Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

περίπου 14 χρόνια καπνιστής, πέρασα και τα 30, καιρός σκέφτηκα να το κόψω σιγά σιγά μπας και καταφέρω και περιορίσω την σωματική και οικονομική αποσύνθεση μου. Όλες οι προηγούμενες απόπειρες να σταματήσω το κάπνισμα, είχαν παταγώδη αποτυχία. Δεν θα αναφέρω μάρκες κτλ για ευνόητους λόγους, όποιος θέλει λεπτομέρειες ας μου στείλει ένα pm.

 

Λόγω της εξάρτησης από την νικοτίνη και προκειμένου να μην αντιμετωπίσω φαινόμενα στέρησης με τα γνωστά επακόλουθα, ξεκίνησα χθες με υγρό με την υψηλότερη περιεκτικότητα σε νικοτίνη. Σε βάθος χρόνου ελπίζω να φτάσω στο 0, να ατμίζω για λίγο καιρό διάφορα αρώματα και στο τέλος να απαλλαγώ και από την συνήθεια.

 

Μέχρι τώρα όλα πάνε καλά! Το κανονικό τσιγάρο δεν μου έχει λείψει και η αλλαγή της γεύσης δεν με ενοχλεί καθόλου. Τουλάχιστον τώρα υπάρχει μόνο η νικοτίνη ( ίσως και άλλες βλαβερές ενώσεις που δεν είναι γνωστές ή δημοσιευμένες ακόμα ). Πίσσα και +13122546234523523 ουσίες, τέλος. Στο χώρο δεν υπάρχει η κλασική τσιγαρίλα αντίθετα υπάρχει ένα ελαφρύ άρωμα ...σοκολάτας.

 

Αν κάποιος θέλει να βρει υποκατάστατο του τσιγάρου ή να σταματήσει το κάπνισμα σιγά σιγά με τη βοήθεια του ηλεκτρονικού, να το σκεφτεί σοβαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα παιδια,

 

Λεω και εγω να ξεκινησω μια προσπαθεια μαζι με την γυναικα μου για το ηλεκτρονικο τσιγαρο και θα ηθελα την βοηθεια σας σε καποιες ερωτησεις.

1.Διαβσα σπο μερικα ποστς οτι ο ατμοποιητης κραταει περιπου 28 μερες.Δηλ μετα πρεπει να παρεις αλλον?

2.Μπαταρια πρεπει να προσεξω κατι?

3.Τι ειναι αυτα τα πωματα σιλικονης κτλ που χρεισιμοποιουνται? πρεπει να χρεισιμοποιηθουν? και που τα βρισκω?

4.Εχω βρει to E-go-t.Ειναι αξιοπιστο η να κοιταξω κατι αλλο?

5.Τι πρεπει να εχω στο νου μου ετσι ωστε να διαλεξω το σωστοτερο?

 

Σας επρηξα το ξερω αλλα χρειαζομαι την βοηθεια σας.

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,

 

Λεω και εγω να ξεκινησω μια προσπαθεια μαζι με την γυναικα μου για το ηλεκτρονικο τσιγαρο και θα ηθελα την βοηθεια σας σε καποιες ερωτησεις.

1.Διαβσα σπο μερικα ποστς οτι ο ατμοποιητης κραταει περιπου 28 μερες.Δηλ μετα πρεπει να παρεις αλλον?

2.Μπαταρια πρεπει να προσεξω κατι?

3.Τι ειναι αυτα τα πωματα σιλικονης κτλ που χρεισιμοποιουνται? πρεπει να χρεισιμοποιηθουν? και που τα βρισκω?

4.Εχω βρει to E-go-t.Ειναι αξιοπιστο η να κοιταξω κατι αλλο?

5.Τι πρεπει να εχω στο νου μου ετσι ωστε να διαλεξω το σωστοτερο?

 

Σας επρηξα το ξερω αλλα χρειαζομαι την βοηθεια σας.

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

 

Καλο θα ειναι να κανεις μια βολτα απο το e-kapnisma.gr. Εχουν αναλυτικοτατες απαντησεις σε ολα αυτα που ρωτας, και θα σου λυθουν πολλες αποριες σου.

Ετσι στα γρηγορα...

1. Αναλογα τον ατμοποιητη (αν ειναι με σφουγγαρακι, η με δοχειο κλπ), αναλογα το μεγεθος και τη χωρητικοτητα του κλπ. και βεβαια αναλογα τη χρηση, παιζουν οι μερες, αλλα να ξερεις οτι ειναι εκει στις 20-25. Για το hybrid που εχω εγω (με σφουγγαρακι), στις 20 μερες περιπου (αφου το νιωθω οτι δεν "τραβαει" οπως πρεπει), του ριχνω σιγα σιγα ενα μπρικι καυτο νερο (καυτο ομως ε), το φυσαω αρκετα, και μετα το αφηνω εξω για 2-3 μερες να στεγνωσει. Αυτο μου δινει αλλες 10-15 μερες. Επισης ατμοποιητες παιζουν απο εξωτερικο σε πολυ χαμηλες τιμες (εχω ηδη δοκιμασει).

2. Οσο μεγαλυτερη, τοσο περισσοτερη διαρκεια. Μια μικρη (σε μεγεθος τσιγαρου), θα σε βγαλει για 2-3 ωρες. Μια μεγαλη (σε μεγεθος πουρου), σε κραταει για μια μερα.

3. Ειναι βασικα εξτρα προστασια για ατμοποιητες με δοχειο για να μειωνονται οι διαρροες.

4. Ειναι αξιοπιστοτατο (α ρε μπαμπινιωτη :mrgreen: ), αλλα ειναι με δοχειο και θελει τα πωματα που λεγαμε, και γενικα θελει συνεχεια προσοχη. Δε θα το συνηστουσα σε πρωταρηδες γιατι θα απογοητευτεις.

5. Χωρις να θελω να κανω διαφημιση, αλλα επειδη το χρησιμοποιω αρκετο καιρο τωρα και το εχω συστησει και σε φιλους με επιτυχια, θα σου προτεινα το Hybrid της Nobacco. Ειναι με σφουγγαρακι (μηδεν διαρροες), πολυ ευκολο στο γεμισμα, μπαταρια θα παρεις τουλαχιστον 1100ma, γενικα δε θα σε παιδεψει καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που έχω ego-T κι εγώ θα συνιστούσα το hybrid της nobacco.Είναι ότι πρέπει για αρχάριο(κυρίως για το θέμα των διαρροών).Ασχολείσαι μόνο με το γέμισμα και τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω ευχαριστω για την βοηθεια βρε παιδια...Εξ ουρανου ηρθε αυτο το topic μιας κ ψαχνομουν ως αρχαριος για ηλεκτρονικο τσιγαρο....

Οποτε λετε με hybrid θα ειμαι μια χαρα ως ασχετος ε?

Μονο γεμισμα με e-Liquid κ θα μαι οκ ε??

Αν κ ειναι θεμα προσωπικου γουστου πειτε κ καμια γευση που σας καθετε καλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηλεκτρονικό στριφτό βγήκε;

 

Ναι, στο δινουν σε ανταλακτικα και το συναρμολογεις μονος σου (να εχεις την ευχαριστηση της δημιουργιας) :mrgreen: .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανένας καρκινιάρης το έχει πάρει να μας πει άποψη?

δεν θέλω άτομα "κάνω ένα καπνό τη βδομάδα" και τέτοια :P

μιλάω για άτομα 1 καπνό την ήμερα, 3 πακέτα prince ktlp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανένας καρκινιάρης το έχει πάρει να μας πει άποψη?

δεν θέλω άτομα "κάνω ένα καπνό τη βδομάδα" και τέτοια :P

μιλάω για άτομα 1 καπνό την ήμερα, 3 πακέτα prince ktlp.

 

θελει πολυ θεληση αλλα ναι μπορεις

 

εγω ειμαι στην τριτη εβδομαδα χωρις κανονικα τσιγαρα και μολις μου τελειωσουν τα υγρα θα προσπαθησω να απαλλαγω και απο αυτο

 

παντως σε καμια περιπτωση δεν ειναι σαν κανονικο τσιγαρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανένας καρκινιάρης το έχει πάρει να μας πει άποψη?

δεν θέλω άτομα "κάνω ένα καπνό τη βδομάδα" και τέτοια :P

μιλάω για άτομα 1 καπνό την ήμερα, 3 πακέτα prince ktlp.

 

Ο Πατέρας μου, φανατικός καπνιστής κοντά 40 χρόνια, με 2 και βάλε πακέτα Malboro την ημέρα, δεν ειχε καταφέρει να το κόψει ακόμα και όταν πέρασε σοβαρό πρόβλημα υγείας.

Το δοκίμασε πριν ένα μήνα και από τότε δεν έχει βάλει τσιγάρο στο στόμα του. Φοβερά πράγματα. :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση.Αυτες οι Nobacco οι ελληνικες κτλ φτιαχνουν τσιγαρα?Μηπως τις περνουν απο εξω και απλα κοτσαρουν ενα nobaco πανω και ολα καλα?Απο αυτα που ξερω ,στην ελλαδα δεν τιαχνουν ηλεκτρονικα τσιγαρα.Ετσι δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση.Αυτες οι Nobacco οι ελληνικες κτλ φτιαχνουν τσιγαρα?Μηπως τις περνουν απο εξω και απλα κοτσαρουν ενα nobaco πανω και ολα καλα?Απο αυτα που ξερω ,στην ελλαδα δεν τιαχνουν ηλεκτρονικα τσιγαρα.Ετσι δεν ειναι?

 

Το εχω γραψει και πιο πισω, διαβασε να δεις, ολα φτιαχνονται στην κινα (αυτοι το ξεκινησαν), και απλα (και νομιμα), ολοι αγοραζουν απο εκει, και βαζουν την επωνυμια τους πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω γραψει και πιο πισω, διαβασε να δεις, ολα φτιαχνονται στην κινα (αυτοι το ξεκινησαν), και απλα (και νομιμα), ολοι αγοραζουν απο εκει, και βαζουν την επωνυμια τους πανω.

Και γιατι δεν τα πιαρνετε απο την κινα και πληρωνετε τα τριπλα στο Ελλαντα?Για αυτο λεω,μπας και εχει διαφορα.Επιπλεον εκτος απο τα ego εχω ακουσει τα echo,vgo ktc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι δεν τα πιαρνετε απο την κινα και πληρωνετε τα τριπλα στο Ελλαντα?Για αυτο λεω,μπας και εχει διαφορα.Επιπλεον εκτος απο τα ego εχω ακουσει τα echo,vgo ktc.

 

Ποιος σου ειπε οτι δεν τα παρνουμε ΚΑΙ απο την κινα; :rolleyes:

Απλα εδω εχεις καποια αλλα υπερ, οπως την αμεση μεταφορα (ACS μεσα σε μια μερα), μηδεν μεταφορικα πανω απο 40 ευρω, μεχρι τωρα πολυ καλο service κλπ.

Οποτε αναλογα τις αναγκες σου αποφασιζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...