Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω δεν μιλησα για το support καθολου.
Αν και η Microsoft εχει αθλιο support.
8 στις 10 φορες που εχω παρει για προβληματα(Μεγαλα και μικρα) που εχω στο xbox one s 2tb η απαντηση τους ξερεις ποια ειναι?
Καντε ενα ποστ στο xbox one community και θα σας απαντησουν εκει αν εχετε ηδη δοκιμασει να κανετε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων της κονσολας σας.
Και εννοειτε οτι εκανα(Φυσικα στα αγγλικα) αλλα απαντηση τις περισσοτερες φορες δεν πειρα.

Γενικοτερα και οι δυο εταιριες(Sony & Microsoft) για εμενα εχουν αθλιο support.
 

Πλάκα πρέπει να μου κάνεις τώρα. Slim PS3, έβγαλαν κουμπιά αφής (οταν η MS στο S έβαλε κουμπιά αφής). PS3 superslim οτι χειρότερο κατασκευαστικά. Συγκρίνονται με το fat;

Υπάρχει εξωτερική μπαταρία αν θέλεις, που κουμπώνει στο micro-usb. Απλά ίσως να κάνει πιο μεγάλη ζημιά στην εσωτερική καθώς την φορτίζει συνέχεια κατά κάποιον τρόπο.

Δεν θα μπω καν στο τρυπακι να σου εξηγησω για πολλους λογους γιατι κατασκευαστικα ειναι ανωτερο το ps3 εναντι του xbox360.
 
Εναν απο τους πιο σημαντικους λογους τους αναφερω ποιο πριν και λεγεται rrod δες τι ποσοστο κονσολων χαλαγε και μετα ελα μιλα μου για κατασκευαστικα δυνατα μηχανηματα.
 
Λοιπον ο καθε ενας εχει την αποψη του και δεν προκειτε να του την αλλαξω εγω και ουτε οι αλλοι τη δικη μου και τελειωνει εδω το ζητημα.
 
Σχετικα με τις μπαταριες που ρωτησα τωρα εχει προβει κανεις σε αλλαγη τους για να μου προτεινει να παρω κι εγω καποιες.

Εσωτερικες μπαταριες θελω οχι εξωτερικες.

Αφου ξερω να τις βαζω για ποιο λογο να παρω τις εξωτερικες?

Και λιγοτερα mah ειναι και δεν προσφερουν και καμια τρελλη διαφορα απο τις πραγματικες εσωτερικες 2000mah που κυκλοφορουν στο ιντερνετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Sony όχι μόνο κάνει χειρότερα revisions σε κάθε κονσόλα της (οικιακή και φορητή) αλλά έχει και το αθλιότερο service/support που έχω δει σε εταιρεία.

To support ειναι για τα πανηγυρια, οντως, ο φιλος που λεει για το χ κουτι μαλλον δεν εχει ιδεα, H MS στο αλλαζε στην επομενη, χαλουσανε ναι κανεις δε το αρνειται αλλα το support της ητανε και ειναι τρομερο. 

 

To 1o xbox που ειχα μου το αλλαξε σε 1 βδομαδα, απο τοτε δεν ξαναειχα θεμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικα εχω ονομα εν συνεχεια μια χαρα ξερω.

 

Δεν μιλαω ομως μονο για το 360 που επειδη τοτε εφταιγε η ιδια η Microsoft και ο βιαστικος σχεδιασμος της στα αλλαζε στο πι και φι με νεοτερα που ειχανε και καλα λυση το προβλημα γιατι οπως αποδειχτηκε δεν το ειχαν αφου χρειαστηκαν 3 revision xbox360 για να λυθει πραγματικα το προβλημα με τις μητρικες jasper.

Και οπως το ειπες η λεξη κλειδι που ειπες ειναι το "ητανε" πλεον δεν εχει καμια απο τις δυο καλο support.

 

Αλλα γενικοτερα και εννοειτε και για το xbox one s 2tb που εχω και ειδα τι "να μην πω" ειναι το Microsoft greek support με 8 στις 10 φορες να σου λενε κανε ποστ στο community.

 

Σου λυνουν μονο πολυ απλα προβληματα της κονσολας για ποιο σοβαρα post στο community και μετα στο ελεος του.

 

Στο ζητημα που με καιει τωρα σχετικα με την μπαταρια εχει να προτεινει καποιος καποια εσωτερικη που να ειναι πραγματικα 2000mah?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο πσ4 εχει απο τα χειροτερα χειριστηρια που ξεφλουδιζανε, επισης το wireless chip + antenna ειναι νομιζω απο τα χειροτερα. Anyway δε χρειαζεται να αναλυουμε ποσο ποιοτικη ειναι η μια και η αλλη. Εγω προτιμω ΜΣ για πολλους λογους, αλλος ΣΟΝΥ και παει λεγοντας. Μακαρι να μη χαλουσε τιποτα και να ηταν ολα ποιοτητα αλλα δεν. 

 

Αυτο με τη μπαταρια που λες, δεν εχω ιδεα, αλλα καλη φαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν μιλησα για το support καθολου.

Αν και η Microsoft εχει αθλιο support.

8 στις 10 φορες που εχω παρει για προβληματα(Μεγαλα και μικρα) που εχω στο xbox one s 2tb η απαντηση τους ξερεις ποια ειναι?

Καντε ενα ποστ στο xbox one community και θα σας απαντησουν εκει αν εχετε ηδη δοκιμασει να κανετε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων της κονσολας σας.

Και εννοειτε οτι εκανα(Φυσικα στα αγγλικα) αλλα απαντηση τις περισσοτερες φορες δεν πειρα.

 

Γενικοτερα και οι δυο εταιριες(Sony & Microsoft) για εμενα εχουν αθλιο support.

 

Δεν θα μπω καν στο τρυπακι να σου εξηγησω για πολλους λογους γιατι κατασκευαστικα ειναι ανωτερο το ps3 εναντι του xbox360.

 

Εναν απο τους πιο σημαντικους λογους τους αναφερω ποιο πριν και λεγεται rrod δες τι ποσοστο κονσολων χαλαγε και μετα ελα μιλα μου για κατασκευαστικα δυνατα μηχανηματα.

 

Λοιπον ο καθε ενας εχει την αποψη του και δεν προκειτε να του την αλλαξω εγω και ουτε οι αλλοι τη δικη μου και τελειωνει εδω το ζητημα.

 

Σχετικα με τις μπαταριες που ρωτησα τωρα εχει προβει κανεις σε αλλαγη τους για να μου προτεινει να παρω κι εγω καποιες.

Εσωτερικες μπαταριες θελω οχι εξωτερικες.

Αφου ξερω να τις βαζω για ποιο λογο να παρω τις εξωτερικες?

Και λιγοτερα mah ειναι και δεν προσφερουν και καμια τρελλη διαφορα απο τις πραγματικες εσωτερικες 2000mah που κυκλοφορουν στο ιντερνετ

1)μπορεις να αναφερεις καποια απο τα προβληματα(μεγαλα+μικρα) που εχεις με το one s?

να ενημερωθουμε και εμεις?

2)και τα ps3 slim ειχαν προβληματα ylod

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχω αναφερει πολυ παλιοτερα οταν αγορασα το xbox one s 2tb.

 

01. Πολλα παιχνιδια κολλαγανε με το που τα εβαζα να παιξουν,

02. Μερικα ενω ξεκιναγανε στο ασχετο εκαναν restart

03. Ενω εκανε log in στο gamertag μου  δεν εδειχνε καθολου τα διαφημιστικα για το xbox live gold games κ.τ.λ.

04. Δεν συνδεόταν καν στο ιντερνετ και ηθελε να το κανω επανεκινηση

 

Και μερικα αλλα.

 

Ευτυχως μετα απο 4 system updates τα περισσοτερα διορθωθηκαν αλλα ακομα περιμενω απαντησεις στα ποστ που εχω κανει στο xbox community support οπως μου προτειναν να κανω στην Microsoft Hellas.

 

Και δεν το σταματαμε το θεμα με την Microsoft γιατι εδω ειναι ps4 topic οχι Microsoft topic.

 

Οντως και τα ps3 ειχαν ylod αλλα σε καμια περιπτωση στο ποσοστο που ειχαν τα xbox360 μιας και μεχρι 3 μητρικες μετα ακομα υπηρχαν προβληματα και επρεπε να περιμενουμε την 4 μητρικη xbox360 με το ονομα jasper για να λυθουν.


Tο πσ4 εχει απο τα χειροτερα χειριστηρια που ξεφλουδιζανε, επισης το wireless chip + antenna ειναι νομιζω απο τα χειροτερα. Anyway δε χρειαζεται να αναλυουμε ποσο ποιοτικη ειναι η μια και η αλλη. Εγω προτιμω ΜΣ για πολλους λογους, αλλος ΣΟΝΥ και παει λεγοντας. Μακαρι να μη χαλουσε τιποτα και να ηταν ολα ποιοτητα αλλα δεν. 

 

Αυτο με τη μπαταρια που λες, δεν εχω ιδεα, αλλα καλη φαση.

Συμφωνω απολυτα σε αυτο που λες οτι οντως  η επικαλυψη πλαστικου στις πρωτες εκδοσεις dualshock 4 ηταν αθλια αλλα οταν εστελνες ενα τετοιο dualshock4 στην sony στο αντικαθιστούσε αμεσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ξεχναμε οτι η ms αλλαζε και τις φλασαρισμενες. Ανετα μπορουσε να αρνηθει την επισκευη στις πειραγμενες να μειωσει το κοστος της χασουρας αλλα δεν το εκανε.Εδινε και δωρακι 3μηνη συνδρομη xbox live.Η δικη μου χαλασε δεκα μερες πριν τελειωσει η εγγυηση.Δεν μου ζητησαν αποδειξη αγορας.Την επομενη μερα ηρθαν την πηρανε και σε 15 μερες ειχα αλλη με δωρο 3μηνη συνδρομη.κονσολα φλασαρισμενη με σημαδια οτι εχει μπει χερι στην κονσολα και ομως την αλλαξανε.Αψογη η ms.

 

Αποστολή από το GT-I9000 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και παλι playstation vs xbox το κανετε παλι ορισμενοι το θεμα χωρις λογο ναι ειναι γεγονος οτι το support της Microsoft ειναι καλυτερο απο αυτο της Sony,το ιδιο και τα τελευταια controller της και εν μερη οι κονσολες της.

 

Τι να το κανεις ομως που απο παιχνιδια ειναι ψοφια πραγματα που ειναι και το ζουμι στις κονσολες οπως και στις ενοικιασεις και στις αγγελιες στην χωρα μας.

 

Μακαρι να ηταν διαφορετικα τα πραγματα να εκανα με το καλημερα την μεταβαση στην αλλη μερια(ειδικα για οποιον εχει και ενα ψιλο μετριο pc πλεον ουτε αυτο χρειαζεται),αλλα δυστηχως η εταιρεια εχει αλλη φιλοσοφια με τις υπηρεσιες που μπορει στο εξωτερικο να πουλανε και να τις προτιμαει ο κοσμος αλλα σε Ευρωπη(και Ελλαδα)ειναι το ακρως αντιθετο.

 

Ειδικα αν σκεφτουμε ποσα Ιαπωνικα παιχνιδια(Rpg και μη)βγαινουν στην κονσολα της sony καθε γενια, ειναι σοβαρος λογος δυστηχως να προτιμησει καποιος το Playstation εκτος αν παιζει μονο multiplatform παιχνιδια που εκει μπορει να δωσει βαση σε αλλα οπως το online(που εξακολουθει το xbox να προσφερει καλυτερο,αν και εχουν καλυτερεψει τα πραγματα απο την προηγουμενη γενια με το playstation)ή φθηνοτερο bundle.

 

Τελος να ενημερωσω μιας και βλεπω οτι δεν το γνωριζουν οι περισσοτεροι οτι το θεμα controller ειναι τελειως ασχετο με την προτιμηση της κονσολας,μιας και υπαρχει ανταπτορας ο οποιος επιτρεπει να παιξεις με σχεδον οποιο controller θελεις. Κοινως αν καποιος προτιμαει το xbox one controller μπορει να παιξει με αυτο στο ps4.


Η ms σε κάτι τέτοια δεν κάνει τσιγκουνιες.

Προφανως μιας και εχει εμπειρια απο την πωληση λειτουργικου(κυριως απο αυτου),περιφερειακων και κινητων εκτος των κονσολων.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά θεωρητικά και πραγματικά βασικά η Σόνυ έχει πολύ μεγαλύτερη εμπειρία σε πώληση υλικού

 

Και στις κονσόλες υπάρχει πάνω από 20 χρόνια, οπότε εγώ τουλάχιστον θα περίμενα να είναι πολύ καλύτερη στο after sales

 

Από την άλλη με εξαίρεση το ps μην ξεχνάμε ότι γενικά σε άλλους τομείς πατώνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεα κυκλοφορια απο τους δημιουργους του Lords of the Fallen

http://www.metacritic.com/game/playstation-4/the-surge

 

Και αυτο οπως πλεον και το Dark Souls στα 60fps στο ps4 pro ενω στο απλο ps4 στα 30fps

(στο 3:43-4:10 το αναφερει)

https://www.youtube.com/watch?v=CGXoqpva7Bs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ το όλο art-style με αφήνει εντελώς αδιάφορο - δυστυχώς γιατί θέλω κάτι σε *souls να παίξω... είδα ένα video με ένα mini boss που μοιάζει με φορτωτάκι και ξενέρωσα παραπάνω  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους οπαδους των υπερ ηρωων,της DC αλλα και των fighting παιχνιδιων εχουμε και το Injustice 2 που φαινεται να ειναι βελτιωση σχεδον σε ολα απο το αρχικο παιχνιδι

 

http://www.metacritic.com/game/playstation-4/injustice-2?ref=hp

 

https://www.youtube.com/watch?v=DomCA0m36wk

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...