Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πλέον δεν περιμένω Πάσχα και Χριστούγεννα και black friday και άλλα πολλά γ να αγορασω κάτι που θέλω πολύ

 

Το αγοράζω στην πρώτη φορά που θα το δω σε καλή τιμή από καμία έκπτωση και τελειωσε.γιατι πάντα περιμένουμε την καλύτερη τιμή και τελικά απλά περιμένουμε και περιμένουμε...

 

Περιμενουμε, περιμενουμε και περιμενουμε.. φως δεν βλεπουμε.. το αγοραζουμε και μετα απο 1 βδομαδα το βλεπουμε σε εκπτωση..

Μου εχει τυχει ουκ ολιγες φορες.. Once γκαντεμης.. always γκαντεμης!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Περιμενουμε, περιμενουμε και περιμενουμε.. φως δεν βλεπουμε.. το αγοραζουμε και μετα απο 1 βδομαδα το βλεπουμε σε εκπτωση..

Μου εχει τυχει ουκ ολιγες φορες.. Once γκαντεμης.. always γκαντεμης!

Το πηρα 1η μερα κυκλοφοριας το Pro. Ενταξει δεν αλλαξε και η ζωη μου σε σχεση με το απλο, εξαλλου το εχω ξαναγραψει, αλλα δεν το εχω μετανοιωσει κιολας.

 

Αν θελεις κατι και δεν στερεισαι σημαντικα πραγματα για να το αποκτησεις παρτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα 1η μερα κυκλοφοριας το Pro. Ενταξει δεν αλλαξε και η ζωη μου σε σχεση με το απλο, εξαλλου το εχω ξαναγραψει, αλλα δεν το εχω μετανοιωσει κιολας.

 

Αν θελεις κατι και δεν στερεισαι σημαντικα πραγματα για να το αποκτησεις παρτο.

 

Και γω pre-order και Day 1 πηρα το Pro..

Σχετικα με αυτο που εγραψα αναφερομαι σε παιχνιδια συνηθως και σε αλλα αντικειμενα παλιοτερα εκτος gaming..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενουμε, περιμενουμε και περιμενουμε.. φως δεν βλεπουμε.. το αγοραζουμε και μετα απο 1 βδομαδα το βλεπουμε σε εκπτωση..

Μου εχει τυχει ουκ ολιγες φορες.. Once γκαντεμης.. always γκαντεμης!

Καλά ναι γίνεται και αυτο,η περιμένεις πολύ καιρό,αγοράζεις και μετά σε 10 μέρες έχει πχ 100€ κάτω.

 

Αλλά δεν είναι ζωή και αυτή να περιμένουμε κινητα-ταμπλετ-παιχνιδια ps4 και οτιδήποτε άλλο μηηηηνες ολόκληρους ώστε να πέσουν.στο τέλος ξενερώνεις κιόλας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά ναι γίνεται και αυτο,η περιμένεις πολύ καιρό,αγοράζεις και μετά σε 10 μέρες έχει πχ 100€ κάτω.

 

Αλλά δεν είναι ζωή και αυτή να περιμένουμε κινητα-ταμπλετ-παιχνιδια ps4 και οτιδήποτε άλλο μηηηηνες ολόκληρους ώστε να πέσουν.στο τέλος ξενερώνεις κιόλας :P

 

Ενδεικτικα και μονο μεσα σε 1-2 μηνες..

Black friday βρισκω το 5.1 ηχοσυστημα που ηθελα για την τηλεοραση σε εκπτωση, τυχαινει κατι και δεν τα παιρνω.. περιμενα περιμενα μπας και τα βαλει και καμμια αλλη αλυσιδα.. τιποτα.. Τα αγοραζω εν τελη τα Χριστουγεννα.. Πριν 1 βδομαδα ξανα το ιδιο καταστημα παλι σε εκπτωση.. παλι 70 ευρω κατω..

The Last Of Us το παιρνω και μετα απο 3-4 μερες 10 ευρω κατω.

Bloodborne το παιρνω... 8 ευρω κατω μετα απο 2 μερες

Dualshock 4 v2 αγορα... 5 ευρω κατω μετα απο 3 μερες.

 

και παει λεγοντας..

Επεξ/σία από Skr1ll3x
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εσείς που έχετε/είχατε και τα δύο δηλαδή ps4/ps4pro. Στο τέλος είδατε κάποια διαφορά ανάμεσα στα δύο? Σε FHD αναφέρομαι αποκλειστικά.

 

Επειδή σκέφτομαι να πάρω ps4 - όμως το τελευταίο μου Ps ήταν το 2. Για κάποιον που θα πάρει πρώτη φορά και η χρηματική διαφορά δεν είναι εμπόδιο τι να επιλέξω?. Έχω τηλεόραση 1080p του 2010 και δεν την αλλάζω (ακόμα) ήμουν από τους τυχερούς που πέτυχε ips panel στην εν λόγω σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εσείς που έχετε/είχατε και τα δύο δηλαδή ps4/ps4pro. Στο τέλος είδατε κάποια διαφορά ανάμεσα στα δύο? Σε FHD αναφέρομαι αποκλειστικά.

 

Επειδή σκέφτομαι να πάρω ps4 - όμως το τελευταίο μου Ps ήταν το 2. Για κάποιον που θα πάρει πρώτη φορά και η χρηματική διαφορά δεν είναι εμπόδιο τι να επιλέξω?. Έχω τηλεόραση 1080p του 2010 και δεν την αλλάζω (ακόμα) ήμουν από τους τυχερούς που πέτυχε ips panel στην εν λόγω σειρά.

Αφού η χρηματική διαφορά δε σε ενδιαφέρει, παίρνεις το Pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1080p τηλεόραση του 2010  τσου τι να το κάνεις ? . Tο προ έχει μια διαφορά σε UHD στα χρώματα και στα καινούργια πχ στο Nioh έχει επιλογή για 4k ! (που στην πράξη είναι 2k)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εσείς που έχετε/είχατε και τα δύο δηλαδή ps4/ps4pro. Στο τέλος είδατε κάποια διαφορά ανάμεσα στα δύο? Σε FHD αναφέρομαι αποκλειστικά.

 

Επειδή σκέφτομαι να πάρω ps4 - όμως το τελευταίο μου Ps ήταν το 2. Για κάποιον που θα πάρει πρώτη φορά και η χρηματική διαφορά δεν είναι εμπόδιο τι να επιλέξω?. Έχω τηλεόραση 1080p του 2010 και δεν την αλλάζω (ακόμα) ήμουν από τους τυχερούς που πέτυχε ips panel στην εν λόγω σειρά.

 

 

Καλα το ps4/ps4 pro(και την sony)που εκραζες πριν λιγους μηνες αυτο θα παρεις?:P

 

Στο αλλο θεμα ελεγες οτι εισαι μεταξυ xboxOne Scorpio και Switch αν δεν κανω λαθος.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την sony και την nintendo πάντα την έκραζα για καλό. Και θα συνεχίσω να την κράζω.

 

Η αλήθεια είναι ότι θα περίμενα για project scorpio λόγω outlook.com account. Ότι και να λέμε η MS είναι πολύ μπροστά στα services της - δηλαδή να έχω onedrive στο xbox μου για να βλέπω στο σαλόνι photos και videos μόνο θετικό το βλέπω.

 

Από την άλλη το Deathwatch φεβρουάριο...και tekken streetfighter κλπ. έχω κόλλημα με τα συγκεκριμένα ip+ marvel....

 

To pc μου χάλασε, λεφτά για άλλο δεν έχω εννοώ proper gaming pc όχι το laptop που γράφω τώρα, έχω σκάσει τα κέρατα μου σε wiiU+n3ds, οπότε πιστεύω να με καταλαβαίνεις.

 

Choices- choices....

 

 

Για το scorpio το σκέφτομαι αλλά αν είναι 4κ μαλακία να σου πω την αλήθεια δεν μου προσφέρει κάτι παραπάνω από το ps4pro. 

 

Άλλωστε για pure gaming έχω wiiu+n3ds. Απλά θέλω μια 3rd party machine. Και σίγουρα το Ps έχει και 5 exclusive παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εσείς που έχετε/είχατε και τα δύο δηλαδή ps4/ps4pro. Στο τέλος είδατε κάποια διαφορά ανάμεσα στα δύο? Σε FHD αναφέρομαι αποκλειστικά.

 

Επειδή σκέφτομαι να πάρω ps4 - όμως το τελευταίο μου Ps ήταν το 2. Για κάποιον που θα πάρει πρώτη φορά και η χρηματική διαφορά δεν είναι εμπόδιο τι να επιλέξω?. Έχω τηλεόραση 1080p του 2010 και δεν την αλλάζω (ακόμα) ήμουν από τους τυχερούς που πέτυχε ips panel στην εν λόγω σειρά.

 

 

Εάν τα χρήματα δεν είναι θέμα Pro κατευθείαν... Τώρα για το εάν έχει διαφορά σε 1080p ή όχι καλύτερα δες Digital Foundry και neogaf Link.png Site: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1324251 . Εδώ θα ακούσεις τα πάντα. Άλλη βλέπουν διαφορές και σε games που δεν έχουν πάρει patch  :mellow: ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χειμερινες εκπτωσεις λενε στα καταστημα....οι τιμες ειναι ιδιες πριν τα χριστoυγεννα και πριν black friday....ποτε θα πεσουν οι τιμες παλι? κανεις δεν ξερει...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν τα χρήματα δεν είναι θέμα Pro κατευθείαν... Τώρα για το εάν έχει διαφορά σε 1080p ή όχι καλύτερα δες Digital Foundry και neogaf Link.png Site: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1324251">http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1324251 . Εδώ θα ακούσεις τα πάντα. Άλλη βλέπουν διαφορές και σε games που δεν έχουν πάρει patch  :mellow: ...

Και που να δεις καποιους εδω μεσα που η τηλεοραση τους μετατρεπει παιχνιδια χωρις patch σε 4k! :)

 

Ας το επαναλαβω για τον φιλο που ρωτησε.

 

Ενα παιχνιδι εχω δει και στα 2 που υποστηριζεται σε Pro. Uncharted 4 και ιδιαιτερες διαφορες δεν καταλαβα.

 

Τα FF XV και Last Guardian που αγορασα μετα τα εχω δει μονο σε Pro. Λενε οτι εχουν καλυτερο framerate.

 

Αν το χρηματικο δεν ειναι προβλημα πας στο pro κοινως.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χειμερινες εκπτωσεις λενε στα καταστημα....οι τιμες ειναι ιδιες πριν τα χριστoυγεννα και πριν black friday....ποτε θα πεσουν οι τιμες παλι? κανεις δεν ξερει...........

Δυστηχως ηταν αναμενομενα πραγματα οπως ειχα πει(παρολο που και εγω κακως κραταγα  καποιες μικρες/κρυφες ελπιδες ).Απο τις 2-3του Γεναρη(που αλλαξε ο χρονος δηλαδη)υπαρχει γενικα μια αυξηση τιμων που δυστηχως τις παρουσιαζουν ως προσφορες.

Βεβαια οπως εδειξα απο τα link του εξωτερικου,ειναι οι ιδιες τιμες που παιζουν και εξω(βεβαια δεν τις πλασαρουν σαν εκπτωσεις αυτη ειναι η διαφορα).

 

Τα γνωστα πακετα με 3παιχνιδια 30ευρω πανω,ps4 slim 1tb με 2 controller επισης 30ευρω πανω και παει λεγοντας.

 

Πιστευω οτι αυτο περυσι οφειλοταν αποκλειστικα στο Black Friday που ειχαμε.

Βεβαια συμφωνω οτι εφαρμοστηκαν και παλια βρωμικα κολπα διαφημισης παρουσιαζοντας προσφορες οι οποιες δεν υπαρχουν.

 

Εγω παντως μια φορα ξενερωσα(που δεν αγορασα τα Χριστουγεννα)και με τετοιες τιμες με βλεπω να πηγαινω στο ps4 pro,παρολο που ειμαι αντιθετος με την νοοτροπια των αναβαθμισμενων κονσολων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...