Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια που μπορω να βρω υγρα για να κανω το halo tribeca clone?

Ενα μαγαζι να τα εχει ολα γιατι σε καθε μαγαζι ολο και καποιο δεν εχει.

Μονο εδω βρηκα σετ αλλα και παλι του έλειπε το Ethyl Maltol (http://www.vape-center.gr/ilektroniko-tsigaro-arwmata/product/746-halo-tribeca-clone )

Αν καποιος φιλος γνωριζει ας βοηθησει ωστε να κανω μια παραγγελια.

Ευχαριστω

 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εδω το εχει αλλα δεν πρεπει να τα εχει ολα παρτα ξεχωριστα αν ειναι 

 

http://www.zerobacco.gr/index.php?route=product/search&search=Ethyl%20Maltol

 

τα μεταφορικα φιλε μου να τα πληρωσο διπλα;δεν λεει ,παμε νμα κανουμε ενα υγρο δικο μας για οικονομια.

Παντως ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπάνια θα βρεις όλα τα αρώματα που χρειάζεσαι για μια συνταγή σε ένα μόνο κατάστημα.

Πάντα κάποιο θα λείπει, ένα δεν θα το 'χει, θα έχει τελειώσει το στοκ, κτλ.

 

Γι' αυτό κάνεις μια φορά την αγγαρεία, τα παραγγέλνεις απ' όπου βρεις και μετά είσαι καλυμμένος για μήνες.

 

Αυτά γενικά για όταν θέλω να βρω αρώματα για 5-6 συνταγές, ψάχνς δηλαδή καμιά 20αριά αρώματα. Μπορεί να χρειαστεί να παραγγείλω και από 3 καταστήματα ενώ και οι συνταγές δεν είναι άσχετες μεταξύ τους, προσπαθώ να βρω κάποιες που έχουν κοινά αρώματα ώστε να γλυτώσουμε κάποια έξοδα.

 

Για ΕΝΑ μόνο άρωμα βέβαια, δεν αξίζει να κάνεις παραγγελία και να πληρώσεις μεταφορικά. Σε αυτήν την περίπτωση απλά δεν βάζεις το συγκεκριμένο άρωμα και κάνεις τον σταυρό σου να βγει κάτι που ατμίζεται.

 

To ethyl maltol συγκεκριμένα είναι απλά ενισχυτικό γεύσης που συγχρόνως δίνει για γλυκάδα στο υγρό. Άνετα θα ατμίζεται και χωρίς αυτό το υγρό (και φυσικά μην νομίζεις ότι μια συνταγή που βλέπεις είναι το Α και το Ω, κάποιος τυπάς κάθισε και το έβγαλε στην τύχη, κάποιες βγαίνουν καλές, κάποιες είναι αίσχος. Αν δεν σ' αρέσει κάτι ή αν σου λείπει κάτι, κάνε πειράματα μόνος). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Vape Center  τo έχει τo Ethyl Maltol φυσικά θα πρέπει να ξέρεις να την σπάσεις γιατί είναι σκόνη. Μπορείς να πάρεις έτοιμη βάση της Pink Mule με το ίδιο συστατικό μέσα και να μην χρειαστεί να το βάλεις καν ή Cotton Candy  που κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά και είναι έτοιμο χωρίς να κάνεις όλη την διαδικασία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο αλλα για ποιο λογο βγαζουν mods με 150 και 200 watt? Υπαρχει αντισταση ατμοποιητη που να παιζει σε τοσο πολλα watt χωρις να σε καιει? Εδω εγω με τον toptank στα 22 watt και καποιες φορες με καιει λιγο στον λαιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TFV8 για αρχή :P Η τετραπλή στα 120 δεν βγάζει καν ζεστό ατμό και πάει μέχρι τα 150, η 8πλη του φτάνει μέχρι τα 260 (!) αλλά εννοείται δεν την έχω δοκιμάσει τόσο.

Για τους περισσότερους στα μοντάκια δεν παίζουν ρόλο τα ίδια τα βατ αλλά η αυτονομία. Σκέψου, εμένα με τα 120 μου βγάζει μια μέρα άνετα, ένας που παίζει στα 20 πόσο θα του βγάζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TFV8 για αρχή :P Η τετραπλή στα 120 δεν βγάζει καν ζεστό ατμό και πάει μέχρι τα 150, η 8πλη του φτάνει μέχρι τα 260 (!) αλλά εννοείται δεν την έχω δοκιμάσει τόσο.

 

Για τους περισσότερους στα μοντάκια δεν παίζουν ρόλο τα ίδια τα βατ αλλά η αυτονομία. Σκέψου, εμένα με τα 120 μου βγάζει μια μέρα άνετα, ένας που παίζει στα 20 πόσο θα του βγάζει.

 

Παντως για μενα μαλλον ειναι υπερβολη να παω σε καποιο τετοιο mod με τους ατμοποιητες που χρησιμοποιω (toptank mini και nautilus). Ασε που ειναι και γκουμουτσες. Οποτε καλυτερα να παω στο evic vtc dual ή στο evic vtwo mini. Και το eleaf aster φαινεται ενδιαφερον λογω σχηματος αλλα λεω να μην παω παλι σε eleaf.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι υπερβολη εγω π.χ. εχω το vtc mini & istick 30 και απο ατμοποιητες εχω toptank, ναυτιλο μινι & avocando 24..

Οταν στηνω τον avocando βαζω kanthal γιατι αμα εβαζα clapton διπλη θα ηθελα τουλαχιστον 60w οποτε θα ειχα στην τσιτα συνεχεια το vtc που δεν θα κανε καλο ουτε στις μπαταριες μου οπως ουτε και στην πλακετα

Πλεον πιστευω οτι τα 75w ειναι το χαμηλοτερο οριο και θελω και γω συντομα να παρω ενα μοντακι με 200w 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TFV8 για αρχή :P Η τετραπλή στα 120 δεν βγάζει καν ζεστό ατμό και πάει μέχρι τα 150, η 8πλη του φτάνει μέχρι τα 260 (!) αλλά εννοείται δεν την έχω δοκιμάσει τόσο.

 

Για τους περισσότερους στα μοντάκια δεν παίζουν ρόλο τα ίδια τα βατ αλλά η αυτονομία. Σκέψου, εμένα με τα 120 μου βγάζει μια μέρα άνετα, ένας που παίζει στα 20 πόσο θα του βγάζει.

Ποιά δεν βγάζει ζεστό ατμό;;

Τον έχει φίλος μου με την τετραπλή και όποτε μου δίνει να δοκιμάσω το καινούργιο υγρό που πήρε, αν δεν το κατεβάσω στα 50watt αδυνατώ να ατμίσω.Αυτός ρουφάει στα 80 watt που ο ατμός τείνει να καίει

Μια φορά δοκίμασα και στα 100 που μπορείς άνετα να καυτηριάσεις τις αμυγδαλές σου

Η υπερβολή στο μεγαλείο της, αρκεί να λέμε κοίτα τι ντουμάνι βγάζω εγώ όπως προτείνει η τάση των πιτσιρικάδων της εποχής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ περίεργο, μήπως λόγω νικοτίνης; Γιατί οι συγκεκριμένες κεφαλές αντέχουν μέχρι 150 για να πεις ότι σε καίνε, δεν τις έχω δοκιμάσει ο ίδιος τόσο ψηλά, σύμφωνα με όσα διαβάζω. Εντελώς υποκειμενικό βέβαια, παίζει ρόλο και η συνήθεια απλά μου φάνηκε περίεργο να βγαίνει τόσο καυτός. Δεν είχα παίξει με πολλούς στο παρελθόν για να συγκρίνω ευθέως, αλλά σε σχέση π.χ. με την 8πλη του στα 120W εγώ τον νοιώθω εντελώς ουδέτερο, αν όχι κρύο, έστω χλιαρό. Για το είδος του, έτσι; Από θερμοκρασία την 4πλη θα την σύγκρινα άνετα με την 0.4 του Cleito (~55), μάλιστα ήταν ένας από τους λόγους που έμεινα σε αυτή και δεν πήγα στις υπόλοιπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...