Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχη πρόταση στο 20€ από εξωτερικό με μεγάλη μπαταρία και αρκετά ml υποδοχής; Καπνικές τζούρες και μικρές. Δε θέλω ακόμα να αρχίσω να μπλέκω με το να φτιάχνω τις αντιστάσεις, εκτός αν βολεύει και συμφέρει. Θέλω να με βγάζει δυο μέρες. Ζητάω πολλά;

 

Με 20 ευρώ και ατμοποιητή και μεγάλη μπαταρία που να σε βγάζει 2 μέρες...δύσκολα βάζεις.

 

Το Endura T22 ίσως, αλλά είναι στα 30 ευρώ. Πολύ σφικτή, τσιγαρίσια τζούρα, 2000mah μπαταρία,

4.5ml χωρητικότητα. Με τις 1.2 ohm αντιστάσεις για 2 μέρες δεν ξέρω, 1 φαντάζομαι θα σου βγάζει πάντως.

Πανεύκολο γέμισμα υγρού από πάνω, καλές κριτικές, γελοίο στην χρήση, πατάς το κουμπί και ρουφάς, δεν χρειάζεται

τίποτα να ρυθμίσεις.

 

http://www.3fvape.com/mod-kit/7585-authentic-innokin-endura-t22-2000mah-battery-mod-prism-t22-top-filling-tank-starter-kit-blue-45ml-12-ohm.html#.VqgiUPl97cs

 

Άλλος ατμοποιητής που βγήκε τώρα και είναι με σφικτή τζούρα είναι και ο Cubis. Επίσης πανεύκολο γέμισμα, υποτίθεται ότι λόγω σχεδιασμού δεν στάζει ποτέ και από πουθενά υγρά. Καλές κριτικές και τον έχει πάρει πολύς κόσμος. 15 ευρώ όμως.

 

Κανά Istick Basic μετά. 20 ευρώ, ατμοποιητής με σφικτή τζούρα, μπαταρία 2300 mah. 

https://www.fasttech.com/products/0/10018866/3904504-authentic-eleaf-istick-basic-2300mah-battery-w-gs

Ακριβώς αυτό που περιγράφεις είναι και στην τιμή που θες (μόνο 2 ml χωρητικότητα αλλά τι κατανάλωση να έχει ο συγκεκριμένος ατμοποιητής). Τώρα από ποιότητα κατασκευής και αν σου βγάλει προβλήματα ή αν θα μείνεις ικανοποιημένος από τον συγκεκριμένο ατμοποιητή...Istick με 20 ευρώ είναι, ξέρω 'γω; Ίσως αξίζει το ρίσκο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

alkis13 θα σου πω λιγο χονδρικα.εγω δεν εχω παρει ακομα η.τ που να κραταει δυο μερες.οτι κρατησε δυο μερες ηταν επειδη ατμιζα πολυ λιγο ή ειχα δουλειες και το ξεχνουσα .αμα το εχεις λοιπον ολη μερα πιπιλα και την πιο δυνατη μπαταρια να εχεις ζητημα να σου βγαλει μια μερα μπορει να λεω και πολυ. εχω το vtc mini και γουσταρω ντουμανια.αυτο παιρνει αποσπωμενη μπαταρια οποτε του εβαλα μια με 3000mah.αμα ατμιζεις σε χαμηλα βαττ 10-15 θα κρατησει περισσοτερο η μπαταρια ισως να σου βγαλει και μια μερα με νορμαλ χρηση.αμα ομως δοκιμασεις σαν εμενα και το ανεβασεις στα 50 βαττ επειδη εγω γουσταρω το ντουμανι και οχι να δουλευω τους sub-ohm(ατμοποιητες) στα 15 βαττ θα δεις οτι θα κρατησει μιση με μια ωρα :ρ.οποτε οπως καταλαβαινεις δεν ειναι κατι στανταρ  .να σου προτεινω εγω δεν μπορω γιατι δεν κανω τσιγαρισιες.ωστοσο εχω διαβασει οτι οι περισσοτεροι ξεκιναν με istick και nautilus.

 

https://www.fasttech.com/products/0/10011027/2305003-authentic-eleaf-istick-30w-2200mah-variable

https://www.fasttech.com/products/0/10009821/1861801-authentic-aspire-nautilus-bvc-clearomizer-5-0ml

 

αυτα τα 2 πχ. γενικα ομως στα 20 ευρω δυσκολα θα βρεις καλο πακετο.οπως σου εγραψαν πιο πριν και οι υπολοιποι μολις παρεις ενα καλο πακετο θα πεις τι χαζος που ημουν και χαραμισα τοσα λεφτα και υγρα.εγω μεχρι αρχες καλοκαιριου ατμιζα σαν το δικο σου γιατι δεν ειχα ψαχτει καθολου.ειχα παρει πακετο με δυο μπαταριες 650mah δυο ατμοποιητες και ενα υγρο 10ml 50 ευρω (ΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ )ενω τωρα παιρνεις εργαλειο που δινει 200w με 45 δολλαρια .πηγα λοιπον και δοκιμασα τελη καλοκαιριου

( αφου καπνιζα κανονικα για 2 μηνες ) ενα μετριο για τα σημερινα δεδομενα πακετο(ijust2+melo 49ευρω) και τρελαθηκα τοσο πολυ που ηθελα να παω στο αρχικο  μαγαζι που ειχα παρει το starter kit και να τους σκοτωσω.με λιγα λογια αν δεν δοκιμαζα ξανα και να βρω τι γουσταρω τωρα δεν θα εγραφα καν εδω.σε πληροφορω οτι απο τελη αυγουστου δεν ξανακουμπησα τσιγαρο.ουτε για πλακα,ουτε μια τζουρα.πλεον το σιχαινομαι και κραζω ολους τους καπνιστες.το συμπερασμα με λιγα λογια ειναι οτι δωσε παραπανω λεφτα για καλο εξοπλισμο μονο καλο θα σου κανει(δεν μιλαω για τρελα λεφτα με 50 ευρω εισαι κομπλε).αν υπαρχει οικονομικο προβλημα μπορω τελη φεβρουαριου που θα ειμαι μονιμα θεσσαλονικη να σου χαρισω δυο μπαταριες ego(1300mah και 650mah) και εναν ατμοποιητη ce5.τζαμπα χωρο πιανουν,θα τα πετουσα.ελπιζω να σε βοηθησα και οτι χρειαστεις εδω ειμαστε :)


Baator το rx200 πως το βλεπεις? με εναν subohm στα 150w με full vg υγρο ? προλαβαινεις να κανεις 5 τζουρες ?  ααχχαχαχαχα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς όλοι ξεκινάμε καπως διστακτικά λέγοντας μέσα μας ότι μπορεί να μην μας αρέσει και δεν θέλουμε να δώσουμε πολλά στην αρχή για εξοπλισμό.To ίδιο έπαθα και εγώ.Ξεκίνησα πριν 2 μήνες με το istick40 και έναν eleaf gs-tank και προσπαθούσα με αυτά να μπώ στο κλίμα μετά από 25χρόνια κ.τ και τα τελευταία 7-8 χρόνια στριφτά χωρς φιλτράκια και ιστορίες.

Είπα θα το πετάξω το κ.τ γιατι είχε παραγίνει το θέμα.Πολλά τσιγάρα βρώμα,βήχας κλπ.Μένω κανα μηνα με αυτόν τον ατμοποιητή και πήγα κατευθείαν σε 6αρα νικοτίνη φρούτα και γλυκά υγρά.

Κ.τ ούτε τζούρα από την αρχή.Δοκιμάζοντας υγρά και βλέποντας το κόστος γιατι ήταν και λίγο πιπίλα στην αρχή όχι πως τώρα δεν είναι δηλαδή που βέβαια νέοπας είμαι 2 μήνες είμαι με το ηλεκτρονικό θέλοντας καλύτερη αίσθηση έχω πάρει τον subtank mini και περιμένω τον κλωνοτηλέμαχο γιατι είμαι κυνηγός γεύσης και διάβασα πως είναι πολύ καλός.

Πήρα μαζί με τον subtank από fasttech και αντιστάσεις έτοιμες αλλα βλέποντας πως με δικες μου αντιστάσεις έχω καλύτερη γεύση και ντουμάνια μείναν στην άκρη για ώρα ανάγκης και ειδικά όταν βγαίνω έξω

Πλέον μετά από 2 μήνες φτιάχνω τα δικά μου υγρά με vg και pg από φαρμακείο + νικοτίνη έχω βάλει γυρω στα 100ml να μαγειρεύοναι φτιάχνω τις δικές μου αντιστάσεις και νομίζω πως ξεμπέρδεψα μια και καλή με το κ.τ που μόνο προβλήματα δημιουργεί.Φίλους και γνωστούς τους προτρέπω στο ηλεκτρονικό  για να βρούν την "υγειά" τους όπως την βρήκα και γω.Δεν βήχω ,αναπνέω δεν βρωμάω και δεν καταπίνω με τους τόνους τα χημικά.

Καλό είναι όποιος θέλει να μπεί στο η.τ να ψάξει να ρωτήσει και να πάει σε πιο καλό εξοπλισμό αν είναι αποφασισμένος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς όλοι ξεκινάμε καπως διστακτικά λέγοντας μέσα μας ότι μπορεί να μην μας αρέσει και δεν θέλουμε να δώσουμε πολλά στην αρχή για εξοπλισμό.To ίδιο έπαθα και εγώ.Ξεκίνησα πριν 2 μήνες με το istick40 και έναν eleaf gs-tank και προσπαθούσα με αυτά να μπώ στο κλίμα μετά από 25χρόνια κ.τ και τα τελευταία 7-8 χρόνια στριφτά χωρς φιλτράκια και ιστορίες.

Είπα θα το πετάξω το κ.τ γιατι είχε παραγίνει το θέμα.Πολλά τσιγάρα βρώμα,βήχας κλπ.Μένω κανα μηνα με αυτόν τον ατμοποιητή και πήγα κατευθείαν σε 6αρα νικοτίνη φρούτα και γλυκά υγρά.

Κ.τ ούτε τζούρα από την αρχή.Δοκιμάζοντας υγρά και βλέποντας το κόστος γιατι ήταν και λίγο πιπίλα στην αρχή όχι πως τώρα δεν είναι δηλαδή που βέβαια νέοπας είμαι 2 μήνες είμαι με το ηλεκτρονικό θέλοντας καλύτερη αίσθηση έχω πάρει τον subtank mini και περιμένω τον κλωνοτηλέμαχο γιατι είμαι κυνηγός γεύσης και διάβασα πως είναι πολύ καλός.

Πήρα μαζί με τον subtank από fasttech και αντιστάσεις έτοιμες αλλα βλέποντας πως με δικες μου αντιστάσεις έχω καλύτερη γεύση και ντουμάνια μείναν στην άκρη για ώρα ανάγκης και ειδικά όταν βγαίνω έξω

Πλέον μετά από 2 μήνες φτιάχνω τα δικά μου υγρά με vg και pg από φαρμακείο + νικοτίνη έχω βάλει γυρω στα 100ml να μαγειρεύοναι φτιάχνω τις δικές μου αντιστάσεις και νομίζω πως ξεμπέρδεψα μια και καλή με το κ.τ που μόνο προβλήματα δημιουργεί.Φίλους και γνωστούς τους προτρέπω στο ηλεκτρονικό για να βρούν την "υγειά" τους όπως την βρήκα και γω.Δεν βήχω ,αναπνέω δεν βρωμάω και δεν καταπίνω με τους τόνους τα χημικά.

Καλό είναι όποιος θέλει να μπεί στο η.τ να ψάξει να ρωτήσει και να πάει σε πιο καλό εξοπλισμό αν είναι αποφασισμένος

Ακόμα το istick40 έχεις?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα αυτό και πιστεύω πως θα με καλύψει, εφόσον με τον ατμοποιητή t2 (καπως ετσι λεγεται νομιζω) μου αρεσει αρκετα και δε θελω αλλο τσιγαρο. Η μπαταρια με 1900mah, και αλλη μια στη τσέπη (900mah), πιστεύω πως θα κάνουν δουλεια. Και ερωτώ, κάνω λάθος; Λογικά με την παραπάνω πείρα που θα έχετε θα ξέρετε εσείς. Μου αρέσει το μικρό μήκος του στυλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία Griffin σήμερα στις 6 παρά. Το προϊόν έλεγε 7 εργάσιμες. Ήδη βρίσκεται στο Packaging.

 

Μάλιστα. Μήπως να κοιτάξουν τι έχουν και τι δεν έχουν εκεί μέσα;  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χριάζεσαι βάση μηδενική,νικοτίνη 20αρα ή 24αρα ας πούμε και αρώματα.Μετά βρίσκεις τις συνταγές που θέλεις.Γράψου εδώ http://e-liquid-recipes.com/.

Αφούγραφτείς πάς στο user δεξιά και μετά my flavor stash στο μενού που θα βγάλει.Εκεί βάζεις τα αρώματα που έχεις τα σώζεις και πάνω αριστερά έχει ένα button what can i make??και σου βγάζει τι συνταγές με τα αρώματα που έχεις


Γράψου και εδώ http://e-kapnisma.gr/index.phpθα μάθεις πολλά για το diy υγρών


Μια συνταγούλα που μου πέτυχε τελικά :-D :-D :-D

 

http://e-liquid-recipes.com/recipe/435146/Choconut

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χριάζεσαι βάση μηδενική,νικοτίνη 20αρα ή 24αρα ας πούμε και αρώματα.Μετά βρίσκεις τις συνταγές που θέλεις.Γράψου εδώ http://e-liquid-recipes.com/.Αφούγραφτείς πάς στο user δεξιά και μετά my flavor stash στο μενού που θα βγάλει.Εκεί βάζεις τα αρώματα που έχεις τα σώζεις και πάνω αριστερά έχει ένα button what can i make??και σου βγάζει τι συνταγές με τα αρώματα που έχεις

Γράψου και εδώ http://e-kapnisma.gr/index.phpθα μάθεις πολλά για το diy υγρών

 

 

καταρχην να σε ευχαριστησω  για την απαντηση σου ..το πρωτο λινκ δεν δουλευει 

 

δηλαδη η συνταγες π.χ για 14 νικοτινη  που καπνιζω δεν ειναι στανταρ; ειδα καποια βιντεακια βεβαια  αλλα  καπου εχω μπερδευτει στης μυξεις  . γλυκερινη θα χρειαστω; και απο που μπορω να τα παραγγειλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε σε ένα μαγαζί με ηλεκτρονικό και πάρε βάση από εκεί και νικοτίνη για ξεκίνημα.Φτιάχτηκε το λινκ οπότε εκεί θα βρείς συνταγές και τα αρώματα που χρειάζονται.Επίσης γάντια μιας χρήσης από το φαρμακείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...