Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τα υγρά είναι πολύ υποκειμενικό θέμα και εύχομαι να καταλήξεις γρήγορα σε υγρά που σου αρέσουν!

Εγώ παιδεύτηκα αρκετά! Άτιμο πράγμα η γεύση...

 

Το τελευταίο καιρό έχω καταλήξει σε υγρά των εταιρειών

  • Ammo (Bruine Epicee, Vanilla Mama)
  • Liquid State (Cowboy Cobbler)
  • Dan Lucas (Outlaw, Spirits)
  • NJOY - Artist Collection (Para Mour by Daniel/Flavorz)
  • Loco (Black)

Φυσικά υπάρχει και η επιλογή να φτιάχνεις μόνος σου υγρά, το οποίο σου βγαίνει οικονομικότερα.

Προσωπικά δεν με τρελαίνει η ιδέα αλλά υπάρχει σαν επιλογή! :)

Καλά ατμίσματα ωρέ!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα υγρά είναι πολύ υποκειμενικό θέμα και εύχομαι να καταλήξεις γρήγορα σε υγρά που σου αρέσουν!

dun lucas , φοβερα υγρα!! οποιος δεν εχει δοκιμασει ποτε , ας βρει ενα καταστημα να κανει μια μικρη δοκιμη, εμενα μου αρεσαν ολα τα υγρα του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα υγρά είναι πολύ υποκειμενικό θέμα και εύχομαι να καταλήξεις γρήγορα σε υγρά που σου αρέσουν!

Εγώ παιδεύτηκα αρκετά! Άτιμο πράγμα η γεύση...

 

Το τελευταίο καιρό έχω καταλήξει σε υγρά των εταιρειών

  • Ammo (Bruine Epicee, Vanilla Mama)
  • Liquid State (Cowboy Cobbler)
  • Dan Lucas (Outlaw, Spirits)
  • NJOY - Artist Collection (Para Mour by Daniel/Flavorz)
  • Loco (Black)
Φυσικά υπάρχει και η επιλογή να φτιάχνεις μόνος σου υγρά, το οποίο σου βγαίνει οικονομικότερα.

Προσωπικά δεν με τρελαίνει η ιδέα αλλά υπάρχει σαν επιλογή! :)

 

Καλά ατμίσματα ωρέ!!!!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ..

θα τα δοκιμάσω σιγά σιγά κ θα σου πω κ γω την γνώμη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση θελω να κάνω , πιστεύεται πως αξίζει να δώσεις 99 ευρώ για ένα Kayfun Mini V3 ?

 

Ναι. Αλλά εκεί ψηλά θα σκεφτόμουν και Calix V2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν, μιας και αποφάσισα να καθαρίσω το στοκ μου, πρόκειται να μπουν σε αγγελία τα εξής προϊόντα. 

Nautilos (δεύτερο χέρι, άριστος, ίσως θέλει αλλαγή το oring στη βάση)

Ego One Mega (~10ml χρήση)
Smok Caterpillar RDA (χωρίς κουτάκι, καμιά δεκαριά στησίματα)

4 x LG DB HE4 18650 χρησιμοποιημένες (~4 μήνες εναλλάξ σε ένα μοντάκι)

1 x LG DB HE4 18650 καινούρια (0 δευτερόλεπτα χρήσης)

 

Λέω να στείλω τους ατμοποιητές για ένα δεκαπεντάρι τον καθένα, 8 τον RDA, 5 την κάθε used μπαταρία, 8 την καινούρια. Αν κάποιος δει κάτι που τον ενδιαφέρει PM με να σας τα κρατήσω προτού τα βάλω σε αγγελία. Για πακετάκι θα υπάρχει και η αντίστοιχη έκπτωση (αν και πρέπει να'ναι κάποιος τρελός hoarder σαν και μένα για να τα θέλει όλα αυτά μαζί :P)

Επεξ/σία από akpe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση θελω να κάνω , πιστεύεται πως αξίζει να δώσεις 99 ευρώ για ένα Kayfun Mini V3 ?

 

Η προσωπική μου καθαρά άποψη με την οποία πολλοί θα διαφωνήσουν, είναι πως όχι, σε καμιά περίπτωση

δεν αξίζει 100 ευρώ, ακόμα και αν μιλάμε για τον καλύτερο ατμοποιητή του κόσμου.

 

Να καταλάβω να δώσει κάποιος τόσα λεφτά μόνο αν μιλάμε για κάτι συλλεκτικής αξίας και το θέλει καθαρά για συλλεκτικούς λόγους, ενώ το οικονομικό κομμάτι του είναι αδιάφορο.

 

Από πρακτικής άποψης, ευτυχώς έχουμε άπειρες συσκευές πλέον που με 15 και 20 ευρώ κάνουν αν όχι την ίδια δουλειά, πολύ πολύ παραπλήσια. 

 

Μιλάμε επίσης για κάτι που καλώς ή κακώς, για μένα καλώς, η τεχνολογία του αλλάζει κυριολεκτικά καθημερινά.

Καθημερινά βγαίνει κάτι νέο, καλύτερο, πιο όμορφο αισθητικά.

 

Είναι ο ίδιος λόγος για τον οποίο μου φαίνεται αστείο να δώσω 350 ευρώ για ένα Provari των 30 και 40 watt, μιας και "θα το κρατήσω μια ζωή".

 

Πες τον χάνω, μου πέφτει κάτω, σπάει, γρατζουνίζεται, βγαίνει κάτι άλλο μεθαύριο που μ' αρέσει πολύ, βγαίνει κάτι καλύτερο, καινοτόμο. 

 

Δεν υπάρχει κανένας λόγος για μένα, θα ένιωθα σαν να αγοράσω αναπτήρα των 150 ευρώ π.χ. ενώ και με τον Bic του ενός ευρώ κάνω την δουλειά μου. Ακόμα και σε αυτό το παράδειγμα, τουλάχιστον ξέρω ότι η τεχνολογία του αναπτήρα θα είναι η ίδια για τα επόμενα 50 χρόνια οπότε πες έχει μια λογική, ενώ με τους ατμοποιητές ξέρω ότι σε 3 μήνες αυτό που θα πάρω θα θεωρείται ήδη παλιό.

 

Πολύ απλά, η τεράστια διαφορά στην τιμή δεν δικαιολογεί την διαφορά στην ποιότητα του ατμίσματος, ακόμα και αν μιλάμε ξαναλέω για τον καλύτερο ατμοποιητή του κόσμου.

 

Φυσικά αν ρωτήσεις 100 άτομα που δώσανε τέτοια ποσά για ατμοποιητές ή 300άρες για μοντάκια, και τα 100 θα υπερασπιστούν την επιλογή τους και θα σου πουν "με τα 1000 φίλε, απίστευτος, τρομερό άτμισμα" κτλ. Και μετά βλέπεις τις τραγικές από την μία, αστείες από την άλλη αγγελίες πώλησης "πωλείται Provari 3.5 20watt 300 ευρώ" ή "Tilemachos v3 170 ευρώ". Μα αφού θα τα κρατούσες μια ζωή, τί έγινε;;

 

Αν ο άλλος είναι συλλέκτης και δεν τον νοιάζει το ποσό, γούστο του και καπέλο του τι κάνει με τα λεφτά του. Αν απλά ψάχνεις έναν καλό ατμοποιητή και αναρωτιέσαι αν αξίζει να δώσεις 100 ευρώ για έναν, όχι, δεν αξίζει. Πάρε έναν με 20 και μεθαύριο που θα τον βαρεθείς ή θα σου γυαλίσει κάτι νέο στο μάτι, παίρνεις και εκείνον και τον επόμενο και τον μεθεπόμενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Baator έχεις στήσει/ατμίσει Calix V2 και Phenomenon Lite;

 

Προσωπικά έχουν περάσει πρόσφατα από τα χέρια μου Calix (V1 & V2), Apollo και Phenomenon,

τα οποία τυχαίνει να είναι από Έλληνες σχεδιαστές και η γεύση τους έχει τεράστια διαφορά από ό,τι άλλο έχω ατμίσει.

Θα τα έδινα τα 100-130€ για κάτι τέτοιο.

 

Αν το βαριόμουν, θα έπαιρνα κάτι άλλο που θα μου κέντριζε το ενδιαφέρον και απέδιδε καλύτερα.

Δεν είναι απαραίτητα να αγοράζεις κάτι ακριβό για να το κρατήσεις για μια ζωή.

Αγοράζεις κάτι που σε ικανοποιεί περισσότερο από κάτι άλλο.

Αν σκεφτόμαστε πάντα να αγοράζουμε φθηνά, είμαστε δούλοι του χρήματος, παθολογικοί τσιγκούνηδες και δεν είναι ωραίο κάτι τέτοιο.

Σίγουρα θα υπάρχουν προϊόντα στα οποία δεν μας αποσχολεί η απόδοση ή η διάρκεια ζωής και παίρνουμε ό,τι φθηνότερο βρούμε.

Δεν είναι το ίδιο για όλα τα προϊόντα/υπηρεσίες όμως.

 

Οπότε θα διαφωνήσω με τον Baator αν και ακόμα δεν έχω σκάσει τα γκαφρά για τέτοιου επιπέδου ατμοποιητές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχω δοκιμάσει όλα αυτά, ναι, με στησίματα άλλων φυσικά, όχι δικά μου.

Δεν διαφωνεί κανείς ότι είναι καλοί ατμοποιητές, είναι. Είναι όμως τόσο καλοί ώστε να δικαιολογείται

αυτή η διαφορά στην τιμή; Για μένα όχι.

 

Και φυσικά δεν λέμε να αγοράζεις πάντα το φτηνότερο ή να είσαι τσιγγούνης, έχει μαλλιάσει το στόμα μας να λέμε "μην παίρνετε το φτηνό σετ" κτλ. Εδώ μέσα μόνο τσιγγούνηδες δεν είμαστε νομίζω, όλοι έχουμε από 10 διαφορετικές συσκευές και δουλεύουμε. Προφανώς και δεν τα λυπόμαστε τα λεφτά, αλλιώς θα παίρναμε μια συσκευή και δεν θα ξανασχολιόμασταν ποτέ. Δεν είναι το 100ρικο.

 

Για μένα παίζει και ρόλο το ότι ξέρω πως προσωπικά και το καλύτερο να πάρω αυτήν την στιγμή, μόλις δω κάτι καινούργιο,

κάτι πιο όμορφο, θα το πάρω και το 1ο θα μπει στην άκρη. Δεν υπάρχει κάτι που να το αγοράσω και να πω, τέλος, τέλειωσα σαν ατμιστής, βρήκα το τέλειο. Οπότε τέτοια λεφτά δεν θα έδινα για κάτι που θα το χρησιμοποιήσω για λίγο καιρό, δεν ξέρω, για ατμοποιητή μου φαίνεται τρελό ποσό προσωπικά, μέχρι κανά 40άρι θα έδινα αν είχα ακούσει τα καλύτερα, μετά μου φαίνεται κοροιδία.

 

Εδώ οι άλλοι είναι με τους CE4 & CE5 και είναι ευχαριστημένοι και κάποιον άλλον επισκευάσιμοι σαν τον Griffin ή τον Crius ή τον Aromamizer του 20ρικου δεν τον καλύπτουν καθόλου και μόνο με Phenomenon & Apollo καταλαβαίνει γεύση;; Μπορεί, ξέρω 'γω, δεν υπάρχει λάθος και σωστό σε αυτά, απλά σε μένα κάνει περισσότερο "θέλω απλά το καλύτερο, δεν συμβιβάζομαι καν με το νο2, τα σκάω χοντρά και μετά υπερασπίζομαι μέχρι θανάτου την αγορά μου για να μην νιώθω και ότι με κωλόπιασαν λίγο" φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε παιδιά με τίποτα 100+ για ατμοποιητή.Κλωνάρια μια χαρά είναι κάνεις το κέφι σου δίνεις 10-20 ευρώ σου γυαλίζει άλλος τον παίρνεις.Θέλεις original ας είναι καλά η fasttech.Ατμός είναι παφ δηλαδή αέρας κοπανιστός.Και κρασί να πάρεις τον 1000 ευρώ μια φορά θα το χαρείς όταν το πιείς.Βέβαια στην Ελλάδα είναι όλα υπερτιμημένα.Γιατι φαντάζομαι αρκετά μαγαζιά παίρνουν από fasttech(μπορεί να κάνω και λάθος σε αυτό) και πληρώνουν κάτι παραπάνω σε μεταφορικά  έρχονται γρήγορα και πουλάνε ακριβά.Αν μπορούσα να κάνω εισαγωγή τα πράγματα που πουλάω στο μαγαζί μου από την Κίνα θα το έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε παιδιά με τίποτα 100+ για ατμοποιητή.Κλωνάρια μια χαρά είναι κάνεις το κέφι σου δίνεις 10-20 ευρώ σου γυαλίζει άλλος τον παίρνεις.Θέλεις original ας είναι καλά η fasttech.Ατμός είναι παφ δηλαδή αέρας κοπανιστός.Και κρασί να πάρεις τον 1000 ευρώ μια φορά θα το χαρείς όταν το πιείς.Βέβαια στην Ελλάδα είναι όλα υπερτιμημένα.Γιατι φαντάζομαι αρκετά μαγαζιά παίρνουν από fasttech(μπορεί να κάνω και λάθος σε αυτό) και πληρώνουν κάτι παραπάνω σε μεταφορικά  έρχονται γρήγορα και πουλάνε ακριβά.Αν μπορούσα να κάνω εισαγωγή τα πράγματα που πουλάω στο μαγαζί μου από την Κίνα θα το έκανα.

δουλευα σε μαγαζι που αγοραζε απο fasttech και τα πουλουσε γαμησετα..

επερνε μεγαλες παραγγελιες , ειχε καλυτερες τιμες απο εμας που αγοραζουμε fasttech. και τα εδινα χρυσαφι... αιδια το πραγμα!!

 

τωρα για  τους ακριβους ατμο , δεν δικαιολογουν τα λεφτα τους σε σχεση με το ατμισμα τους.αλλα αν μου αρεσει ενας εμφανησιακα , θα τα δωσω τα λεφτα..φυσικα θελω να παιζω με διαφορους για να βλεπω διαφορες..αλλα οχι με αυθεντικους. γι αυτο και περνω κλωνους.

 

αυτην την στιγμη εχω 8 ηλεκτρονικα τσιγαρα (5 mod , 2 μηχανικα , 1 DIY mod) και 9 ατμοποιητες ( 1 tank , 1 genesis , 5 rta , 2 rda )

αυθεντικα εχω 4 απο τα 5 mod και τα μηχανικα ειναι Clone.

απο ατμο , εχω 4 αυθεντικους και 5 clone.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες και το ξερα εεεεε.Εγώ έχω 1 αυθεντικό Subtank 1 original gs-tank και θα πάραλάβω και τον τηλέμαχο κλώνο ελπίζω σύντομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...