Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έφαγες καψούλι; Ελπίζω όχι με πνευμονική!

 

Πριν κανένα μήνα, ξενυχτισμένος, ξεκινάω διαδικασία να αλλάξω αντίσταση στον ντρίπερ, στήνω νέα, τη δοκιμάζω, περνάω βαμβάκι, αλλά ξαφνικά χρειάζεται να φύγω. Παίρνω μαζί τον subtank και, για να μην τα ψάχνω μετά (ήμουν στο χωριό) φοράω την καμπάνα στον ντρίπερ και τον αφήνω στο πλάι. Και μάλιστα για να θυμηθώ να τον γεμίσω τον άφησα και ξαπλωμένο στο πλάι.

 

Μετά από κανά τρίωρο που γύρισα είπα να ρίξω καμιά τζούρα πριν την πέσω. Μάντεψε τι ξέχασα να κάνω :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επειδη ειχα γράψει καποια πράγματα σε προηγουμενα μου ποστ σχετικά με διαρροες στον subtank mini και ενδείξεις power lowστο istick 50w επανέρχομαι.
 

Άλλαξα διαμετρο στις σπείρες γιατι χρησιμοποιούσα ένα δικό μου κατσαβιδι που πιθανον να είναι στα 3 χιλιοστα και κατέβηκα στα 2,4 που είναι το κατσαβιδάκι που έρχεται μαζί με τον ατμοποιητή. Έβαλα περισσότερο βαμβάκι , όχι πάρα πολύ , και το κατέβασα μέχρι τα «αυλάκια» για την εισαγωγή υγρού. Είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα και αυτό που φαίνεται είναι να έχω κάποια υγρασία από την εισαγωγή αέρα η οποία περισσότερο προέρχεται από αναθυμιάσεις  και μάλλον μοιάζει φυσιολογικό.  Ποτέ δεν είχα διαρροές που να τρέχει το υγρό από τις εισαγωγές αέρα αλλα οταν ξάπλωνε ο ατμοποιητής και ειδικά σε ζεστο περιβάλλον , στον ήλιο για παράδειγμα τότε γέμιζε με υγρό η εισαγωγή αέρα της πλευράς που πλαγιαζε αλλα όχι να έχω ασταμάτητη ροη υγρου.

Για την μπαταρία τώρα και το power low οφειλόταν καθαρά στην υπερβολική ζέστη. Το πάθαινα στο καμπινγκ και συγκεκριμένα σε μερα που δεν κουνιόταν φύλλο και μαλλον είχε θερμοκρασία πανω από 35 βαθμούς.  Μολις γύρισα στη δουλεια  (φακ , φακ,φακ) σταμάτησαν τα Power low και η μπαταρία δουλευει κανονικότατα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dna40 project. :D

4ωρες εφαγα μεχρι στιγμης..εμειναν μονο τα κουμπια να κολησω!

τα περιφεριακά καλώδια φαίνονται πολύ χοντρά η είναι ιδέα μου;. Για τα κουμπιά αρκεί καλώδιο και 0.20mm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά:

 

Πολύ ικανοποιημένος με τον gs air. ίδια αντίσταση από την Παρασκευή που τον πήρα, έχοντας κάνει 15ml υγρού και δουλεύοντας το στα 8.5 - 9w με το istick 30. Δεν μου φαίνεται να έχει αλλάξει η απόδοση τη αντίστασης ή η γεύση κλπ. 

 

Ακόμα, το fr-m της Alfa Liquid που είπα και σε προηγούμενο ποστ ότι πήρα, είναι το υγρό που δεν το έχω βαρεθεί καθόλου σε σχέση με τα brown diamond της alfa liquid παλι και nobacco capuccino που έκανα πριν. Το κάνω από την Παρασκευή που το πήρα μαζί με τον gs air και δεν έχω βάλει άλλο υγρό στο στόμα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα τα καλωδια ειναι πολυ χοντρα.

εγινε λαθος παραγγελια.

 

παρο ολα αυτα..εχω χοντρα θεματα τωρα..τα πραγματα χωρεσαν ισα ισα στο κουτι..μεχρι που ανοιξα το mod..

και διαπιστωσα οτι δεν εχω λειτουργεια FIRE BUTTON.

 

ειναι κολημενη η πλακετα και κανει auto fire συνεχεια μονη της!

 

τι κανεις τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμάζεις με πολύμετρο στη λειτουργεία συνέχειας (που κάνει το μπιπ) να δεις αν το πρόβλημα είναι ο διακόπτης αφού τον αφαιρέσεις. Επίσης κοίτα εξονυχιστικά την πλακέτα για καμιά γέφυρα κόλλησης. Τέλος, τσέκαρε την συνδεσμολογία του διακόπτη σου μήπως καταλάθος έβαλες τα καλώδια σε λάθος ακροδέκτες.

 

Καλώδια και στην Ελλάδα ένα μάτσο. Πήγαινε σε κανένα μαγαζί ηλεκτρονικών και πάρε 10 μέτρα με 3 ευρώ που λέει ο λόγος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα ειναι στην πλακέτα . δεν ξερω πως και γιατι.

 

Η πλακέτα είναι καθαρη. Η συνδεσμολογια είναι σωστη.

συνδεσα πριν μονο την μπαταρια και μονο τον ατμοποιητη. Πριν βιδωσω τον ατμοποιητη μου γραφει συνεχομενα check atomizer για οση ώρα το αφήσεις.10-20 λεπτά και το γραφει.συνδεεις ατμοποιητη πυροβολαει απο μονο του.χωρις να εχω πατήσει τιποτα (δεν εχω συνδέσει καν τα κουμπια.

 

Φαινεται σαν να εχει κολησει το κουμπι εσωτερικά (στο chipακι;;)

 

Σηκωνω τα χερια ψιλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θα διπλο-τριπλοτσεκάριζα την πλακέτα με μικροσκόπιο η μεγευθντικό φακό.

 

Χαζή ερώτηση, υποθέτω ότι το έκανες αλλά... Δοκίμασες την πλακέτα σε ένα breadboard πριν βάλεις κολλητηρι πάνω η την πειράξεις με οποιοδήποτε τρόπο; Μπορεί να ήταν DOA. Οι περισσότεροι διανομείς που ξέρω αλλάζουν τις DOA πλακέτες άμα δεν πειραχτεί τίποτα πάνω τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Breadboard δεν χρησιμοποιησα.οι κινήσεις κόλληση αποκόλληση ηταν ολες σωστες..δεν δουλευω πρωτη φορα κολητηρη..την πλακέτα την χιλιοτσεκαρα με μεγενθητικο

Φακο..

 

Να έπεσα σε ελαττωματική;;

 

Ξενερωσα τωρα..μου έφαγε 2 μερες απο την ζωη μου..και 60 ευρο..

 

:@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...