Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πίσω στο θέμα, έχει κανείς να προτείνει κανένα καλό υγρό; Γεύση καπνού και μόνο, καλά τα φρουτάκια αλλά δεν με ενθουσιάζουν. Με ενδιαφέρουν περισσότερο PG, καθώς τα VG σκίζουν τον ατμοποιητή του ovale και τον γεμίζουν μάκα.

 

Από VG δοκίμασα κάποια της FlavourArt, συγκεκριμένα Prince Perry και Maxboro. Πολύ καλό το Perry, μέτριο το Maxboro, έχω αφήσει και δυο μπουκαλάκια Dark Vapure για να τα δοκιμάσω όταν ξεμείνω. ^_^

 

ανέβα μια μέρα κέντρο να σε πάω να δοκιμάσεις κάποια πράματα ;) φέρε κενή αμπούλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λέμε να παρουμε αυτο τελικά:

 

Ηλεκτρονικό τσιγάρο Gamucci classic

 

ειναι για γυναικα.. θα ειναι κομψο πιστευετε;

 

και οσον αφορα τις αμπουλες, παιρνει μονο συγκεκριμεςνες; τις δικες του;

και ποσο ευκολα θα βρισκουμε στην επαρχια; τι μαγαζια τις πουλανε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέμε να παρουμε αυτο τελικά:

 

Ηλεκτρονικό τσιγάρο Gamucci classic

 

ειναι για γυναικα.. θα ειναι κομψο πιστευετε;

 

και οσον αφορα τις αμπουλες, παιρνει μονο συγκεκριμεςνες; τις δικες του;

και ποσο ευκολα θα βρισκουμε στην επαρχια; τι μαγαζια τις πουλανε;

 

δε βγαινει σε ηλεκτρονικη πιπα?rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέμε να παρουμε αυτο τελικά:

 

Ηλεκτρονικό τσιγάρο Gamucci classic

 

ειναι για γυναικα.. θα ειναι κομψο πιστευετε;

 

και οσον αφορα τις αμπουλες, παιρνει μονο συγκεκριμεςνες; τις δικες του;

και ποσο ευκολα θα βρισκουμε στην επαρχια; τι μαγαζια τις πουλανε;

 

Δε βλεπω αν εχει 1 η 2 μπαταριες... με μια και ειδικα σε αυτα τα watt δεν κανεις δουλεια.

 

Αν θες κατι βιαστικο παρε το mini and more που εχει και δυο μπαταριες, αλλα και την ταμπακιερα σαν φορτιστη.

 

Αν δε θες κατι βιαστικο, μπορω να σου προτεινω κομματια που να φτιαξεις πακετακι πολυ ωραιο και φτηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες αυτό καλύτερα γιατί το classic είναι της "παλιάς σχολής"

 

απο ποια αποψη; μπαταριας μονο ή και αλλων χαρακτηριστικών;

σαν να εχει πολυ μεγαλλη μπαταρια σε χωρητικοτητα σε σχεση με αλλα.. πως γινεται; οταν το μεγεθος λογικα δεν μπορει να εχει μεγαλες διαφορές;

 

ενας φιλος μου προτεινε αυτα:

Ηλεκτρονικό τσιγάρο Gamucci classic

και

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ OVALE ELIPS

ο ξαδελφος του νομιζω εχει παρει το πρωτο..

πως τα βλέπετε;

Δες αυτό. Πολύ πιο αξιόπιστο από το classic

 

Έπεσα κι εγώ στο.. ηλεκτρονικο τσιγαρο και ελπιζω να μην το ξαναγυρισω ( αν και με φοβάμαι όταν θα ανοίξει ο καιρός και αρχίσουν οι μπύρες και οι φραπέδες. Πάντως από ψυχολογική άποψη και μονο χρειαζόμουν κάτι να μου θυμίζει το κανονικό τσιγάρο και όχι κατι σαν στυλό. Παρήγγειλα το gamucci micro όχι το παλιο αν έτυχε να δείτε που ήταν ψιλοζημιάρικο. Είναι σαν τσιγάρο και αλλάζεις αναταλλακτικό και αμπούλα μαζι όχι σαν τα egot τύπου που γεμίζεις λαδάκι σε δεξαμενή πως το λενε τελοσπάντων. Αλλά το καλό ( και κακό μαζί) είναι ότι με αυτούς τους μεγάλους ατμοποιητές νιώθεις "καπνό" μέσα σου. Το κακό είναι ότι σίγουρα δεν είναι υγιεινό και σου αφήνει μια περιέργη αίσθηση μάλλον από το λάδι που υγροποιείται ξανα και από ατμός ξαναγίνεται λάδι! Αηδία! Ελπίζω να εξελιχθούν στο μέλλον και να βγουν διαστημικές συσκευές-ατμοποιητές και με super μπαταρίες και γεύσεις αν βέβαια δεν μας το απαγορέψουν κι αυτό! Πάντως βλέπεις διαφορά την πρώτη μέρα ειδικά το δεύτερο πρωινό που ξυπνάς και δεν σου έρχεται αυτή η τσιγαρίλας από τα έγκατα σου @#!%#μπλιαααχ. sorry. Με τον έναν ή τον άλλο τρόπο κόψτε το. Μας καταστρέφουν που μας καταστρέφουν ας μην το κάνουμε και μόνοι μας!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες αυτό καλύτερα γιατί το classic είναι της "παλιάς σχολής"

 

 

Δες αυτό. Πολύ πιο αξιόπιστο από το classic

 

Έπεσα κι εγώ στο.. ηλεκτρονικο τσιγαρο και ελπιζω να μην το ξαναγυρισω ( αν και με φοβάμαι όταν θα ανοίξει ο καιρός και αρχίσουν οι μπύρες και οι φραπέδες. Πάντως από ψυχολογική άποψη και μονο χρειαζόμουν κάτι να μου θυμίζει το κανονικό τσιγάρο και όχι κατι σαν στυλό. Παρήγγειλα το gamucci micro όχι το παλιο αν έτυχε να δείτε που ήταν ψιλοζημιάρικο. Είναι σαν τσιγάρο και αλλάζεις αναταλλακτικό και αμπούλα μαζι όχι σαν τα egot τύπου που γεμίζεις λαδάκι σε δεξαμενή πως το λενε τελοσπάντων. Αλλά το καλό ( και κακό μαζί) είναι ότι με αυτούς τους μεγάλους ατμοποιητές νιώθεις "καπνό" μέσα σου. Το κακό είναι ότι σίγουρα δεν είναι υγιεινό και σου αφήνει μια περιέργη αίσθηση μάλλον από το λάδι που υγροποιείται ξανα και από ατμός ξαναγίνεται λάδι! Αηδία! Ελπίζω να εξελιχθούν στο μέλλον και να βγουν διαστημικές συσκευές-ατμοποιητές και με super μπαταρίες και γεύσεις αν βέβαια δεν μας το απαγορέψουν κι αυτό! Πάντως βλέπεις διαφορά την πρώτη μέρα ειδικά το δεύτερο πρωινό που ξυπνάς και δεν σου έρχεται αυτή η τσιγαρίλας από τα έγκατα σου @#!%#μπλιαααχ. sorry. Με τον έναν ή τον άλλο τρόπο κόψτε το. Μας καταστρέφουν που μας καταστρέφουν ας μην το κάνουμε και μόνοι μας!!! :)

 

Μα και στην αμπουλα του gamucci "λαδακι" εχει. Το υγρο ειναι το ιδιο παγκοσμιως, δε βρηκε η gamucci καμμια αλλη πατεντα.

Η διαδικασια ειναι ακριβως (ακριβως ομως) η ιδια. Υγρο πανω στην αντισταση, θερμανση της αντιστασης, ατμος. Ουτε λαδακια ουτε ξυδακια. Οπως ακριβως λειτουργει, και οπως ακριβως θερμαινει το υγρο που εχει μεσα στην αμπουλα του το gamucci ετσι κανουν ολα τα ηλεκτρονικα, ειτε εχουν μορφη τσιγαρου, ειτε εχουν μορφη ασυρματου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δες αυτό καλύτερα γιατί το classic είναι της "παλιάς σχολής"

 

 

Δες αυτό. Πολύ πιο αξιόπιστο από το classic

 

Έπεσα κι εγώ στο.. ηλεκτρονικο τσιγαρο και ελπιζω να μην το ξαναγυρισω ( αν και με φοβάμαι όταν θα ανοίξει ο καιρός και αρχίσουν οι μπύρες και οι φραπέδες. Πάντως από ψυχολογική άποψη και μονο χρειαζόμουν κάτι να μου θυμίζει το κανονικό τσιγάρο και όχι κατι σαν στυλό. Παρήγγειλα το gamucci micro όχι το παλιο αν έτυχε να δείτε που ήταν ψιλοζημιάρικο. Είναι σαν τσιγάρο και αλλάζεις αναταλλακτικό και αμπούλα μαζι όχι σαν τα egot τύπου που γεμίζεις λαδάκι σε δεξαμενή πως το λενε τελοσπάντων. Αλλά το καλό ( και κακό μαζί) είναι ότι με αυτούς τους μεγάλους ατμοποιητές νιώθεις "καπνό" μέσα σου. Το κακό είναι ότι σίγουρα δεν είναι υγιεινό και σου αφήνει μια περιέργη αίσθηση μάλλον από το λάδι που υγροποιείται ξανα και από ατμός ξαναγίνεται λάδι! Αηδία! Ελπίζω να εξελιχθούν στο μέλλον και να βγουν διαστημικές συσκευές-ατμοποιητές και με super μπαταρίες και γεύσεις αν βέβαια δεν μας το απαγορέψουν κι αυτό! Πάντως βλέπεις διαφορά την πρώτη μέρα ειδικά το δεύτερο πρωινό που ξυπνάς και δεν σου έρχεται αυτή η τσιγαρίλας από τα έγκατα σου @#!%#μπλιαααχ. sorry. Με τον έναν ή τον άλλο τρόπο κόψτε το. Μας καταστρέφουν που μας καταστρέφουν ας μην το κάνουμε και μόνοι μας!!! :)

 

 

τελικα αυτο πηρε...

το Ηλεκτρονικό τσιγάρο - Gamucci micro

απο φαρμακειο στα 50 ευρω.. στο σαιτ αυτο το πουλανε 70!!!!

καλο μου φαινεται.. αλλα οι αμπουλες που ειχε μεσα ηταν με 0 νικοτινη και της φαινοταν καπως λαιτ με συνεπεια να κανει και τσιγαρα παραλληλα..

οι αμπουλες μου φαινονται λιγο ακριβες.. το φαρμακειο τις εχει 7.80 το πακετο των 3.

ποσο σου κραταει η καθεμια; για με 375 ρουφηξιες που λεει δεν βλεπω να κραταει πολυ..

υπαρχει τροπος να ξαναγεμιζει με καποιο λαδακι για εναναχρησιμοποιηση καποιες φορες ωστε να βγαινει πιο φθηνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, επειδη δεν κατέχω καθόλου απο το θέμα - δεν είμαι καπνιστης - ενδιαφερομαι να αγοράσω ένα ηλεκτρονικό τσιγάρο για τον πατέρα μου ηλικίας 60 ετών και χρήση τσιγάρων στο περίπου 1,5 - 2 πακέτα / ημερησίως.

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο καλο, αξιόπιστο & φθηνο;

Αυτές τις αμπουλες θα μπορω να τις αγοράζω απο διάφορα καταστήματα που υπάρχουν εδω στη πόλη μου; Ή κάθε μαρκα / εταιρεία περνει και τον δικο της τύπο; Δηλ. για κάθε αγορα με αμπουλες μην πληρώνω και έξοδα μεταφοράς κάθε φορα..

Ευχαριστω προκαταβολικά :)

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα αυτο πηρε...το Ηλεκτρονικό τσιγάρο - Gamucci micro απο φαρμακειο στα 50 ευρω.. στο σαιτ αυτο το πουλανε 70!!!!καλο μου φαινεται.. αλλα οι αμπουλες που ειχε μεσα ηταν με 0 νικοτινη και της φαινοταν καπως λαιτ με συνεπεια να κανει και τσιγαρα παραλληλα..οι αμπουλες μου φαινονται λιγο ακριβες.. το φαρμακειο τις εχει 7.80 το πακετο των 3.ποσο σου κραταει η καθεμια; για με 375 ρουφηξιες που λεει δεν βλεπω να κραταει πολυ..υπαρχει τροπος να ξαναγεμιζει με καποιο λαδακι για εναναχρησιμοποιηση καποιες φορες ωστε να βγαινει πιο φθηνα;

 

Δεν ξερω πως ακριβως ειναι αυτες οι αμπουλες, αλλα λογικα πρεπει να ξαναγεμιζουν. Αν βρεις καμμια φωτο, κατι ωστε να δουμε πως ειναι...

 

Καλησπέρα, επειδη δεν κατέχω καθόλου απο το θέμα - δεν είμαι καπνιστης - ενδιαφερομαι να αγοράσω ένα ηλεκτρονικό τσιγάρο για τον πατέρα μου ηλικίας 60 ετών και χρήση τσιγάρων στο περίπου 1,5 - 2 πακέτα / ημερησίως.Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο καλο, αξιόπιστο & φθηνο;Αυτές τις αμπουλες θα μπορω να τις αγοράζω απο διάφορα καταστήματα που υπάρχουν εδω στη πόλη μου; Ή κάθε μαρκα / εταιρεία περνει και τον δικο της τύπο; Δηλ. για κάθε αγορα με αμπουλες μην πληρώνω και έξοδα μεταφοράς κάθε φορα..Ευχαριστω προκαταβολικά :)Sent from my iPhone using Insomnia

 

Για 60αχρονο, θα προτεινα οπωςδηποτε cartomizer με σφουγγαρακι, για να μην μπλεκει με αμπουλες κλπ, και του δημιουργηθει λαθος εντυπωση. Το βασικο σε αυτα ειναι η πρωτη σχεση, αν το παρει στραβα θα το πεταξει περα.

Σε αντιστοιχη περιπτωση, εγω εδωσα το Hybrid της nobacco, και μετα εκανα και μια παραγγελια απο healthcabin πακετακια με cartomizers, (τα εχει πολυ φτηνα σε σχεση με ελλαδα) και ησυχασα.

Το δυσκολο σε αυτες τις περιπτωσεις εινια η γευση του υγρου, μεχρι να πετυχει κατι που να του αρεσει. Εκει δυστυχως κανεις δε μπορει να σε βοηθησει. Ισως αν πας σε ενα καταστημα, να σε κατατοπισουν λιγο παραπανω, να παρεις ενα δυο, και αν του αρεσουν καλως, αν οχι, να παει μονος του μετα να δοκιμασει κατι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάς σε nobacco giant, ego, ή και hybrid, ψάξε και για DCT τανκ.

 

Είναι μια δεξαμενή που καλύπτει το cartomizer και το τροφοδοτεί συνέχεια με υγρό. Στο πρώτο γέμισμα θέλει λίγο δουλίτσα (πρέπει να μουσκέψεις το κάρτο πρώτα αλλιώς μπορεί να καεί) αλλά μετά γεμίζεις μόνο την δεξαμενή. Δεν ξεμένεις ποτέ από υγρό αφού βλέπεις πόσο έχει μείνει, δεν μπλέκεις με διαρροές και το κυριότερο, το carto κρατάει περισσότερο αφού δεν στεγνώνει ποτέ από υγρό.

 

Η τιμή του DCT είναι στα 10 ευρώ και μόλις καεί το cartomizer (υπολόγιζε 15-30 ημέρες) απλά αλλάζεις το cartomizer και κρατάς την δεξαμενη. Η nobacco τα καρτο τα δίνει στα 3.5 ευρώ, από madvapes βρίσκεις πολύ φτηνότερα (2.5 δολλάρια το ενα αν θυμάμαι καλά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μωρά μου!

 

 

IMAG0520.jpg

 

Αριστερά το Nobacco Giant με DCT 3ml της Medicre και δεξιά το LavaTube με με DCT 6ml της Nobacco.

 

Άντε τώρα να πείσεις τον υπεύθυνο ασφαλείας του γηπέδου ή τον ασφαλίτη που σε σταματάει για έλεγχο στην Ακαδημίας οτι αυτά είναι ηλεκτρονικά τσιγάρα και όχι φωτοβολίδες ή μέσα χημικού πολέμου. :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...