Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σορρυ που σας χαλάω τη συζήτηση :P

 

Σε ένα μαγαζί μου είπαν ότι μιας και παίζω τόσο χαμηλά την αντίσταση του gs air (8-9w) υπάρχει το ενδεχόμενο η αντίσταση να μου κρατήσει και 3 βδομάδες και μετά να θέλει αλλαγή. Παίζει να συμβεί κάτι τέτοιο? Δηλαδή μου έκανε εντύπωση το 3 βδομάδες που μου είπε.. (καλά εντύπωση μου έχει κάνει ήδη σε σχέση με τις bdc/bvc που δεν κρατάγανε πολύ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και φυσικα δεν παιζει doa..ωραια πραγματα..

next time yihi. Καταρχην σαν κατασκετη το chip δεν μου αρεσε καθολου! Ολα ηταν τοσο κολητα που πρεπει να εισαι καρδιοχειρουργος για να κανεις καλη συγκόλληση!

Πολυ κακη εμπειρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ που σας χαλάω τη συζήτηση :P

 

Σε ένα μαγαζί μου είπαν ότι μιας και παίζω τόσο χαμηλά την αντίσταση του gs air (8-9w) υπάρχει το ενδεχόμενο η αντίσταση να μου κρατήσει και 3 βδομάδες και μετά να θέλει αλλαγή. Παίζει να συμβεί κάτι τέτοιο? Δηλαδή μου έκανε εντύπωση το 3 βδομάδες που μου είπε.. (καλά εντύπωση μου έχει κάνει ήδη σε σχέση με τις bdc/bvc που δεν κρατάγανε πολύ)

Ο GS Air έχει βγεί πολύ καλός στις αντιστάσεις του. Σε κάθε περίπτωση, με χαμηλότερα watt η αντίσταση βαστάει πιο πολλά ml συγκριτικά. Συνέχισε να ατμίζεις και θα καταλάβεις πότε θέλει αλλαγή, δεν είνει δύσκολο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ..ψιλοπραγματα θελω..αλλα να που τα βρησκεις σε τιμες κατω του δολαριου..οποτε απο το να τρεχω σε μαγαζια , να ψαχνω κλπ..τα περνεις απο κει και ξεγνιαζεις :P

 

πλεον ακολουθω το αλλο, οτι αυθεντικο και ψιλο ακριβο..το παιρνω απο εδω..βασικα τα περισσοτερα πλεον τα περνω απο ελλαδα..μονο αν ψωνισω για 3τους που δεν εχουν λεφτα..θα τα παρω απο εξω.

αλλα ειναι καλο να τα δινεις εδω τα λεφτα σου..και ας ειναι 20 ευρο πιο ακριβα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αρκετές μέρες χρήσης του Subox Mini έχω καταλήξει στα εξής:

 

1. Ο ατμοποιητής κάνει διαρροή από το εσωτερικό των αντιστάσεων. Ελάχιστη διαρροή στην 0.5Ω, μικρή στην 1.2Ω και μεγάλη στην 1.5Ω.

2. Από γεύση η 1.2Ω είναι άθλια. Οι 0.5Ω & 1.5Ω αποδίδουν φοβερά στον τομέα της γεύσης αλλά η διαρροή στην 1.5Ω είναι εκνευριστική.

3. Το RBA είναι τραγικό. Στήνω αντιστάσεις πχ 1.6Ω και με το που βιδώνω το tank, κάπου βραχυκυκλώνει (0Ω).

Το box αποδίδει εξαιρετικά με μια Efest 2500mAh που τοποθέτησα. Κρατάει πολύ περισσότερο πχ από το iStick 30W (2200mAh) που είχα.

 

Θα του δώσω μια ακόμα ευκαιρία(πλύσιμο, στέγνωμα και δοκιμή όλων των αντιστάσεων(και του RBA) με ακρυλικό belly cap και μετά πάει για πούλημα σε περίπτωση που έχω τα ίδια θέματα.

 

Και εδώ ανοίγει το μέγα ζήτημα. Υπάρχει ατμοποιητής που να μην έχει ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΟΤΕ διαρροή;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με τον ss subtank δεν είχα ποτέ διαρροή, πέραν από μια περίπτωση που φταίγαν είτε οι δονήσεις (τον είχα παρατήσει στο αμάξι 8 ώρες ταξίδι) είτε η διαφορά στην ατμοσφαιρική πίεση (ανεβοκατεβαινα βουνά. Και πάλι, δύο σταγόνες φύγανε, δεν το λες και διαρροή :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αρκετές μέρες χρήσης του Subox Mini έχω καταλήξει στα εξής:

 

1. Ο ατμοποιητής κάνει διαρροή από το εσωτερικό των αντιστάσεων. Ελάχιστη διαρροή στην 0.5Ω, μικρή στην 1.2Ω και μεγάλη στην 1.5Ω.

2. Από γεύση η 1.2Ω είναι άθλια. Οι 0.5Ω & 1.5Ω αποδίδουν φοβερά στον τομέα της γεύσης αλλά η διαρροή στην 1.5Ω είναι εκνευριστική.

3. Το RBA είναι τραγικό. Στήνω αντιστάσεις πχ 1.6Ω και με το που βιδώνω το tank, κάπου βραχυκυκλώνει (0Ω).

 

Το box αποδίδει εξαιρετικά με μια Efest 2500mAh που τοποθέτησα. Κρατάει πολύ περισσότερο πχ από το iStick 30W (2200mAh) που είχα.

 

Θα του δώσω μια ακόμα ευκαιρία(πλύσιμο, στέγνωμα και δοκιμή όλων των αντιστάσεων(και του RBA) με ακρυλικό belly cap και μετά πάει για πούλημα σε περίπτωση που έχω τα ίδια θέματα.

 

Και εδώ ανοίγει το μέγα ζήτημα. Υπάρχει ατμοποιητής που να μην έχει ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΟΤΕ διαρροή;

με σωστο στησιμο , ελαχιστες(δεν το θυμαμαι καν δηλαδη) ηταν η φορες που ειχα διαροες η μπουρμπουληθρες.

οπως ειπε και ο ακπε , εγω και σε βουνο ανεβηκα 2000μετρα και παλι δεν ειχα διαροες απο ατμοσφαιρικη πιεση.μονο απο ζεστη πολυ , μπροστα σε παρμπριζ αυτοκινητου..

 

ας πουμε με τον subtank , δεν ειχα ποτε διαροες. και με rba και με εργοστασιακη.

φυσιολογικο ειναι οταν τον αφηνουμε στον ηλιο η σε θερμα μερη , να δακρυζει το base. αλλα να γεμισω υγρα δεν μου ετυχε.

 

τωρα με rebuildable. kayfun lite plus και v4 δεν ειχα διαροες. (εκτος απο v4 με το ενα oring)

 

πλεον εχω βρει οτι safe build ειναι , ~1.2Ω με 0.32 - 0.40 σιρμα και 2.4χιλιοστα διαμετρο. Fiber freaks n1 , ουτε τερμα σφιχτο ουτε χαλαρο , και με μια ιδεα παραπανω βαμβακι στα αυλακια , απλομενω παντου , χωρις κομπους.

 

το παραπανω στησιμο δεν μου εχει φερει ποτε διαροες.

 

----------------------------------------

δειτε τι ξεθαψα τερμα αριστερα!!

χαχαχαχαχα

33p4ps2.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι έχω μια βδομάδα να αποφασίσω... iStick 40w, DNA40, η να πάω all-in στο SX Mini; :P

 

Αν παίζει ρόλο, θα παίζω με subtank με nickel coils (αργότερα Τρίτων πάλι με τις έτοιμες της vaporshark) και δικά μου στησίματα στον caterpillar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα. Αναρωτιέμαι αν χωράει σε γυναικεία τσάντα.

On topic, έπεσε στα χέρια μου μια sophia με slim tank. Έχω ήδη και έναν dripper spiral. Μοντάκι που να ταιριάζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι..ποιος κανει DIY γλυκερινη?(φαρμακιου?)

 

εχετε παρατηρησει πανω στην μερα να σας αφηνει βρωμιες στο coil?

 

τοσο καιρο χρησιμοποιουσα Flavour Art Velvet Cloud 18mg+0mg. τα coils και τα βαμβακια ηταν πεντακαθαρα.

 

τωρα με totally wicked 54mg και DIY γλυκερινη , στην μερα πανω εχουν πιασει βρωμα..

 

λετε να φτεει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...