Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω πηρα αυτο το ego-w απο κινα,riva μαρκα ειναι και μαλλον λιγο χειροτερο απο τα joytech (κινεζικα επισης) με σταμπες που πουλανε ολοι

 

http://www.vaporhawk.com/auction_details.php?auction_search=1&auction_id=100712&option=basic_search&basic_search=ego-w&keywords_search=ego-w&limit=10&item_type=all

 

χθες βεβαια μου κολλησε το κουμπι της μιας μπαταριας αλλα γενικοτερα δεν νομιζω οτι εχουν τρελες διαφορες,το μαγαζι εχει paypal και δωρεαν μεταφορικα

 

υγρα απο flavorart αν και οι ιταλοι κανουν γυρω στον μηνα να στα στειλουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδια επειδη το σκεφτομαι και εγω για το τσιγαρο ποιο μ προτεινετε? εχω μπερδευτει με τις αμπουλες που δεχονται μερικα και με τα φιλτρα. πως τα γεμιζεις? τα φιλτρα απλα τα πετας και τα αλλαζεις? και με τις διαρροες τι παιζει? ποιο ειναι πιο αξιοπιστο? ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια επειδη το σκεφτομαι και εγω για το τσιγαρο ποιο μ προτεινετε? εχω μπερδευτει με τις αμπουλες που δεχονται μερικα και με τα φιλτρα. πως τα γεμιζεις? τα φιλτρα απλα τα πετας και τα αλλαζεις? και με τις διαρροες τι παιζει? ποιο ειναι πιο αξιοπιστο? ευχαριστω

 

Διαβασε τις 3 τελευταιες σελιδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διαβασε τις 3 τελευταιες σελιδες.

χεχε τις διαβασα πριν γραψω και εχω περισσοτερες αποριες! :P εκει που γραφεις με το ζεστο νερο και μπρικι γιατι το κανεις αυτο? που οφελει? θελω να το κανω δωρο στον πατερα μου και δεν θελω να τον πριζω με το να το φτιαχνει καθε λιγο και λιγακι. απο τι καταλαβα με σφουγαρακι ειναι ενταξει δεν εχουμε θεμα με διαρροες, σωστα? αυτο το γεμιζεις ξανα ή αλλαζεις φιλτρο? (σορρυ για το μπερδεμα!)

Επεξ/σία από fotinoz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε τις διαβασα πριν γραψω και εχω περισσοτερες αποριες! :P εκει που γραφεις με το ζεστο νερο και μπρικι γιατι το κανεις αυτο? που οφελει? θελω να το κανω δωρο στον πατερα μου και δεν θελω να τον πριζω με το να το φτιαχνει καθε λιγο και λιγακι. απο τι καταλαβα με σφουγαρακι ειναι ενταξει δεν εχουμε θεμα με διαρροες, σωστα? αυτο το γεμιζεις ξανα ή αλλαζεις φιλτρο? (σορρυ για το μπερδεμα!)

 

Αλλαζεις φιλτρο (ατμοποιητη) ανα 25-30 μερες, αλλα αν θες να κρατησει πιο πολυ, κανεις το κολπο με το νερο ωστε να κρατησει αλλες καμμια 10αρια μερες, οποτε διωχνεις απο μεσα του τα καταλοιπα απο τα συνεχη γεμισματα, και ψιλοκαθαριζει και η αντισταση που πιανει πουρι πανω της απο το συνεχες καψιμο του υγρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα.

Όντας φανατική καπνίστρια, 2 πακέτα περίπου την ημέρα τσιγάρα των 100 εδώ και αρκετά χρόνια, αποφάσισα για εναλλακτικό τρόπο να δοκιμάσω το ηλεκτρονικό.

Λόγω περιορισμένου χρόνου, δεν μπορώ για κάποιον λόγο να βγάλω άκρη με το e-kapnisma και είπα να ρωτήσω εδώ.

Μπορεί κάποιος να προτείνει κάποια συσκευή με τα μπουκαλάκια της, με τις μπαταρίες της και όλα τα κομφόρ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΧΑΟΧΑΟΧΑΟΑΟΧΑΟΧΑΟΧΑΟΧΑ.τι αλλο θα βγαλουν οι ανθρωποι;Δεν ανεφερες παντως τιμη.Επειδη 160Ε που ειδαμε ποιο πανω ειναι πανακριβα

 

Που ειδες 160 ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλος μου έκανε δώρο εχτές ένα μικρό και είμαι στις 24 ώρες χωρίς στριφτό :P

μου έχουν δώσει και ένα nobacco Giant να δοκιμάσω τώρα και μου φαίνεται θα πάω να το πάρω λόγο της μπαταρίας και του απευθείας USB και χρήση :P

το μικρούλη θέλει κάθε 3 ώρες φόρτιση και δεν παλεύετε η ενδιάμεση χαρμάνα :P τουλάχιστον τώρα στην αρχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπλοκάρει ΑΜΕΣΑ την πώληση του Ηλεκτρονικού Τσιγάρου το Υπουργείο Υγείας

 

Προσωπικά τη βρίσκω αστεία την είδηση.

 

"Σύμφωνα με απόφαση του ΕΟΦ, το ηλεκτρονικό τσιγάρο περιέχει επιβλαβείς για τον οργανισμό, ουσίες και προτείνεται η απαγόρευση της διάθεσης του."

Ενώ το κανονικό τσιγάρο δεν έχει επιβλαβείς ουσίες ε;

Ξέρουμε αν ισχύει σε καμιά άλλη χώρα κάτι τέτοιο ή πάμε πάλι για πρωτιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπλοκάρει ΑΜΕΣΑ την πώληση του Ηλεκτρονικού Τσιγάρου το Υπουργείο Υγείας

 

Προσωπικά τη βρίσκω αστεία την είδηση.

 

 

Ενώ το κανονικό τσιγάρο δεν έχει επιβλαβείς ουσίες ε;

Ξέρουμε αν ισχύει σε καμιά άλλη χώρα κάτι τέτοιο ή πάμε πάλι για πρωτιά;

 

Μου μυριζει για τρελο urban. Δε βλεπω πουθενα ουτε λινκ της αποφασης, αλλα ουτε και με γουγλαρισμα βρηκα κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mμ, δεν ξέρω αν είναι urban η απαγόρευση ή αν απλά χάσαμε επεισόδιο κ τώρα θ'αρχίσουν να το ανακοινώνουν, γιατί κάτι γίνεται αυτή τη βδομάδα..μπορεί συμπτωματικά, ίδωμεν. Πάντως χθες σε εκπομπή στο σκαι είδα ρεπορτάζ και λέγανε πάλι αυτές τις παπαριές, πως οι ύψιστοι παγκόσμιοι οργανισμοί υγείας (αμερικάνικοι ε, χουχ) έχουν βγάλει ανακοίνωση ότι είναι επιβλαβές και βγήκε κ δικός μας μεγαλοπνευμονολόγος να πει ότι τα πνευμόνια μας είναι φτιαγμένα να δέχονται μόνο καθαρό αέρα κι όχι "βρωμιές" απ'όπου κι αν προέρχονται (τι μου λες γιατρέ μου, ούτε που το είχα φανταστεί δηλαδή :rolleyes: ), γαρ και οι ουσίες του ηλεκτρονικού είναι σαφέστατα απαγορευτικές για την υγεία.

 

Καμία αναφορά στο να πουν κάτι του στυλ "ναι μεν, αλλά συγκριτικά με το τσιγάρο, παραμένει καλύτερη επιλογή αν είναι έτσι κ αλλιως να καπνίσεις".

 

Δεν θα με ξαφνιασει καθόλου αν όντως το κάνουν, ξέρουμε τι φόρους έχει να χάσει το κράτος αν αρχίσει να γίνεται δημοφιλές το ηλεκτρονικό. Τους έπιασε κόψιμο για την υγεία μας τους αλήτες και καλά αλλα κλασικά το τσιγαράκι παραμένει νομιμότατο. Υποκριτικά ρεμάλια του κερατά με τα συμφέροντα τους, excuse my french.

 

ΥΓ. Πουρνάρα, αν γίνει κατι τέτοιο κ δεν προλάβουμε μέχρι να κάνουμε το βήμα, ετοιμάσου να παράσχεις αναλυτικά λινκ για παραγγελίες από τας ανατολάς :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως διαβαζα και στο σχετικο με το ηλ. τσιγαρο φορουμ, λογικα καπου πρεπει να πατησαν σε μια αποφαση του εοφ απο το 2008, και την ανακινησαν με σκοπο να μη γυρισει ο πολυς κοσμος σε αυτο, μιας και υπαρχει μεγαλη ζητηση τον τελευταιο καιρο, διοτι οπως αναφερεται και στα σημερινα δημοσιευματα, ετοιμαζεται τεραστια αυξηση στα τσιγαρα και ειδικα στον καπνο οπου οπως λεει ειναι πολυ φτηνος σε σχεση με το πακετο.

Οποτε πρεπει (δοκιμασει, δεν ξερουμε τι θα καταφερει) να κοψει τις παραπλευρες απωλειες απο μια τετοια αυξηση που θα αποφερει ζεστο χρημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...