Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

January sales in PS Store.

 

https://store.playstation.com/en-gr/grid/STORE-MSF75508-JANSALE18/1

 

Ευκαιρία να τσιμπήσω το Tropico 5.. Μόνο το Fifa νομίζω οτι αξίζει σαν price drop στα υπόλοιπα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

January sales in PS Store.

 

https://store.playstation.com/en-gr/grid/STORE-MSF75508-JANSALE18/1

 

Ευκαιρία να τσιμπήσω το Tropico 5.. Μόνο το Fifa νομίζω οτι αξίζει σαν price drop στα υπόλοιπα. 

παιχνιδαρα και τελειο χιουμορ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το τροπικο, το είχαν δώσει στο Πλας κάποια στιγμή.

20 € goty witcher για όποιον δεν το έχει παιξει= 3 μήνες gaming άνετα :P.

Grim fandango 1.49 lol.

Metro redux επίσης τρελή παιχνίδια και τα δύο τα έχει 7.50, must buy για μένα, ενθουσιάστηκα και με τα 2.

Just cause ενα δεκαρικο σίγουρα αγορά για εμένα, έβλεπα ένα βιντεάκι youtube που μπορείς να κάνεις ότι θες, θα το πάρω για να γελάσω και μόνο.

Είχα λιώσει το 4 στο pc οπότε θα τιμηθεί το 5 στο ps4, τα βρίσκω πολύ interesting αυτού του είδους τα παιχνίδια

και εγώ στο pc έπαιζα στο play δε μου άρεσε τόσο, δε ξέρω το ειχα συνδυασει με pc, αξίζει όμως
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, 2 ερωτήσεις :

1) Λεω να δωσω το PS4 για να παρω το Pro αλλά διαβάζω περί...ήχου τουρμπίνας (βλέπε: ανεμιστηράκια) σε πολλά μοντέλα - είνια λαχείο η κατάσταση ? Πρέπει να βρω καποια συγκεκριμένη έκδοση (chasis) η οποία είναι καλύτερη όσον αφορά το συγκεκριμένο θέμα ?
Τα καινουργια bundle (GT sports, FIFA 18) εχουν καινουργιες εκδόσεις του hardware ?

2) Το PS4 μου θα δωθει σε φίλο, μπορώ να του δώσω την κονόλα μαζί με τα παιχνίδια που εχω κατεβάσει απο το account μου για να τα παίζει με το δικό του λογαριασμό (κοινώς, να αφήσω μεσα στην κονσόλα και το account μου) ή θα δημιουργηθεί καποιο πρόβλημα μετα σε εμένα στην καινούργια μου κονσόλα και θα μπορώ να παίζω οτι εχω κατεβάσει μονο οταν θα ειμαι online λόγω primary/secondary account θέματος ?

'φχαριστώ προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξηγηστε μου κατι σας παρακαλω πολυ.

 

Ειχα παρει οταν πρωτοβγηκε το horizon zero dawn και το ειχα τερματισει και επειδη το εχασα καπου το νοικιασα απο το βιντεο κλαμπ της γειτονιας μου σημερα.

 

Το εγκατεστησα απο την αρχη αλλα δεν μου αναγνωριζει το save που ειχα κρατησει απο το δισκακι που ειχα αγορασει εγω οταν πρωτοβγηκε το παιχνδι και δημιουργει νεο save file γιατι συμβαινει αυτο?

Το δισκακι λεει πανω "cusa-07320" αυτο σημαινει οτι ειναι απο Αμερικη γι' αυτο και συμβαινει αυτο που περιεγραψα ποιο πανω?

 

Τι ακριβως γινεται?

 

Πως μπορω να το κανω να δει κανονικα το save file που εχω εγω?

 

Υπαρχει περιπτωση το βιντεο κλαμπ να εχει δισκακι εκτος Ευρωπης π.χ. Αμερικης και να εχω προβλημα γι' αυτο το λογο?

 

Πως θα δω αν το δισκακι ειναι ευρωπαικο ή οχι? Εχω μονο το δισκακι και οχι το κουτι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και που δ@ολο βρηκε usa δισκακι και το εχασε .... Φυσικα θελει αλλο καινουργιο save η eu αφου ειναι αλλο directory ,σαν αλλο παιχνιδι .

Αν το τσιμπαγες ψηφιακο το χε σε προσφορα μεχρι χτες 25. Τωρα εχει το Gran Turismo 30 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβες. Το αρχικο δισκακι ηταν Ευρωπαικο και το βιντεο κλαμπ ειχε το αμερικανικo(cusa-07320).

 

Ξερεις εχω και μικρα ανιψια που ειναι περιεργα και πειραζουν μη δικα τους πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε για το CUSA.

 

https://www.reddit.com/r/PS4/comments/3ct3qm/what_region_is_my_game_box_says_plas/csyrv9w

 

 

Για να μην λέμε ότι θέλουμε, ότι ps4 game έχω γράφει CUSA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βαση αυτο το λινκ που ειπες ποιο πανω λεει οτι με τα 5 ψηφια μετα το cusa ειναι Αμερικανικο αλλα με τα δωδεκα ψηφια ειναι και Ευρωπαικο.

Παραθετω εδω αυτο το σημειο.

 


PLAS is Asian English?

Just so you know for the future:

CUSA + Twelve digits: Europe

CUSA + Five digits: Americas

PCJS: Japan first party

PLJS: Japan third party

PCAS: Asia first party

PLAS: Asia third party

Also, the majority of the time the English versions sold in Asia are either the US or EU versions on the disc. Try downloading DLC from each of your accounts and see if either works.

 

Δεν ειπα ποτε οτι τα παιχνιδια αλλου region εκτος Ευρωπης δεν θα παιζουν σε οποιαδηποτε ps4 κονσολα αφου ολα τα παιχνιδια ειναι region free απλα τα dlc & save files ειναι region locked.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιθανότερο είναι ότι δεν είναι αμερικάνικο αυτό στο video club.

Στα ευρωπαϊκά πέρα από το CUSA+5 ψηφία υπάρχει και δεύτερη σειρά με άλλους 7 αριθμούς. (το λένε και στο reddit).

 

Δεν νομίζω το video club να κάθετε να κάνει import games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βαση το ποιο πανω επειδη ειναι 5 ψηφια το νουμερο μετα το cusa λεει οτι ειναι Αμερικανικο και οχι Ευρωπαικο.

 

Υπαρχει τροπος να δω ενα save file σε τι region ειναι? Για να δω το αρχικο μου save file τι region ειναι.

 

Αν αγορασω το παιχνιδι ψηφιακα απο το Ελληνικο μου psn id θα εχω το ιδιο προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...