Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα themes που τα έχουν μεταφέρει? Είδα ότι κάποιος μπαίνει από το settings>themes>ps store αλλά δεν μου το εμφανίζει εκεί ούτε σε εμένα ούτε σε φίλο μου.

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι στα Add-ons

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διακρινω μια πτωση του pro στα skroutzομαγαζα....κ με εχει βαλει στην πριζα εχω την samsung ju6800 50αρα αν εχει κανας φίλος το προ με αυτή την οθονη ας μου πει εδώ η σε πμ εντυπωσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες αν θελετε να δειτε πλατφορμα που να αξιοποιει πληρως την αναλυση/οθονη/ακριβοτερο panel/παραπανω hz κλπ τοτε ή σε Scorpio θα κοιταξετε ή σε pc. Και τα δυο βεβαια κοστιζουν αρκετα ακριβοτερα απο το φθηνοτερο ps4 αλλα αναλογα κοστιζει και η τηλεοραση/οθονη για την οποια προοριζονται.

 

 

Καλο χρυσο το ps4 pro και τα περι Hdr που διαβαζουμε(σε οποια παιχνιδια τρεχουν σωστα)αλλα το ξανατονιζω μην περιμενετε να δειτε διαφορες που να βγαζουν ματια μεταξυ απλου ps4 και Ps4 pro. Διαφορες που βγαζουν ματια σε σχεση με το ps4 θα δειτε στο ps5(αν και οταν βγει).

 

Το ps4 4 pro απλα προσφερει το κατι παραπανω γιαυτο και κοστιζει ακριβοτερα,δεν ειναι ps5 ομως γιαυτο και δεν εχει και μεγαλη διαφορα απο το ps4 slim.

 

 

Για την πλειοψηφια πχ που παιζει μονο ποδοσφαιρακια,gta κλπ προφανως και αξιζει να κοιταξουν στην φθηνοτερη κονσολα .

 

Για αυτους που δινουν αρκετα χρηματα σε παιχνιδια ουτως ή αλλως,εχουν αξιολογη(ακομα και για οταν βγηκε)τηλεοραση(ή οποια δεν κοστιζε πχ 300ευρω) και θελουν το κατι παραπανω θα παρουν το pro και φυσικα δεν θα σκεφτουν την χρηματικη διαφορα.

 

Κυριολεκτικα ειναι ή ασπρο ή μαυρο η κατασταση.

 

Το ps4 pro(οπως και αλλα παρομοια ακριβοτερα προιοντα τεχνολογιας)κανονικα ειναι για αυτον που ξερει τι θελει.

 

Μου θυμιζει περιπτωσεις ps4 500gb το 2013 που κοστιζε 400ευρω και εμπαιναν αρκετοι στο θεμα αυτο που το ειχαν παρει τις πρωτες μερες και ρωταγαν ποια video club εχουν παιχνιδια για ενοικιαση επειδη δεν μπορουσαν να διεθεταν 50ευρω για να παρουν παιχνιδι να παιξουν.....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω γενικα με το απλο δεν εχω θεμα, σκεφτομαι να πω την αληθεια για το προ αλλα με τον σκορπιο στα κοντα λεω να περιμενω, παντα χκουτι ειχα για κεντρικη κονσολα και μαλλον θα ξαναγυρισω, εκτος αν κανει καποια καλη εκπτωση και παρω το προ

 

Tους εχω ικανους οταν βγει το σκορπιο να βγαλουν προ ^ 2

 

διαφορες τρελες δε θα δει κανεις, πραγματικα ειναι αστειο να λεγονται αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω γενικα με το απλο δεν εχω θεμα, σκεφτομαι να πω την αληθεια για το προ αλλα με τον σκορπιο στα κοντα λεω να περιμενω, παντα χκουτι ειχα για κεντρικη κονσολα και μαλλον θα ξαναγυρισω, εκτος αν κανει καποια καλη εκπτωση και παρω το προ

 

Tους εχω ικανους οταν βγει το σκορπιο να βγαλουν προ ^ 2

 

διαφορες τρελες δε θα δει κανεις, πραγματικα ειναι αστειο να λεγονται αυτα

Ναι βεβαια στην προηγουμενη γενια

 

ειναι λογικο αρκετος κοσμος που κοιταζε σε Χ κουτι μιας και αρκετα παιχνιδια ετρεχαν καλυτερα σε αυτο + το κατα πολυ ανωτερο(αλλα επι πληρωμη)online+ η κατα πολυ χαμηλοτερη αρχικη τιμη,κατι που φυσικα γυρισε τελειως αναποδα σε αυτη την γενια .

Παλι καλα που βελτιωθηκε και η εργονομια του Dualshock με το DS4,γιατι το προηγουμενο DS3 ηταν τραγικο σε αυτο το κομματι.

 

Επισης στο 360 βγηκε τοτε και το μεγαλο exclusive(και νεο Ip τοτε)gears of war+οι συνεχειες των Halo και ειδικα Forza(που μονο 1 ειχε βγει στο αρχικο xbox τοτε).

 

Προσωπικα και εγω θα ηθελα να επιστρεψω σε xbox μερια,αλλα δυστηχως ή ευτυχως η Sony εχει παιχνιδια για ολα τα γουστα(ειδικα οσον αφορα τα exclusive)κατι που δεν ισχυει στην αλλη εταιρεια.

 

Φετος ως τωρα εχω παιξει στο ps4 nioh,nier,Horizon zero dawn και τωρα παιζω  το persona 5 και θελω να δοκιμασω φετος το gravity rush 2(το καλοκαιρι περιμενω και το Final Fantasy 12).

 

Αν ειχα χ κουτι τωρα θα μαζευε σκονη δυστηχως(μονο με το dlc του Forza horizon 3 δεν θα την παλευα τοσους μηνες).

Αυτος ειναι και ο λογος που πηρε ποδι το προηγουμενο μου 360(και γιατι το ps3 ανεβηκε προς το τελος στις πωλησεις,με αποκορυφωμα το last of us)

 

Δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο ενθουσιαζεται ο κοσμος για το Scorpio,αφου και στην Sony μερια και που βγηκε το ps4 pro περαν των πρωτων ημερων,πλεον ειναι λες και βγηκε ενα λιγο καλυτερο slim ενα πραγμα.

Ισα ισα που εγω βλεπω κατοχους του χ κουτιου να μην ειναι καθολου χαρουμενοι με την ολη κατασταση.

 

 

 

Αν μου ελεγες ομως ποια σειρα θα ηθελα να εχω στο playstation απο την αλλη μερια,σιγουρα θα απαντουσα τα Forza horizon,τα οποια αν και δεν ειναι simulation τυπου τα προτιμαω απο τα αντιστοιχα GT του play.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που τα έχω και τα 2, ναι μεν στο ps4 έχει πιο πολλά και καλά exclusives, πάντα ανάλογα τα γούστα, αλλά όταν έρχονται φιλαράκια σπίτι πιο exclusive του ps4 θα μπορούσα να παίξω co-op/splitscreen; Exclusive όχι multi-platform γιατί αυτά τα έχω στο pc. Εκεί παίρνει μπροστά το xbox με τα gears ή halo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που τα έχω και τα 2, ναι μεν στο ps4 έχει πιο πολλά και καλά exclusives, πάντα ανάλογα τα γούστα, αλλά όταν έρχονται φιλαράκια σπίτι πιο exclusive του ps4 θα μπορούσα να παίξω co-op/splitscreen; Exclusive όχι multi-platform γιατί αυτά τα έχω στο pc. Εκεί παίρνει μπροστά το xbox με τα gears ή halo

Το halo 5 δεν υποστηριζει splitscreen το θεωρουσαν αχρηστο και το βγαλανε :)

 

Περαν της πλακας για Ελληνικα δεδομενα(και οχι μονο) τα πιο γνωστα παιχνιδια για παρεα ανεκαθεν ηταν και ειναι τα ποδοσφαιρακια,μπασκετακια και κανενα ραλακι ή κανενα fighting παιχνιδι.

 

Splitscreen halo(το τελευταιο δεν υποστηριζει ουτως ή αλλως)και gears εχω χρονια να παιξω.

 

Τωρα αν στο ps4 εχεις μονο single player παιχνιδια λογικο ειναι να προτιμηθει η αλλη κονσολα :)

 

Για την ιστορια παντως την περισσοτερη split screen πλακα με παρεα την ειχα με το mario kart της Nintendo, απο πλευρας του τι αρεσε και στην παρεα. Ο λογος?Το απλοικο gameplay του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτειμω χκουτι για παρα πολλους λογους, τα παιχνιδια ειναι λιγα εως τιποτα αυτη τη γεννια, αλλα η ανωτεροτητα του μηχανηματος σε αλλους τομεις με τραβαει, 1ον το κοντρολερ ειναι 10 κλασσεις πανω, πολυ πιο εργονομικο, 2ον το ui, 3oν το live, και η ευκολια στο οτιδηποτε που δινει, δε ξερω αν το εχεις πιασει αυτη τη γενια

 

γουστα ειναι αυτα, δεν εχω θεμα με το πσ4, αλλα το προ το θεωρω νταβατζιλικι, εσπασε το community /2, τα εχω ξαναπει, δεν ειχα θεμα να παρω το προ, αλλα η  κινηση της σονυ δε μου αρεσε, και καθολου παραξενο να δω προ-2 οταν βγει ο σκορπιος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτειμω χκουτι για παρα πολλους λογους, τα παιχνιδια ειναι λιγα εως τιποτα αυτη τη γεννια, αλλα η ανωτεροτητα του μηχανηματος σε αλλους τομεις με τραβαει, 1ον το κοντρολερ ειναι 10 κλασσεις πανω, πολυ πιο εργονομικο, 2ον το ui, 3oν το live, και η ευκολια στο οτιδηποτε που δινει, δε ξερω αν το εχεις πιασει αυτη τη γενια

 

γουστα ειναι αυτα, δεν εχω θεμα με το πσ4, αλλα το προ το θεωρω νταβατζιλικι, εσπασε το community /2, τα εχω ξαναπει, δεν ειχα θεμα να παρω το προ, αλλα η  κινηση της σονυ δε μου αρεσε, και καθολου παραξενο να δω προ-2 οταν βγει ο σκορπιος

 

 

Έχεις δει τι exclusives έχουν κυκλοφορήσει και πρόκειται να κυκλοφορήσουν για PS4; Το ότι τα παιχνίδια είναι ανύπαρκτα για αυτή τη γενιά ισχύει για το χκουτί και μόνο.

Όσον αφορά το Pro, αν και δεν το περίμενα, δεν δημιούργησε κανένα πρόβλημα στο κατόχους του "απλού" ούτε έσπασε κανένα community στα δύο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αρχισω να γραφω παιχνιδια, ενα παραδειγμα που εχω γκρινιαξει ειναι το dark souls 3 που εσπασε το community. εγω με το απλο εχω σαφεστατο μειονεκτημα απεναντι σου με το προ, εννοειται οτι το ειπα για το κουτι οχι για το πσ4 αυτο με τα παιχνιδια

 

Οπως ξαναειπα ειναι προσωπικο γουστο, δεν εχω θεμα με το απλο, σκεφτομαι να παρω το προ αλλα κανω λιγη υπομονη μπας και πεσει η τιμη του, απλα εχω τηλεοραση απλη που λεμε και δεν ξερω αν αξιζει, πιστευω οτι δεν αξιζει

 

Oτι  exclusives εχουν κυκλοφορησει τα εχω, τουλαχιστον αυτα που θεωρω καλα τουλαχιστον, επισης να τονισω οτι ποτε μου δεν ενδιαφερθηκα για γραφικα, δεν με τρελαινουν, για μενα παντα παει gameplay > graphs/res/frames, παιζω ακομα diablo2 κατα διαστηματα οποτε καταλαβαινεις  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αρχισω να γραφω παιχνιδια, ενα παραδειγμα που εχω γκρινιαξει ειναι το dark souls 3 που εσπασε το community. εγω με το απλο εχω σαφεστατο μειονεκτημα απεναντι σου με το προ, εννοειται οτι το ειπα για το κουτι οχι για το πσ4 αυτο με τα παιχνιδια

 

Οπως ξαναειπα ειναι προσωπικο γουστο, δεν εχω θεμα με το απλο, σκεφτομαι να παρω το προ αλλα κανω λιγη υπομονη μπας και πεσει η τιμη του, απλα εχω τηλεοραση απλη που λεμε και δεν ξερω αν αξιζει, πιστευω οτι δεν αξιζει

 

Oτι  exclusives εχουν κυκλοφορησει τα εχω, τουλαχιστον αυτα που θεωρω καλα τουλαχιστον, επισης να τονισω οτι ποτε μου δεν ενδιαφερθηκα για γραφικα, δεν με τρελαινουν, για μενα παντα παει gameplay > graphs/res/frames, παιζω ακομα diablo2 κατα διαστηματα οποτε καταλαβαινεις  :-)

 

 

Εννοείς σπάσιμο του community τα παραπάνω fps  σε ένα game όπως το dark souls 3; Διαφωνώ αλλά σεβαστή η γνώμη σου. Για μένα σπάσιμο του community θα ήταν να βγαίνουν exclusive παιχνίδια για το Pro. Από τι στιγμή που δεν συνέβη αυτό και δεν βγαίνουν unplayable παιχνίδια στο απλό όλα είναι μια χαρά.

Πάντως το σπάσιμο του community δεν μπορεί να στέκει σαν επιχείρημα για να προτιμήσει κάποιος xbox όταν ακριβώς το ίδιο κάνει η microsoft και μάλιστα επισημαίνει ότι το scorpio όχι απλά δεν είναι μία μικρή αναβάθμιση αλλά στην ουσία μία νέα γενιά. Κρίνοντας και τη δύναμη της νέα κονσόλας ή διαφορά στα παιχνίδια με το one λογικά θα είναι χαώδης. Όπως και να έχει δεν θα το συνεχίσω για το xbox για να μην γίνει vs το τόπικ.

 

Στη θέση σου πάντως θα έπαιρνα σε καμιά καλή προσφορά το slim (όπως αυτή που το έδιναν στα 200 ευρώ) ή από αγγελία. Είναι πολύ μικρό το ποσό και ακόμα και εάν το μετανιώσεις το δίνεις και η χασούρα σου είναι πολύ μικρή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...