Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

το εχω παρατηρησει κ εγω.

με 316L σε tcr διαφορετικη η υποτονικη γευση.δοκιμασα πολλεεεεςςς ρυθμισεις.

γυρναω στα watt με το ιδιο σιρμα , και παιζει τελεια.

σε διαφορα modακια..

 

το tcr ισως δεν εχει βγει απο το πρωιμο σταδιο στο οποιο ηταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει να πετύχεις το νούμερο νομιζω από 092 εως 115 παίζεις σε αυτα τα νουμερα και όπου σου κάτσει

Στο 92 το έβαλα το tcr αλλά δεν ξέρω είναι αυτό :) απλώς είδα ένα βίντεο και έβαλα την μνήμη ένα στο 92.

Εγώ πάντως ειμαι στο μενου temp ss316 και όχι tcr m1.

Τώρα το γύρισα στα watt και η ίδια υποτονική γεύση έρχεται...

Ανέβασα τους βαθμούς μέχρι 305 και watt 30 αλλά μία από τα ίδια.

Η λειτουργία στο μενού TCR 0,92 M1 είναι το ίδιο πράγμα με το temp αλλά απλώς αφορά μνήμες;

πρέπει να πετύχεις το νούμερο νομιζω από 092 εως 115 παίζεις σε αυτα τα νουμερα και όπου σου κάτσει

Στο 92 το έβαλα το tcr αλλά δεν ξέρω είναι αυτό :) απλώς είδα ένα βίντεο και έβαλα την μνήμη ένα στο 92.

Εγώ πάντως ειμαι στο μενου temp ss316 και όχι tcr m1.

Τώρα το γύρισα στα watt και η ίδια υποτονική γεύση έρχεται...

Ανέβασα τους βαθμούς μέχρι 305 και watt 30 αλλά μία από τα ίδια.

Η λειτουργία στο μενού TCR 0,92 M1 είναι το ίδιο πράγμα με το temp αλλά απλώς αφορά μνήμες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πάχος είναι ίδιο στο παλιό με το καινούριο σύρμα?

γενικά έχω καταλήξει σε twisted 28 με ss316l και σε διπλές και σε μονές αντιστάσεις, δεν έχω κάποιο παράπονο από γεύση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πάχος είναι ίδιο στο παλιό με το καινούριο σύρμα?

γενικά έχω καταλήξει σε twisted 28 με ss316l και σε διπλές και σε μονές αντιστάσεις, δεν έχω κάποιο παράπονο από γεύση

Όχι στο 316 είναι 30 ενώ στο A1 συνήθως στο 26 ... :(

Λες τόσο διαφορά από το πάχος σύρματος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασε να το κάνεις twisted

θα είναι σχεδόν σαν να έχεις 28

30 δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, μου φαίνεται αρκετά λεπτό

Το υπάρχων σύρμα μου να το κάνω twisted;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλαξα βαμβακι σε επισκευασιμο ατμοποιητη και το συρματακι ειχε μαυρισει,

δεν το αλλαξα, αλλα θελω να ρωτησω αν πρεπει και αυτο να παιρνει δρομο η αντεχει αλλη μια γυρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο TCR Mode δεν βάζεις στην τύχη το νούμερο, πρέπει να βρεις αναλόγως το τι υλικό χρησιμοποίησες, ποιο είναι το tcr του.

Αν δεν το βάλεις ακριβώς, προφανώς και δεν θα έχεις καλό αποτέλεσμα. Αν χρησιμοποιείς 316SS και το μοντάκι σου έχει ήδη λειτουργία tc για 316ss, προφανώς δεν χρειάζεται να πας σε tcr mode, πας κατευθείαν στην λειτουργία tc για 316ss. Ουσιαστικά το ίδιο πράγμα είναι, η λειτουργία tc απλά έχει προπερασμένο το νούμερο tcr για το υλικό αυτό.

 

Από 'κει και πέρα, παίζει ρόλο αν όντως είναι 316 το ατσάλι που χρησιμοποιείς και όχι κάποιο άλλο, αλλά και το πόσο καλό και ακριβές είναι το μοντάκι το ίδιο στην λειτουργία tc. Άλλα είναι καλά, άλλα όχι (π.χ. yihi, dna πλακέτες είναι καλές).

 

15 και 16 βατ για μένα είναι λίγα ό,τι υλικό και να χρησιμοποιείς. Απλά δεν θα προλαβαίνει να πιάσει την θερμοκρασία που της λες η αντίσταση μέσα στα 2-3 δευτερόλεπτα που πατάς το κουμπί. Τα βατ μόνο αυτόν τον ρόλο παίζουν στον έλεγχο θερμοκρασίας, πόσο γρήγορα θα πιάσει την θερμοκρασία που έχεις ορίσει η αντίσταση σου. Πάλι στην ίδια θερμοκρασία θα φτάσει και θα σταματήσει (π.χ. 250 βαθμοί Κελσίου), αλλά με τα 50 βατ μπορεί να θέλει 2 δευτερόλεπτα και με τα 15, 7 δευτερόλεπτα (στην τύχη εντελώς τα νούμερα για χάρη του παραδείγματος). Αν εσύ το δουλεύεις σε πολύ χαμηλά βατ, παίζει να έχεις υποτονικό αποτέλεσμα.

 

Ένα τελευταίο, κάπου είχα διαβάσει από μερικούς πως αν μια αντίσταση 316ss την δουλέψεις έστω και λίγο σε vw λειτουργία (απλά βατ δηλαδή), μετά δεν μπορείς να την χρησιμοποιήσεις σε έλεγχο θερμοκρασίας, δεν θα σου δίνει σωστό αποτέλεσμα. Ή από την αρχή έλεγχο θερμοκρασίας ή αν πας αρχικά vw, μείνε εκεί. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει, αλλά το αναφέρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταστηματα εξωτερικου (ΚΙΝΑ).

 

Fasttech https://www.fasttech.com/

Gearbest http://www.gearbest.com/

Efun.top https://www.efun.top/

 

To Efuntop υποψην μπορει να εχει χαμηλoτερες τιμες αλλα εχει και μεταφορια σε αντιθεση με τα αλλα 2 καταστηματα που ειναι δωρεαν.

 

Βεβαια το μοντακι που αναφερεις δεν αξιζει για αγορα απο εκει. Γλυτωνεις ενα 10αρικο και εχεις το ρισκο τυχων τελωνειου (λεμε τωρα) και τον χρονο αναμονης. Για 10 ευρω καλυτερα απο Ελλαδα ωστε αν εχει και καποιο θεμα να εχεις και μια εγγυηση. Αν αναφερεσαι στο κιτακι που ειναι το μοντ μαζι με τον ατμοποιητη, εδω γλυτωνεις λιγα παραπανω.

 

Το καταστημα που εκανες την αγορα απο Αμερικη δεν δεχοταν paypal:;;

 

Δοκιμασε να κανεις DIY υγρο κλωνο του Boss reserve!

Κοιταξα αρκετα καταστηματα και δεν ειχαν paypal και προχωρησα απλα με visa.

Το smok al85 mod το βρισκω χονδρικα απο 50 στα 30 ευρω εξωτερικο.

Πιθανον να παρω και εναν ατμοποιητη ακομα απο 25 στα 8-9 ευρω .

Μιση τιμη θα μου βγουνε σχεδον...Τωρα η εγγυηση απο οσο ειδα εδω ελλαδα δινουν 3μηνες ειναι,δεν ξερω αμα αξιζει μωρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό μοντακι μέχρι 50€ (χωρίς τις μπαταρίες) για πνευμονικές με αρκετά watt 40+ Και καλή γεύση το έχετε να προτείνεται

πικο για μοντ απο Ελλαδα

 

αν θες να ανεβεις υπαρχουν πολλες περιπτωσεις καλες, στο 50ρικο δε ξερω κατι ιδιαιτερα καλυτερο απο πικο

 

το δουλευα με baby-beast κανα 2μηνο, πολυ καλο

 

Κινα wismec 2/3 200s, smok alien, wismec predator

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πνευμονικές ένα είναι το κιτ AL85 δεν ξέρω γιατί αλλά το μικρό με το μωρο βγάζουνε απίστευτό αποτέλεσμα και σαν κιτ πέρνεις τον ατμοποιήτη πολύ φθηνά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...