Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με Triton 2; Και αυτές ίδιες τις βλέπω και είναι άμεσα διαθέσιμος. Δυστυχώς το βιάζομαι αρκετά διότι δε θέλω να πέσω πάνω στις γιορτές τους και πρέπει το πακετάκι να είναι εδώ μέχρι 20-25 Φλεβάρη.

Οι αντιστάσεις του Atlantis κάνουν για τα:

 

Vapeston Maganus
Freemax Starre
Anyvape Sega Sub Tank
Eleaf Melo
Sense Tech Herakles
Horizon Tech Arctic
Tobeco Supertank Mini
Freemax Starre Pro
Silo Beast
 
Πάρ' του τον Starre που είναι εξαιρετικός, βασικά όλα αυτά καλά είναι, όλοι ποιοτικοί ατμοποιητές 
(μόνο για τον Melo δεν είμαι σίγουρος 100%, όχι αν παίρνει τα coils αλλά αν είναι τόσο καλός όσο οι υπόλοιποι).
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα και από εμένα, φρέσκος στο άθλημα μετά από 23 χρόνια τσιγάρο είπα να κάνω μια αλλαγή.

 

Από την μέχρι τώρα εμπειρία μου, είναι πολύ σημαντικό ο υποψήφιος ατμιστής να δοκιμάσει όσο το δυνατόν περισσότερες φορές το η.τ. πριν αρχίσει να ρωτάει γνώμες για το ποι mod ή ατμοποιητή να αγοράσει. Να πάει σε μαγαζιά, αν έχει κάποιο φίλο να πιει ένα καφεδάκι ατμίζοντας κτλ. Και αυτό γιατί το άτμισμα είναι μια εντελώς διαφορετική εμπειρία από το κάπνισμα και όσο αναπόφευκτη είναι η σύγκριση, άλλο τόσο μπορεί να δώσει λανθασμένα συμπεράσματα.

Όσον αφορά τον εξοπλισμό, σημαντικότερο απ' όλα είναι η κατάλληλη επιλογή νικοτίνης ώστε να μην προκύπτει η ανάγκη για τσιγάρο. Εκεί πιστεύω είναι όλο το μυστικό και εκεί (δυστυχώς) υπάρχει παραπληροφόρηση. Η αντιστοιχία 12mg=1.2mg κανονικού τσιγάρου με προβλημάτισε γιατί όχι απλά δεν με κάλυπτε αλλά μου φαινόταν αέρας κοπανιστός. Οπότε ψάχνοντας το θέμα διάβασα ότι η φαρμακευτική νικοτίνη δεν είναι όσο δυνατή είναι αυτή που προέρχεται από την καύση του καπνού. Σε ένα κατάστημα από το οποίο ψώνισα κάποια υγρά μου είπαν να υπολογίζω ότι είναι το μισό απ' ότι στο κανονικό τσιγάρο. Οπότε μην διστάσει κάποιος που προέρχεται από κανονικό τσιγάρο και ακόμη περισσότερο αν είναι βαριά καπνιστής να προμηθευτεί υγρά με 18 ή και 24mg. Ανάλογα με τα γούστα του καθενός η γεύση θα βρεθεί αργά ή γρήγορα και τα καπνικά που προαναφέρθηκαν στο thread όπως το bebeca είναι μια καλή επιλογή για αρχή. Προσωπικά το ότι συνηθίζεται εύκολα η γεύση της εμένα μου αρέσει. 

 

Τέλος θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση αν έχει ψωνίσει κανείς υγρά από το fasttech. Είστε ευχαριστημένοι, τα συγκρίνατε με ίδιας μάρκας από Ελλάδα (τα liqua πχ)? Αν και καθυστερημένα η ερώτηση αφού έχω ήδη παρηγγείλει, μου λενε κάποιοι ότι είναι αμφιβόλου ποιότητας και προελεύσεως ενώ μέσα στα reviews τους τα μόνα αρνητικά που διάβαζα ήταν για το αν άρεσε σε κάποιον η γεύση ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρ' του τον Starre που είναι εξαιρετικός, βασικά όλα αυτά καλά είναι, όλοι ποιοτικοί ατμοποιητές

Ντουμάνια βγάζει αυτός; Αυτό μας ενδιαφέρει πρωτίστως.  :P Να'ναι αεράτος δηλαδή.

 

Π.χ. πριν είχε iJust2 οπότε καταλαβαίνεις.

 

Χίλια ευχαριστώ ρε συ Baator.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντουμάνια βγάζει αυτός; Αυτό μας ενδιαφέρει πρωτίστως.  :P Να'ναι αεράτος δηλαδή.

 

Π.χ. πριν είχε iJust2 οπότε καταλαβαίνεις.

 

Χίλια ευχαριστώ ρε συ Baator.

 

Τρένο είναι ρε συ, 10 subohm tanks έχω (συμπεριλαμβανομένου και του Ijust 2 kit) και ο Starre Pro μου είναι το μεγαλύτερο θηρίο (οκ, πες το 2ο, 1ος ο TFV4).

 

Το ίδιο με τον απλό Starre είναι ο Pro, απλά έχει top fill. Δεν σου λέω να πάρεις τον Pro γιατί το top fill του είναι λίγο εκνευριστικό και αν δεν το δουλέψεις σωστά leakάρει, αλλά ο απλός Starre είναι 11/10 εργαλείο. (Και φτηνός, πόσο έχει πέσει στο  FT, 16-17 ευρώ; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρένο είναι ρε συ, 10 subohm tanks έχω (συμπεριλαμβανομένου και του Ijust 2 kit) και ο Starre Pro μου είναι το μεγαλύτερο θηρίο (οκ, πες το 2ο, 1ος ο TFV4).

 

Το ίδιο με τον απλό Starre είναι ο Pro, απλά έχει top fill. Δεν σου λέω να πάρεις τον Pro γιατί το top fill του είναι λίγο εκνευριστικό και αν δεν το δουλέψεις σωστά leakάρει, αλλά ο απλός Starre είναι 11/10 εργαλείο. (Και φτηνός, πόσο έχει πέσει στο  FT, 16-17 ευρώ; )

τι καταλωση εχεις σε υγρα μωρε?! πρεπει να σου εχει βγει ο κουκος αηδονι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι καταλωση εχεις σε υγρα μωρε?! πρεπει να σου εχει βγει ο κουκος αηδονι

 

Αφού ξέρεις, αποκλειστικά και μόνο DIY, ούτε για πλάκα έτοιμο υγρό, 15 ευρώ την μέρα θα έβγαινε... :P

Και πάλι κάποια, ο TFV4 π.χ., ακόμα και με diy λες καταντάει γελοίο κάπου, κάνεις 30-40 τζούρες και αδειάζει όλο το τανκ,

γι' αυτό και δεν τον πολυχρησιμοποιώ, ασύμφορος εντελώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ. Χίλια ευχαριστώ και πάλι Baator. Η αγορά έγινε με τον Sense Herakles. Διάβασα αρκετά θετικά, είναι και άμεσα διαθέσιμος. Δεν χρειαζόμουν κάτι άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε και παλι. εστω οτι κανεις 3αρα νικοτινη, τρως 10-20 (?!) ml την μερα. 2 ευρο στανταρ , αν χρησιμοποιεις επωνυμες βασεις.

εκτος και αν κανεις 0νικα με γλυκερινη συνδεσμου , και πετας τζαμπα αρωματα :P

 

επισης αλλη ερωτηση , γυρνας εξω στον κοσμο με φυσιγγιοθηκη? (πλακα κανω εε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στη παρεα.Νεοσ στο ατμισμα και γω εδω και δυο μηνες και μαλιστα τον δευτερο χωρις ουτε ενα τσιγαρο.Πριν εκανα 2 πακετα prince το λιγοτερο τη μερα.Ξεκινησα με εναν κλωνο nemesis μηχανικο μοντ με ενα clearomizer της πλακας.Πλεον εχω το κλασσικο σετακι vtc mini kai subtank mini  αν και λιγο πιο ντουματος για τα γουστα μου σιγα σιγα προσαρμοζομαι. Περιμενω απο fasttech ενα κλωνο nemi nemesis  ο οποιος παιρνει 14650-14500 μπαταριες για δευτερο μοντακι . Μπορειτε να μου προτεινετε μαγαζι απο ελλαδα για τετοιες μπαταριες και αν παρω μπαταριες απο fasttech αληθευει οτι αργουν παρα πολυ να ερθουν? (discoboyminimal ειμαστε και συνδημοτες, αντασι εδω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι ο Starre έχει 7 εργάσιμες για αποστολή και ο pro 3.

 

Λέω να πάω για Sense Herakles που είναι άμεσα διαθέσιμος.

Aπο την μικρη εμπειρια μου με το stock availability του fasttech, και τις 2 φορες σταλθηκε το πακετο μεσα σε 2 εργασιμες.

Διαφορετικο προιον αλλα και στις 2 περιπτωσεις ειχα ETA 7 ημερες και 3-4 το αλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο την μικρη εμπειρια μου με το stock availability του fasttech, και τις 2 φορες σταλθηκε το πακετο μεσα σε 2 εργασιμες.

Διαφορετικο προιον αλλα και στις 2 περιπτωσεις ειχα ETA 7 ημερες και 3-4 το αλλο.

Kαι εγώ που παρήγγειλα προχθές τον τηλέμαχο, τη plus έκδοση που λέει 7 εργάσιμες, την άλλη μέρα έφυγε.

Όμως τώρα δε θέλω να το παίξω στη τύχη γιατί υπάρχει βιασύνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bisba10 το αργουν πολυ να ερθουν μπορεις να το προσδιορισεις? :P αμα αργουν οπως η gearbest και καμια φορα το ebay δεν παραγγελνω ποτε ξανα :ρ σου βαζω ενδεικτικα να δεις μια παραγγελια που περιμενω και εχει μεσα μπαταριες .

shipped εγινε στις 20/1/2016

2016-01-26 13:39

Order departed on flight from origin

2016-01-22 09:22

Item received for processing

2016-01-21 05:00

Item pre-advice received

 

μολις παραλαβω και το θυμηθω θα ενημερωσω.αν και πιστευω κανα 10 ημερο θα κανει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

bisba10 το αργουν πολυ να ερθουν μπορεις να το προσδιορισεις? :P αμα αργουν οπως η gearbest και καμια φορα το ebay δεν παραγγελνω ποτε ξανα :ρ σου βαζω ενδεικτικα να δεις μια παραγγελια που περιμενω και εχει μεσα μπαταριες .

shipped εγινε στις 20/1/2016

2016-01-26 13:39

Order departed on flight from origin

2016-01-22 09:22

Item received for processing

2016-01-21 05:00

Item pre-advice received

 

μολις παραλαβω και το θυμηθω θα ενημερωσω.αν και πιστευω κανα 10 ημερο θα κανει .

 

Καλησπερα φιλε.Ειχα ακουσει οτι οι μπαταριες πλεον απο κινα ερχονται με καραβι κ οχι αεροπορικως για λογους ασφαλειας.Μαλλον δεν ισχυει συμφωνα με τη παραγγελεια σου. ενημερωτικα εγω απο gearbest παρελαβα σε 15 μερες απο τη μερα που εφυγε η παραγγελια απο gear ενω απο fasttech λογικα σε δυο μερες θα εχω το μοντακι συνολο δεκα δλδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...