Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να το κανω το σλιμ, ειμαι με c-chassis  :P

 

 

Νόμιζα ότι σκόπευες να αγοράσεις για πρώτη φορά τώρα PS4 και ήσουν σε δίλημμα. Μείνε με το c-chassis τότε και problem solved αφού δεν σε ενδιαφέρουν τόσο τα γραφικά. Όταν με το καλό πάρεις 4k TV το ξανασκέφτεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτειμω χκουτι για παρα πολλους λογους, τα παιχνιδια ειναι λιγα εως τιποτα αυτη τη γεννια, αλλα η ανωτεροτητα του μηχανηματος σε αλλους τομεις με τραβαει, 1ον το κοντρολερ ειναι 10 κλασσεις πανω, πολυ πιο εργονομικο, 2ον το ui, 3oν το live, και η ευκολια στο οτιδηποτε που δινει, δε ξερω αν το εχεις πιασει αυτη τη γενια

 

γουστα ειναι αυτα, δεν εχω θεμα με το πσ4, αλλα το προ το θεωρω νταβατζιλικι, εσπασε το community /2, τα εχω ξαναπει, δεν ειχα θεμα να παρω το προ, αλλα η  κινηση της σονυ δε μου αρεσε, και καθολου παραξενο να δω προ-2 οταν βγει ο σκορπιος

Για να καταλαβω καλα κραζεις την sony για το Ps4 pro αλλα περιμενεις πως και πως(που λεει ο λογος)για το Scorpio μηπως και το παρεις?

Συγνωμη αλλα πλακα μας κανεις?Το ps4 pro ειναι κατακριτεο ενω το scorpio που ειναι τα ιδια και χειροτερα ειναι μια χαρα?

 

Αν το ps4 pro εκοψε το community στα 2,κατσε να δεις με το scorpio τι εχει να γινει που οι διαφορες του ειναι τεραστιες απο το αρχικο xbox.

 

Επισης με ρωτησες αν εχω πιασει το controller του. Ναι με αυτο παιζω στο pc. Για τα περι 10 κλασεις ανωτερο δεν συμφωνω ουτε για αστειο,αλλα ναι σε γενικες γραμμες και εχω το θεωρω ανωτερο.

 

Για τα περι Ui που αναφερεις και menu δεν ασχολουμαι γιατι εγω την κονσολα την παιρνω για να παιξω παιχνιδια,οχι για social media για να με ενδιαφερουν αυτα. Οταν ανοιγω την κονσολα κοινως,βαζω το οποιο παιχνιδι και παιζω.

 

Και επειδη μιλαμε για παιχνιδο κονσολα,νομιζα οτι ο κυριος ρολος της που θα ενδιεφερε τους περισσοτερους θα ηταν τα παιχνιδια.

Αρα οχι δεν ειναι γουστα αυτα,ειναι να ξεκαθαρισει ο καθενας απο τον εαυτο του τι κοιταζει περισσοτερο σε(παιχνιδο)κονσολα. Αν τον ενδιαφερουν τα social media ας παρει xbox one S,αλλιως το ps4 δυστηχως ειναι μονοδρομος.

Υπαρχει και η τελευταια λυση περισσοτερο για τους κατοικους του εξωτερικου να εχουν και τις δυο κονσολες γιατι κυριως στο εξωτερικο τους ειναι πιο ευκολο να συντηρουν 2 πλατφορμες.

Να αρχισω να γραφω παιχνιδια, ενα παραδειγμα που εχω γκρινιαξει ειναι το dark souls 3 που εσπασε το community.

Τελος μιας και ανεφερες το παραπανω,για ριξε μια ματια στο προηγουμενο dark souls 2 που εκει η εταιρεια εσπασε οντως το community με την Scholar of the first sin εκδοση της(και επεσε και τεραστιο κραξιμο οχι οπως τωρα με το 3),και ξανασκεψου αυτο που γραφεις για το DS3.

Φυσικα δεν προκειται καν να σχολιασω το ''pvp''των dark souls παιχνιδιων που καποιοι νομιζουν οτι ειναι σοβαρο/competitive ενω ειναι της πλακας/απλοικο(σε σχεση παντα με αλλα παιχνιδια).

Games για διπλό εκτός από ποδοσφαιρακι;

Τα γνωστα που ανεφερα παραπανω.Ραλακια(οποια υποστηριζουν splitscreen τουλαχιστον),μπασκετ,παιχνιδια ξυλου,diablo 3,κανενα πλατφορμερ και παει λεγοντας.

Oτι  exclusives εχουν κυκλοφορησει τα εχω, τουλαχιστον αυτα που θεωρω καλα τουλαχιστον,

Και στο θεμα του bayonetta για το παραπανω σε ειχα ρωτησει(ασχετως αν το αγνοησες το σχολιο)που ειχες γραψει οτι τα αγαπημενα σου παιχνιδια απο την προηγουμενη γενια ηταν τα bayonetta 1,demons souls και Vanquish(σεβαστη σαν γνωμη φυσικα)αν γενικα ειχες παιξει τα αλλα γνωστα παιχνιδια(αρκετα απο τα οποια τα ανεφερα),μιας και μου εκανε εντυπωση πως και ξεχωρισες το αρχικο bayonetta που ετρεχε χαλια στο ps3(οποιοι το εχουν παιξει,ειδικα τον πρωτο καιρο καταλαβαινουν..),αλλα δυστηχως απαντηση δεν πηρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ui ειναι ανωτερο, δεν ειναι θεμα social media, create party invite friend join party join community, στο κουτι ειναι τοσο ομαλη η κινηση τα μενου που τα βλεπω στο πσ και απο το ποσο αργο ειναι ζαλιζομαι πραγματικα. Το εχω ξαναπει, εγω παιζω περισσοτερο μουλτι, αν δεν παιζεις ναι δεν εχει αξια να ασχολεισαι με το interface

 

To dark souls 2 ητανε τραγικο εχεις δικιο, αλλα το ξαναγορασα φυσικα και το ξανα ελιωσα, καθως αποτελει το αγαπημενο μου στη σειρα dark, αλλο να βγαλει ομως εξτρα εκδοση και αλλο να μας χωριζει σε 25-60 φρειμς και αντε γεια σας 

 

Για το bayonetta το εχω ξαναγραψει γι αυτο δε σου απαντησα, ητανε τραγικο την πρωτη μερα που το πηρα ναι, το εχω πει, τα ματια μου πονουσανε μετα απο 2 ωρες, αλλα ηταν απιστευτο σε ολα τα αλλα, κινηση μουσικη gameplay bosses witch time

 

Eιχε βγει εξτρα πατσακι μετα απο καμποσο καιρο που διορθωνε καποια πραματα. Για μενα ηταν απριστουργημα, παρα τα προβληματα του, με κανε να αγαπησω ενα ειδος που ποτε δε χωνευα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια προταση για fighting games?

Mortal kombat,street fighter,Injustice και ισως King of Fighters,αναλογα τι σας αρεσει περισσοτερο απο πλευρας συμπαντος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ui ειναι ανωτερο, δεν ειναι θεμα social media, create party invite friend join party join community, στο κουτι ειναι τοσο ομαλη η κινηση τα μενου που τα βλεπω στο πσ και απο το ποσο αργο ειναι ζαλιζομαι πραγματικα. Το εχω ξαναπει, εγω παιζω περισσοτερο μουλτι, αν δεν παιζεις ναι δεν εχει αξια να ασχολεισαι με το interface

 

To dark souls 2 ητανε τραγικο εχεις δικιο, αλλα το ξαναγορασα φυσικα και το ξανα ελιωσα, καθως αποτελει το αγαπημενο μου στη σειρα dark, αλλο να βγαλει ομως εξτρα εκδοση και αλλο να μας χωριζει σε 25-60 φρειμς και αντε γεια σας 

 

Για το bayonetta το εχω ξαναγραψει γι αυτο δε σου απαντησα, ητανε τραγικο την πρωτη μερα που το πηρα ναι, το εχω πει, τα ματια μου πονουσανε μετα απο 2 ωρες, αλλα ηταν απιστευτο σε ολα τα αλλα, κινηση μουσικη gameplay bosses witch time

 

Eιχε βγει εξτρα πατσακι μετα απο καμποσο καιρο που διορθωνε καποια πραματα. Για μενα ηταν απριστουργημα, παρα τα προβληματα του, με κανε να αγαπησω ενα ειδος που ποτε δε χωνευα

Οταν εννοεις δεν χωνευες το ειδος αυτο,ειχες παιξει δηλαδη devil may cry(μεχρι το 4)και ηταν τοσο αθλια?God of war?

 

Δεν ειμαι οπαδος των hack n slash παιχνιδιων αλλα ψιλο αδυνατω να πιστευω οτι καποιος γινεται να επαιξε τα πρωτα dmc(εκτος του 2)να μην του αρεσαν και να λατρεψε απο το πουθενα το Bayonetta.

 

Οσο για το Dark Souls το ξαναλεω,κραζεις το pro για τα 25-60fps σε παιχνιδι χωρις πραγματικο pvp ή Multiplayer και περιμενεις το Scorpio που θα εχει πολλαπλασιες διαφορες απο το κανονικο ?

Το Dark Souls 3 στο Scorpio σε τι αναλυση και frames θα τρεχει ρε Najin για πες μου γιατι πραγματικα ωρες ωρες απορω με καποια πραγματα που διαβαζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν μου αρεσει / αρεσε το ειδος, για πολλους λογους, εχω παιξει καποια αλλα οχι αρκετα για να εχω σοβαρη αποψη, τα γκοντ δε μου αρεσουν, εχω παιξει το 3 και μεχ

 

Το θεμα με τον σκορπιο ξες ποιο ειναι, οτι δε βγαινει τοσο γρηγορα με το 1, οσο το προ με το πσ4 το απλο, μπορει να πηγε απατο σε πωλησεις σχετικα με το πσ4, αλλα αργησανε να το βγαλουνε για χ ψ λογους, ειδανε και το προ το οποιο απ οσο ξερω δε τα πηγε καλα σε πωλησεις.

 

Το θεμα ειναι γενικα οτι εχω ξενερωσει με τις κονσολες και τα νεα μοντελα, δεν εχω δυνατοτητα να εχω υπολογιστη δυστηχως, ειμαι με μακ, αλλιως θα το παρατουσα εντελως το θεμα κονσολα. Να στο πω κ αλλιως, εδω που φτασαν τα πραματα, θεωρω οτι για μενα πιο καλη αγορα ειναι ο σκορπιος, γτ σε συγκριση και πιο δυνατο θα ειναι, και νιωθω ριγμενος απο σονυ μερια, απ τη στιγμη που εχουμε 2 δυνατοτερα μοντελα, θεωρω καλυτερη αγορα τον σκορπιο γτ εχω και την αντιστοιχη εμπειρια με το 360 που ηταν πολυ καλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδανε και το προ το οποιο απ οσο ξερω δε τα πηγε καλα σε πωλησεις.

Αγαπητε najin πες μου σε παρακαλω αγαπητε κατι. Περιμενει κανεις απο κονσολα που κυκλοφορησε εδω και σχεδον μισο χρονο και τρεχει τα ιδια παιχνιδια με την φθηνοτερη του εκδοση να φτασει σε πωλησεις το κανονικο Ps4 που ειναι στην αγορα εδω και 3.5χρονια και μαλιστα black friday του 2016 επαιξε και σε μιση τιμη απο αυτη του Pro?

 

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι αναφερονται οι πωλησεις του ps4 pro τοσο πολυ. Η κεντρικη κονσολα ειναι το ps4 και οχι το ps4 pro.

 

 

θεωρω οτι για μενα πιο καλη αγορα ειναι ο σκορπιος, γτ σε συγκριση και πιο δυνατο θα ειναι, και νιωθω ριγμενος απο σονυ μερια, απ τη στιγμη που εχουμε 2 δυνατοτερα μοντελα, θεωρω καλυτερη αγορα τον σκορπιο γτ εχω και την αντιστοιχη εμπειρια με το 360 που ηταν πολυ καλη

Δηλαδη με λιγα λογια για να καταλαβω και εγω και ολοι οι αλλοι απο τα οσα γραφτηκαν οσον αφορα το pro.

 

Η sony ειναι κατακριτεα επειδη κυκλοφορησε αναβαθμισμενη κονσολα και επειδη στο dark souls 3 στο ps4 pro το παιχνιδι τρεχει στα 60fps ενω στο απλο ps4 στα 30.

Η MS απο την αλλη δεν ειναι κατακριτεα που θα κυκλοφορησει αναβαθμισμενη κονσολα και το dark souls 3 θα τρεχει σιγουρα στα 60fps(και ισως και σε παραπανω αναλυση)απο τα 30fps του One.

 

Μαλιστα ... :-( :-(

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΟΛ 

δε μπορώ να καταλάβω γιατί μπαίνει το scorpio σε οποιαδήποτε συζήτηση τώρα. Ούτε έχει κυκλοφορήσει, ούτε το πότε ξέρουμε αλλά ούτε και το πόσο θα έχει. Ρωτάει κάποιος τί να πάρει και διαβάζω απαντήσεις να πάρει scorpio... wtf ρε σεις, εγώ λέω να πάρει PS5 γιατί θα είναι καλύτερο ή μπορεί και scorpio2 γιατί θα είναι 8Κ/144fps.  :lol:

Το πώς μπορεί να θεωρεί κάποιος καλύτερη αγορά ένα προϊόν που δεν έχει κυκλοφορήσει δεν μπορώ να το καταλάβω... για τα υπόλοιπα ο Fulgore τα έγραψε μια χαρά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ρωτάει κάποιος τί να πάρει

Και αυτο εν μερη δεν εχει νοημα απο την στιγμη που μπαινει στην μεση το οικονομικο του καθενος,απο τον Νοεμβριο που βγηκε το pro τα ιδια γραφονται συνεχεια και συνεχεια.

 

Μαλλον και αυτοι που πηραν ps4 pro και το εβαλαν στις αγγελιες μετα θα νομιζαν οτι αγορασαν ps5 γιαυτο και το εβαλαν γρηγορα γρηγορα προς πωληση.... Τα περι χρηματικου που λεω συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...