Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδες. Επανερχομαι στο θεμα με τον wismec οπου αλλαξα τον κοννεκτορα και δεν μου δουλεψε. Σας ζητω συγνωμη απο τωρα για το σεντονι που θα ακολουθησει.

 

Αρχικα οταν αλλαξα κοννεκτορα και παχυτερο καλωδιο στο μοντακι και εβαλα πανω την μπαταριοθηκη μαζι με 2 παντρεμενες LG HG2 για να δω εαν δουλευει πρωτου το βιδωσω δουλευε κανονικα.

 

Αφου τριμμαρα 2 κομματια πλαστικο γιατι εβρισκαν πανω στον νεο και παχυτερο κονεκτορα, βιδωσα το μοντακι εβαλα τις 2 LG HG2  και δεν δουλεψε.

 

Μετα απο πολλες σκεψεις δοκιμασα και μια 3αδα παντρεμενες SONY VTC6 οπου μολις ειχα βγαλει απο τον D4 Φορτιστη αλλα και παλί κανενα σημαδι ζωης.

 

Περναω λοιπον στην φαση να ελεγχει ενα φιλαρακι μου με πολυμετρο το μοντακι. Και ομως ρευμα υπαρχει παντου. Το μοντακι ομως να μην αναβει με τιποτα. Και ερχεται η ωρα για μετρηση στις μπαταριες. Μονο μια απο τις τρεις VTC 6 εδειχνε σημαδια ζωης 4.3V. Οι αλλες φλερταραν στα 0.3V. Δοκιμαζω τις 2 LG HG2 και η μια μονο ηταν ζωντανη. Ο φορτιστης δεν τις αναγνωριζει καν. Δοκιμασα και εβαλα την μια LG με την SONY που δειχναν ζωη και το μοντακι αναβει κανονικα.

 

Και ρωταω τωρα. Ειναι δυνατον 3 μπαταριες να βγηκαν τσουφιες; Ετσι τοσο ευκολα; Φταιει το μοντ που παρεδωσαν ; Να το εμπιστευτω αραγε με ενα νεο ζευγαρι μπαταριων; Και για τελος υπαρχει καποια εγγυηση στις μπαταριες; Τις SONY τις πηρα απο DISCOUNT STORE προ 3 εβδομαδων.

 

Σας ευχαριστω πολυ και σας ζητω και παλι συγνωμη για το σεντονι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

δυσκολο να ξερφορτισαν μπαταριες απο το mod τοσο γρηγορα, χωρις να το παρεις χαμπαρι.

αμα ειναι ετσι οπως τα λες , θα επρεπε να καινε η μπαταριες για να φτασουν τα 0.3V.

 

πιθανοτερο ειναι να χαλασε ο φορτιστης και να μην τις φορτισε. στην χειροτερη να στις αποφορτισε τελειως.

δεν χαλανε τοσο ευκολα τα κελια , εκτος και αν τα κακομεταχειριστης ασχημα.

 

δοκιμασε δανικες μπαταριες να δεις αν αναβει το mod και δωσε τις μπαταριες που δεν δουλευουν σε καποιον αλλο να τις φορτισει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου οπως ανεφερα το μοντ δουλευει μονο με τις 2 που δινουν ταση στο πολυμετρο. Με τις αλλες που δειχνουν οτι εχουν 0.6 και πεφτουν στο 0.28 δεν αναβει. Επισης ο φορτιστης τις μπαταριες που το μοντ αναβει τις φορτιζει κανονικα. Τις αλλες δεν κανει τπτ σαν να μην βαζω μπαταρια. Δεν ξερω πως μπορει να γινεται αυτο. :mellow: Επισης να αναφερω οτι οι 2 lg ηταν φορτισμενες τις δουλεψα το πρωι 2 ωριτσες χαλαρα μετα ξεκινησα να κανω την μοντα στην αρχη δουλεψε και μετα βγηκε η μια lg εκτος.

post-273346-0-26790500-1491251251_thumb.jpg

post-273346-0-07361800-1491251264_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά αγόρασα σήμερα τον exo rta και μετά από 1 ώρα χρήσης που ήταν όλα κομπλέ βγάζει ohm too high, battery low (ενώ εχω), don't abuse product!το έψαξα στο ίντερνετ και λένε ότι είναι λάθος της εταιρίας και ότι φταίει το μαύρο το χρώμα! Το έχεις κανείς αυτό ή έχει ακούσει κατι?? ξενέρωσα θα το γυρίσω και σκέφτομαι να πάω σε obs nano

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά αγόρασα σήμερα τον exo rta και μετά από 1 ώρα χρήσης που ήταν όλα κομπλέ βγάζει ohm too high, battery low (ενώ εχω), don't abuse product!το έψαξα στο ίντερνετ και λένε ότι είναι λάθος της εταιρίας και ότι φταίει το μαύρο το χρώμα! Το έχεις κανείς αυτό ή έχει ακούσει κατι?? ξενέρωσα θα το γυρίσω και σκέφτομαι να πάω σε obs nano

 

Τσέκαρε καμιά λύση στο google, πχ

https://www.youtube.com/watch?v=nqiGMDt0IF0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια . αποφασισα  να πειραματιστω και να φτιαξω μονος μου υγρα. για γευση πιστευω  δεν θα χρειαστει να αλλαξω πολλα αρωματα  μιας και ατμιζω μονο καπνικα υγρα. για αρχη  ποια ειναι τα απαραιτητα  που θα πρεπει να παραγγειλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια ηθελα να μαθω εφοσον ο αδερφος μου εδωσε εναν tfv8 big baby και ειχε μεσα στο κουτι εναν rba

που μπορω να βρω ανταλλακτικες αντιστασεις και βαμβακια...ελπιζω να με βοηθησετε γιατι δεν μπορεσα να βρω ακρη σας ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια . αποφασισα να πειραματιστω και να φτιαξω μονος μου υγρα. για γευση πιστευω δεν θα χρειαστει να αλλαξω πολλα αρωματα μιας και ατμιζω μονο καπνικα υγρα. για αρχη ποια ειναι τα απαραιτητα που θα πρεπει να παραγγειλω;

Λοιπον φιλε μου μεχρι τωρα με τι ετοιμα υγρα ειχες εμπειριες και τι νικοτινη?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε καμιά λύση στο google, πχ

https://www.youtube.com/watch?v=nqiGMDt0IF0

Φίλε μου δεν έδωσε 45 ευρώ για να κάθομαι να κάνω τέτοια πράγματα!!Απαράδεκτο από την IJOY τον άλλαξα και πήρα τον ασημι!

 

Μακριά από EXO BLACK RTA

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου δεν έδωσε 45 ευρώ για να κάθομαι να κάνω τέτοια πράγματα!!Απαράδεκτο από την IJOY τον άλλαξα και πήρα τον ασημι!

 

Μακριά από EXO BLACK RTA

Και εγω το μαυρο εχω και να σου πω την αληθεια αφου τον παρρηγειλα το διαβαζα σε φορουμ για αυτο το προβλημα αλλα τελικα μου δουλεψε κανονικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες παρηγγειλα απο gearbest το istick pico + mello 3 mini που το ειχε σε προσφορα μαζι μ ενα πακετακι 5 αντιστασεις κ ενα μπουλακι 30ml χωρις νικοτινη. Βρισκονταν σε κινεζικο warehouse. Θα εχω κανενα θεμα που το μπουκαλακι ειναι 30ml?? Ποσες μερες να υπολογιζω για παραδοση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον φιλε μου μεχρι τωρα με τι ετοιμα υγρα ειχες εμπειριες και τι νικοτινη?

Αυτη την στιγμή φίλε μου κάνω μόνο δύο διαφορετικές γεύσεις το ένα είναι το cuban και το δεύτερο το virginia tobbaco .Και τα δύο της ligua

 

edit: ξεχασα να αναφερω οτι  ατμιζω με 12αρα νικοτινη

Επεξ/σία από giorgos888
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βοηθάτε παιδιά λίγο στο μαγείρεμα της συνταγής που φαίνεται στην φώτο.

Καταρχήν πάμε για 6mg νικοτίνη και βλέπω σωστή αναλογία 70/30 με 1 μήνα οριμανση :(

Ποιο είναι το σωστό να κάνω τώρα ,να βάλω χώρια vg μετά pg και μετά να ψάξω για 20 νικοτίνη (εδώ είναι τα δύσκολα)

Η αν υπάρχει έτοιμη βάση 6 να ρίξω μέσα στο μπουκάλι 422,5ml και τέλος;

Αν και η δεύτερη επιλογή φαίνεται ποιο εύκολη (αν υπάρχει έτοιμη βάση ) δεν ξέρω αν θα το κάνω γιατί η δικιά μου βάση δεν μου βγήκε και τόσο σε αναλογια vg/pg ,αλλά ούτε και 6 νικοτίνη.

Αν δεν βρω 20 νικοτίνη αλλά 18 η 24 τι βάζω μέσα ;

Λογικά η νικοτίνη πρέπει να είναι και αυτή σε 70/30 γιατί μετά αλλάζει όλοι η αναλογία

post-177457-0-70434300-1491313473_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακι το περιμενω και το ιδιο να παιξω λιγακι, το πιο ευκολο που μπορεις να κανεις ειναι να φτιαξεις ενα 30 μελο για δοκιμη... Εχει αναλογια 15.5%...

Για να παιξεις δυνατα με DIY παιξε μπαλα στο steam-engine, παρα πολυ ευκολο και σου υπολογιζει και σε ml και σε g

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω το μαυρο εχω και να σου πω την αληθεια αφου τον παρρηγειλα το διαβαζα σε φορουμ για αυτο το προβλημα αλλα τελικα μου δουλεψε κανονικα...

Τον δουλεύεις κανονικά δηλαδη??χωρίς προβλημα? Σε τι μοντακι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...