Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ανησυχητικο ειναι οτι ουτε καν εχουν στρεσαριστει αυτα τα PS4 και εβγαλαν θεματακια. Για κατσε να δουμε μερικους να χτυπανε 8ωρα στο Killzone. Φοβου την gpu..Θα με θυμηθεις.

ht21_1.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειπα μωρε? Αλλα ειναι αστειο να του απαντας "θα βγουνε καινουργια παιχνιδια". Εσυ γιατι πιστευεις οτι βγαινουνε παιχνιδια αποκλειστικα στο ps4 και οχι στο ps3, η στο xbox one και οχι στο ps4 ας πουμε?

Η ουσία για μένα είναι τα παιχνίδια, γι' αυτό και του απάντησα αυτό που του απάντησα, με λίγο tongue in cheek ύφος. Οσο για το γιατί δε θα βγαίνουν τα παιχνίδια και στο 3 ή και στο Χ1, τα αυτονόητα θα λέμε τώρα; Θα κάθονται τα στούντιο να κάνουν port τα παιχνίδια και στις προηγούμενες κονσόλες ή θα έχουν δύο ομάδες να αναπτύσσουν παράλληλα; Τα εργαλεία θα προχωρήσουν, απλά. Ούτε η Sony πρόκειται να βγάλει τα παιχνίδια της στην κονσόλα του ανταγωνιστή της, όπως και καμία άλλη δε θα έκανε το ίδιο. Τι συζητάμε λοιπόν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το ανησυχητικο ειναι οτι ουτε καν εχουν στρεσαριστει αυτα τα PS4 και εβγαλαν θεματακια. Για κατσε να δουμε μερικους να χτυπανε 8ωρα στο Killzone. Φοβου την gpu..Θα με θυμηθεις.

Καλα να παθουν αυτοι που θα τα παθουν. Αυτο δεν παει για ολους ,αλλα για αυτους που ασχολουνται με τις κονσολες χρονια τωρα και γνωριζουν τα προβληματα που βγαζουν τον πρωτο καιρο. Ειπαμε πολλες φορες οποιος θελει να γινει Beta tester στις νεες κονσολες ας γινει,αλλα να μην βγαινει μετα και να κλαιγεται  για τα προβληματα αυτα ομως.
Κακο πραγμα η ζηλεια...εχεται λυσαξει ολοι με εμας π θα το παρουμε day one..λες κ δν υπαρχει εγγυηση π μας προστατευει...αμα ειναι να σ βγαλει προβλημα θα στο βγαλει..δν θα πεθανουμε κιολας...
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα να παθουν αυτοι που θα τα παθουν. Αυτο δεν παει για ολους ,αλλα για αυτους που ασχολουνται με τις κονσολες χρονια τωρα και γνωριζουν τα προβληματα που βγαζουν τον πρωτο καιρο. Ειπαμε πολλες φορες οποιος θελει να γινει Beta tester στις νεες κονσολες ας γινει,αλλα να μην βγαινει μετα και να κλαιγεται  για τα προβληματα αυτα .

 

 

Κακο πραγμα η ζηλεια...εχεται λυσαξει ολοι με εμας π θα το παρουμε day one..λες κ δν υπαρχει εγγυηση π μας προστατευει...αμα ειναι να σ βγαλει προβλημα θα στο βγαλει..δν θα πεθανουμε κιολας...

Ρεαλισμος λεγεται αγαπητε την ζηλεια που την ειδες???Και οπως ανεφερα παραπανω μιλαγα για αυτους που συχναζουν σε διαφορα forum οπως το Insomnia και ξερουν τα αρνητικα των Day One κονσολων αλλα παρολα αυτα αγοραζουν Day One κονσολες και μετα μπαινουν μεσα στα forum και κλαιγονται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί που ασχολούνται και μπαίνουν σε σχετικά forums θα αγοράσουν συνειδητά γνωρίζοντας για τις παιδικές ασθένειες ειδικά στις αρχές.Το κάνουν εν γνώση τους και τέτοια άτομα συνήθως δε θα κάτσουν να κλαφτούν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει σκεψουν οτι εχει κρατησει και παρα πολυ αυτη η γενια και καποιοι θελουν νεο hardware αμεσα.. Εγω προσωπικα εχω αγορασει 360 και ps3 day one και δουλεύουν ακομα αψογα.. Γενικα δεν φοβαμαι τις day one αγορες ειδικα απο τη στιγμη που με καλυπτει η εγγύηση..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι η πρώτη φορά που πρέπει να σε διορθώσω. Όσο για την τριλογία Gears σε PlayStation αυτό το πλοίο έχει σαλπάρει.

Τι να κάνουμε, δεν είμαστε όλοι τέλειοι και απόλυτοι. Πολύ που με καίει, τα έχω ήδη στο Χ360. ;)

 

Εκτός απο τα λίγο καλύτερα γραφικά, επι της ουσίας τι παραπάνω σου προσφέρει το Ps4 απο το 3???

Ότι προσφέρει και το ΧΟ απο το Χ360, και λίγο παραπάνω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Καλα να παθουν αυτοι που θα τα παθουν. Αυτο δεν παει για ολους ,αλλα για αυτους που ασχολουνται με τις κονσολες χρονια τωρα και γνωριζουν τα προβληματα που βγαζουν τον πρωτο καιρο. Ειπαμε πολλες φορες οποιος θελει να γινει Beta tester στις νεες κονσολες ας γινει,αλλα να μην βγαινει μετα και να κλαιγεται  για τα προβληματα αυτα .

 

 

Κακο πραγμα η ζηλεια...εχεται λυσαξει ολοι με εμας π θα το παρουμε day one..λες κ δν υπαρχει εγγυηση π μας προστατευει...αμα ειναι να σ βγαλει προβλημα θα στο βγαλει..δν θα πεθανουμε κιολας...

Ρεαλισμος λεγεται αγαπητε την ζηλεια που την ειδες???Και οπως ανεφερα παραπανω μιλαγα για αυτους που συχναζουν σε διαφορα forum οπως το Insomnia και ξερουν τα αρνητικα των Day One κονσολων αλλα παρολα αυτα αγοραζουν Day One κονσολες και μετα μπαινουν μεσα στα forum και κλαιγονται. 
Ποια αρνητικα των day one φιλε μου?επειδη τα σκατωσε το 360 στην προηγουμενη γενια εγινε κ νομος οτι τα day one ειναι γτπ?εχω day one snes,psx,ps2,dreamcast,n64,saturn,xbox κ ολα ειναι μια χαρα...αφηστε τον κοσμο να χαρει κ μν ειστε ολοι κριτες εδω μεσα...κ αμα καποιος πει κ τον πονο του πειτε καμια καλη κουβεντα..μν το περιμενεται στην γωνια για να του πειτε καλα να παθεις...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε, τι μου λέτε εσείς τώρα, HDMI fault σε 4-5 κονσόλες από τις χιλιάδες. Εμένα μου έμεινε στο χέρι το 360 4 φορές σε ένα χρόνο όταν το πήρα, αυτά της Sony είναι ερασιτεχνικά τώρα :P

 

In other news, ώρα να αναζοπυρώσουμε τις φλόγες των υποθέσεων.

 

 

Sony Announcing Return of Classic Franchise for PS4 Tonight

The game is said to be one of Sony's biggest exclusives and is set in space.

http://www.gameranx.com/updates/id/18723/article/sony-announcing-return-of-classic-franchise-for-ps4-tonight/

 

Σε συνδυασμό με το τουίτ του Κοζίμα, τι λέτε να είναι; Καταρχάς, έχουμε teasers που αφορούν διάστημα κι από τα δύο μεγάλα στούντιο της Sony, Naughty Dog και Santa Monica. Τι κλασικό franchise μπορεί να φτιάχνουν όμως; Υποθέτω ότι το "κλασικό" υπονοεί κάτι σχετικά παλιό και το franchise κάτι που ήταν σειρά, άρα παλιά σειρά, ελπίζω, κι όχι Uncharted in space. Αν είναι αυτό νομίζω ότι δικαιολογείται κάπως να αρχίσει να ποστάρει κανείς σε forums με caps lock "PREORDER CANCELLED!!!111!!" :P


Και ένα Quick Look στο Knack

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πιο πιθανές περιπτώσεις, λόγω σύνδεσης με Κοζίμα, είναι Zone of the Enders 3 ή Policenauts, πάντως. Ελπίζω για το δεύτερο, γιατί το πρώτο δε με τράβηξε ποτέ, και το δεύτερο θα είναι πιο "φρέσκο". 

 

Αν πάντως καταλήξουμε να έχουμε sci-fi παιχνίδι από κάθε μεγάλο στούντιο στο PS4 θα είναι με διαφορά η πιο πειστική περίπτωση για αγορά κονσόλας για μένα, ως mega sci-fi nerd που είμαι :D

Το Mass Effect ήταν αρκετό για να με πείσει να πάρω 360, παρόλα τα προβλήματα που έβγαζε και την αντιπάθειά μου για την MS. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...