Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανέναν ατμοποιητή που να χρειάζεται πολλά watts για να δουλέψει, 60 και πάνω.

Τότε το Mini δεν σου κάνει γιατί η μπαταρία θα σου κρατάει πάρα πολύ λίγο.

Κ κάποι τελευταία για να μην σας ζαλιζω1) οι φτιαχτοί πάνε Παν από 60 Watt?? Κ 2)εσύ τι ατμοποιητή κ mod έχεις ρωτάω για να καταλάβω εσείς που κάνετε πιο πολύ καιρό πόσο φτανουν οι απαιτησεις κ σε πόσα watt παίζετε!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κ κάποι τελευταία για να μην σας ζαλιζω1) οι φτιαχτοί πάνε Παν από 60 Watt?? Κ 2)εσύ τι ατμοποιητή κ mod έχεις ρωτάω για να καταλάβω εσείς που κάνετε πιο πολύ καιρό πόσο φτανουν οι απαιτησεις κ σε πόσα watt παίζετε!!

 

Αν εννοείς τους επισκευάσιμους, ναι, πάνε και πάνω από 60 κάποιοι. Εξαρτάται ποιον έχεις.

Οι απαιτήσεις δεν έχουν να κάνουν με το πόσο καιρό ατμίζεις, κάποιος μπορεί να το κάνει 5 χρόνια

και να ατμίζει στα 8 watt ακόμα, γούστα είναι αυτά και προσωπικές προτιμήσεις, διαφορετικοί τρόποι ατμίσματος.

 

Εγώ προσωπικά προτιμάω subohm tanks που γενικά θέλουν πολλά watts αλλά μάλλον ανήκω στην μειοψηφία, των Ελλήνων τουλάχιστον, οι περισσότεροι Έλληνες είναι της σφικτής τζούρας και των χαμηλών watts. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ξεκινησα πριν 3 χρονια (παρα κατι).

 

αυτη την στιγμη ειμαι με kayfun lite plus v2 και παιζω στα 0.22Ω με 0.40 τιτανιο. (240C , 19watt-joule)

τους προηγουμενους 2 μηνες ημουν με kayfun v4 και επεζα στα 14Watt με 1.8Ω και 28αρι σιρμα.

 

αναλογος τα κεφια ειναι.με τις εποχες ειμαι.

το καλοκαιρι εστεινα αβερτα τον subtank και προσπαθουσα να χτυπησα τα 40Watt. μετα επαιζα με τον atlantis και τα 0.4 coil του στα 50watt.

αλλες ωρες παλι στεινω καναν dripper στα 0.2-0.3 και χτυπαω 80-90 watt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς τους επισκευάσιμους, ναι, πάνε και πάνω από 60 κάποιοι. Εξαρτάται ποιον έχεις.

Οι απαιτήσεις δεν έχουν να κάνουν με το πόσο καιρό ατμίζεις, κάποιος μπορεί να το κάνει 5 χρόνια

και να ατμίζει στα 8 watt ακόμα, γούστα είναι αυτά και προσωπικές προτιμήσεις, διαφορετικοί τρόποι ατμίσματος.

 

Εγώ προσωπικά προτιμάω subohm tanks που γενικά θέλουν πολλά watts αλλά μάλλον ανήκω στην μειοψηφία, των Ελλήνων τουλάχιστον, οι περισσότεροι Έλληνες είναι της σφικτής τζούρας και των χαμηλών watts.

Άρα εσύ θα επερνες τον 150watt..

Τι mod έχεις εσύ?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου

εγω ξεκινησα πριν 3 χρονια (παρα κατι).

 

αυτη την στιγμη ειμαι με kayfun lite plus v2 και παιζω στα 0.22Ω με 0.40 τιτανιο. (240C , 19watt-joule)

τους προηγουμενους 2 μηνες ημουν με kayfun v4 και επεζα στα 14Watt με 1.8Ω και 28αρι σιρμα.

 

αναλογος τα κεφια ειναι.με τις εποχες ειμαι.

το καλοκαιρι εστεινα αβερτα τον subtank και προσπαθουσα να χτυπησα τα 40Watt. μετα επαιζα με τον atlantis και τα 0.4 coil του στα 50watt.

αλλες ωρες παλι στεινω καναν dripper στα 0.2-0.3 και χτυπαω 80-90 watt.

Χαχαχαχα αυτά είναι..

Άρα εσύ σίγουρα 150watt θα επερνες

Τι mod έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν περασει παρα πολλα απο τα χερια μου εμενα..

αυτη τι στιγμη εχω ενα vtc mini. (αλλα και ipv x2 , ipv 4s , dna40 DIY , zero mod (sx350) )

 

μην το λες. τις χαζομαρουλες τις κανουμε μια στο τοσο..δεν χρησιμοποιουμε καθε μερα 120watt.

εγω τουλαχιστον , για καθημερινο ατμισμα επαιζα παλια στα 30watt max. οποτε αν δεν εισαι 24/7 πιπιλα με το ηλεκτρονικο , και τα 30watt , ολη μερα , τα βγαζει με μια συγχρονη μπαταρια.

 

προτιμω τα μικρα mod για all day use. το vtc ειναι τελειο στο χερι , και διακριτικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα βρες τον ατμοποιητή που σου ταιριάζει και μετά διάλεξε τι μοντάκι θα πάρεις.

 

Το βασικό είναι πόσο σφικτή τζούρα θες από την συσκευή σου. Αν κάνεις τσιγαρίσιες τζούρες, θα πάρεις και τον

ανάλογο ατμοποιητή. Οι ατμοποιητές αυτοί δουλεύουν σε χαμηλά watts.

 

Αν κάνεις πνευμονικές τζούρες, κατεβάζεις κατευθείαν κάτω τον ατμό δηλαδή, όχι όπως όταν καπνίζει κάποιος,

θες έναν ατμοποιητή με μεγαλύτερες τρύπες αέρα.

 

Ο καθένας προτιμάει διαφορετικά πράγματα, γι' αυτό και δεν έχει νόημα να λέμε "πάρε αυτό" και "πάρε εκείνο".

 

Μπορεί το δικό μου αγαπημένο να το δοκιμάσεις και να πεις "πως το κάνεις αυτό το πράγμα" και εγώ να πω το ίδιο για το

δικό σου, π.χ. εμένα σφικτή τζούρα και ατμοποιητές τύπου Kayfun δεν με καλύπτουν στο ελάχιστο.

 

Γι' αυτό πρώτα διαλέγεις "στρατόπεδο", σφικτή ή αεράτη τζούρα, και μετά μπορούμε να προτείνουμε τον ανάλογο ατμοποιητή στην κατηγορία που έχει καλές κριτικές. Και στο τέλος, μετά την επιλογή ατμοποιητή, παίρνεις και τι μοντάκι ταιριάζει.

 

Αν είναι π.χ. να ατμίζεις στα 8-15 watts, δεν έχει πολύ νόημα να κουβαλάς παντού ένα μοντάκι των 150+ watt, τσάμπα βάρος αφού ούτως ή άλλως και μια συσκευή ελαφρύτερη (με μονή μπαταρία 18650 π.χ.) θα σου βγάζει άνετα όλη την μέρα.

 

Δεν έχει καλύτερο και χειρότερο, έχει διαφορετικούς τρόπους ατμίσματος και προσωπικές προτιμήσεις και από 'κει και πέρα, έχει καλές και πιο μέτριες (ή και κακές) συσκευές σε κάθε κατηγορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Baator επειδη ειδα οτι εισαι πνευμονικος τυπος και εσυ σαν εμενα.εχω τον melo και θελω εναν επισκευασιμο αερατο αλλα με πολυ καλη γευση?εχεις να προτεινεις κατι? ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Baator επειδη ειδα οτι εισαι πνευμονικος τυπος και εσυ σαν εμενα.εχω τον melo και θελω εναν επισκευασιμο αερατο αλλα με πολυ καλη γευση?εχεις να προτεινεις κατι? ευχαριστω

 

(OBS) Crius v3, (Steam Crave) Aromamizer, (EH Pro) Billow 2, (Geek Vape) Griffin, (UD) Bellus & (Cthulhu Mods) Cthulhu  2 θεωρούνται οι 6 κορυφαίοι επισκευάσιμοι αυτήν την στιγμή (για πνευμονικές, ξαναλέω από Kayfun ή τους τρομερά δημοφιλείς ελληνικούς Τηλέμαχος, Φαινόμενον, Εβίβα, κτλ. δεν έχω ιδέα).

 

Όποιον και να πάρεις, δύσκολα να απογοητευτείς. Ο καθένας λέει φυσικά ότι ο καλύτερος είναι αυτός που έχει.

 

Εγώ έχω τον Billow 2 Nano και τον Crius, και οι 2 είναι πάρα πολύ καλοί. Τρελά ντουμάνια, πάρα πολύ καλή γεύση.

Οι άλλοι 4 πρέπει να είναι εξίσου καλοί, δεν τους έχω δοκιμάσει αλλά χλωμό όλοι να κάνουν λάθος και να τους εκθειάζουν στα reviews & στα forums. Επειδή άκρη δεν έβγαζα και εγώ όταν ήταν να αποφασίσω, διάλεξα τους 2 που μου άρεσαν αισθητικά περισσότερο.

 

Πάντως σε σχέση με τα subohm tanks που συνήθως χρησιμοποιώ, η διαφορά στην γεύση είναι αισθητή, αρκετά καλύτερη σε αυτά.

 

Αν δεν είχα κανέναν και έπρεπε να διαλέξω έναν τώρα, μάλλον στον Griffin θα κατέληγα, παίζει να 'ναι το καλύτερο RTA αυτήν την στιγμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλυτικοτατος :) Χίλια ευχαριστώ για την βοήθεια .απλά δεν έχω ένα μέτρο σύγκρισης. Τι εννοώ.ξεκινησα κλασσικά με ce5 τον Αύγουστο πήρα τον melo και εκείνη την εποχή νόμιζα ότι είναι ο καλύτερος ατμό στον κόσμο.με λίγα λόγια βρήκα τι τύπος ατμιστη είμαι .ωστόσο πρόσφατα πήρα και έναν κλώνο subtank mini και είδα ότι μου δίνει πολύ καλύτερη γεύση από τον melo και αρκετό ντουμανι αλλά όχι τον αέρα του melo. Πιστεύω μόνο κάποιος που έχει δοκιμάσει τον melo ή κάποιον πανομοιότυπο θα μπορέσει να μου πει τι ψάχνω απόλυτα .Έκανα μόλις κάτι πνευμονικες με τον melo και γεύση κατάλαβα λίγο στην εκπνοή :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραθέτω το μήνυμα και εδώ επειδή πρέπει να βιαστώ. (Ρώτησα και σε e-kapnisma).

 

Σε φίλο έχουν μείνει άπειρες κεφαλές από Atlantis και iJust που είχε.

Του παρήγγειλα μόλις τώρα έναν melo 2. Αυτές οι κεφαλές, κάνουν και για αυτόν, έτσι;

Υπάρχει και καμία άλλη πρόταση που να παίρνει τις παραπάνω κεφαλές; Βλέπω ο Melo 2 δεν είναι σε απόθεμα, θα πέσει πάνω στις γιορτές τους και θα παραλάβει σε κάνα δίμηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με Triton 2; Και αυτές ίδιες τις βλέπω και είναι άμεσα διαθέσιμος. Δυστυχώς το βιάζομαι αρκετά διότι δε θέλω να πέσω πάνω στις γιορτές τους και πρέπει το πακετάκι να είναι εδώ μέχρι 20-25 Φλεβάρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...