Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από πού??????Αν και ξεκίνησα να φτιάχνω τα υγρά μόνος μου ακόμη δεν έχω πετύχει τις σωστές  αναλογίεςκαι περιμένω και αρώματα να έρθουν αλλα τα καπνίζω εκτός αν είναι πολύ χάλια.Θέλω όμως και κάτι καλό σε έτοιμο

 

Τα Ammo (Bruine Epicee, Vanilla Mama) και το Loco Black από vapersboutique στην Καλλιθέα.

Τα Dan Lucas δεν θυμάμαι αλλά τα βρίσκεις σχεδόν παντού.

 

Ωστόσο τα Ammo πλέον θα τα παίρνω από Γαλλία (θα ψάξω να βρω link) σε ένα μαγαζί που τα πουλάει περίπου 30% φθηνότερα.

 

discoboy όσο για το DNA το βρίσκεις εδώ αλλά pre-order για 1 Μαρτίου, σε ένα μήνα δηλαδή.

http://www.efun.top/wismec-reuleaux-dna200-tc-express-kit.html

 

Για υγρά premium, max VG και με συνταγές(κάποιες τις δίνει online) τσεκάρετε και το

http://lordofthejuice.com/

πρεπει ν ανοιξω τικετ ε??

 

επισης τα site που μου εδωσες δεν εχουν το wismec dna200.

 

Είτε για gift, είτε για Paypal, στην FT ανοίγεις ούτως ή άλλως ticket με το action που επέλεξες.

Αλλά don't panic. Πριν τις γιορτές ακύρωσα μια παραγγελία και επέλεξα να μπουν ως gift στο FT τα χρήματα και έγινε αυθημερόν.

Απλά όπως είπε ο Baator, οι μέρες τώρα είναι δύσκολες και μπορεί να χρειαστεί να περιμένεις μέχρι 15/02 που επιστρέφουν στις θέσεις τους!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ακομα μια ερωτηση.

 

τοσες μερες στο singpost βλεπω οτι το δεμα εχει μπει ελλαδα. αλλα στο www.elta.gr λεει οτι ειναι ακομα σιγκαπουρη.

τι γινεται??που να απευθυνθω?

 

01-02-2016 Arrival at Destination Post (Country: GR)

31-01-2016 Despatched to overseas (Country code: GR)

28-01-2016 Received from Customer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πουθενα φιλε.τζαμπα θα μαλωσεις.τα ελτα αρχισαν να υπολειτουργουν παλι ενω μπηκαν πολυ δυνατα αρχες ιανουαριου.μαζι ειναι οι παραγγελιες μας και εμενα αυτα μου βγαζει μην αγχωνεσαι.ελπιζω αυριο να ανοιξουν τον σακο και τριτη ή τεταρτη με το καλο να παραλαβουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασικά το δέμα έχει φτάσει Ελλάδα αλλά μέχρι να ανοιχτεί ο σάκος που περιέχει το δέμα σου και να περαστεί στον υπολογιστή τους ότι έφτασε, δεν πρόκειται να το δεις στο elta.gr. Με τις μέρες τους είναι τα ΕΛΤΑ, αφού στο Singpost βλέπεις ότι έφτασε εδώ, σε λίγες μέρες θα το 'χεις στα χέρια σου, δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα μια ερωτηση.

 

τοσες μερες στο singpost βλεπω οτι το δεμα εχει μπει ελλαδα. αλλα στο www.elta.gr λεει οτι ειναι ακομα σιγκαπουρη.

τι γινεται??που να απευθυνθω?

 

01-02-2016 Arrival at Destination Post (Country: GR)

31-01-2016 Despatched to overseas (Country code: GR)

28-01-2016 Received from Customer

Ακριβως τις ιδιες ημερομηνιες εχουμε και με το ιδιο post.

Δεν περιμενα να μεινει κλειστος ο σακος μια βδομαδα!

Τον Ιανουαριο ηταν σφαιρα, παρολα αυτα αλλοι εχουν παραλαβει εν μεσω απεργιων

(αν και δεν ειχαν τα ελτα απο οσο ξερω) ακομα και με arrival 3/2.

Εκατσε ο σακος μας απο οτι φαινεται.Τους βρωμησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταίες μέρες είχανε γενικά θέμα με ακυρώσεις παραγγελιών και gift certificates, σε όλους έγινε έτσι.

Δεν νομίζω να χρειάζεται να ανοίξεις ticket, θα γίνει η δουλειά από μόνη της, το θέμα είναι πότε, η περίοδος ως γνωστόν

τώρα είναι δύσκολη. Πάντως αυτό με το cancel order & τα gift certificates στάνταρ δεν δούλευε τις τελευταίες μέρες, πρέπει να βγήκε και ανακοίνωση κάπου (στο φόρουμ; Κάπου το διάβασα πάντως).

 

 

http://www.insomnia.gr/topic/432810-%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%BF/page-202?do=findComment&comment=54600219

 

Συνταγή δύσκολα να υπάρχει για τόσο απλό υγρό. Αν είσαι τυχερός και βγάζει και αρώματα αυτή η εταιρία και βρεις κανένα που να λέγεται Classic Tobacco, έχει καλώς, αλλά δύσκολα. Επίσης, 100% pg, ψιλο-αδύνατον να είναι, συνήθως κάτι τέτοια απλά υγρά κανά 50-50 είναι, άντε 60-40 pg/vg. 100% pg δεν θα ατμιζόταν, θα σου θέριζε τον λαιμό.

 

Άρα στη γεύση βάζω 2% του συνολικού τελικού όγκου το οποίο αφαιρείται από τη ποσότητα του PG σωστά; το 2% είναι αρχική τιμή και αν δεν μας αρέσει προσθέτουμε στο υπάρχον μίγμα +1% μέχρι να μας αρέσει; ή το πετάμε και φτίαχνουμε άλλο με 3% πχ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα στη γεύση βάζω 2% του συνολικού τελικού όγκου το οποίο αφαιρείται από τη ποσότητα του PG σωστά; το 2% είναι αρχική τιμή και αν δεν μας αρέσει προσθέτουμε στο υπάρχον μίγμα +1% μέχρι να μας αρέσει; ή το πετάμε και φτίαχνουμε άλλο με 3% πχ?

 

Το 2% είναι τυχαίο νούμερο που προτείνει ο ιδιοκτήτης του καταστήματος για το συγκεκριμένο άρωμα και μόνο.

Κάποιο άλλο μπορεί να μην το καταλαβαίνεις αν δεν πάει στο 8% π.χ. Γενικά δεν έχει στάνταρ, θέλει ψάξιμο και πειραματισμό, λέμε ξεκίνα από χαμηλά γιατί ένα υγρό με 2% άρωμα όσο χάλια και να βγει, θα ατμίζεται, ένα με 10% π.χ. μπορεί να βγει κολώνια.

 

Εννοείται πως αν δεν μας αρέσει, το πετάμε και φτιάχνουμε νέο υγρό, δεν προσθέτουμε άρωμα στο αρχικό μίγμα.

Για αυτό κάνουμε μικρές ποσότητες (5ml π.χ.) μέχρι να το πετύχουμε, ώστε αν δεν πετύχει, το κόστος μας να 'ναι πολύ μικρό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενω ειναι δελεαστικη αγορα απο κινα νομιζω δεν μπορω να περιμενω 25+ μερες..

Για το eleaf που παρεθεσα πρεπει να επιλεξεις καποιο απο τα διαθεσιμα χρωματα (γι αυτο δεν ηταν διαθεσιμο), γνωριζεις αν ειναι καλο σαν μπαταρια και αν ο ατμοποιητης ειναι καλος?

 

 

γι αυτα τα 3 εχει κανεις αποψη? φαινονται ολα πολυ προσιτα απλα δεν ξερω πιο να προτιμησω και γιατι..

 

http://www.e-vapor.gr/ilektroniko-tsigaro/eleaf-1027696710/eleaf-ijust-2-subohm-kit-el

http://www.e-vapor.gr/ilektroniko-tsigaro/eleaf-1027696710/eleaf-ijust-start-plus-kit-el

http://www.e-vapor.gr/ilektroniko-tsigaro/eleaf-1027696710/eleaf-istick-basic-2300mah-kit-el

Η καλυτερη επιλογη συμφωνα πάντα με τα λεγομενά σου(12 τσιγαρα μαξ)είναι το σετακι με το 20αρι στικ και τον κανγκερ.Σφιχτός ποιοτικός ατμοποιητης με εξαιρετικη απόδοση γευσης , φτηνες και ανθεκτικες αναβαθμισμένες κεφαλες χωρις υπερτροφοδοσία και διαρροές, μπαταρια που θα σου κρατησει  υπερανετα ολη την ημερα ,συν,υποστήριξη σε καποιο μελλοντικο upgrade σε ατμοποιητη επισκευασιμο λογω υπαρξης ρυθμιζομενων βατ και ενδειξης ωμ.Οι σπειρες του στικ δεν σε απασχολουν για την ωρα αν θα χαλάσουν ή όχι ,γιατί απλά ο ατμοποιητής δεν ειναι 510 και βιδώνει σε ανταπτορα .Το οτι κυκλοφορουνε καιρο δεν σημαινει και τιποτα.Εδω ξερω ατομα που βολευονται μια χαρα με vivi nova και μπαταριες ego χωρις να νιωθουν την αναγκη να μεταπηδησουν σε 5000w μοντ και ατμοποιητη με 8απλες αντιστασεις απο επιχρυσωμένο κουράδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποστάρω για το Loco Black.

Αν κάποιος ψάχνει γεύση καπνού, φάση οργανικού και όχι τύπου Virginia/American/Turkish με γεύση μέλι αλλά όχι να σε λιγώνει,

το υγρό είναι σούπερ.

Το ατμίζω στο Zephyrus v2,  2 μέρες με στήσιμο dual micro στα 0.81Ω με 30άρι kanthal και έχω πάθει πλάκα.

Στο Subtank mini με τις εργοστασιακές, δεν βγάζει την ίδια γεύση. Για την ακρίβεια δεν τις διακρίνω εύκολα.

Αυτή τη στιγμή στα 18.5W έχεις ικανοποιητικό ντουμάνι, όχι πολύ ζεστό ατμό και διακριτή γεύση του καπνικού στοιχείου.

Το μέλι βέβαια κυριαρχεί.

 

Είναι ό,τι πρέπει για συνοδεία σε καφέ, ειδικά αν τον πίνετε σκέτο ή έστω μέτριο.

 

Γενικά νομίζω, πως όλο το παιχνίδι είναι στα υγρά παρά στο εξοπλισμό.

Και τι εννοώ;

 

Πως με 70€ απ' έξω παίρνει σούπερ mod/atmo/bat και καθάρισες.

Οπότε η όλη "μάχη" είναι στα υγρά και προσωπικά στα max VG ή έστω 70VG/30PG μιας και η PG με θερίζει και μου θυμίζει έντονα "συμπεριφορά" κανονικού τσιγάρου που θέλω να την αποβάλω ως αίσθηση στο λαιμό.

 

Αυτά! :)


Έχω την vision spinner 2 και θέλω να πάρω τον nautilus mini. Υπάρχει περίπτωση να κάνει αρκετή κατανάλωση υγρού ;

 

Ανάλογα την αντίσταση.

Όσο πιο χαμηλή αντίσταση τόσο μεγαλύτερη κατανάλωση.

Αλλά στο Ναυτιλο δεν νομιζω να δεις αξιοσημείωτη διαφορά.

Εξαρτάται και το υγρό βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ανοίχτηκε ο σάκος έφτασε στο κέντρο διαλογής αττικής και έκλέισε πάλι οπότε τετάρτη τον έχω τον κλωνοτηλέμαχο.Πάνω στην ώρα που στράβωσε το deck του subtank

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...