Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κουνα γυρω γυρω τα μπουκαλάκια κατα καιρους και άρωμα θα πάρεις μετα απο 3 μέρες ενω πλήρη αρωμα εγω βλέπω μετα απο βδομάδα..

αναλογος το υγρο.εκανα εχθες ροδακινο φραουλα (που τα σπαει παρεπεπιπτοντως, ειναι tpa) και μετα απο ενα καλο κουνημα , εσταξα τον μαγικο ζωμο στον dripper και ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτοί στην FT με έχουν καρκινιάσει.

 

Άλλαξα ολόκληρη παραγγελία για να πάρω τελικά το Sigelei. Τώρα το Sigelei εκτός από "Ships in 5 days" λέει και "ETA: 23/9".

 

Και η παραγγελία έχει γίνει από τις 18/8.  :(

Ναλλάξω πάλι; Και που να πάω; Με αυτό θα ασχολούμαι κάθε μέρα; 

 

Να μην αναφερθώ στο IPV που πάλι άλλαξε το ETA σε 18 μέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως , παντα βαζω καθαρα νουμερα βασης. δηλαδη 20ml βαση και μετα προσθετω 1ml γευση πχ!. κανω συνολο 21ml ξερω γω..

 

επισης για να ξεκαθαρισουμε αυτο με το νερο την vg και την pg.

 

προσθετεις 100 ml (18αρας , 80 vg , 20 νερο) και 100 ml ( 0νικης , 50 pg , 40 vg , 10 νερο)

 

και εχει κανει ενα διαλειμα με 200ml , 9mg. τελεια μεχρι εδω.

 

μετα βλεπεις οτι ποση vg-pg εχεις?(ολες οι βασεις εχουν νερακι μεσα ασχετα αν δεν το διαβαζουμε..γραφουν ενα 50%-50% ενω παιζει να ειναι και 45%-45% +10 νερο , οποτε απο καιρο κανουμε το λαθος αυτο..)

αρα για να υπολογισουμε σωστα..θα λεγαμε 80+40=120 vg @200ml και 50pg @200ml και 20+10=30ml νερο @200ml.

 

αν τα κανω /2 εχω 60vg / 25pg / 15νερο. κανονικα θα επρεπε να λεμε αυτο

 

το 85 ειναι το 60vg+25pg χωρις νερο

αρα λεμε οτι στα 85 Pg/vg εχω 60vg. στα 100 pg/vg ποσα vg εχω?

85χ = 100χ60 ειναι η απλη μεθοδος των 3ων..που μπακαλιστικα 'βγαζει' το νερο απο το μπουκαλι. ξερουμε οτι δεν ισχυει αλλα μας βολευει

 

το χ βγαινει 7,05 αρα η vg μασ ειναι 60+7=~67% και η pg μας βγαινει 100-67=~33%

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 μπουκαλάκια 30μελα, 4.20€!! Ούτε καν γυάλινα (που και πάλι, αλλά).

 

Γαμώ τη πο___να τους για μαγαζιά. Εκείνη την ώρα έπρεπε να φύγω όπως ήμουν, αλλά μόνο αυτό δε σκέφτηκα.

 

4.20 ρε για 3 μπουκαλάκια. Και μετά αναρωτιέμαι γιατί φωνάζω.

 

Και έχω και τη FT η οποία έκανε split την παραγγελία επειδή και η ίδια κατάλαβε ότι το έκλασε με την αναμονή.

Α να δούμε.

 

:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μπουκαλάκια φαρμακείο 0.30 € το 200μελο , λογικα στο ιδιο ευρος πανω κατω και τα μικρότερα :P

 

Χθες δε μου το χρέωσαν καν στο φαρμακείο. 

 

Μου χύθηκε και το μισό άρωμα σήμερα. Ξενέρωσα. Όλα στραβά.

 

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και χάλασε ο 2ος gs air (που είπα ότι βγήκε το τζαμάκι...ναι μεν το έβαλα πάλι και είναι οκ, δεν χάνει, δεν έχει κάτσει βέβαια άριστα και έτσι δεν παίρνω το ρίσκο να τον παίρνω έξω, για το σπίτι είναι οκ) σκέφτομαι να πάρω έναν άτμο που να έχει εργοστασιακές αντιστάσεις αλλά και να είναι επισκευάσιμος άμα θελήσω στο μέλλον.

 

Έτσι, σκέφτομαι να πάρω τον ego one (δοκίμασα ego one mega από φίλο με ένα υγρό που είχε φτιάξει -βάση umami, άρωμα totally wocked american red tobacco- και μου άρεσε πολύ) που από ότι βλέπω, έχει καλή τιμή (20 ευρώ δίπλα στο σπίτι μου ο μεσαίος που σκέφτομαι), καλό χτύπημα και καλή γεύση.

 

Κάποια αντίρρηση/ένσταση/άλλη πρόταση σε αυτά τα χρήματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και χάλασε ο 2ος gs air (που είπα ότι βγήκε το τζαμάκι...ναι μεν το έβαλα πάλι και είναι οκ, δεν χάνει, δεν έχει κάτσει βέβαια άριστα και έτσι δεν παίρνω το ρίσκο να τον παίρνω έξω, για το σπίτι είναι οκ) σκέφτομαι να πάρω έναν άτμο που να έχει εργοστασιακές αντιστάσεις αλλά και να είναι επισκευάσιμος άμα θελήσω στο μέλλον.

 

Έτσι, σκέφτομαι να πάρω τον ego one (δοκίμασα ego one mega από φίλο με ένα υγρό που είχε φτιάξει -βάση umami, άρωμα totally wocked american red tobacco- και μου άρεσε πολύ) που από ότι βλέπω, έχει καλή τιμή (20 ευρώ δίπλα στο σπίτι μου ο μεσαίος που σκέφτομαι), καλό χτύπημα και καλή γεύση.

 

Κάποια αντίρρηση/ένσταση/άλλη πρόταση σε αυτά τα χρήματα?

εχω τον mega & Subtank mini ,

Δεν ξερω για το επισκευασιμο κομματι του mega one να σου πω γιατι το περιμένω ακόμα αλλα με εργοστασιακές κεφαλές(sub Ωμ) ο mega one ειναι πολυ καλός και διακριτικός , τέλειο DRIP TIP , π ειναι σαν κεραμικο κατω και ατσαλι πανω οποτε δεν σε καιει στα χειλη. Τον προτείνω με τα 1000

μονο μειων το τζαμακι π δεν βοηθα να βλέπεις την σταθμη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ. 

 

Κάτι ακόμα.. είναι αεράτος ακόμα και στο πιο κλειστό της εισαγωγής αέρα του ή όχι?

Αν παιζεις με 0.5Ω αντισταση = SubΩμ,

με 1Ω και πανω κανεις πιο τσιγαρίσιες τζουρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 και πάνω, απλά λέω μην είναι πολύ αεράτος. Λογικά καλά θα είναι, αν πετύχω τον φίλο με το mega θα το βάλω μια στη πιο κλειστή σκάλα του αέρα να δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέτυχα πάλι τον φίλο σήμερα και το έβαλα στην πιο μικρή σκάλα αέρα να δω.. μια χαρά σφιχτός είναι.. (καλά, όχι και justfog 1453 αλλά δεν είναι αεράτος σε καμία περίπτωση..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από έναν χρόνο σχεδόν που κάνω αποκλειστικά δικά μου υγρά και μιας και πέρασα

μια βόλτα από ένα κατάστημα της γειτονιάς και έκατσα αρκετή ώρα για κουβεντούλα και χαβαλέ

με τα παιδιά εκεί, είπα να κάνω ένα δωράκι στον εαυτό μου και να πάρω κανά έτοιμο υγρό.

 

Το υγρό λοιπόν αυτό, αφού έκανα αρκετά ml σπίτι, παίζει να 'ναι και το χειρότερο που έχω δοκιμάσει ποτέ.

Είναι κανονικά σαν να ατμίζεις γυναικεία κολώνια. ΑΚΡΙΒΩΣ όμως.

 

Ποιό είναι το θέμα μου ακριβώς λοιπόν, πέρα φυσικά από την προσωπική μου βλακεία της αυθόρμητης αγοράς ενός υγρού για το οποίο δεν είχα ξανακούσει ποτέ τίποτα, μηδέν έρευνα κτλ.

 

Δουλειά με τους σάπιους πλαστικούς ατμοποιητές της πλάκας και των 30 cents που κάθονται στην μπαταρία των 450A, ΔΕΝ γίνεται. Όσο και να το πάλεψα στο μαγαζί, δεν κατάλαβα απολύτως τίποτα από γεύση, μηδέν όμως. Από ευγένεια φυσικά και όταν σε ρωτάνε, λες "ναι, ναι, καλό φαίνεται" κτλ. αλλά πραγματικά, δεν κατάλαβα ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ.

 

Όταν τα έχουν τα υγρά στα 26 και 28 και 30 ευρώ, βάλτε τα ρε παιδιά και σε έναν ατμοποιητή που ο άλλος έστω μια ΙΔΕΑ θα την πάρει. Βάλτε μια μπαταρία της προκοπής! Δεν είπα να έχει το κάθε υγρό το δικό του dripper στημμένο δίπλα, αλλά μου έδωσε την μπαταριούλα των 450A και έλεγα, δουλεύει, δεν δουλεύει τώρα αυτό το πράμα!

 

Γυρνάω σπίτι λοιπόν, κάνω το υγρό με την άνεση μου...ΚΟΛΩΝΙΑ. Πέρα το ότι αποδείχτηκε 70/30 PG/VG που απλά μου ΘΕΡΙΣΕ τον λαιμό, η γεύση ήταν μια αηδία και μισή.

 

Ακόμα κλαίω τα 26 (!!!) ευρώ που έσταξα. Καινούργιο mod έπαιρνα από FT με αυτά τα λεφτά.

 

Μισό λάθος δικό μου λόγω της επιπόλαιης αγοράς, αλλά και οι καταστηματάρχες θα πρέπει να βελτιώσουν λίγο τα δοκιμαστήρια τους. Οι τιμές είναι τόσο εξωφρενικές, τόσο απίστευτα ΓΕΛΟΙΕΣ, που δεν δικαιολογείται να δοκιμάζεις υγρό που κοστίζει 1 ευρώ το ml και να μην καταλαβαίνεις Χριστό στο μαγαζί και να παρακαλάς σπίτι να μην σου βγει μάπα εντελώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγαλο δικιο εχεις baator!

 

υπαρχουν δοκιμαστηρια με t2 και ce4 ακομα!οι 8/10 ακομα ετσι ειναι!

στην χειροτερη επρεπε να εχουν εναν genitank mini η nautilo mini !

 

για να μην πω οτι θα μπορουσε να εχει εναν επισκευασιμο των 10 ευρο (βλεπε orchid v4) η ακομα και clono κατασταση kayfun like ατμοποιητες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Από ευγένεια φυσικά και όταν σε ρωτάνε, λες "ναι, ναι, καλό φαίνεται"

 

Μπα, εγώ χύμα "Σόρρυ, δεν καταλαβαίνω γεύση στο δοκιμαστήριό σου, δεν ξέρω αν μπορώ να το αγοράσω το υγρό έτσι". Τουλάχιστον τα μαγαζιά που πηγαίνω εγώ έχουν BVC CE5 της Aspire και VW mod όπου καταλαβαίνεις τι λέει το υγρό μέσες άκρες (μετά όταν μπεί στο twisted αναγκάζεσαι και το αραιώνεις με σκέτη βάση για να το ατμίσεις, μιλάω για υγρά τίγκα στο άρωμα στυλ Dan Lucas).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...