρα χαλαλι το remastered,ειδικα μιας και ειναι απο τα πιο underrated final fantasy και γενικα παιχνιδια του ps2.

Αυτο που θυμαμαι αμυδρα γιατι δεν ασχοληθηκα σχεδον καθολου μαζι του, ειναι οτι επαιζε τις μαχες μονο του. Μπορει να κανω και λαθος μιας και μονο ενα καστρο στην αρχη ειχα δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που θυμαμαι αμυδρα γιατι δεν ασχοληθηκα σχεδον καθολου μαζι του, ειναι οτι επαιζε τις μαχες μονο του. Μπορει να κανω και λαθος μιας και μονο ενα καστρο στην αρχη ειχα δει.

Οχι καμια σχεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PSN 10$ Prepaid Card για US accounts με 6.49€ στο pcgamesupply για λίγες ώρες:

 

http://www.pcgamesupply.com/special_promotion/

 

Και επίσης το The Last Guardian στο you.gr καινούργιο με 29.90€, όχι καμιά τρελή προσφορά αλλά για καινούργιο και τόσο κοντά στην ημερομηνία κυκλοφορίας του αξίζει να αναφερθεί:

 

http://www.you.gr/pc-parts/paichnidia-(1)/paichnidia-ps4/the-last-guardian-(ps4)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Λαθος τα θυμασαι αγαπητε εκτος αν δεν επαιξες πολλα παιχνιδια. Χαμος γινοταν επι ps3 εποχης με τα frame drops και τοτε βεβαια επεφτε κραξιμο στον cell του ps3. Απλα δεν υπηρχαν τοτε site οπως το digitalfoundry που εχουμε τωρα για να επιβεβαιωνουν το χαλι αυτο ή δεν ηταν τοσο εμφανη οπως του last guardian.

 

Και στο ps4 που αναφερεις περι exclusives μια χαρα frame drops εχουμε δει σε

bloodborne,ratchet and clank remake,infamous second son,killzone παντα οταν γινοταν χαμος απο αντιπαλους και μπαμ μπουμ( :P) στην οθονη.

 

Για να μην αναφερω για κατι αλλα διαμαντακια οπως Skyrim,Bayonetta,Dark Souls πως τρεχανε σε αρκετες περιπτωσεις στο ps3

 

Και μιας και αναφερθηκε και το Demons Souls καλη ωρα,στο 5:32 στο πρωτο boss του παιχνιδιου ωραιοτατα frame drops

 

 

 

Και το Last of us μια απο τα ιδια 

 

 

Και Metal gear  solid 4 στο 1:10 ωραιοτατα frame drops και παει λεγοντας.

 

 

 

 

Λίγο πιο πάνω πόσταρα τα παιχνίδια που έχω. Μιλάω για exclusives και όσα έπαιξα, απ΄οσο θυμάμαι έτρεχαν άψογα.

Δεν είχανε τα γελοία θέματα που βλέπουμε τώρα.

 

Σίγουρα έχει, αλλά σαν PCάκιας, δεν είχα κανένα πρόβλημα, τα απόλαυσα χωρίς κανένα παράπονο.

BloodBorne και σειρά Souls δεν με ενδιαφέρουν, δεν τα έχω αγγίξει.

Τα υπόλοιπα που αναφέρεις, πραγματικά δε θυμάμαι να είχανε ΤΑ drops. Ναί, τα έπαιζα με unlocked framerate και είχανε dips, αλλά δύσκολο να έπεφταν κάτω απο τα 30. Δεν είχα θέμα.

 

Προείπα πως τις κονσόλες τις έχω για exclsuives. :) Skyrim/DS = PC, Bayonetta = X360 (εννοείται κι αυτό μαζί με το RDR που αναφέρθηκε και πιο πριν).

Ξέρω τα multiplats πως έτρεχαν, γι' αυτό και το είχα για exclusives.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πέρα του Red Dead Redemption που σε μερικές φάσεις γινόταν απάλευτο όλο το πράγμα με τα frame drops κτλ, δεν θυμάμαι άλλο τίτλο (και είχα παίξει πολλούς αν όχι όλους) να μου έκανε τόσο τραγικά πράγματα, που να πω ότι δεν παλεύεται. Και δεν είναι ότι είμαι χαλαρός σε τέτοια θέματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, και με τα 2 μπορείς κανονικά.

 

Τελικά έφαγα 2 ωραιότατα άκυρα....ένα με revolut και ένα με mastercard εθνικής.....το "κανονικά" για μένα μάλλον δεν ισχύει!! :-D

Anw δεν ξέρω τι παίζει.....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έφαγα 2 ωραιότατα άκυρα....ένα με revolut και ένα με mastercard εθνικής.....το "κανονικά" για μένα μάλλον δεν ισχύει!! :-D

Anw δεν ξέρω τι παίζει.....!!!!

 

Οι κάρτες από ελληνικές τράπεζες ακόμα και σήμερα τρώνε άκυρα μερικές φορές, είναι περίεργη η κατάσταση.. με Revolut όμως μέχρι και το καλοκαίρι που τη χρησιμοποίησα τελευταία φορά πέρασε κανονικά η πληρωμή. Δε ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...