Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

βασικα ειναι χειροτερο απο το κανονικο τσιγαρο αρκετα χειροτερο για την υγεια σου..

Ας δεχτώ απλά πως είσαι ανενημέρωτος και όχι πως ταίζω το troll:

 

Διάβασε εδώ, δες τα links, δες και το βίντεο, διάβασε και τα υπόλοιπα και σχημάτισε άποψη. Σε τέτοιο θέμα που δεν είναι για όλους παίξε-γέλασε καλύτερα να μιλάμε με επιχειρήματα. :D

 

Επίσης το οτι δεν κάνει καλό στην υγεία, δεν σημαίνει πως σώνει και καλά είναι χειρότερο από το τσιγάρο. Ναι, εισπνέεις ατμό/άρωμα/κάτι τέλος πάντων που δεν θα έπρεπε να εισπνέει ο οργανισμός σου, αλλά όπως είπε και ο FilipposMD το βασικότερο είναι πως γλυτώνεις σχεδόν όλες τις τοξικές ουσίες του τσιγάρου. Αυτό πως ακριβώς είναι χειρότερο, μόνο εσυ ξέρεις. ;)

 

αμα θες να το κοψεις το κοβεις και ετσι

Αν και έχω ξανατονίσει πως το ηλεκτρονικό τσιγάρο δεν σχεδιάστηκε για χρήση διακοπής του καπνίσματος, σε αυτό συμφωνούμε. Αλλά:

 

ολες οι απαντησεις του στυλ "ειμαι εθισμενος" κλπ ειναι φθηνες δικαιολογιες για κρυβομαστε

Φθηνή δικαιολογία; Το οτι οι καπνιστές είναι εθισμένοι; Δικαιολογίες είναι αυτές του τύπου "δεν μπορώ", "θα πάρω κιλά", "δεν θα ρίχνω γκόμενες" κ.λπ.

Αν καπνίζεις, είσαι εθισμένος. Η νικοτίνη είναι μια από τις πιο εθιστικές ουσίες. B)

 

Φιλικά πάντα. B)

 

BTW πόσα θέματα θα ανοίξουμε; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθες εκανα σερφινγ στο internet και επεσα πανω σε αυτη την ιστοσελιδα και τη ειδα:whistle:

 

αυτο

 

Ηλεκτρονικό Τσιγάρο

 

post-100519-12906296795_thumb.jpg

 

post-100519-129062967977_thumb.jpg

 

post-100519-129062967979_thumb.jpg

 

 

και γραφει αυτα ακριβως

 

 

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΛΕΓΜΕΝΟ ΑΠΟ ΕΜΑΣ!!!

 

 

Περιλαμβάνει :

 

Φορτιστή για τις μπαταρίες

 

2 Χ Μπαταρίες επαναφορτιζόμενες

 

10 ανταλακτικά

 

Σε μορφή πραγματικού τσιγάρου (11 εκατοστά μέγεθος συνολικά)

 

3 ειδών ανταλακτικά

 

4 Χ Χαμηλή νικοτίνη

 

3 Χ Μεσσαία νικοτίνη

 

3 Χ Υψηλή νικοτίνη

 

Κάθε ανταλακτικό ισοδυναμεί σε διάρκεια με περίπου 20 κανονικά τσιγάρα

 

Πιο οικονομικό από τα απλά τσιγάρα

 

Κόκκινο LED στο μπροστά μέρος του τσιγάρου για να φαινεται σαν αναμενο

 

Νόμιμο τσιγάρο (σε περίπτωση απογόρευσης του κοινού τσιγάρου σε δημόσιους χώρους)

 

Αυτόματη λειτουργία. Δηλαδή ο μικροεπεξεργαστής αναγνωρίζει αυτόματα την εισπνοή και στέλνει νικοτίνη

 

Απλό στη χρήση.

 

 

υπαρχει και σε αλλες γευσεις και Ποσότητα νικοτίνης

 

 

Ποσότητα νικοτίνης σε mg

 

11mg = περίπου 0.5 mg σε κοινό τσιγάρο (ελαφριά)

 

14mg = περίπου 0.8 mg σε κοινό τσιγάρο (μεσσαία)

 

18mg = περίπου 1.1 mg σε κοινό τσιγάρο (βαριά)

 

Γεύση

 

Μόνο σε ποσότητα 14mg : Φράουλα, καφέ, βανίλια, virginia, μέντα, λεμόνι, σοκολάτα, πεπόνι, ανανά, tobacco

 

Ή Marlboro (κανονική γεύση) και στις 3 ποσότητες (11mg, 14mg και 18mg )

 

 

 

 

 

 

μηπως το εχει δοκιμασει κανεις πειτε μου εντυπώσεις θα το δοκιμαζατε????

 

 

 

 

 

το site ειναι αυτο

 

http://www.mylot.gr/product_info.php?products_id=177

το έκανα δώρο τα Χριστούγεννα στο πατέρα μου που είναι χρόνια καπνιστής.απο τότε δεν τον έχω ξαναδεί με τσιγάρο.μετά απο λίγο καιρό το ξεκίνησα και γώ

δε σε βοηθάει να το κόψεις όπως λένε,απλά είναι μια εναλλακτική μορφή καπνίσματος,πιο υγιεινή.το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όποιον έχει σιχαθεί αυτη τη βρομερή συνήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Komorias λολ .οχι ρε :)

 

@akpe εγω που το δοκιμασα για λιγο με χαλασε περισσοτερο απο τα τσιγαρα...τεσπα δεν θα χαλαστουμαι γι'αυτο

επισης εχω γνωστο που καπνιζε 3 πακετα 25 ημερισιως και το εκοψε μαχαιρι αμα θες ολα γινονται..οταν πας στον καρδιολογο και σου πει πρεπει να κανουμε π.χ την ταδε εγχειρηση να δεις για ποτε το κοβεις.

 

αποτελεσμα ειδα με τις τσιχλες τις niccorete εγω παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο όμως το θέμα προτίμησης, άλλο το θέμα υγείας :)

 

Εμένα αρχικά με χάλασε λόγω μειωμένης ποσότητας ατμού και επειδή ο ατμοποιητής μύριζε καμένο μετά από 2-3 φίλτρα. Από τότε που πήγα στο npro δεν είχα κανένα πρόβλημα. Το μοναδικό, ίσως, πως εκεί που έμενα από χαρτάκια και φιλτράκια, τώρα μένω από μπαταρία και υγρά. Γι'αυτό και χρειάζεται προμήθεια αρκετά συχνά και να υπάρχει και stock (1-2 extra μπαταρίες, 5-10 extra φίλτρα). Όχι τίποτε άλλο αν είμαι κοντά στο σπίτι κάτι γίνεται, όταν μου είχαν τελειώσει στις διακοπές είδα και έπαθα να μην πιάσω κανονικό τσιγάρο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εγώ πιστεύω ότι έχει να κάνει και με το είδος και την κατασκευάστρια εταιρία. Υπάρχουν πολλών ειδών η.τ. Εγώ πήρα πριν 4 μήνες ένα η.τ από εδώ Link και έμεινα ικανοποιημένος. Δεν έχω ξανακαπνίσει από την μέρα που το πήρα και αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι έχω κάνει απόσβεση από τον 1ο μήνα, νιώθω τελείως διαφορετικά. Δεν μυρίζω, δεν μου τα πρήζει η κοπέλα μου για την τσιγαρίλα και την κάπνα κτλ. Επίσης ρε παιδιά, δεν έχει την βρώμα και την πικρίλα στην γεύση(Κάποιοι βέβαια το γουστάρουν αυτό και θα τους λείψει, εκτός αν υπάρχει κάποια γεύση καπνού αντίστοιχη, κάτι τέτοιο εγώ προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω αν υπάρχει). Στην αρχή διάλεξα υγρό καπνού με υψηλό δείκτη νικοτίνης για να μην ξενερώσω και εδώ και 2 μήνες το έχω ρίξει μία βαθμίδα πριν το 0%.

Απόψεις μοιραζόμαστε, εμένα πάντως με βοήθησε,όχι να το κόψω για την ώρα αλλά να απαλλαγώ από πολλά χειρότερα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλασσικός διαφημιστής προώθησης ηλεκτρονικού τσιγάρου

:blink:

 

@Komorias λολ .οχι ρε :)

 

 

αποτελεσμα ειδα με τις τσιχλες τις niccorete εγω παντως

Φίλε Johny Depp μήπως και αυτό προώθηση της τσίχλας είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:blink:

 

 

Φίλε Johny Depp μήπως και αυτό προώθηση της τσίχλας είναι?

 

Ελα ντε! ο καθένας μπορει να καταθέτει ελευθερα τη γνώμη του βασει της εμπειρίας που έχει φαντάζομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά δεν κοίταξα αν υπάρχει το θέμα πουθενά... Θέλω να μου πείτε γνώμες αν μπορεί να αντικαταστήσει το κλασσικό τσιγαράκι ή θα φτάσω σε σημείο να κάνω και τα δύο...πράγμα ασύμφορο οικονομικά.Υπάρχει κανένα online σχετικό μαγαζάκι; Εγώ που το δοκίμασα μπορώ να πω πως μου άρεσε αλλά δεν με γέμιζε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε μια βολτα απο το www.e-kapnisma.gr εχει πολυ πραγμα εκει.

Για online μαγαζακι εδω στην ελλαδα, εμενα με ικανοποιησε το www.nobacco.gr και απο πλευρας ταχυτητας και απο πλευρας εξυπηρετησης - σερβις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέει τελικά το ηλεκτρονικό τσιγάρο?

Μπήκα εκεί στο e-kapnisma αλλά από ότι κατάλαβα οι ατμιστές (ελεός) είναι πωρωμένοι. Ως εκ τούτου η αντικειμενικότητα πάει περίπατο.

Κανένα γερό φουγάρο αγόρασε κάτι από αυτά? Κανένα μοντέλο ηλεκτρονικού τσιγάρου? Κανένα άρωμα όσο δυνατόν πιο κοντά στη βρώμα του αληθινού τσιγάρου υπάρχει? Αυτό το γαργάλημα στο λαιμό υπάρχει? Όταν έχεις σεκλέτια και κάνεις όλο το μπουκαλάκι μπουκώνεις όπως με το κανονικό? Αν πιεις ξίδια σε καλύπτει ή θα ψάχνεις σύριγγα να το βαρέσεις ενδοφλέβια το υγρό?

Δεν ενδιαφέρομαι να κόψω τη νικοτίνη αλλά αν υπάρχει κανένας καλύτερος τρόπος να την παίρνω δεν θα είχα αντίρρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τι λέει τελικά το ηλεκτρονικό τσιγάρο?

Μπήκα εκεί στο e-kapnisma αλλά από ότι κατάλαβα οι ατμιστές (ελεός) είναι πωρωμένοι. Ως εκ τούτου η αντικειμενικότητα πάει περίπατο.

Κανένα γερό φουγάρο αγόρασε κάτι από αυτά? Κανένα μοντέλο ηλεκτρονικού τσιγάρου? Κανένα άρωμα όσο δυνατόν πιο κοντά στη βρώμα του αληθινού τσιγάρου υπάρχει? Αυτό το γαργάλημα στο λαιμό υπάρχει? Όταν έχεις σεκλέτια και κάνεις όλο το μπουκαλάκι μπουκώνεις όπως με το κανονικό? Αν πιεις ξίδια σε καλύπτει ή θα ψάχνεις σύριγγα να το βαρέσεις ενδοφλέβια το υγρό?

Δεν ενδιαφέρομαι να κόψω τη νικοτίνη αλλά αν υπάρχει κανένας καλύτερος τρόπος να την παίρνω δεν θα είχα αντίρρηση.

Ειχα παρει ενα gamucci πριν τρια χρονια περιπου. Ηταν οκ. Απλως αυτο. Δεν συγκρινεται με το καπνισμα κανονικου τσιγαρου κατα τη γνωμη μου. Περισσοτερο σαν ναργιλες κανει. Οποτε δεν εχει γαργαλημα στο λαιμο. Δεν μπουκωνεις. Στα ξιδια σε καλυπτει αφου το συνηθισεις. Δεν κοβεις το καπνισμα συμβατικου τσιγαρου ετσι. Ισως το μειωσεις ομως, γιατι κανεις την ιδια κινηση με το κανονικο τσιγαρο και βγαζεις κατι που μοιαζει με καπνο απο το στομα σου. Οποτε γλιτωνεις τα τσιγαρα της βαρεμαρας.

Το δικο μου πηγε ακλαφτο παντως. Δες και το ποστ 70 γιατι ακομα δεν εχω ξεκαθαρισει τι συμβαινει (αν και επαψα να το ψαχνω για να ειμαι ειλικρινης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...