Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το ps4 εχει φτασει στην ελληνικη αγορα αυτην την στιγμη στα 228 ευρω...ειχα πει οτι black friday φετος θα το πουλανε για 159 ευρω και μερικοι ειχαν πει αποκλειτεται και υπερβολες και τετοια...λοιπον απο ο,τι φενεται τελικα με βαση τα στατιστικα και τα δεδομενα πωλησεων υπαρχει πιθανοτητα η τιμη να ειναι 149ευρω....δηλαδη ακομα 10 ευρω ποιο κατω...εφοσον bf 2016 επαιζε στα 199 και μολις τελειωσε η μερα αυτη το ps4 εκανε παλι 289....οποτε αφου τωρα παιζει στα 228, ανετα bf στα 149..θα γινει τρελο ξεπουλημα φετος μεχρι τα χριστουγεννα, ειδικα στην χωρα μας. θα εχει ps4 ακομα και καποιος που δεν παιζει καν, απλα θα παρει ενα για να το εχει μπας και παιξει καποτε η το χαρισει σε καποιον! το μονο ακομα που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πως το ps3 το πουλανε στα 185 εν ετη 2017....ενα 50αρικο επρεπε να ειχε πλεον για να εφευγε και αυτο απο τα τελευταια εγχωρια ραφια που εχει μεινει. οποτε μαγκες υπομονη 6 μηνακια ειναι, ps4 σε τιμη χωμα, οσοι σκεφτεστε να τα πουλησετε καντε το τωρα γιατι μετα θα πανε απατα στις αγγελιες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθες έπαιξα μετά από αρκετό καιρό ένα feral horde και διατηρούμαι ακόμα σε φόρμα, να κατεβούμε ένα insane

 

 

ρε γαμώτο θέλω ethernet στο ps4 γιατί το wifi είναι γτπ, αλλά με δυσκολεύει η απόσταση..

 

κάτι τέτοιο θα δούλευε; έχει δοκιμάσει κανείς

 

http://www.e-shop.gr/tp-link-tl-pa4010pkit-av500-powerline-adapter-with-ac-pass-through-starter-kit-p-PER.612535[/quote

 

Εγω εχω αυτο με τα 2 ethernet σε τριφασικο σε γραμμη 13 mbps κ στο ps4 με τ powerline εχω σταθερα 11 mbps.

Κανει δουλεια κ ειναι plague n play μη το φοβασαι ειναι καλη επιλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανει δουλεια κ ειναι plague n play μη το φοβασαι ειναι καλη επιλογη

 

Τρομακτικό σενάριο αυτό! 

 

(plague = πανούκλα)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εγω εχω αυτο με τα 2 ethernet σε τριφασικο σε γραμμη 13 mbps κ στο ps4 με τ powerline εχω σταθερα 11 mbps.

Κανει δουλεια κ ειναι plague n play μη το φοβασαι ειναι καλη επιλογη

έχεις απώλειες δηλαδή

 

εγώ που στοχεύω για 50 (έστω τα 40κάτι) όμως θα με καλύψει; γιατί αν είναι να πιάσω 11 τα πιάνω και με wifi 

 

για αυτό σκεφτόμουν μήπως θέλω κάτι καλύτερο ή έτσι κι αλλιώς παίζουν περιορισμοί στις πρίζες.. δεν έχω ιδέα από το θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομακτικό σενάριο αυτό!

 

(plague = πανούκλα)

Lol σωστά. Ο δαίμονας του auto correct

έχεις απώλειες δηλαδή

 

εγώ που στοχεύω για 50 (έστω τα 40κάτι) όμως θα με καλύψει; γιατί αν είναι να πιάσω 11 τα πιάνω και με wifi

 

για αυτό σκεφτόμουν μήπως θέλω κάτι καλύτερο ή έτσι κι αλλιώς παίζουν περιορισμοί στις πρίζες.. δεν έχω ιδέα από το θέμα

τα ethernet του είναι 100 mbps ισως να χεις κάποια απώλεια αλλα σιγουρα είναι καλύτερα κ πιο σταθερό σε κάθε περίπτωση απο το wifi(με wifi ειχα αο 5 εως 7 mbps τωρα με αυτο σταθερά 11).ίσως η απώλεια που έχω να οφείλεται στο τριφασικο.Πιστεύω οτι θα είσαι πάνω απο 40 εσύ.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lol σωστά. Ο δαίμονας του auto correct

τα ethernet του είναι 100 mbps ισως να χεις κάποια απώλεια αλλα σιγουρα είναι καλύτερα κ πιο σταθερό σε κάθε περίπτωση απο το wifi(με wifi ειχα αο 5 εως 7 mbps τωρα με αυτο σταθερά 11).ίσως η απώλεια που έχω να οφείλεται στο τριφασικο.Πιστεύω οτι θα είσαι πάνω απο 40 εσύ.

θα δούμε, θα πω τις επόμενες μέρες εντυπώσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ps4 εχει φτασει στην ελληνικη αγορα αυτην την στιγμη στα 228 ευρω...ειχα πει οτι black friday φετος θα το πουλανε για 159 ευρω και μερικοι ειχαν πει αποκλειτεται και υπερβολες και τετοια...λοιπον απο ο,τι φενεται τελικα με βαση τα στατιστικα και τα δεδομενα πωλησεων υπαρχει πιθανοτητα η τιμη να ειναι 149ευρω....δηλαδη ακομα 10 ευρω ποιο κατω...εφοσον bf 2016 επαιζε στα 199 και μολις τελειωσε η μερα αυτη το ps4 εκανε παλι 289....οποτε αφου τωρα παιζει στα 228, ανετα bf στα 149..θα γινει τρελο ξεπουλημα φετος μεχρι τα χριστουγεννα, ειδικα στην χωρα μας. θα εχει ps4 ακομα και καποιος που δεν παιζει καν, απλα θα παρει ενα για να το εχει μπας και παιξει καποτε η το χαρισει σε καποιον! το μονο ακομα που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πως το ps3 το πουλανε στα 185 εν ετη 2017....ενα 50αρικο επρεπε να ειχε πλεον για να εφευγε και αυτο απο τα τελευταια εγχωρια ραφια που εχει μεινει. οποτε μαγκες υπομονη 6 μηνακια ειναι, ps4 σε τιμη χωμα, οσοι σκεφτεστε να τα πουλησετε καντε το τωρα γιατι μετα θα πανε απατα στις αγγελιες..

Εχει σημασια πια ποσο θα κοστιζει το ps4 στο black friday?Δεν θυμαμαι σε αλλη γενια να υπηρχε τοσο ενδιαφερον για το ποσο θα κοστιζει μια κονσολα μετα απο τοσα χρονια(4 σε αυτο το black friday). Παρτε οποια κονσολα ειναι να παρετε και παιξτε κανενα παιχνιδια εγω εχω να πω.

 

Πολυ ψειρισμα για το τιποτα και για το απλο ps4 και για το slim και για το pro. Ελεος εχουμε φτασει σε σημειο να μιλαμε περισσοτερο για την κονσολα παρα για τα παιχνιδια αυτης....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον fulgore

 

Πολύ ψειρισμα και πολύ τσεκαρισμα,πόσο θα παίξει σε 1 χρόνο και πόσο σε 10 χρόνια.

 

Αγοραστε και παίξτε την κονσόλα και χαρείτε την.

 

Όσο το ψάχνετε τόσο στο περίμενε είστε και μετά πάλι περίμενε γ καλύτερη τιμή κτλπ

 

Εγώ πχ στα black friday έλεγα αν βρω καμία καλή προσφορά στο ps4 θα το πάρω. Βρήκα τότε στα media markt στα 249€ το 1tb D chassis με δεύτερο χειριστήριο.

 

Το τσίμπησα επιτόπου και τέλος. Αν το σκεφτόμουν μήπως βγάλει κάτι καλύτερο σε 1-2-3 μήνες μετά θα άλλαζα γνώμη πάλι και άντε από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον fulgore

 

Πολύ ψειρισμα και πολύ τσεκαρισμα,πόσο θα παίξει σε 1 χρόνο και πόσο σε 10 χρόνια.

 

Αγοραστε και παίξτε την κονσόλα και χαρείτε την.

 

Όσο το ψάχνετε τόσο στο περίμενε είστε και μετά πάλι περίμενε γ καλύτερη τιμή κτλπ

 

Εγώ πχ στα black friday έλεγα αν βρω καμία καλή προσφορά στο ps4 θα το πάρω. Βρήκα τότε στα media markt στα 249€ το 1tb D chassis με δεύτερο χειριστήριο.

 

Το τσίμπησα επιτόπου και τέλος. Αν το σκεφτόμουν μήπως βγάλει κάτι καλύτερο σε 1-2-3 μήνες μετά θα άλλαζα γνώμη πάλι και άντε από την αρχή.

Μα το θεμα αυτο ειναι. Στην τελικη τα χρηματα που γλυτωνει καποιος απο την αγορα του pro τα κραταει για την αγορα της επομενης κονσολας δεν  τρεχει κατι. Επισης μετα απο μηνες ειδαμε οτι οι διαφορες μεταξυ κανονικου ps4 και pro δεν ειναι τραγικες οπως εγραφαν πιο παλια ορισμενοι για να γινει θεμα.

 

Μετα μαρεσει που μου ελεγε αλλος συμφορουμιτης πιο πισω οτι ''κουραζω'' επειδη λεω οτι ο κοσμος δεν κοιταζει/σχολιαζει σε καινουργια παιχνιδια...

 

Και για το persona που λεγανε πιο παλια το Πασχα περι διαθεσιμοτητας να μια χαρα που εφτιαξε https://www.skroutz.gr/s/10803632/Persona-5-PS4.html?keyphrase=persona+5

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι μια εποχή που οι "ειδικοί" λέγανε ότι δεν υπάρχει διαφορά μεταξύ 720p και 1080p, να μην χαλάσουμε τα λεφτά μας σε Full HD τηλεόραση.

Ωραία χρόνια...

Ακόμα ισχύει αυτό. Όλα εξαρτώνται από της ίντσες της οθόνης και την απόσταση. Π.Χ στις 32-40 ίντσες στα 3 μέτρα δεν υπάρχει περίπτωση να ξεχωρίσεις διαφορά μεταξύ 720p, 1080p.4k

Τώρα αν εσύ είσαι στο μισό μέτρο στις 60 ίντσες.. τότε και τα 4κ λίγα θα σου φαίνονται...

 

optimal-viewing-distance-television-grap

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παραπάνω γράφημα είναι κάπως υποκείμενο, το μάτι του καθενός τα βλέπει διαφορετικα

 

Παίζω στα 3-4 μέτρα με 40 και 47 ιντσες σε 1080p και σίγουρα δε θα μου ήταν optimal το 720p, και το 1080 δηλαδή μου είναι λίγο κάποιες φορές που επιθυμώ να διακρίνω περισσότερη λεπτομέρεια στο βάθος (σε ένα shooter πχ)

 

Ακόμα και στις οθονουλες των κινητών αντιλαμβάνομαι τη διαφορά ειδικά σε πυκνό κείμενο

 

Το να πάρεις μια 55αρα 4Κ για παράδειγμα για να τη βάλεις στο 1 μετρό σύμφωνα με το γράφημα και να μην προλαβαίνεις να γυρνάς το κεφάλι σου να παρακολουθείς όλη την οθόνη είναι υπερβολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα ισχύει αυτό. Όλα εξαρτώνται από της ίντσες της οθόνης και την απόσταση. Π.Χ στις 32-40 ίντσες στα 3 μέτρα δεν υπάρχει περίπτωση να ξεχωρίσεις διαφορά μεταξύ 720p, 1080p.4k

Τώρα αν εσύ είσαι στο μισό μέτρο στις 60 ίντσες.. τότε και τα 4κ λίγα θα σου φαίνονται...

 

optimal-viewing-distance-television-grap

 

Πόσο λάθος είναι αυτό το γράφημα και πόσο προσβλητικό . Όλες οι τεχνολογίες, μαρκες κτλ σε ένα κουβά, χώρις κανένα επιστημονικό κριτήριο.

 

Αν δε με πιστεύεις, πίστεψε τα μάτια σου. Πάνε σε ένα κατάστημα με πολλές τηλεοράσεις και δες από μια 4κ τηλεόραση σε ότι απόσταση θες. Αν δεν βλέπεις διαφορά, επίσκεψη οφθαλμίατρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...