Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι άλλο μας έδειξε αυτή η γενιά?

 

Μπορείς να αναφέρεις συγκεκριμένα πια είναι τα "χαζά 3d platform", τα "περισσότερα games pc ports", και τα "failεριές port fps" ???

 

Παράδειγμα, και εγώ προτιμώ FPS σε PC, αλλά τα Killzone 2 & 3 ήταν άνετα τα κορυφαία FPS εδώ και χρόνια. Εδώ το rage της id ήταν console port στο pc.

 

μα ειναι σκετη κοροϊδια!!!σιγα μην δωσω 600Ε για μια παιχνιδομηχανη!!!

 

εγώ δεν μπορώ να καταλάβω αυτούς που λίγο πολύ σκάνε πάνω από μισό χιλιάρικο για να πάρουν και για το ps3 & το xbox, για να έχουν "σφαιρική" άποψη και στην ουσία παίζουν 3-4 παιχνίδια παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τι σχέση εχει το psvita??

κοιτα , δεν εχει ιδιαιτερη σχεση.

αλλα ειναι λαθος στρατιγικα να ριξει το μεγαλο χαρτι της που λεγεται playstation στην αγορα , τωρα που λανσαρει ενα καινουργιο προιον που θελει να υποστηριξει, μιας και θα του φαει μεγαλο μεριδιο απο αυτους που πιθανως ηθελαν να ασχοληθουν μαζι του.

 

πολυ απλα, το βοηθα να αποτυχει εαν το κανει ταυτοχρονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέρα από χαζά 3d platform πνιγμένα στα video (hello, για παιχνίδι πλήρωσα μαλ**κες, αν ήθελα ταινία πήγαινα στο video club), και failεριές port fps από pc με χειρισμό μεσαιωνικό βασανιστήριο, τι άλλο μας έδειξε αυτή η γενιά? Καραfail του κερατά είναι παικτικώς, ότι πούλησαν ήταν σε 12χρονα που δεν είχαν μέτρο σύγκρισης, μέχρι και τα exclusive εγκατέλειψαν και με τιμή στα 250 ευρώ, με τα περισσότερα games pc ports, παίρνεις pc και έχεις τα ίδια πλεον games, με καλύτερα γραφικά, στα ίδια πάνω κάτω λεφτά..

 

 

 

 

με 300 ευρω παιζεις καλυτερα σε εναν υπολογιστη? και πες τον εχεις τον υπολογιστη και λες αυτους που το αγοραζουν το ps3. για να παιξω το run και το mw3 χρειαστηκα νεα καρτα γραφικων (270 ευρω)...γιατι να δινω καθε τοσο λεφτα και οχι 250 και να παιζω οσα παιχνιδια και να βγουν?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια συγνωμη αλλα το θεμα το ανοιξα σχετικα με την επερχομενη καινουργια κονσολα της sony και καλλο θα ειταν να ποσταρουμε οτι πληροφοριες βρουμε ευχαριστω πολυ ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 300 ευρω παιζεις καλυτερα σε εναν υπολογιστη? και πες τον εχεις τον υπολογιστη και λες αυτους που το αγοραζουν το ps3. για να παιξω το run και το mw3 χρειαστηκα νεα καρτα γραφικων (270 ευρω)...γιατι να δινω καθε τοσο λεφτα και οχι 250 και να παιζω οσα παιχνιδια και να βγουν?

και γιατι να δωσεις αυτα τα 270Ε σε μια καρτα γραφικων και να μην μαζεψεις λεφτα γυρω στο 700 να φτιαξεις εναν υπολογιστη οπου να τον εχεις για αλλα 5-6 χρονια σιγουρα και να μην κοιτας ποτε τις δυνατοτητες των παιχνιδιων??συμφερει παρα να πας και να ανανεωνεις καθε λιγο και λιγακι που θα βγαινει ενα παιχνιδι ειτε την καρτα γραφικων ειτε το επεξεργαστη!!!εγω το ιουνιο εφτιαξα τον δικο μου με 600Ε και ειναι τουμπανο...δεν τον αγορασα ετοιμο κομματι κομματι τον εφτιαξα!!!!για το πσ3 θα σου βγουνε περισσοτερα τα εξοδα παρα για να φτιαξεις εναν υπολογιστη...εκει που θα χρειαστεις για εναν καινουριο υπολογιστη 600-800Ε για το πσ3 για να παρεις ενα οποιοδιποτε παιχνιδι στο σιγουρο ειναι οτι θες το 40Ε και παραπανω οποτε υπολογισετα ολα!!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Sony δηλώνει ότι δεν θα το αποκαλύψει στην φετινή E3.

 

Λίγες ημέρες μετά την "αποκάλυψη" του MCV σχετικά με την παρουσίαση του PS4 στην φετινή E3, ο Kaz Hirai, πρόεδρος της Sony Computer Entertainment, αρνείται ότι το PS4 θα δώσει το παρόν στην έκθεση του Λος Άντζελες.

 

"Όπως είπε κι ο Andy House, δεν θα κάνουμε καμία ανακοίνωση στη φετινή E3" δήλωσε κατηγορηματικά ο Hirai στην εφημερίδα της Wall Street και πρόσθεσε: "Όπως λέω πάντα, το PS3 έχει έναν κύκλο ζωής 10 ετών και δεν υπάρχει λόγος να ξεφύγουμε από αυτόν".

 

Μετά το IGN που δήλωνε ότι το PS Vita θα κυκλοφορούσε τον περυσινό Οκτώβριο, τώρα και το MCV δείχνει να μπαίνει στη λίστα των sites που διαδίδουν αναξιόπιστες φήμες. Μάλλον τελικά η πηγή του Ben Parfitt, συντάκτη του MCV, δεν ήταν 100% αξιόπιστη, όπως αποδείχθηκε.

 

Στην E3 του 2012 θα δούμε εκτενέστερα τα games του Wii U, που αναμένεται στα τέλη της χρονιάς, ενώ παράλληλα είναι πολύ πιθανό η Microsoft να αποκαλύψει το νέο Xbox, κάτι το οποίο δεν έχει διαψευστεί μέχρι στιγμής.

Πηγη Gameworld.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Η Sony εργάζεται σε μίανέα κονσόλα που δεν έχει αποκαλυφθεί ακόμη, ενσωματώνοντας τεχνολογία της AMDγια τον τομέα των γραφικών.

 

Αυτή η πληροφορίαήρθε στο φως της δημοσιότητας από ρεπορτάζ του Forbes, το οποίο και φαίνεται ναέχει πληροφόρηση από υπάλληλο της AMD που δεν εργάζεται πλέον. Υπενθυμίζεταιπως το PlayStation 3 χρησιμοποιεί Nvidia.

 

Τόσο η πλευρά τηςSony όσο και της AMD έχουν αρνηθεί να σχολιάσουν το ζήτημα.

 

Πάντως η παραπάνωεξέλιξη είναι απόλυτα φυσική και δεν θα πρέπει να μας οδηγεί σε συμπεράσματαότι η ιαπωνική εταιρία είναι έτοιμη να παρουσιάσει άμεσα (στην Ε3) το νέο τηςσύστημα.

 

 

Πηγη Enternity.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην ε3 2012 θα ανανοινωθούν ps4/xbox720 end of story. δεν μπορεί η σόνυ να μείνει τόσο πίσω πάλι αλλιώς πάει για φαλιμέντο ,μερικοί απο εσάς δεν καταλαβαίνεται πόσο χάλια πάει ο τομέας στην σόνυ, δείτε μόνο το loss του τελευταίου χρόνου και τον πάτο που έχει πιάσει το psvita και καταλαβαίνετε οτι το ps4 πρέπει να χτυπήσει τον ανταγονισμό για να αποφέρει κέρδη και να μείνει η sony στο παιχνίδι.

 

όσοι τώρα θέλουν να πατώσει η σόνυ και να εξαφανιστεί απο το gaming δεν το νιώθουν το game, την στιγμή που θα μείνει μόνο nintendo/ms θα είναι μια πικρή στιγμή για όλους τους gamers και θα φροντίσει η apple γιαυτό,θα καζουελιάσει το gaming όσο ποτέ και θα βλέπουμε παιχνίδια όπως το uncharted 1 φορά το χρόνο κι άμα.

 

τέσπα με λίγα λόγια imo η σόνυ πρέπει να βγάλει κονσόλα πριν την ms και πιο φτηνή κονσόλα,και να είναι κονσόλα όχι multimedia center... αν πάει πάλι για τα πολλά θα χάσει και τα λίγα. άποψη μου οτι στην σόνυ δουλέυουν άμπαλοι και θα βγάλουν πάλι τιτανοθυρίο για να χτυπήσουν την ms θα έχει κάπου στα 450-500ε όταν η ms θα έχει την φτηνή έκδοση με 350ε και 6 μήνες launch time advantage. ίδια περίπου δύναμη ,και μαντέψτε ποια κονσόλα θα πατώσει... only time will tell κανείς δεν μπορεί να κοιτάξει στην κρυστάλλινη σφαίρα ,εικασίες κάνουμε απο τα δείγματα που μας έχουν δώσει οι εταιρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει πολλα χρονια που η sony βγαζει πραγματικα κερδος απο το ps3,οποτε σκοτωνοντας μια κονσολα της(που στο κατω κατω στα exclusives μια χαρα κρατιεται ακομα στον οπτικο τομεα) και λανσαροντας μια καινουρια(οπου παλι δεν θα βγαζει κερδος για καποια χρονια)φανταζομαι οτι μαλλον θα ειναι χειροτερα τα πραγματα για αυτην.

Μακαρι να αργησει οσο γινεται,ωστε να δωσει κατι πολυ δυνατο.Δεν βλεπω το B3 ως αλμα γενιας για να χρειαζομαστε νεα κονσολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον pds έχουμε διαφορετική αίσθηση του ακόμαι κρατιέται στον οπτικό τομέα. 1 όμορφο παιχνίδι το χρόνο δε μου λέει κάτι όταν η ms θα βγάζει 2378923 το χρόνο με γραφικά dx11 επιπέδου bf3 pc...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα εχουμε διαφορετικη αισθηση των πραγματων:)

Εγω θελω αλμα ,οχι τα ιδια παιχνιδια με λιγο πιο ομορφα χαρακτηριστικα.Με λιγα λογια, ενα SOTC ΗD δεν θα μου εκανε για την τρεχουσα γενια(ως βαση στα γραφικα και των αλλων games,γιατι ως remastered μια χαρα μου κανει:P).Το ιδιο ισχυει και για την επομενη.Ενα ps3 BF3 με μεγαλυτερη αναλυση,textures και ΑΑ δεν μου κανουν για νεα γενια.Ελπιζω να μη κανει και στην sony(τουλαχιστον).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι αν βγουν 2012 σιγουρα δεν περιμενω και κατι περισσοτερο.Εγω αυτο που υποστηριζω ειναι οτι δεν θα μιλαμε για αλμα αν βγουν 12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...