Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γενικα απο το ειδος :)

 

αφου ειναι τεχνολογια 5ετιας και πληρως ξεπερασμενη.

 

με αλλα λογια πεταμενα λεφτα.

 

αν δεν θες κατι ακριβο , αυτη την στιγμη, πας σε μια μπαταρια eleaf 40w και καποιο ατμοποιητη eleaf gs air m .

 

γι μενα το παραπανω ειναι για πρωταρι που δεν θελει να διαθεσει αρκετα λεφτα.

 

Μάλιστα. Άρα πάμε στα 65-70€ περίπου. Από που προτείνετε να αγοράσω; από skroutz ; εξωτερικό;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μάλιστα. Άρα πάμε στα 65-70€ περίπου. Από που προτείνετε να αγοράσω; από skroutz ; εξωτερικό;

 

Ευχαριστώ.

εξωτερικο εννοειτε :)

 

ολοι μας ψωνιζουμε απο fasttech. (και αλλα παρομοια)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πολύ 10. Συνήθως 6-7.

Γιατί όμως; Συγκεκριμένα απ'το πρώτο ή γενικά τέτοιο είδος(λεπτό) ;

Το συγκεκριμένο που ανάφερες εκτός από τους μάπα ατμοποιητές είναι και πανάκριβο σαν σετ αφού άμα αγοράσεις τα κομματια ξεχωριστά σου βγαίνει φθηνότερα.Πάρε κάποιο απ αυτά.

https://www.youtube.com/watch?v=kK8a7Zlka-Y&list=PL19-07Miaypixr0sfoIPDdNesiz8Ho85d&index=1

https://www.youtube.com/watch?v=OJeFQBCgdOQ&index=2&list=PL19-07Miaypixr0sfoIPDdNesiz8Ho85d

 

Αν θες οπωσδήποτε λεπτή συσκευη τότε μπαταρία  vision spinner + kanger aerotank

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@savvas1340

 

Το πρώτο είδος(στο βίντεο) πως λέγεται; Είναι το ίδιο με το δεύτερο; Αξίζει δηλαδή; Μου αρέσει πιο πολύ απ'το δεύτερο.

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο που ανάφερες εκτός από τους μάπα ατμοποιητές είναι και πανάκριβο σαν σετ αφού άμα αγοράσεις τα κομματια ξεχωριστά σου βγαίνει φθηνότερα.Πάρε κάποιο απ αυτά.

https://www.youtube.com/watch?v=kK8a7Zlka-Y&list=PL19-07Miaypixr0sfoIPDdNesiz8Ho85d&index=1

https://www.youtube.com/watch?v=OJeFQBCgdOQ&index=2&list=PL19-07Miaypixr0sfoIPDdNesiz8Ho85d

 

Αν θες οπωσδήποτε λεπτή συσκευη τότε μπαταρία vision spinner + kanger aerotank

Να σε ρωτησω μιας και ενδιαφέρομαι οπως εγραψα και σε προηγουμενο post,θεωρεις καλυτερο το iJust start plus και το δευτερο που προτεινες απτο eleaf istick basic και αν ναι γιατι;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η απαντηση που εδωσα πριν ηταν λιγο βιαστικη η αληθεια ειναι.

 

δεν ρωτησα καν , αν του αρεσει η αερατη η η σφιχτη τζουρα.

 

καλο ειναι να δοκιμασει πρωτα πριν αγορασει απο καποιον γνωστο για να εχει ιδεα.

και το λεω αυτο γιατι προσφατα αγορασα για γνωστη το joytech ego one και ξετρελαθηκε!

δεν ειχε ξανακανει αλλα της αρεσε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτησω μιας και ενδιαφέρομαι οπως εγραψα και σε προηγουμενο post,θεωρεις καλυτερο το iJust start plus και το δευτερο που προτεινες απτο eleaf istick basic και αν ναι γιατι;

 

Το IJust Start Plus μου φαίνεται καλύτερο, πιο ποιοτικό αν και πάλι για συσκευές του 20ρικου μιλάμε. Εγώ αυτό θα προτιμούσα.

Από ΄κει και πέρα, πρέπει να έχει ελάχιστα πιο αεράτη τζούρα από τον ατμοποιητή που έρχεται με το Basic. Αν θες τρομερά σφικτή, τσιγαρίσια τζούρα, πάρε το Basic, αλλιώς το άλλο.

 

Να σε ρωτησω μιας και ενδιαφέρομαι οπως εγραψα και σε προηγουμενο post,θεωρεις καλυτερο το iJust start plus και το δευτερο που προτεινες απτο eleaf istick basic και αν ναι γιατι;

 

Για τέτοιο επίπεδο και τιμή, πάρε αυτό και θα με θυμηθείς:

http://primecig.gr/s...dura-t18-detail

Όλα σε ένα κιτ, κάτω από 50ρικο, απλούστατο στην χρήση και για αρχάριο που δεν θέλει τρελά πράγματα, τέλεια επιλογή.

 

Κάντε και έναν κόπο παιδιά και ρίχνετε μια ματιά στις 3-4 τελευταίες σελίδες του τόπικ πριν ρωτήσετε "τι να αγοράσω".

Το τι σετ να αγοράσω σαν πρώτη συσκευή κυριολεκτικά 3 φορές την μέρα το απαντάμε, σε ΚΑΘΕ σελίδα γίνεται η ερώτηση

και η απάντηση φυσικά είναι η ίδια. Και μπορεί να δείτε και καμιά ενδιαφέρουσα πληροφορία παραπάνω ή καμιά συσκευή που να σας τραβήξει το μάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@savvas1340

 

Το πρώτο είδος(στο βίντεο) πως λέγεται; Είναι το ίδιο με το δεύτερο; Αξίζει δηλαδή; Μου αρέσει πιο πολύ απ'το δεύτερο.

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

και τα δυο συσκευες ατμισματος είναι δηλαδή η.τ.Βασικα τα η.τ έχουν ξεφυγει απο την μιμηση του κανονικού τσιγαρου και οι μπαταριες βγαινουν σε διαφορα σχηματα και μεγεθη.Εκεινα δε που αναβε η μπαταρια οταν ρουφουσες για να θυμίζει την καφτρα ,ανήκουν πλεον στις συσκευες για το μουσείο.Κυκλοφορουν ακόμα τέτοια  σε μεγεθος κανονικού τσιγαρου, αλλά είναι πεταμενα λεφτα από όλες τις απόψεις.Το δευτερο έχει μεγαλύτερη μπαταρία αλλά με τα ελάχιστα στριφτά που κάνεις καλύτερα δώσε το δεκάρικο που κοστίζει παραπάνω από το πρωτο, σε κάποιο υγρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το joyetech evic vt από το Fasttech κάνει 40 ευρώ (η μπαταρία μόνο μιας και έχω έναν ναυτίλο και δεν θέλω να τον αλλάξω προς το παρών). Αξίζει η αγορά του ή έχετε να προτείνεται κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό

 

https://www.fasttech.com/products/0/10018992/4164101-authentic-vaporesso-target-75w-tc-vw-apv-box-mod

 

 

έχει κανείς άποψη ; (για κάποιον που δεν θέλει να ασχοληθεί με DIY)

Διάβασα καλά σχόλια για γεύση και διάρκεια κεφαλής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το IJust Start Plus μου φαίνεται καλύτερο, πιο ποιοτικό αν και πάλι για συσκευές του 20ρικου μιλάμε. Εγώ αυτό θα προτιμούσα.

Από ΄κει και πέρα, πρέπει να έχει ελάχιστα πιο αεράτη τζούρα από τον ατμοποιητή που έρχεται με το Basic. Αν θες τρομερά σφικτή, τσιγαρίσια τζούρα, πάρε το Basic, αλλιώς το άλλο.

 

Για τέτοιο επίπεδο και τιμή, πάρε αυτό και θα με θυμηθείς:

http://primecig.gr/s...dura-t18-detail

Όλα σε ένα κιτ, κάτω από 50ρικο, απλούστατο στην χρήση και για αρχάριο που δεν θέλει τρελά πράγματα, τέλεια επιλογή.

Κάντε και έναν κόπο παιδιά και ρίχνετε μια ματιά στις 3-4 τελευταίες σελίδες του τόπικ πριν ρωτήσετε "τι να αγοράσω".

Το τι σετ να αγοράσω σαν πρώτη συσκευή κυριολεκτικά 3 φορές την μέρα το απαντάμε, σε ΚΑΘΕ σελίδα γίνεται η ερώτηση

και η απάντηση φυσικά είναι η ίδια. Και μπορεί να δείτε και καμιά ενδιαφέρουσα πληροφορία παραπάνω ή καμιά συσκευή που να σας τραβήξει το μάτι.

Σ'ευχαριστώ πολύ,απλά επειδή το ατομο για το οποίο προορίζεται νοιαζεται πολυ για την διαρκεια της μπαταρίας(να μην χρειαζεται συνέχεια φόρτιση)σκέφτομαι οτι το istick basic θα ειναι καλυτερο σε αυτο τον τομέα,εκτος αν το iJust start plus εχει χαμηλότερη(?) καταναλωση και κρατάει περισσότερο,αλλα δεν νομιζω.Επίσης η αγορά θα γινει απο Ελλάδα οποτε το istick basic ειναι 5-10€ ακριβοτερο.Τέλος παντων ευχαριστώ και πάλι για την βοηθεια...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή φτιάχνω τα υγρά μου και δεν θέλω να γεμίζω - αδειάζω άτμο ποιόν ντρίπερ προτείνεται??Θα είναι καθαρά για δοκιμή υγρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή φτιάχνω τα υγρά μου και δεν θέλω να γεμίζω - αδειάζω άτμο ποιόν ντρίπερ προτείνεται??Θα είναι καθαρά για δοκιμή υγρων

αν δεν πενεψεις το σπιτι σου , θα πεσει να σε πλακωσει!! χαχαχα

 

λοιπον , απο μενα magma (classic) , deringer , velocity και (kennedy?)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καπνίζω εδώ και ένα 6 μήνες ένα Nobacco Epsilon 1100 το οποίο είχε ξεμείνει από την αδερφή μου. Δε με ξετρέλανε και θέλω να πάω σε κάτι απλό που θα δίνει τζούρα με μπόλικο καπνό και έντονη γεύση (αεράτη όπως διάβασα εδώ). Δεν ξέρω αν παιζει ρόλο αλλά προτιμώ υγρά με φρούτα και αρωματικά και όχι τα "καπνικά".

 

Διαβάζοντας τα τελευταία posts κατέληξα στο Eleaf Istick IJust Start Plus από Gearbest που έχω πόντους και υπόλοιπο.

Βρήκα όμως στα ίδια λεφτά το Eleaf Istick IJust2 Kit το οποίο φαίνεται too good με 5.5ml atomizer & 2600mAh μπαταρία. Είναι λίγο σαν πούρο αλλά πέρα από αυτό ισχύουν τα καλά χαρακτηριστικά του πρώτου Ijust;;;

Το προτείνετε το IJust2; Ποιες αντιστάσεις να προτιμώ από για πιο πολύ καπνό 0,3Ohm ή 0.5Ohm; Από Ελλάδα θα βρίσκω και σε τι τιμή;

 

Αν πάω σε τέτοια λύση τι διαφορές θα έχω;;;

 

Τέλος έτσι για spare και δωράκια αυτά είναι οκ και παρόμοια με το Epsilon 1100; Εϊναι κάποιο που προτιμάτε πιο πολύ;

Λινκ1

Λινκ2

Λινκ3

Επεξ/σία από panagiotisr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...