Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Από αύριο λέω να βάλω μπρος και τα DIY υγρά. Δε τη παλεύω να σκάσω πάλι 20ρι για 50ml.

 

Από vaporsolutions που βλέπω έχει μόνο atmos και FA.

 

Να προτιμήσω FA; Δεν είναι όμως αρκετά ακριβές; 9ρα νικοτίνη θέλω να πετύχω και 70vg/30pg.

Στα ποσοστά θα τα βρω εγώ, αλλά τι μάρκα να επιλέξω;

Σκέφτομαι αρχικά να δοκιμάσω να φτιάξω το maxx blend. Θα το πετύχω το ίδιο με της Atmos;

 

Edit: Βέβαια βλέπω σε Atmos έχουν μόνο με 36ρα νικοτίνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε και κανε μια ατμος(36mg+0mg) και μια fa(18mg+0mg)

Αν δεν δοκιμασεις δεν θα καταλάβεις. Εγω πλεον με τις ατμος ουτε να τις δω δεν θελω (τις βασεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αύριο λέω να βάλω μπρος και τα DIY υγρά. Δε τη παλεύω να σκάσω πάλι 20ρι για 50ml.

 

Από vaporsolutions που βλέπω έχει μόνο atmos και FA.

 

Να προτιμήσω FA; Δεν είναι όμως αρκετά ακριβές; 9ρα νικοτίνη θέλω να πετύχω και 70vg/30pg.

Στα ποσοστά θα τα βρω εγώ, αλλά τι μάρκα να επιλέξω;

Σκέφτομαι αρχικά να δοκιμάσω να φτιάξω το maxx blend. Θα το πετύχω το ίδιο με της Atmos;

 

Edit: Βέβαια βλέπω σε Atmos έχουν μόνο με 36ρα νικοτίνη.

 

ψαξε και για pink mule , γινεται πολυ ντορος , πηρε ενας φιλος και την κανει σκετη :P εγω π δε μπορώ να ατμίσω σκετη βαση μπορώ να πω οτι ηταν οκ ( και παλι οχι για πολλά) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαξε και για pink mule , γινεται πολυ ντορος , πηρε ενας φιλος και την κανει σκετη :P εγω π δε μπορώ να ατμίσω σκετη βαση μπορώ να πω οτι ηταν οκ ( και παλι οχι για πολλά) 

pink mule , οντως εγινε ντορος..

πηραμε την προηγουμενη βδομαδα με εναν φιλο! απο γευση ψιλομετρια και πολυ πολυ πολυ πολυ πυχτη!

σε kayfun lite plus δεν ατμιζεται! επισης δεν ατμιζεται σε ατμοποιητες με μικρη εισαγωγη υγρου!

 

δεν τις ξαναπερνω.

 

για μενα κορυφη οπως ξαναειπα ειναι , FlavorArt , Tottaly Wicked , Umami

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη μια ψήφο και σε FA και από εμένα, αν και ομολογουμένως δεν έχω μεγάλη εμπειρία από DIY. Θέλω να δοκιμάσω και Totally Wicked βέβαια, μόλις τελειώσουν τα 600μλ που μου έχουν μείνει :D

 

Ερώτηση, οι κεφαλές νικελίου γενικά κάθε πότε θέλουν αλλαγή; Πέρα δηλαδή από αλλοίωση γεύσης, μειωμένη γεύση και ατμό, υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω;

 

Έχω μια της Ατλαντίδας στον Τρίτωνα εδώ και σχεδόν δύο εβδομάδες... και κάνω περίπου δύο τανκάκια (~6μλ) την ημέρα... το μόνο που πρόσεξα είναι πως από τη μέση της μπαταρίας και λίγο πιο κάτω αν το βάλω στο τέρμα 50J πέφτει η απόδοση σαν να ατμίζω σταδιακά στα 40/35/35J, όσο πέφτει η χωρητικότητα. Εκεί ναι, έχω μειωμένη απόδοση. Αν αλλάξω μπαταρία με γεμάτη όμως, όλα κομπλέ. Σκέφτηκα μήπως αυτό είναι ένδειξη για αλλαγή αντίστασης, αλλά αφού με γεμάτη δουλεύει κομπλέ μάλλον είναι θέμα μπαταρίας, όσο πέφτει δεν αντέχει να δώσει όσα ζητάει το μοντάκι.

Μειωμένη απόδοση, ατμό, χτύπημα, γεύση, δεν έχω. Εκτός αν συνήθισα τόσο πολύ το υγρό μου που τα δύο τελευταία έπεσαν δεν έχω καταφέρει να τα καταλάβω.

 

Τι σκατά δηλαδή, είπα να μην την αλλάξω στην εβδομάδα που συνήθιζα (προληπτικά) και έχω μείνει με την απόδοση τους, σε σημείο να φοβάμαι να την αλλάξω μην τυχόν έπεσα στην περίπτωση... 

Disco εσύ τελικά έβγαλες άκρη; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pink mule , οντως εγινε ντορος..

πηραμε την προηγουμενη βδομαδα με εναν φιλο! απο γευση ψιλομετρια και πολυ πολυ πολυ πολυ πυχτη!

σε kayfun lite plus δεν ατμιζεται! επισης δεν ατμιζεται σε ατμοποιητες με μικρη εισαγωγη υγρου!

 

δεν τις ξαναπερνω.

 

για μενα κορυφη οπως ξαναειπα ειναι , FlavorArt , Tottaly Wicked , Umami

δεν ειναι ακριβες ομως ?  6-7 ευρώ το 100μελο/

ενω απο ecig πχ παίρνεις 13ε 1λτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7-8 ευρο νομιζω πηρα την pink mule 18αρα.

το ecig.gr δινει 1λιτρο με 13 ευρο χωρις νικοτινη.εσυ μπορεις να αγορασεις 1κιλο με 6-7 ευρο απο το φαρμακειο που ειναι το ιδιο πραγμα.

 

δεν ειναι φθηνο δηλαδη το 13αρη για ΝΟΝΑΜΕ βαση.


Άλλη μια ψήφο και σε FA και από εμένα, αν και ομολογουμένως δεν έχω μεγάλη εμπειρία από DIY. Θέλω να δοκιμάσω και Totally Wicked βέβαια, μόλις τελειώσουν τα 600μλ που μου έχουν μείνει :D

 

Ερώτηση, οι κεφαλές νικελίου γενικά κάθε πότε θέλουν αλλαγή; Πέρα δηλαδή από αλλοίωση γεύσης, μειωμένη γεύση και ατμό, υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω;

 

Έχω μια της Ατλαντίδας στον Τρίτωνα εδώ και σχεδόν δύο εβδομάδες... και κάνω περίπου δύο τανκάκια (~6μλ) την ημέρα... το μόνο που πρόσεξα είναι πως από τη μέση της μπαταρίας και λίγο πιο κάτω αν το βάλω στο τέρμα 50J πέφτει η απόδοση σαν να ατμίζω σταδιακά στα 40/35/35J, όσο πέφτει η χωρητικότητα. Εκεί ναι, έχω μειωμένη απόδοση. Αν αλλάξω μπαταρία με γεμάτη όμως, όλα κομπλέ. Σκέφτηκα μήπως αυτό είναι ένδειξη για αλλαγή αντίστασης, αλλά αφού με γεμάτη δουλεύει κομπλέ μάλλον είναι θέμα μπαταρίας, όσο πέφτει δεν αντέχει να δώσει όσα ζητάει το μοντάκι.

Μειωμένη απόδοση, ατμό, χτύπημα, γεύση, δεν έχω. Εκτός αν συνήθισα τόσο πολύ το υγρό μου που τα δύο τελευταία έπεσαν δεν έχω καταφέρει να τα καταλάβω.

 

Τι σκατά δηλαδή, είπα να μην την αλλάξω στην εβδομάδα που συνήθιζα (προληπτικά) και έχω μείνει με την απόδοση τους, σε σημείο να φοβάμαι να την αλλάξω μην τυχόν έπεσα στην περίπτωση... 

Disco εσύ τελικά έβγαλες άκρη; 

οχι δεν εβγαλα γιατι δεν ασχοληθηκα..

την δοκιμασα σε d2 και εχω τα ιδια αποτελεσματα..στο sx mini δεν καθησα να το κουμπωσω , καποια στιγμη θα το κανω..

σαν να 'ανοιξε' λιγο η αντισταση αλλα τα ντουμανια τις SS316L στα 0.4Ω δεν τα φτανει.

 

για αλλαγη , τι να σου πω.. εχω κανει μπορει και 50ml με την πρωτη Nickel που μου εδωσες , και δεν χαλασε ουτε η γευση ουτε επεσε το ντουμανι η κατι..

μηπως το θεμα ειναι στο mod σου?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7-8 ευρο νομιζω πηρα την pink mule 18αρα.

το ecig.gr δινει 1λιτρο με 13 ευρο χωρις νικοτινη.εσυ μπορεις να αγορασεις 1κιλο με 6-7 ευρο απο το φαρμακειο που ειναι το ιδιο πραγμα.

 

μιλάω για totaly wicked  κ flavor art π εχουν 6-8ευρώ τα 100μλ η umani ειναι φυσιολογική τιμή στο 2ευρώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αλλαγη , τι να σου πω.. εχω κανει μπορει και 50ml με την πρωτη Nickel που μου εδωσες , και δεν χαλασε ουτε η γευση ουτε επεσε το ντουμανι η κατι..

μηπως το θεμα ειναι στο mod σου?

 

 

Μα αυτό είναι το θέμα, δύο εβδομάδες τώρα (γενικά) πτώση στην απόδοση δεν έχω! 

 

Μόνο όταν πέφτει η μπαταρία, στα 50J αρχίζει στο 40% και στα 35 γύρω στο 20%. Κατά τα άλλα δεν έχω παρατηρήσει κάτι :D

 

Θα δω και αν το έχει και άλλο αυτός στο μινι και στη χειρότερη θα επικοινωνήσω με τη YiHi just in case :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αυτες ειναι..αν θες φθηνη 0mg σου λεω , παρε καλυτερα απο το φαρμακειο να ξερεις τι βαζεις μεσα σου.

 

η pink mule για μενα ειναι απειρα παχυρευστη..

η ατμος ειναι αηδια και με νικοτινη και χωρις.

 

οποτε μενουν η DIY (φαρμακειο με κατω του 1ευρου στα 100ml)

η Umami που δεν θυμαμαι ποσο παει αλλα ειναι σιγουρα κατω των 5ευρο.

η FA που παει γυρο στα 5ευρο για μενα.

και η Tottaly που παει καπου στα 8ευρο (αν και δεν εχω αγορασει ποτε μου 0mg)


Μα αυτό είναι το θέμα, δύο εβδομάδες τώρα (γενικά) πτώση στην απόδοση δεν έχω! 

 

Μόνο όταν πέφτει η μπαταρία, στα 50J αρχίζει στο 40% και στα 35 γύρω στο 20%. Κατά τα άλλα δεν έχω παρατηρήσει κάτι :D

Θα δω και αν το έχει και άλλο αυτός στο μινι και στη χειρότερη θα επικοινωνήσω με τη YiHi just in case :D

ποιο mod εχεις ειπαμε?

μπορει να εχουν προβλημα οι μπαταριες σου ρε, τι μπαταριες εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το SX Mini M Class με LG HE4 18650 35A (continuous discharge στα 20Α αν παίζει ρόλο), και οι δύο καινούριες :P

 

Χμ μόλις διάβασα στο reddit ότι οι συγκεκριμένες μπαταρίες με κωδικό 134 είναι fake... Έστω πως τους πιστεύω, οι δικές μου έχουν 134 στο τέλος. Fuck?

 

The worrying thing about the cells I've seen from asian resellers is the "134". Basically if you compare the manufacture code, everything lines up with an HE2, but the HE4 has the 134 tacked on the end. Why that worries me is because fake VTC4's have the "134" tag on the end, as well as some fake VTC5's I've seen.

 

So vape vendors started selling these, fuck. I knew I shouldn't have made this post. I don't know yet if these are legitimate LG batteries. That "134" has been on the fake VTC5's and VTC4's, and this LG has that code, and it shouldn't be there. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το SX Mini M Class με LG HE4 18650 35A (continuous discharge στα 20Α αν παίζει ρόλο), και οι δύο καινούριες :P

 

Χμ μόλις διάβασα στο reddit ότι οι συγκεκριμένες μπαταρίες με κωδικό 134 είναι fake... Έστω πως τους πιστεύω, οι δικές μου έχουν 134 στο τέλος. Fuck?

κορυφη mod!

οι μπαταριες κομπλε.. σαν μοντελο.

τωρα αν πετυχες σε fake δεν ξερω :P

 

δοκιμασε να βρεις authentic vtc4 , samsung 25r

επισης εγω εχω τις lg hg2. που μου φαινονται πολυ καλες!

θυμησου οτι με 4.2v και 0.15Ω τραβας 120watt !! (αναλογος τα Joule παιζουν και τα Volt)

οποτε ειναι λογικο η μπαταριες (ειδικα FAKE να μην μπορουν να αποδωσουν οταν πεφτουν..)

εγω με 20% μπαταρια αν ανεβασω 50-60 watt η 40-50 joule με μικρες αντιστασεις μου γραφει Check Battery και Low καποιες φορες.

εχεις ακομα μπαταρια δλδ αλλα ισως δεν αρκει για να δωσει αυτα που θες (επειδη κανει step-up) (δλδ η μπαταρια μπορει να εχει 3.5 κ εσυ να θες 4.8 , 5.4 κλπ)

 

μια λιστα που εκανα πριν λιγο καιρο για μπαταριες που προτεινα σε φιλο

απο τις καλυτερες στις λιγοτερο καλες..

 

 

Sony US18650VTC5 (Green 30A) 2600mAh

Samsung INR18650-25R (LightBlue 20A) 2500 mAh

LG - 18650HE2 (DarkRed 35A) 2500 mAh

Efest 18650 (Purple 35A) 2500mAh

MXJO 18650 (Yellow 35A) 2500 mAh

SubOhmCell 35A 2800 mAh

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμησου οτι με 4.2v και 0.15Ω τραβας 120watt !! (αναλογος τα Joule παιζουν και τα Volt)

οποτε ειναι λογικο η μπαταριες (ειδικα FAKE να μην μπορουν να αποδωσουν οταν πεφτουν..)

εγω με 20% μπαταρια αν ανεβασω 50-60 watt η 40-50 joule με μικρες αντιστασεις μου γραφει Check Battery και Low καποιες φορες.

εχεις ακομα μπαταρια δλδ αλλα ισως δεν αρκει για να δωσει αυτα που θες (επειδη κανει step-up) (δλδ η μπαταρια μπορει να εχει 3.5 κ εσυ να θες 4.8 , 5.4 κλπ)

 

Ακριβώς αυτό μου κάνει, και αυτό ακριβώς έχω καταλάβει από τα λίγα που έχω μάθει για μπαταρίες :D

 

Θα το ψάξω για τυχόν fake, αλλά θα δοκιμάσω και με κάποια 25r για την οποία ακούω τα καλύτερα :)

 

Πάντως και τώρα που ατμίζω, εμφανίζει που και που low battery (διαγώνια γραμμή στη μπαταρία) αλλά τα V ανεβοκατεβαίνουν από τα ~3.80V μέχρι τα ~4.40V. Η μπαταρία έχει ονομαστική τιμή τα 3.7v, σωστά; Φαντάζομαι δεν τίθεται θέμα ασφάλειας όταν τραβάει στα 4.2-4.4 που βλέπω, δεδομένου του ότι είναι (αν είναι) αυθεντική; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...