Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γενικώς είναι super, ούτε καν για αρχικό πακέτο. Βέβαια, θα περιμένεις που θα περιμένεις τόσο καιρό, πάρε την συσκευασία με τις

4 μπαταρίες ώστε να μην μένεις ποτέ από μπαταρία, θα έχεις πάντα το 2ο ζευγάρι φορτισμένο μόλις σου τελειώσει αυτό που έχεις μέσα στην συσκευή. 8 Ευρώ παραπάνω θα σου βγει.

 

Γενικά, από FT οι επιλογές είναι άπειρες. Το θέμα είναι από Ελλάδα τι να προτείνεις σε έναν νέο χρήστη που δεν είναι διατεθειμένος να περιμένει. 

 

Λογικά, βλέπει ο άλλος μια συσκευή, σου λέει κοστίζει ένα 50ρικο, δεν θα 'ναι καλή; Πού να ξέρει ο άνθρωπος ότι όλα αυτά είναι Κινέζικες συσκευές των 15 ευρώ με ό,τι αυτό σημαίνει; Το παίρνω εγώ με 15, μου χαλάει στον μήνα πάνω, λες προβλέπεται, δεν πέφτεις και από τα σύννεφα, τι είχα τι έχασα. Ο άλλος που έχει δώσει 50 ευρώ σου λέει, κάτσε τι έγινε εδώ; Και με το δίκιο του.

 

Δυστυχώς, όπως είναι τα πράγματα στην Ελλάδα και όπως έχουμε πει άπειρες φορές, αν θες να πάρεις μια καλή συσκευή από εδώ, πρέπει να τα σκάσεις χοντρά. Με το 40άρι δεν γίνεται δυστυχώς, στην πραγματικότητα αγοράζεις συσκευή των 15 ευρώ.

 

Από 'κει και πέρα, για τον φίλο MrOban που ρώτησε:

Το Ijust2 είναι ένα καλό και φτηνό σετάκι, αλλά δεν θα το πρότεινα σε αρχάριο, ούτε σε κάποιον που δεν έχει άλλες συσκευές και θα δουλεύει μόνο με αυτό. Ο ατμοποιητής είναι πολύ αεράτος και αν έρχεσαι από το τσιγάρο δεν θα σε βολέψει. Επίσης, προσωπικά με φουλ φορτισμένη την μπαταρία, μου δίνει καμμένο με τον ατμοποιητή που έρχεται πάνω. Μόλις πέσει λίγο η μπαταρία, όλα καλά. Αλλά στην αρχή βάζω άλλον ατμοποιητή επάνω που αντέχει σε περισσότερα watts.

 

To IJust Start Plus, φαίνεται πολύ καλό, δεν είναι άσχημη επιλογή. Δεν ξέρω κατά πόσο θα σου φανεί αεράτος και αυτός ή όχι, ίσως θα έπρεπε να τον δοκιμάσεις πρώτα σε ένα κατάστημα να δεις αν σε βολεύει. 

 

Το Basic Kit πήρε καλές κριτικές αλλά εμένα μου φάνηκε πολύ ψεύτικο, σαν παιχνίδι. Γενικά με χαλάνε οι συσκευές που κρύβεται ο ατμοποιητής μέσα στην μπαταρία. Σε αυτό συγκεκριμένα που παίρνει τόσο μικρής διαμέτρου ατμοποιητή, ουσιαστικά σου λέει μόνο με αυτόν μπορείς να τον δουλεύεις, δεν υπάρχουν πολλοί ατμοποιητές με τέτοια διάμετρο στην αγορά.

 

Εγώ ξανά θα πρότεινα το Endura T18, έστω στα 48 ευρώ από εδώ. Το έχουν πάρει 4 φίλοι, όλοι νέοι χρήστες, όλοι έχουν μείνει ικανοποιημένοι. Και εγώ που το δοκίμασα μου άρεσε πολύ, για αρχάριο είναι άψογο. Δεν είναι συσκευή που θα την κρατήσεις μια ζωή ή που ποιοτικά θα σου βγάλει χρόνια, σε κάποια φάση θα θελήσεις σίγουρα να πας σε κάτι καλύτερο. Για κανά 20ρικο που έχει έξω όμως, δεν το συζητώ, είναι τσάμπα, ολοκληρωμένο σετ, δεν χρειάζεται να ξέρει τίποτα ο άλλος, βάζεις υγρό, πατάς κουμπί και ρουφάς. 

 

Αν υπάρχει δυνατότητα να το δοκιμάσεις πρώτα το Start Plus και δεις ότι δεν σου φαίνεται πολύ αεράτη η τζούρα του, πάρε αυτό.

Αν δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα, πάρε ή το Endura ή το Basic, ό,τι σου αρέσει και αισθητικά περισσότερο. Το Ijust2 άστο καλύτερα, δεν θα σε βολέψει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να κόψω 8$ για πέσει κάτω από 60$ ώστε να φανεί δελεαστικό του 50άρικου! :) Ούτε πωλητής! :)

 

Πάντως ακόμα και σε αρχικά πακέτα θεωρώ απαραίτητη την επιλογή άτμο που να έχει σοβαρό επισκευάσιμο μέρος/κεφαλή:

  • Γλιτώνει το κάτοχο από το κόστος μελλοντικής αγοράς πρώτου επισκευάσιμου
  • Του δίνει την δυνατότητα να μάθει να στήνει δικά του coils
  • Του δίνει την δυνατότητα να μειώσει στο ελάχιστο το κόστος των αναλώσιμων εφόσον αποφασίσει να στήνει ο ίδιος τα coils του
  • Έχει πάρα πολλές επιλογές στησίματος (ανάλογα το deck. Λατρεύουμε velocitοειδή!) από τα 3-4 έτοιμα coils που είχε αρχικά ως επιλογή
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικώς είναι super, ούτε καν για αρχικό πακέτο. Βέβαια, θα περιμένεις που θα περιμένεις τόσο καιρό, πάρε την συσκευασία με τις

4 μπαταρίες ώστε να μην μένεις ποτέ από μπαταρία, θα έχεις πάντα το 2ο ζευγάρι φορτισμένο μόλις σου τελειώσει αυτό που έχεις μέσα στην συσκευή. 8 Ευρώ παραπάνω θα σου βγει.

 

Γενικά, από FT οι επιλογές είναι άπειρες. Το θέμα είναι από Ελλάδα τι να προτείνεις σε έναν νέο χρήστη που δεν είναι διατεθειμένος να περιμένει. 

 

Λογικά, βλέπει ο άλλος μια συσκευή, σου λέει κοστίζει ένα 50ρικο, δεν θα 'ναι καλή; Πού να ξέρει ο άνθρωπος ότι όλα αυτά είναι Κινέζικες συσκευές των 15 ευρώ με ό,τι αυτό σημαίνει; Το παίρνω εγώ με 15, μου χαλάει στον μήνα πάνω, λες προβλέπεται, δεν πέφτεις και από τα σύννεφα, τι είχα τι έχασα. Ο άλλος που έχει δώσει 50 ευρώ σου λέει, κάτσε τι έγινε εδώ; Και με το δίκιο του.

 

Δυστυχώς, όπως είναι τα πράγματα στην Ελλάδα και όπως έχουμε πει άπειρες φορές, αν θες να πάρεις μια καλή συσκευή από εδώ, πρέπει να τα σκάσεις χοντρά. Με το 40άρι δεν γίνεται δυστυχώς, στην πραγματικότητα αγοράζεις συσκευή των 15 ευρώ.

 

Από 'κει και πέρα, για τον φίλο MrOban που ρώτησε:

Το Ijust2 είναι ένα καλό και φτηνό σετάκι, αλλά δεν θα το πρότεινα σε αρχάριο, ούτε σε κάποιον που δεν έχει άλλες συσκευές και θα δουλεύει μόνο με αυτό. Ο ατμοποιητής είναι πολύ αεράτος και αν έρχεσαι από το τσιγάρο δεν θα σε βολέψει. Επίσης, προσωπικά με φουλ φορτισμένη την μπαταρία, μου δίνει καμμένο με τον ατμοποιητή που έρχεται πάνω. Μόλις πέσει λίγο η μπαταρία, όλα καλά. Αλλά στην αρχή βάζω άλλον ατμοποιητή επάνω που αντέχει σε περισσότερα watts.

 

To IJust Start Plus, φαίνεται πολύ καλό, δεν είναι άσχημη επιλογή. Δεν ξέρω κατά πόσο θα σου φανεί αεράτος και αυτός ή όχι, ίσως θα έπρεπε να τον δοκιμάσεις πρώτα σε ένα κατάστημα να δεις αν σε βολεύει. 

 

Το Basic Kit πήρε καλές κριτικές αλλά εμένα μου φάνηκε πολύ ψεύτικο, σαν παιχνίδι. Γενικά με χαλάνε οι συσκευές που κρύβεται ο ατμοποιητής μέσα στην μπαταρία. Σε αυτό συγκεκριμένα που παίρνει τόσο μικρής διαμέτρου ατμοποιητή, ουσιαστικά σου λέει μόνο με αυτόν μπορείς να τον δουλεύεις, δεν υπάρχουν πολλοί ατμοποιητές με τέτοια διάμετρο στην αγορά.

 

Εγώ ξανά θα πρότεινα το Endura T18, έστω στα 48 ευρώ από εδώ. Το έχουν πάρει 4 φίλοι, όλοι νέοι χρήστες, όλοι έχουν μείνει ικανοποιημένοι. Και εγώ που το δοκίμασα μου άρεσε πολύ, για αρχάριο είναι άψογο. Δεν είναι συσκευή που θα την κρατήσεις μια ζωή ή που ποιοτικά θα σου βγάλει χρόνια, σε κάποια φάση θα θελήσεις σίγουρα να πας σε κάτι καλύτερο. Για κανά 20ρικο που έχει έξω όμως, δεν το συζητώ, είναι τσάμπα, ολοκληρωμένο σετ, δεν χρειάζεται να ξέρει τίποτα ο άλλος, βάζεις υγρό, πατάς κουμπί και ρουφάς. 

 

Αν υπάρχει δυνατότητα να το δοκιμάσεις πρώτα το Start Plus και δεις ότι δεν σου φαίνεται πολύ αεράτη η τζούρα του, πάρε αυτό.

Αν δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα, πάρε ή το Endura ή το Basic, ό,τι σου αρέσει και αισθητικά περισσότερο. Το Ijust2 άστο καλύτερα, δεν θα σε βολέψει.

 

Αυτο θα κανω, θα προσπαθησω να βρω ενα μαγαζι να δοκιμασω το start plus.

Σε ευχαριστω φιλε μου για τον κοπο που εκανες να απαντησεις και να με βοηθησεις. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μετά το μήνα πήγα κατευθείαν σε επισκευάσιμο γιατι το κόστος είναι μεγάλο με τις έτοιμες αντιστάσεις συν ότι έχεις και καλύτερη γεύση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλαχιστον εγω, δεν μπορω να δω την φωτο.

Κανει loading μονο.

 

Fixed.

 

Ο άτμο είναι ο Zephyrus V2 γεμάτος με Loco Black!

Πανέμορφος κατ' εμέ και minimal! (Όχι όπως ο discoboy αλλά λέμε τώρα... :) )

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες έχω δοκιμάσει και μου αρέσει πολύ το classic tobacco απο innovation flavours στα 6mg/ml.

 

 

έχει κανείς καμιά ιδέα πως μπορώ να το φτιάξω; έχω μπερδέψει τα μπούτια μου με τα pg/vg. Λογικά το έτοιμο θα είναι 100%PG, οπότε θέλω και εγώ να το φτίαξω έτσι. Κάποιο παράδειγμα, πχ στα τελικά 100ml θα βοηθούσε αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα!!

 

λοιπον 2 ερωτησεις.

 

1)εκανα cancel μια παραγγελια στο ft. 62δολαρια. δεν μου ηρθε gift certificate. τι κανω? μπορω να παρω τα λεφτα πισω στο paypal η στην πιστωτικη?

 

2) που θα βρουμε κανα wismec dna200? στο https://e-dym.pl/ ειναι out of stock.

κανα αλλο site , αξιοπιστο και φθηνο (και γρηγορα παραδωση? αν γινεται? )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελές πιπίλες όλα τους!

2you89h.jpg

Από πού??????Αν και ξεκίνησα να φτιάχνω τα υγρά μόνος μου ακόμη δεν έχω πετύχει τις σωστές  αναλογίεςκαι περιμένω και αρώματα να έρθουν αλλα τα καπνίζω εκτός αν είναι πολύ χάλια.Θέλω όμως και κάτι καλό σε έτοιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πού??????Αν και ξεκίνησα να φτιάχνω τα υγρά μόνος μου ακόμη δεν έχω πετύχει τις σωστές  αναλογίεςκαι περιμένω και αρώματα να έρθουν αλλα τα καπνίζω εκτός αν είναι πολύ χάλια.Θέλω όμως και κάτι καλό σε έτοιμο

 

Συμβουλή... Στα υγρά να παίζεις με σύριγγα και όχι με σταγόνες.

 

Εγώ προς το παρόν δεν έχει τύχει να πετάξω κανένα υγρό. Οκ, τώρα έφτιαξα το πρώτο μου "πολύπλοκο" με 5-6 αρώματα και το έχω αφήσει να ωριμάσει, αλλά προβλέπω ότι θα πάει πολύ καλά. Όλα μου τα άλλα υγρά βέβαια είναι απλά. 1, το πολύ 2, αρώματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sourcemore.com

Cigabuy

 

Όσο για το πρώτο, αφού πάλι όλο και κάτι θα πάρεις απο FT ας τα εκεί. Αλλιώς PayPal και σε 3 μέρες έχουν μπει.

πρεπει ν ανοιξω τικετ ε??

 

επισης τα site που μου εδωσες δεν εχουν το wismec dna200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταίες μέρες είχανε γενικά θέμα με ακυρώσεις παραγγελιών και gift certificates, σε όλους έγινε έτσι.

Δεν νομίζω να χρειάζεται να ανοίξεις ticket, θα γίνει η δουλειά από μόνη της, το θέμα είναι πότε, η περίοδος ως γνωστόν

τώρα είναι δύσκολη. Πάντως αυτό με το cancel order & τα gift certificates στάνταρ δεν δούλευε τις τελευταίες μέρες, πρέπει να βγήκε και ανακοίνωση κάπου (στο φόρουμ; Κάπου το διάβασα πάντως).

 

παίδες έχω δοκιμάσει και μου αρέσει πολύ το classic tobacco απο innovation flavours στα 6mg/ml.

 

 

έχει κανείς καμιά ιδέα πως μπορώ να το φτιάξω; έχω μπερδέψει τα μπούτια μου με τα pg/vg. Λογικά το έτοιμο θα είναι 100%PG, οπότε θέλω και εγώ να το φτίαξω έτσι. Κάποιο παράδειγμα, πχ στα τελικά 100ml θα βοηθούσε αρκετά.

 

http://www.insomnia.gr/topic/432810-%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%BF/page-202?do=findComment&comment=54600219

 

Συνταγή δύσκολα να υπάρχει για τόσο απλό υγρό. Αν είσαι τυχερός και βγάζει και αρώματα αυτή η εταιρία και βρεις κανένα που να λέγεται Classic Tobacco, έχει καλώς, αλλά δύσκολα. Επίσης, 100% pg, ψιλο-αδύνατον να είναι, συνήθως κάτι τέτοια απλά υγρά κανά 50-50 είναι, άντε 60-40 pg/vg. 100% pg δεν θα ατμιζόταν, θα σου θέριζε τον λαιμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...