Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ήρθε σήμερα και ένα VTC Mini για τον αδερφό μου.

 

Το δικό μου το είχα πάρει από εδώ πριν 4-5 μήνες. Σε σύγκριση με αυτό που ήρθε σήμερα από Fasttech: άλλη οθόνη (? - είναι, νομίζω, τα στοιχεία, λίγο πιο ευανάγνωστα), λίγο στραβή οθόνη, άλλος πόλος σε σύγκριση με το δικό μου ( τετράγωνος σε σχέση με τον στρογγυλό σε μένα), μικρότερο fire button (οκ, δεν υπάρχει θέμα εδώ αλλά το κουνάς και ακούγεται!!). Περιμένω άλλο ένα αύριο-μεθαύριο. Έκαναν τόσες αλλαγές; Ο άτμο που δοκίμασα (Subtank και ο σημερινός Griffin), αρχικά δεν καθόταν καθόλου καλά. Οκ, έχει μεγάλο, σε μήκος, πόλο, όμως αυτός άφηνε τεράστιο κενό. Έπαιξα λίγο με ένα κατσαβιδάκι τον πόλο στο VTC και κάπως έστρωσε, αν και μου έκανε κάτι περίεργα στην αρχή. Ενώ διάβαζε την αντίσταση, πάταγες fire και έλεγε ότι δεν βρίσκει ατμομάγειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, θα ανεβάσω αργότερα διότι τώρα δε το έχω εδώ.

 

Σε σύγκριση, πάντα, με το δικό μου, οι μόνες διαφορές που διαπίστωσα με μια ματιά που του έριξα ήταν οι παραπάνω. Και φυσικά ότι στον ένα από τους 4 μαγνήτες, δεν αναγράφεται ο αριθμός που γράφουν σε αυτά που πωλούνται εδώ. Οκ, το τελευταίο το γνώριζα γιαυτό δε το θεώρησα άξιο να το αναφέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως το αλλο ηταν ο κλωνος??απο οσα εχω διαβασει σε φορουμ δεν εχει τυχει σε κανεναν να παρει το aυthentic και να ειναι διαφορετικο.ακομα και εγω που πηρα αυτο που εχει περασμενη την 3.0 εκδοση ειναι ολοιδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραθέτω φωτογραφίες από το κουτί, προς το παρόν.
 

post-137124-0-43659300-1455132133_thumb.jpgpost-137124-0-36280100-1455132134_thumb.jpg


 
Φυσικά με τη ζελατίνα του απ'έξω. Είχε μέσα και ένα χαρτάκι με το scratch and check, αλλά έχει μόνο το QR Code. Το υπόλοιπο είναι "κομμένο". Βέβαια, τα συνηθίζουν αυτά οι Κινέζοι για αυτό δεν έδωσα σημασία. Δεν νομίζω ότι είναι κλώνος, και ειδικά της Fasttech της έχω εμπιστοσύνη. Όμως, είχε αρκετές διαφορές με το δικό μου.

 

Edit:
 

μηπως το αλλο ηταν ο κλωνος??

Τώρα κατάλαβα. Το δικό μου που το δουλεύω 5 μήνες;  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε ειναι αυθεντικο.το ιδιο ακριβως εχουμε απλα εγω το πηρα σε κοκκινο.δειξε μας το δικο σου αν ειναι ευκολο.μηπως εσυ εχεις τον κλωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε και το δικό μου. Η αγορά του είχε γίνει από εδώ, μήνες πριν, τονίζω άλλη μία φορά. Ίσως έχουν αλλάξει κάποια πράγματα από τότε;  :unsure:

 

 

post-137124-0-79785300-1455132526_thumb.jpgpost-137124-0-27503300-1455132528_thumb.jpgpost-137124-0-02120300-1455132529_thumb.jpgpost-137124-0-80464300-1455132529_thumb.jpg

 

 

Edit: Τσέκαρα το σκρατς εντ τσεκ του δικού μου (δεν το είχα κάνει τόσο καιρό). Όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ολοιδια απλα το δικο σου εχει την εκδοση 2.0 και το αλλο την εκδοση 3.0 .αν θελεις μπορεις να κανεις το δικο σου αναβαθμιση και παει μεχρι 75βαττ οχι 60 που ειναι τωρα.μην ανησυχεις ειναι ολοιδια.εκτος αν πεφτω τοσο εξω ας με διορθωσει καποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ειναι ολοιδια απλα το δικο σου εχει την εκδοση 2.0 και το αλλο την εκδοση 3.0 .αν θελεις μπορεις να κανεις το δικο σου αναβαθμιση και παει μεχρι 75βαττ οχι 60 που ειναι τωρα.μην ανησυχεις ειναι ολοιδια.εκτος αν πεφτω τοσο εξω ας με διορθωσει καποιος

Ναι, το γνωρίζω. Ήδη είμαι στη τελευταία έκδοση. Απλά μου έκαναν εντύπωση οι διαφορές με το καινούριο που ήρθε σήμερα. Δηλαδή, γιατί να χαλάσεις ένα τόσο καλό κουμπί; Ή, γιατί να αλλάξεις τον πόλο ενώ ήδη λειτουργεί απροβλημάτιστα;

 

Edit:

Παραθέτω κάποιες φωτογραφίες δίπλα-δίπλα. Τελικά ο πόλος στο δικό μου, είναι ίδιος, απλά έχει πιο καμπύλες γωνίες. Τώρα γιατί τον έβλεπα στρογγυλό...  :lol: Βέβαια, φαίνεται εμφανώς ότι το κουμπί είναι σχετικά μικρότερο και η διαφορά στην οθόνη, με του καινούριου να είναι πιο καθαρή!

 

Επίσης, φαίνεται και ο πόλος να έστρωσε.

 

Όλα καλά.

 

 

post-137124-0-57939100-1455134867_thumb.jpgpost-137124-0-55565500-1455134869_thumb.jpgpost-137124-0-12238700-1455134871_thumb.jpgpost-137124-0-64396200-1455134872_thumb.jpg

 

Επεξ/σία από giorgos147
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα καταλαβα ποσο ανωτερο ειναι το SS316L.

 

μου αρεσε παρα πολυ η γευση του!! ευκολο στο στησιμο, νομιζω ειναι το best of των σιρματων!!

 

το δοκιμασα τοσο σε TC οσο και σε watt! και τα 2 αποτελεσματα φοβερα , απλα! (δεν το πυρωσα σε καμια περιπτωση)

 

πλεων SS316L > kanthal a1 > Titanium1

 

το ni200 , το ni80 , nichrome δεν μπαινουν καν στην συγκριση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ni200 εχει περιπου συντελεστη 600+

το titanium εχει περιπου 350.

το SS εχει 100+.

 

λογικα ριχνοντας την θερμοκρασια κατα 6 φορες σε ni200 mode , η 3φορες σε Ti mode θα παιξει.

 

πολυ μπακαλιστικα , και δεν το εχω δοκιμασει αν λειτουργει σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...