Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα έχω δοκιμάσει όλα αυτά, ναι, με στησίματα άλλων φυσικά, όχι δικά μου.

Δεν διαφωνεί κανείς ότι είναι καλοί ατμοποιητές, είναι. Είναι όμως τόσο καλοί ώστε να δικαιολογείται

αυτή η διαφορά στην τιμή; Για μένα όχι.

 

Και φυσικά δεν λέμε να αγοράζεις πάντα το φτηνότερο ή να είσαι τσιγγούνης, έχει μαλλιάσει το στόμα μας να λέμε "μην παίρνετε το φτηνό σετ" κτλ. Εδώ μέσα μόνο τσιγγούνηδες δεν είμαστε νομίζω, όλοι έχουμε από 10 διαφορετικές συσκευές και δουλεύουμε. Προφανώς και δεν τα λυπόμαστε τα λεφτά, αλλιώς θα παίρναμε μια συσκευή και δεν θα ξανασχολιόμασταν ποτέ. Δεν είναι το 100ρικο.

 

Για μένα παίζει και ρόλο το ότι ξέρω πως προσωπικά και το καλύτερο να πάρω αυτήν την στιγμή, μόλις δω κάτι καινούργιο,

κάτι πιο όμορφο, θα το πάρω και το 1ο θα μπει στην άκρη. Δεν υπάρχει κάτι που να το αγοράσω και να πω, τέλος, τέλειωσα σαν ατμιστής, βρήκα το τέλειο. Οπότε τέτοια λεφτά δεν θα έδινα για κάτι που θα το χρησιμοποιήσω για λίγο καιρό, δεν ξέρω, για ατμοποιητή μου φαίνεται τρελό ποσό προσωπικά, μέχρι κανά 40άρι θα έδινα αν είχα ακούσει τα καλύτερα, μετά μου φαίνεται κοροιδία.

 

Εδώ οι άλλοι είναι με τους CE4 & CE5 και είναι ευχαριστημένοι και κάποιον άλλον επισκευάσιμοι σαν τον Griffin ή τον Crius ή τον Aromamizer του 20ρικου δεν τον καλύπτουν καθόλου και μόνο με Phenomenon & Apollo καταλαβαίνει γεύση;; Μπορεί, ξέρω 'γω, δεν υπάρχει λάθος και σωστό σε αυτά, απλά σε μένα κάνει περισσότερο "θέλω απλά το καλύτερο, δεν συμβιβάζομαι καν με το νο2, τα σκάω χοντρά και μετά υπερασπίζομαι μέχρι θανάτου την αγορά μου για να μην νιώθω και ότι με κωλόπιασαν λίγο" φάση.

 

Αυτό περί τσιγκουνιάς προς Θεού δεν πήγαινε προσωπικά. Για να μην παρεξηγούμαστε. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δοκίμασα σήμερα πρώτο στήσιμο με Ni200. Τό'χα τόσο καιρό να κάθεται και σήμερα είπα να δοκιμάσω. 26ρι, 7-8 σπείρες νομίζω, σε 3ράκι, 0,09 βγήκε.

 

Πρώτη άποψη, αρκετά καλή. Βέβαια, αυτό ρε σεις έχω την εντύπωση ότι κατεβάζει τη μπαταρία χωρίς τέλος.  :lol:

 

Edit: Και μία φωτογραφία έτσι για τη κουβέντα. Οκ, το βαμβάκι είναι πολύ άτσαλα βαλμένο (δε το πέρασα με τον "σωστό" τρόπο που το περνάω πάντοτε), διότι δεν περίμενα να το κρατήσω τόσες ώρες το στήσιμο. Παρ'όλα αυτά, δουλεύει πολύ καλά.

 

 

post-137124-0-10177600-1454190663_thumb.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια.

Θελω να αγορασω το eleaf istick 30w απο fasttech και θελω εναν μικρο ατμοποιητη τυπου ego one, tron-s που να λειτουργει σωστα με το istick.

Αξιζει να παω στο στον ego one ή σε καποιον αλλο?

Θελω να εχει γενικά αερατη τζουρα αλλα να μπορω να τη ρυθμισω και σε πιο σφιχτη.

Επιπλεον αξιζει να κοιταξω για κανενα κλονο?

Τελος το μοντακι αυτο θα με καλύψει? Το προτιμω λογω μικρου μεγεθους.

Επεξ/σία από PiXeLiZeD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος αλλα εχει αντιστασεις 0.15 ohm που δεν λειτουργουν στο istick 30w

 

Γιατί δεν παίρνεις το 40άρι Istick που έρχεται και σετάκι με τον GS-Air;

Ίδια ακριβώς τιμή έχει το 30άρι με το 40άρι εξάλλου, δεν γλυτώνεις κάτι με το 30άρι.

 

https://www.fasttech.com/products/0/10016076/3161900-authentic-eleaf-istick-tc40w-2600mah-variable

 

Όποιο και να αποφασίσεις, να ξέρεις πως οι 0.15 αντιστάσεις είναι για λειτουργία ελέγχου θερμοκρασίας και φυσικά δεν είναι απαραίτητο να πάρεις αυτές, έχει και τις απλές kanthal.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο και το 40αρι και μικρες διαφορες σε μεγεθος και τιμη ;)

εχω διαβασει γενικα για αντιστασεις,βαττ,ελεγχους θερμοκρασιας,συρματα κλπ κλπ.

απο ατμοποιητες δεν ξερω και πολλα βεβαια.

προτιμω κατι μικρο και ομορφο με εμφαση στην πνευμονικη αλλα με τη δυνατοτητα να γινει και σφιχτη η τζουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οντως στα reviews αυτο βλεπω οτι δυσκολα πας σε πνευμονικη με αυτον!

ο ego one ειναι εμφανισημος και με τραβαει γενικα..αξιζει?

γενικα ψαχνω κατι μικρο και ομορφο (κατα προτιμηση οχι λεπτο και ψηλο) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο μου έτυχε κάτι περίεργο με την αντίσταση που παρέθεσα παραπάνω.

 

Εκεί που όλα ήταν καλά, ξαφνικά λειτουργούσε συνεχώς το Temp Protection.

 

Το βαμβάκι υγρό ήταν, η αντίσταση δεν ήταν ζεστή. Ακόμη και τη θερμοκρασία να ανέβαζα, αυτό δεν έδινε. (Οκ, δεν έδωσα πολλούς βαθμούς για να το τσεκάρω, αλλά λίγο που ανέβασα, έδωσε ελάχιστα και μετά σταμάτησε.)

 

Τι μπορεί να παίχτηκε για να το αποφύγω μελλοντικά; Τώρα έστησα άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο μου έτυχε κάτι περίεργο με την αντίσταση που παρέθεσα παραπάνω.

 

Εκεί που όλα ήταν καλά, ξαφνικά λειτουργούσε συνεχώς το Temp Protection.

 

Το βαμβάκι υγρό ήταν, η αντίσταση δεν ήταν ζεστή. Ακόμη και τη θερμοκρασία να ανέβαζα, αυτό δεν έδινε. (Οκ, δεν έδωσα πολλούς βαθμούς για να το τσεκάρω, αλλά λίγο που ανέβασα, έδωσε ελάχιστα και μετά σταμάτησε.)

 

Τι μπορεί να παίχτηκε για να το αποφύγω μελλοντικά; Τώρα έστησα άλλη.

για να αποφυγεις τετοια λαθη , στριβεις την αντισταση , την στερεωνεις καλα πανω στο deck. περνας βαμβακι και το βρεχεις.

μετα βαζεις ολο το base πανω στο μοντακι και κλειδωνεις την αντισταση.

 

αν εισαι 1000% οτι τα εχεις κανει αυτα , η οι σπιρες σου ειναι χαλια (που δεν νομιζω οπως ειδα στην φωτο) η το mod εχει προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε συ. Όλα καλά ηταν. Ξαφνικα το έκανε. Φυσικά η αντίσταση κλειδωμένη και εντάξει στερεωμένη (τη τσεκαρα μην είχε κουνηθει οταν τη πεταξα). Δεν ειναι δηλαδή οτι δεν έκανε επαφη η αντίσταση. Ρεύματα έδινε. Απλα την έκοβε ο ελεγκτής.

 

Τέλος πάντων. Απο χθες που έχω αλλη δουλεύει, προς το παρόν, απροβληματιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...